Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To idio pragma den einai? To soft reset... epanekinisi kanei. :confused:

 

αυτο ακριβως ρωταω, πως γινεται επανεκινηση χωρις σβησιμο και ανοιγμα:confused:

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτο ακριβως ρωταω, πως γινεται επανεκινηση χωρις σβησιμο και ανοιγμα:confused:

 

Bazontas to penaki sti mikri trypa dipla apo ti thyra USB, kanei soft reset = epanekinisi.

 

Yparxei episis kai to psshutXP pou to kanei softwarika.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδιά έχει πρόχειρα κανείς το cab με τα vodafone settings mms-gprs?

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=1985741&postcount=51

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Tha mporouses na eisai ligotero anektikos stin katastasi afti an kai gia mena to xeirotero einai pou ebalan xeri kai allaksan plaketa (!!!) se syskevi mias ebdomadas gia tin opoia exeis plirwsei kai ena diolou efkatafronito poso. :confused:

 

Όλα αυτά που σας ανέφερα τα κοινοποίησα και στην ace hellas (στα κεντρικά στην Αθήνα) με e-mail και θα τα κοινοποιήσω και στην μαμά htc γιατί όπως είπες δεν πρέπει να είμαστε τόσο ανεκτικοί σε όλα αυτά που μας κάνουν ... και αναμένω απαντήσεις ... (θα αναμένω για πολύ μάλλον !!!)

Link to comment
Share on other sites

Bazontas to penaki sti mikri trypa dipla apo ti thyra USB, kanei soft reset = epanekinisi.

 

Yparxei episis kai to psshutXP pou to kanei softwarika.

 

ευχαριστω φιλε:)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ τους να σου πληρώσουν το courier και αν δεν έγινε απο λάθος είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ. Είμαι σχεδον σίγουρος οτι αν στείλεις ένα email (εστω και απο περιέργεια) στην μαμα HTC και το αναφέρεις θα σου πουνε οτι αυτο ήταν πρωτοβουλια της ελληνικής αντιπροσωπείας και οτι φυσικά κακώς κάνανε. Για αυτο έχει επισημανθεί πόσο σημαντικό είναι να υπάρχει κανονική αντιπροσωπεία εδώ και όταν θα έρθουν pocketpc και απο σοβαρές εταιρίες θα φανεί η διαφορά σε ολα τα επίπεδα. Βάζω στοίχημα ότι αν πάει καλά η αγορά τα επόμενα χρόνια η HTC θα είναι απο τις πρώτες που θα πουληθεί σε μεγάλη εταιρεία. Αλλιώς δε θα μπορέσουν να αντέξουν τον ανταγωνισμό.

 

Ένα καρφί από εδώ ως το ταβάνι! :lol::lol::lol:

Γι'αυτό μου αρέσεις Γιώργη, τα λες χύμα.;);)

Συμφωνώ απολύτως με αυτά που λες.

Ήδη η Αcer έκανε το μεγάλο βήμα αγοράζοντας την Eten. Φαντάσου να δούμε την Toshiba ή την Sony να αγοράζει την Htc.

Άλλωστε δεν ξεχνώ πως από την στιγμή που έφυγε η dell από το παιχνίδι και η hp παρέμεινε "τυπικά", τα ppc πήραν τον κακό τον δρόμο.:O

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα ...

Χθές παρέλαβα την "επισκευασμένη" συσκευούλα μου ... και για την ώρα φαίνεται μια χαρά... Όπως καταλαβαίνεται συνεχίζω (από χθές) το σετάρισμα και για την ώρα πάει πολύ καλά...

2 ενστάσεις : α) η συσκευή μου στάλθηκε με courier με χρέωση δική μου (δεν ξέρω αν είναι πολιτική κάποιων εταιρειών αλλά μέχρι τώρα δεν μου είχα ξανασυμβεί - και ούτε με ενημέρωσαν γιαυτό) β) και σημαντικότερο. Η συσκευή στάλθηκε με μπαταρία, πενάκι και screen protector ... H συσκευή επιστράφηκε ΧΩΡΙΣ screen protector !!! (ευτυχώς είχα πάρει 2 από expansys πριν ακόμα έρθει η συσκευή) !!!!!

