Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα

Άρχισα να παίζω λίγο μαζί του και παρατήρησα ότι υπάρχουν πράγματα που γράφει στο ελληνικό εγχειρίδιο τα οποία δεν μπορώ να τα βρω στην συσκευή π.χ στο τηλέφωνο λέει στην σελίδα 80 ότι υπάρχει η δυνατότητα να απορρίψεις μια κλήση και αυτόματα να σταλεί μήνυμα στον καλώντας το οποίο θα το έχεις ορίσει από το εξής menu : μενού –επιλογές- προχωρημενες…..εε αυτές τις προχωρημένες δεν τις βρίσκω και φυσικά ούτε τον τρόπο να εκμεταλλευτώ αυτή την δυνατότητα ….

Άλλο παράδειγμα στη σελίδα 53 έχει το ρυθμίσεις SAP το οποίο επίσης δεν βρίσκω

Στην σελίδα 55 έχει το κλείδωμα συσκευής το οποίο επίσης δεν βρίσκω ( εννοώ πάντα στον φάκελο και διαδρομή την οποία υποδεικνύει το εγχειρίδιο).

Σελιδα56 πληκτρολόγιο γρήγορων εργασιών ……

Να σημειώσω ότι δεν έχω εγκαταστήσει τίποτα από το cd που το συνοδεύει και φυσικά δεν εγκατέστησα ακόμα ούτε το i-go.

Έχει κανείς καμία ιδέα γιατί δεν βρίσκονται στην συσκευή η αν βρίσκονται πως εμφανίζονται? ( υπάρχει η πιθανότητα να μην τις βλέπω? …!!! )

Επίσης να ρωτήσω … αν τα προγράμματα του cd είναι κανονικά και όχι δοκιμαστικές εκδόσεις ..άρα αξίζει τον κόπο να εγκατασταθούν ? ( πχ sprite back up )

 

Ευχαριστώ

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γύρνα την γλώσσα στα αγγλικά κ ξανακοίταξε...;) και πες μας.

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

Την γύρισα αλλά δεν υπάρχουν ……..απλα είναι το ίδιο μενού στα αγγλικά …:(
ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

Στο είπα γιατί έχει γίνει και αυτό. Περίμενε κάποιον πιο ειδικό, μιας και ακόμα δεν το έχω στα χέρια μου.

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα

Άρχισα να παίζω λίγο μαζί του και παρατήρησα ότι υπάρχουν πράγματα που γράφει στο ελληνικό εγχειρίδιο τα οποία δεν μπορώ να τα βρω στην συσκευή π.χ στο τηλέφωνο λέει στην σελίδα 80 ότι υπάρχει η δυνατότητα να απορρίψεις μια κλήση και αυτόματα να σταλεί μήνυμα στον καλώντας το οποίο θα το έχεις ορίσει από το εξής menu : μενού –επιλογές- προχωρημενες…..εε αυτές τις προχωρημένες δεν τις βρίσκω και φυσικά ούτε τον τρόπο να εκμεταλλευτώ αυτή την δυνατότητα ….

Άλλο παράδειγμα στη σελίδα 53 έχει το ρυθμίσεις SAP το οποίο επίσης δεν βρίσκω

Στην σελίδα 55 έχει το κλείδωμα συσκευής το οποίο επίσης δεν βρίσκω ( εννοώ πάντα στον φάκελο και διαδρομή την οποία υποδεικνύει το εγχειρίδιο).

Σελιδα56 πληκτρολόγιο γρήγορων εργασιών ……

Να σημειώσω ότι δεν έχω εγκαταστήσει τίποτα από το cd που το συνοδεύει και φυσικά δεν εγκατέστησα ακόμα ούτε το i-go.

Έχει κανείς καμία ιδέα γιατί δεν βρίσκονται στην συσκευή η αν βρίσκονται πως εμφανίζονται? ( υπάρχει η πιθανότητα να μην τις βλέπω? …!!! )

Επίσης να ρωτήσω … αν τα προγράμματα του cd είναι κανονικά και όχι δοκιμαστικές εκδόσεις ..άρα αξίζει τον κόπο να εγκατασταθούν ? ( πχ sprite back up )

 

Ευχαριστώ

 

Ti apantisi sou edwsan sto forum tis ACE Hellas giafto? :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ti apantisi sou edwsan sto forum tis ACE Hellas giafto? :confused:

 

Δεν έχω γραφτεί ακόμα στο forum …. Θέλω να περιεργαστώ λίγο ακόμα την συσκευή ….θα κάνω σήμερα την εγγραφή και θα το ρωτήσω και εκεί ….

