Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest lagoudakis
greg θα σε στεναχωρεσω:Oκατα 99% δεν το εχουν,πηρα χτες τηλεφωνο στα κεντρικα 210-2892000 τους ειπα και τον κωδικο και μου ειπαν σε κανενα μηνα,οσο μου εχουν πει και απο ace γιατι βασικα απο εκει ψωνιζουν
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
Όχι δυστυχώς μου το κάνει συνέχεια. Επίσης παρατηρώ τα εξής. Αν κλείσω το HTC με το τηλέφωνο, το bluetooth και το wifi ενεργοποιημένα, κολλάει ως είπα. Αν απενεργοποιήσω το wifi πριν κλείσω το HTC και τα ξανανοίξω, η συσκευή συμπεριφέρεται πολύ καλύτερα: είτε επανέρχεται φυσιολογικά, είτε μένει σε κατάσταση Νο Service ή κάπως έτσι το ονομάζει. Όταν συμβαίνει αυτό, δεν με ρωτάει ποτέ για SIM και μπαίνει κατευθείαν μέσα. Ο τρόπος για να ξαναβρώ το σήμα είναι να δοκιμάσω να πάρω τηλέφωνο. Αυτόματα με ρωτάει για PIN και μετά πάλι όλα καλά... Μάλλον κατάφερα να το εντοπίσω λοιπόν στο wifi... Παράξενα πράγματα...

 

'Οποιος έχει ιδέα, ευπρόσδεκτη. Εν τω μεταξύ, άνοιξε και το account στο forum της ACE, οπότε θα απευθυνθώ κι εκεί...

λες οταν το κλεισεις απο τον comm manager στην εντολη απενεργοποιηση τηλεφωνου ετσι;τοτε εχει προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

greg θα σε στεναχωρεσω:Oκατα 99% δεν το εχουν,πηρα χτες τηλεφωνο στα κεντρικα 210-2892000 τους ειπα και τον κωδικο και μου ειπαν σε κανενα μηνα,οσο μου εχουν πει και απο ace γιατι βασικα απο εκει ψωνιζουν

 

Κοιτά αν αξίζουν όσο λένε θα περιμένω τι να κάνω; Είσαι σίγουρος ότι αξίζουν;;; Τα ίδια σε ασύρματα λες να βγούν;

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
δεν θα παιζουν ραδιο ομως γιατι το καλωδιο ειναι και κεραια,τα εχω δει τα συγκεκριμενα στον φιλο mastelos και απο οτι μου ειπε ειναι η μερα με την νυχτα με της ''μανας'' του σε αποδοση
Link to comment
Share on other sites

λες οταν το κλεισεις απο τον comm manager στην εντολη απενεργοποιηση τηλεφωνου ετσι;τοτε εχει προβλημα;

 

Αν κατάλαβα τι ρωτάς, ναι ότα λέω ότι κλείνω είτε το τηλέφωνο, είτε το bluetooth είτε το wifi, ναι, εννοώ μέσα από τον comm manager. Απενεργοποιημένο το wifi, κλείνω το τηλέφωνο από το κουμπί του στο πάνω μέρος και το ξανανοίγω. Όλα καλά (με εξαίρεση μερικές φορές το θέμα του no service ή no provider, όπως το λέει τέλος πάντων!) . Αν όμως ενεργοποιήσω το wifi και κάνω τις ίδιες ενέργειες, στο reboot, θα ζητήσει PIN και μετά θα μείνει κολλημένο στο searching... Μοναδική λύση το reset στο κάτω μέρος της συσκευής και η αφαίρεση της SIM.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως κολάει επειδή ψάχνει wifi να συνδεθεί στην εκκίνηση;

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Μηπως κολάει επειδή ψάχνει wifi να συνδεθεί στην εκκίνηση;

 

Αυτό νομίζω κι εγώ, κάποιο πρόβλημα με το wifi. Τώρα, γιατί αυτό να κολλάει όλο το τηλέφωνο, και μάλιστα όταν αυτό ψάχνει να βρει πάροχο για να συνδεθεί... τι να σου πω? Και πάλι, γιατί το wifi να συνδέεται με την μια όταν το ενεργοποιώ από τον comm manager μετά?

 

μηπως φταιει η καρτα σου;ειναι παλια;

 

δοκίμασα με δύο, η μια είναι παλιά, η άλλη όχι...