Αυτά πρέπει να τους τα επισημάνεις. Οφείλουν να σου στείλουν ένα screen protector, καθώς και να σου δώσουν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ το ποσό της μεταφοράς που πλήρωσες για αγορές στο ezshop που είναι της ACE. Ή αλλιώς, να σου το καταθέσουν.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Οταν το τηλέφωνο απενεργοποιείται μετά απο κάποια λεπτά ενεργοποιείται μόνο αν πατήσουμε το power on στην πάνω πλευρά του τηλεφώνου;

Στο S100 που θυμάμαι αν πάταγες το κουμπί του τηλεφώνου η συσκευή άνοιγε.Στο touch αυτό μπορεί να γίνει;

ΕΝΑΡΞΗ - ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ - ΚΛΕΙΔΩΜΑ ΠΛΗΚΤΡΩΝ.

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το i-Tech Clip Radio με το Cruise; Υπάρχει κανένα θέμα ασυμβατότητας;
He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Χθές παρέλαβα την "επισκευασμένη" συσκευούλα μου ...

2 ενστάσεις :

α) η συσκευή μου στάλθηκε με courier με χρέωση δική μου

β) και σημαντικότερο. Η συσκευή στάλθηκε με μπαταρία, πενάκι και screen protector ... H συσκευή επιστράφηκε ΧΩΡΙΣ screen protector !!! (ευτυχώς είχα πάρει 2 από expansys πριν ακόμα έρθει η συσκευή) !!!!!

Sorry αλλά δεν κατάλαβα, αυτό έγινε από την ACE εδώ ή από την expansys που το εστειλε κάπου στο εξωτερικό?

 

Φυσικά σε καμια περίπτωση δεν δικαιολογείται ούτε η χρέωση ούτε η αλλαγή πλακέτας σε ολοκαίνουρια συσκευή. Σου άφησαν κανένα σημάδι στην οθόνη που έβγαλαν και τον protector?

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

ΕΝΑΡΞΗ - ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ - ΚΛΕΙΔΩΜΑ ΠΛΗΚΤΡΩΝ.

 

Ευχαριστώ πολύ :D

 

Βρε παιδιά ξέρει κανείς πως μπαίνουν οι τόνοι όταν γράφουμε σε Touch Keyboard μορφή;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα.

Λοιπον, σημερα βρηκα λιγο χρονο ελευθερο και ειπα να καθισω να φτιαξω κι'εγω κατι για να το μοιραστω με ολους εσας εδω στο foroum εδω. Δεν ειναι κατι δυσκολο (αν και μου εφαγε αρκετη ωρα) αλλα για καποιους πιστευω οτι θα ειναι καλο βοηθημα.

Εψαξα στο registry του cruise και βρηκα ολες τις συντομευσεις για τις ρυθμισεις, δηλαδη για το μενου εναρξη --> ρυθμισεις.

Εφτιαξα για καθε μια επιλογη που υπαρχει στο μενου εναρξη --> ρυθμισεις ενα αρχειο συντομευσης.

1) Μπορειτε να τα εχετε σε ενα φακελλο στην Storage card η στη μνημη τηλεφωνου σας και να τα τρεχετε απο εκει.

2) Μπορειτε να τα αναθεσετε σε καποια πληκτρα με καποιο προγραμμα οπως το hbutton και να τα χρησιμοποιειτε ευκολα και γρηγορα.

3) Μπορειτε να τα αντιγραψετε στον φακελλο \windows\Start_Menu\Προγραμματα , οποτε θα μπορειτε μετα να αναθεσετε οποιο απο αυτα θελετε σε καποιο πληκτρο μεσω του μενου εναρξη --> ρυθμισεις --> προσωπικο --> πληκτρα και επισης μπορειτε να το κανετε και προσθηκη στο htc home στο launch tab

4) μπορειτε μεσω του registry η μεσω του προγραμματος touchsettings να το προσθεσετε σε καποιο εικονιδιο του κυβου (cube) για ακομα πιο πολυ ευκολια.