Τώρα εγκαθιστώ το Destinator6 …… και περιμένω να δω πως δουλεύει….

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Άρχισα να παίζω λίγο μαζί του και παρατήρησα ότι υπάρχουν πράγματα που γράφει στο ελληνικό εγχειρίδιο τα οποία δεν μπορώ να τα βρω στην συσκευή π.χ στο τηλέφωνο λέει στην σελίδα 80 ότι υπάρχει η δυνατότητα να απορρίψεις μια κλήση και αυτόματα να σταλεί μήνυμα στον καλώντας το οποίο θα το έχεις ορίσει από το εξής menu : μενού –επιλογές- προχωρημενες…..εε αυτές τις προχωρημένες δεν τις βρίσκω και φυσικά ούτε τον τρόπο να εκμεταλλευτώ αυτή την δυνατότητα ….

Άλλο παράδειγμα στη σελίδα 53 έχει το ρυθμίσεις SAP το οποίο επίσης δεν βρίσκω

Στην σελίδα 55 έχει το κλείδωμα συσκευής το οποίο επίσης δεν βρίσκω ( εννοώ πάντα στον φάκελο και διαδρομή την οποία υποδεικνύει το εγχειρίδιο).

Σελιδα56 πληκτρολόγιο γρήγορων εργασιών ……

Να σημειώσω ότι δεν έχω εγκαταστήσει τίποτα από το cd που το συνοδεύει και φυσικά δεν εγκατέστησα ακόμα ούτε το i-go.

Έχει κανείς καμία ιδέα γιατί δεν βρίσκονται στην συσκευή η αν βρίσκονται πως εμφανίζονται? ( υπάρχει η πιθανότητα να μην τις βλέπω? …!!! )

Επίσης να ρωτήσω … αν τα προγράμματα του cd είναι κανονικά και όχι δοκιμαστικές εκδόσεις ..άρα αξίζει τον κόπο να εγκατασταθούν ? ( πχ sprite back up )

 

Ευχαριστώ

 

έχεις δικιο..........τώρα το παρατήρησα

ψάχνοντας λιγο είδα οτι το manual που έχουμε ειναι ίδιο με του touch dual στο οποίο και υπάρχουν αυτες οι ρυθμίσεις!!!!!!!!

 

το αγγλικό δεν εχει αυτές τις οδηγίες.

 

ΕDIT: οχι ακριβώς ιδιο αλλα εχει πολλα απο το manual tou touch dual,το κατάλαβα απο αυτο που γράφεις και διάβασα εκει όπου μιλάει για πληκτρολόγιο

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε κανενα πληκτρολογιο να εχει πιο μεγαλα πληκτρα (ελληνικα).Ευχαριστω.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις το pcm keyboard και θα επιλέξεις το iphone layout (θα το βρεις στο website της εταιρείας free μαζι και με τα Ελληνικά πληκτρολόγια που υποστηριζουν αποστολη 160 χαρακτηρων.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που ξαναποστάρω για το ίδιο θέμα αλλά δεν έχω καταφέρει ακόμα να συνδέσω το cruise με WiFi Και μου έχει σπάσει τα νεύρα.

 

Ενώ συνδέομαι κανονικά με τα σύρματα δίκτυα, έχω σήμα και IP και βλέπω το εικονίδιο της σύνδεσης οι εφαρμογές μου δεν μπορούν να κατεβάσουν δεδομένα, ούτε να ανοίξουν σελίδες. Όταν συνδέομαι με USB οι εφαρμογές λειτουργούν κανονικά.

 

Please help θα τρελάθώ

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς τι Wind Plus Non-Stop με 3,49€ το μήνα; δουλέυει κανονικά ?

 

κανονικα και με το νομο!

Link to comment
Share on other sites

Aπο χθες ειμαι και εγω κατοχος του cruise.πολυ ωραιο κινητο.Eιναι το πρωτο μου pda.εχω ενα προβλημα στις επαφες...δν μπορω να γραψω πανω απο 5-6 χαρακτηρες στο ονομα π.χ αλεξανδρος -δν το δεχεται.αν μπορει καποιος να με βοηθησει,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ....ας το ρωτησω και εδω...

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα …..εγκατέστησα το destinator 6 στο HTC TC και προσπαθώ να συνδέσω το gps.