 

Με την ευακιρία, μπορεί κανείς να μου πει έναν σίγουρο τρόπο να ξέρω πως τα updates του καιρού γίνονται μόνο μέσω από wifi και όχι απο 3g? τι πρέπει να αλλάξω στα settings?

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
αν εχεις ενεργο το wifi θα κανει update απο εκει,στην περιπτωση που το εχεις κλειστο ξεκιναει το gprs,δεν δοκιμαζεις και ενα hard reset μηπως φτιαξει;
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το τo HTC TC από Vodafone με επιδότηση (όχι και σπουδαία πράγματα) Μέχρί στιγμής είμαι αρκετα ευχαριστημένος .Πρίν αρχίσω τισ απορίες σας βάζω μιά λίστα με τα προγραμματα που έβαλα επιπλέον:

ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟ HTC TOUCH CRUISE

 

Αναβάθμιση Ελληνικών από 0.4.5.0 σε 0.4.5.2 στο service της ACE

 

Έβαλα το GREEK.zip σto I go(είναι για τον δακτύλιο)

 

Έβαλα το skin.rar σto I go (βελτιωμένη εμφάνιση)

 

Έβαλα το Resco utlity Package.rar στην κάρτα μνήμης

 

Έβαλα το WOW sound effects.rar στην κάρτα μνήμης

 

Έβαλα το Advanced cofig 1.1.rar στην κάρτα μνήμης

 

Αναβαθμισα το Advanced cofig 1.1.rar σεAdvancedConfig_v2.0.1.0_ENG.rar στην κάρτα μνήμης

 

Έβαλα το Flash Player 6 for Pocket PC cab στην κάρτα μνήμης

 

Έβαλα το SKtools3.19_PPC_Setup_Only.rar στην κάρτα μνήμης

 

Έβαλα το TCTMP 0.72RC1 for Pocket PC cab στην κάρτα μνήμης

 

Με τον Resco Registry στο path: HKLM\Software\HTC\Biotouch\Biotouch\ αλλάξα τις τιμές των "DownFPS", "LightFPS" και "UpFPS" σε 50 .

 

ΑΠΟΡΙΕΣ

 

1) Είχα δει ένα προγραματάκι που όταν σε καλούσε επαφή με φωτογραφία, η φωτογραφία έπιανε όλη την οθόνη.Μήπως το ξέρει κανείς;

2) Έχω VISTA .Να απεγκαταστήσω το Active Sync από το τηλέφωνο;

3) Που πρέπει να βάλω τα VIDEO ώστε να έχω πρόσβαση από τον κύβο; Η Μουσική είναι σε storage card/My Music και την βλέπει οι φοτογραφίες είναι σε storage card/DCIM/100MEDIA και τις βλέπει και τα Video είναι σε storage card/My video και ΔΕΝ τα βλέπει . Καμμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα. Τα αρχεία .cab που παραμένουν στο Program files του τλεφώνου μπορούμε να τα σβήσουμε μετά την εγκατάσταση ή τα αφήνουμε εκεί;
Link to comment
Share on other sites

1) Είχα δει ένα προγραματάκι που όταν σε καλούσε επαφή με φωτογραφία, η φωτογραφία έπιανε όλη την οθόνη.Μήπως το ξέρει κανείς;

2) Έχω VISTA .Να απεγκαταστήσω το Active Sync από το τηλέφωνο;

3) Που πρέπει να βάλω τα VIDEO ώστε να έχω πρόσβαση από τον κύβο; Η Μουσική είναι σε storage card/My Music και την βλέπει οι φοτογραφίες είναι σε storage card/DCIM/100MEDIA και τις βλέπει και τα Video είναι σε storage card/My video και ΔΕΝ τα βλέπει . Καμμία ιδέα;

 

1) Υπαρχουν αρκετα προγραμματακια....ας σου πουν αυτοι που εχουν δοκιμασει καποιο και δουλευει καλα

2) δεν μπορεις να απεγκαταστησεις το activesync απο το τηλεφωνο σου γιατι ειναι στη rom

3)μεσα στο storage card/DCIM/100MEDIA βαλε και τα video και θα τα βλεπει κανονικα.

νομιζω οτι ισως να τα βλεπει και στο storage card/My Documents/My Videos/

δοκιμασε και τα δυο και πες μας.