 

Σας δινω παρακατω το rar αρχειο. Ειναι συμπιεσμενο.το τρεχετε στον υπολογιστη σας και κανετε αποσυμπιεση (extract). Θα σας φτιαξει 3 φακελλους. Εχω χωρισει τις συντομευσεις οπως ειναι μεσα στα 3 tabs μεσα στο μενου Εναρξη --> ρυθμισεις,οπως φαινεται παρακατω :

 

1) Προσωπικο - personal

2) Συστημα - system

3) συνδεσεις - connections

 

Ξερεις καποιος πως μπορω να το φτιαξω να ειναι cab αρχειο ωστε να το τρεχεται στη συσκευη και να κανει extract ???

αν καποιος ξερει ας μου πει να το φτιαξω.

 

Enjoy :)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

athanaso77 στη συσκευή μου μετά από 8 μέρες χρήσης δεν δούλευε το ακουστικό της. Επίσης δεν δούλευε (μάλλον από την αρχή) και το bluetooth αλλά το διαπίστωσα 5 μέρες μετά όταν πήρα ακουστικό και πήγα να το ενεργοποιήσω (τα παραπάνω τα ανέφερα αρκετές φορές σε προηγούμενα post). Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με το service της Θεσ/νίκης μου είπαν να τους στείλω την συσκευή (όπως ήταν - με μπαταρία, πενάκι κλπ) και μου άλλαξαν (σε 1 βδομάδα) την πλακέτα (δεν μπορούσαν λένε να μου αντικαταστήσουν την συσκευή) και φύσικα πάντα στα πλαίσια της εγγύησης και γιαυτό μου έκανε εντύπωση η δική μου χρέωση στην courier !!! αλλά να λείπει και το screen protector ;;; !!!. Δεν ήθελα να το αναζητήσω ή να τους ζητήσω τον λόγο για τα χρήματα της courier (το θεωρώ το λιγότερο "ξεφτίλα" αυτό που έκαναν) αλλά προτίμησα να το αναφέρω εδώ ώστε να προστατευτούν αν κάποιοι χρειαστεί να τους επισκεφτούν !!!

 

σε δυο με τρεις μερες το πολυ θα σου πω αν με χρεωσουν η οχι.

Εγω πηρα τηλεφωνω και μου ειπαν να το στειλω με δικια τους χρεωσει με ACS.Kαι ετσι εγινε.

Τωρα δεν ξερω να με χρεωσουν οταν θα μου το στειλουν.Με πηραν τηλεφωνο παντος σημερα και με ρωτησα σε ποια διευθυνση να το στειλουν οταν θα ειναι ετοιμο.Αλλα τιποτα για χρεωση.Θα στειλω παντος e-mail σε περιπτωση που με χρεωσουν στην HTC ευρωπης,ετσι απο περιεργεια να μαθω.

Link to comment
Share on other sites

σε δυο με τρεις μερες το πολυ θα σου πω αν με χρεωσουν η οχι.

Εγω πηρα τηλεφωνω και μου ειπαν να το στειλω με δικια τους χρεωσει με ACS.Kαι ετσι εγινε.

Τωρα δεν ξερω να με χρεωσουν οταν θα μου το στειλουν.Με πηραν τηλεφωνο παντος σημερα και με ρωτησα σε ποια διευθυνση να το στειλουν οταν θα ειναι ετοιμο.Αλλα τιποτα για χρεωση.Θα στειλω παντος e-mail σε περιπτωση που με χρεωσουν στην HTC ευρωπης,ετσι απο περιεργεια να μαθω.

 

... Μου απάντησαν άμεσα από την ace hellas στο e-mail που τους έστειλα και λένε τα εξής :

Όσον αφορά την χρέωση μου λένε ότι έγινε λάθος (καλά που έστειλα την ερώτηση) και ότι θα μου καταθέσουν την αξία σε λογαριασμό μου.

Όσον αφορά την απώλεια του screen protector δεν δέχονται ότι "εξαφανίστηκε" και ότι δεν είχαν κανένα λόγο να την αφαιρέσουν !!! και φυσικά ουδεμία αναφορά για αναπλήρωσή της γιατί δεν δέχονται ως αλήθεια αυτό που τους είπα !!!