Στην ανεύρεση μου δείχνει ότι το βρίσκει στην COM4 αλλά όταν του δίνω ΟΚ μου γράφει δεν βρέθηκε GPS και φυσικά δεν μπορεί να βρει δορυφόρους.

Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση ?

 

 

Ευχαριστώ

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Aπο χθες ειμαι και εγω κατοχος του cruise.πολυ ωραιο κινητο.Eιναι το πρωτο μου pda.εχω ενα προβλημα στις επαφες...δν μπορω να γραψω πανω απο 5-6 χαρακτηρες στο ονομα π.χ αλεξανδρος -δν το δεχεται.αν μπορει καποιος να με βοηθησει,ευχαριστω

 

Den pistevw na pigaineis na to grapseis sti SIM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα ....ας το ρωτησω και εδω...

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα …..εγκατέστησα το destinator 6 στο HTC TC και προσπαθώ να συνδέσω το gps.

Στην ανεύρεση μου δείχνει ότι το βρίσκει στην COM4 αλλά όταν του δίνω ΟΚ μου γράφει δεν βρέθηκε GPS και φυσικά δεν μπορεί να βρει δορυφόρους.

Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση ?

 

 

Ευχαριστώ

 

Τρέξε πρώτα το GPS Test και μετά το Destinator χωρίς να κλείσεις το πρώτο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Den pistevw na pigaineis na to grapseis sti SIM.

 

ειχα απο πριν επαφες στη σιμ και τωρα μου τις βγαζει πιο μικρες και με κατι κουτακια αναμεσα..παω να τις αλλαξω και μου λεει οτι ειναι μεγαλο το ονομα που βαζω.τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειχα απο πριν επαφες στη σιμ και τωρα μου τις βγαζει πιο μικρες και με κατι κουτακια αναμεσα..παω να τις αλλαξω και μου λεει οτι ειναι μεγαλο το ονομα που βαζω.τι κανω?

 

Τις επαφές να τις έχεις στη συσκευή. Δεν ωφελεί σε τίποτα να τις έχεις στη SIM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πήγα χθες στο Πλαίσιο και δεν το είχαν φέρει ακόμα, μου είπαν τέλος του μηνός, γα μωτο πόσο θα πρέπει να περιμένω ακόμα για να το πάρω:mad:
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ....ας το ρωτησω και εδω...

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα …..εγκατέστησα το destinator 6 στο HTC TC και προσπαθώ να συνδέσω το gps.

Στην ανεύρεση μου δείχνει ότι το βρίσκει στην COM4 αλλά όταν του δίνω ΟΚ μου γράφει δεν βρέθηκε GPS και φυσικά δεν μπορεί να βρει δορυφόρους.

Τι κάνω σε αυτή την περίπτωση ?

 

 

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα και εγώ είχα αυτό το πρόβλημα μέχρι που άλλαξα το gps.dll αρχείο .

Δηλαδή το πήρα από το ΡΝ με copy και το έκανα επικόλληση στο dest 6 και από τότε δεν έχω χάση ποτέ το σήμα του gps .

Αυτό ήταν το παλιό κόλπο στο Ρ3300 πού δουλεύει και στο cruse .

Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Λυση για τα ιερογλυφικα στον comm manager οταν εχεισ το slovoed εγκατεστημενο

1πρωτα απενεργοποιησε το word off the day στo slovoed

2πηγαινε στο directory windows slovoed και delete τα newton fonts στον καδο ανακυκλωσης με resco explorer

3reset

4αδειασε το καδο ανακυκλωσης του resco explorer

τωρα εχεισ ελληνικα στον comm manager

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και εγώ είχα αυτό το πρόβλημα μέχρι που άλλαξα το gps.dll αρχείο .

Δηλαδή το πήρα από το ΡΝ με copy και το έκανα επικόλληση στο dest 6 και από τότε δεν έχω χάση ποτέ το σήμα του gps .

Αυτό ήταν το παλιό κόλπο στο Ρ3300 πού δουλεύει και στο cruse .

 

Den tha sou doulepsei to gps sou meta ta 120 xlm/wra des thn ypografh mou gia na exeis axiopistes plohghseis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα και εγώ είχα αυτό το πρόβλημα μέχρι που άλλαξα το gps.dll αρχείο .

Δηλαδή το πήρα από το ΡΝ με copy και το έκανα επικόλληση στο dest 6 και από τότε δεν έχω χάση ποτέ το σήμα του gps .

Αυτό ήταν το παλιό κόλπο στο Ρ3300 πού δουλεύει και στο cruse .

 

Mporeis na mou steileis se parakalw afto to dll?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...