 

Και κάτι ακόμα. Τα αρχεία .cab που παραμένουν στο Program files του τλεφώνου μπορούμε να τα σβήσουμε μετά την εγκατάσταση ή τα αφήνουμε εκεί;

 

Τα cab μετα την εγκατασταση δε χρειαζονται και μπορεις να τα σβησεις. Μπορεις ομως να κρατησεις ολα τα cab σε ενα φακελλο στην storage card για να τα εχεις αν τυχει και κανεις κανενα hard reset σε κανενα κολλημα και δεν εισαι στον υπολογιστη σου κοντα για να μπορεσεις να τα ξαναεγκαταστησεις.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και κάτι ακόμα. Τα αρχεία .cab που παραμένουν στο Program files του τλεφώνου μπορούμε να τα σβήσουμε μετά την εγκατάσταση ή τα αφήνουμε εκεί;

 

Δεν χρειάζεται να βάζεις τα .cab στην μνήμη του τηλεφώνου. Βάλτα κατευθείαν στη Starage Card και κάνε την εγκατάσταση από εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2) Έχω VISTA .Να απεγκαταστήσω το Active Sync από το τηλέφωνο;

 

Δεν χρειάζεται. Εγκατέστησε στα vista το Windows Mobile Device Center και θα κάνεις τον συγχρονισμό με αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σερφαρει κανεις με wind plus non stop;

Απο ταχυτητες πως παει? Οι σελιδες ανοιγουν γρηγορα ή αργει?

Modem το εχει κανει κανεις με το internet sharing?

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

1) Είχα δει ένα προγραματάκι που όταν σε καλούσε επαφή με φωτογραφία, η φωτογραφία έπιανε όλη την οθόνη.Μήπως το ξέρει κανείς;

 

Xρησιμοποιώ το PhotoContactsPro και κάνει αυτό που λες. Φαντάζομαι αυτό εννοείς.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

HTC TouchFlo 2.0... oi prwtes eikones:

 

http://gizmodo.com/assets/resources/2008/01/htcmanila.png

 

Έτσι ωραίος φτιάξε μας την μέρα!:D

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

όχι λάθος..

την μέρα μας την έφτιαξε το καινουργιο επισόδειο LOST. Αθανασο77 θα ολοκλήρωνες την μέρα μας αν έβαζες κάποιο link να το κατεβάσουμε :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

όχι λάθος..

την μέρα μας την έφτιαξε το καινουργιο επισόδειο LOST. Αθανασο77 θα ολοκλήρωνες την μέρα μας αν έβαζες κάποιο link να το κατεβάσουμε :D:D:D:D

 

Έχεις πμ ;)

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
όχι λάθος..

την μέρα μας την έφτιαξε το καινουργιο επισόδειο LOST. Αθανασο77 θα ολοκλήρωνες την μέρα μας αν έβαζες κάποιο link να το κατεβάσουμε :D:D:D:D

 

Einai se poly prwimi katastasi akoma kai ta prwta reviews lene oti barainei enoxlitika ti syskevi. Afti i Apple me to iPhone pantws... exei dwsei polles idees stis ypoloipes etairies.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα αυτο το iPHONE το βρισκω υπευθυνο για διαφορα δεινα που εφερε στα ppc.

ενα παραδειγμα ειναι το touch flo της htc που μαλλον προσπαθησε να μιμηθει το iphone .

αυτη ηταν και η αιτια να μην συμπερηλιφθει το βολικο track ball -mouse του 3300 sto touch cruise.

Link to comment
Share on other sites

Xρησιμοποιώ το PhotoContactsPro και κάνει αυτό που λες. Φαντάζομαι αυτό εννοείς.

Επίσης υπάρχει το Inesoft Address Book το οποίο εκτός από το συγκεκριμένο χαρακτηριστικοό έχει και πολλά άλλα καλούδια...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
προσωπικα αυτο το iPHONE το βρισκω υπευθυνο για διαφορα δεινα που εφερε στα ppc.

ενα παραδειγμα ειναι το touch flo της htc που μαλλον προσπαθησε να μιμηθει το iphone .

αυτη ηταν και η αιτια να μην συμπερηλιφθει το βολικο track ball -mouse του 3300 sto touch cruise.

 

Epeidi den egine swsti antigrafi... min ta riksoume stin Apple. :happy:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...