Όσον αφορά την αντικατάσταση της συσκευής μου λένε ότι μόνο από expansys μπορούσε να γίνει η αλλαγή και ότι εδώ στην Ελλάδα η διαδικασία DOA (αντικατάσταση χαλασμένων συσκευών) γίνεται τις πρώτες 14 ημέρες και όχι στις 7 ημέρες που την κάνει η expansys (κοινώς ... μεγάλε την πατησες και ούτε που μας νοιάζει !!!)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
... Μου απάντησαν άμεσα από την ace hellas στο e-mail που τους έστειλα και λένε τα εξής :

Όσον αφορά την χρέωση μου λένε ότι έγινε λάθος (καλά που έστειλα την ερώτηση) και ότι θα μου καταθέσουν την αξία σε λογαριασμό μου.

Όσον αφορά την απώλεια του screen protector δεν δέχονται ότι "εξαφανίστηκε" και ότι δεν είχαν κανένα λόγο να την αφαιρέσουν !!! και φυσικά ουδεμία αναφορά για αναπλήρωσή της γιατί δεν δέχονται ως αλήθεια αυτό που τους είπα !!!

Όσον αφορά την αντικατάσταση της συσκευής μου λένε ότι μόνο από expansys μπορούσε να γίνει η αλλαγή και ότι εδώ στην Ελλάδα η διαδικασία DOA (αντικατάσταση χαλασμένων συσκευών) γίνεται τις πρώτες 14 ημέρες και όχι στις 7 ημέρες που την κάνει η expansys (κοινώς ... μεγάλε την πατησες και ούτε που μας νοιάζει !!!)

 

Anamenomeni apantisi... :worry:

 

Oson afora to screen protector, otan symplirwneis ti forma gia na to steileis stin ACE Hellas... simeiwneis kai ti stelneis mazi me ti syskevi, px mpataria, stylus, ktl. Etsi eisai kata kapoio tropo katoxyrwmenos. Den eixes balei to screen protector?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Anamenomeni apantisi... :worry:

 

Oson afora to screen protector, otan symplirwneis ti forma gia na to steileis stin ACE Hellas... simeiwneis kai ti stelneis mazi me ti syskevi, px mpataria, stylus, ktl. Etsi eisai kata kapoio tropo katoxyrwmenos. Den eixes balei to screen protector?

 

... Μάλλον το είχα ξεχάσει (δεν είμαι σίγουρος) ... οπότε "κλάφτο" το screen protector (δεν θυμάμαι αν είχε πεδίο να το συμπληρώσω γιατί τα υπόλοιπα τα σημείωσα - το θυμάμαι - (πενάκι, μπαταρία))

... και αυτός που το πήρε ... να του καεί το βίντεο :p

 

... Πάντως επειδή πάντα θέλω να σκέφτομαι θετικά ... μια "κακή" στιγμή ήταν και τελείωσε ... ας χαρώ επιτέλους την όμορφη συσκευούλα μου ...

Ερώτηση : έχω βάλει σήμερα το HHC (HTC Home Customizer) και η συσκευούλα άλλαξε τελείως όψη :D:D το συστήνεται ; ... έχω κάνει κάποιες βασικές ρυθμίσεις σε registry για καλύτερη απόδοση της συσκευής, έχω εγκαταστήσει Advanced Configuration Tools & Kaiser Tweek για κάποιες παραμετροποιήσεις της συσκευής και από προγράμματα έχω βάλει : Battery Status, Spb Time, Pocket CM για επαφές, Resco Back up, Resco File Explorer, Spb Weather, TCPMP Player, WOW HD, Εορτολόγιο. Πως σας φαίνονται τα ανωτέρω ; συστήνεται κάτι επιπλέον ; ... Τέλος (αρκετά σας "έπρηξα" με τις ερωτήσεις μου) θέλω την βοήθειά σας. Δεν έχω εγκαταστήσει ακόμα Dest7 (με ελληνικούς χάρτες και τα λοιπά ελληνικά παρελκόμενα). Το είχα βάλει προ service και προ Hard Reset και δεν το έχω ούτε ως back up (μου το είχε περάσει φίλος που τώρα είναι μακρυά και μη διαθέσιμος). Στα γνωστά "μαγαζάκια" δυσκολεύτηκα να βρω λύση.

Link to comment
Share on other sites

... Μου απάντησαν άμεσα από την ace hellas στο e-mail που τους έστειλα και λένε τα εξής :

Όσον αφορά την χρέωση μου λένε ότι έγινε λάθος (καλά που έστειλα την ερώτηση) και ότι θα μου καταθέσουν την αξία σε λογαριασμό μου.

Όσον αφορά την απώλεια του screen protector δεν δέχονται ότι "εξαφανίστηκε" και ότι δεν είχαν κανένα λόγο να την αφαιρέσουν !!! και φυσικά ουδεμία αναφορά για αναπλήρωσή της γιατί δεν δέχονται ως αλήθεια αυτό που τους είπα !!!

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑ Σαν δε ντρέπεσαι να θέλεις να τους χρεώσεις και καινούριο screen protector! :lol::lol::lol: Να λες ψέματα στην επισημη αντιπροσωπεία! 30 μέρες νηστεία και μετά να πας για εξομολόγηση ρε! Αφου δε σου κανανε μηνυση ευχαριστημένος να είσαι :chair:

 

Ελπίζω να το χαρεις τωρα φίλε και να μην ξαναχρειαστεις ποτε τους :X:X:X

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!!

Δοκιμασε κανεις τον νεο χαρτη 2008.Q1.95 της ngi στο destinator 7 ????

Ειναι οκ ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφωνώ ΚΑΘΟΛΟΥ ότι η επίσημη ROM είναι για κλωτσιές. Είναι αρκετά γρήγορη, αρκετά ολοκληρωμένη, και στο Ελληνικό κομμάτι (αλλαγμένα πληκτρολόγια, και εφαρμογές HTC στα Ελληνικά), η ACE έκανε ΠΟΛΥ καλή δουλειά!

 

Έπρεπε να έχεις Qtek 9000, να δεις τι σήμαινε JaTaMpaza ROM επίσημη, και JaTaMpaza αλλαγμένες ROM...

 

Μην αλλάζετε απ' ευθείας τη ROM. Δείτε το κινητό πρώτα, παίξτε μαζί σου, εξουθενώστε το. Περνώντας συνεχώς νέες ROM (το έκανα σε 4 PocketPC Phones και ξέρω) γίνεστε απλά Beta Testers χωρίς τρόπο ειδοποίησης για τα Bugs (δεν πολυμετράνε τα post στο xda) και ασχολείσθε μόνο με το αν 'αρκεί' η μνήμη. Δε μας λέτε το 'να αρκεί, για Τι ακριβώς'...

 

Συμπερασματικά, η ROM που έχει έτοιμη πάνω το Cruise, είναι από τις πιο ολοκληρωμένες και σταθερές. Μόνο μια φορά μου κόλλησε (και το έχω βαρύνει πολύ) κι εκεί έφταιγε το Mobile Shell 2. Ω Ναι! ;)

 

Τελικα θα συμφωνησω και εγω η μονη φορα που μου κολησε εδω και ενα μηνα το τηλ ηταν με το shell :O:O:rocket:

ΤΕΛΙΚΑ ΕΒΑΛΑ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΗΣΥΧΑΣΑ MobilityFlow.Touch.Commander.v2.0.1.XScale.WM5.WM6

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα !!!

Δοκιμασε κανεις τον νεο χαρτη 2008.Q1.95 της ngi στο destinator 7 ????

Ειναι οκ ?

 

Περιλαμβάνει 20 νέες πόλεις με πλήρη δεδομένα πλοήγησης, 108 νέες πόλεις με ονόματα οδών και 62 νέες πόλεις & κοινότητες με οδικούς άξονες.

 

E... mallon einai kalyteros!!! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!!

Δοκιμασε κανεις τον νεο χαρτη 2008.Q1.95 της ngi στο destinator 7 ????

Ειναι οκ ?

 

MIA XARA EINAI

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λινκ του φακέλου αυτού ώστε απλά να αντικαταστήσουμε το GreeceU του προηγούμενου χάρτη?! :D

 

Τελικά όσο καλό κ αν είναι το iGo σαν πρόγραμμα τόσο περισσότερο με απογοητεύει ο χάρτης που έχει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...