Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Χμμμ Cruise e? 40 ευρώ την οθόνη...... Βάλε αλλα 200 και για να στο επισκευάσει η ace απο τις ζημιές που θα κάνει αυτός....

Καλά είσαι... Θα σου βγεί 3 φορές πιό ακριβά.

 

Γιατί τον αποπαίρνεις τον άνθρωπο; Εσύ δεν τα φτιάχνεις αυτά; :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nope....

Αλλα λέω την αλήθεια, καλύτερα να δώσει 146 στην ACE και να χει το κεφάλι του ύσηχο με εγγύηση, παρά να παίζει κορώνα γράμματα. Αν έχει αρκετά λεφτά ας κάνει ότι θέλει εμείς προσπαθούμε να του βρούμε τον καλύτερο τρόπο.

Πληροφοριακά: Η οθόνη αυτού του κινητού είναι πακτωμένη στην πρόσοψη της συσκευής, γι αυτό η ace σου αλλάζει το μπροστινό τμήμα και την οθόνη μαζί, απο τη στιγμή που ενωθούν αυτά τα δυό έχουν μείνει συγκολλημένα. Ασε που αν πάς να βγαλεις την παλιά και το καταφέρεις οταν κλείσεις τη συσκευη θα δείς οτι εκτός απο σκουπίδια θα είναι σαν ενυδρείο.

Ολα αυτά φυσικά χωρίς να καταστρέψεις το μισό τηλέφωνο αφου για να φτάσεις εκεί πρέπει να δυαλίσεις όλη τη συσκευή. Δεν είναι έυκολο έχω κάνει κι εγώ ζημιά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε athanaso77 την παρήγγειλα από ebay με 40 euro

Η ACE Hellas μου είπε περίπου 110 euro

Μήπως ξέρεις εάν είναι δύσκολο να την αλλάξω μόνος μου

η εάν υπάρχει κάποιο manual που να δείχνει πως γίνεται αυτό

 

πάρε ένα tutorial να σε βοηθήσει και καλή τύχη

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=392301&highlight=screen

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Θα με τρελλάνει το cruise. Το ξαναπήγα στην ACE αφού μου ξαναεμφάνισε το πρόβλημα με την κάμερα και τα παιδία ευγενέστατα μου άλλαξαν πλακέτα σε μία μέρα.

 

Το θέμα ποιο είναι??!! Από τότε το κινητο σβήνει μόνο του περίπου 2 φορές τη μέρα. ααααααααααααα

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς δοκιμάσει την: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=430438 ?

Έχω την R8 του udk η οποία είναι εξαιρετική νομίζω.

Αξίζει τον κόπο η αλλαγή ή τα bugs είναι πολλά?

Σε σχέση με την udK Syrius R0?

Link to comment
Share on other sites

πάρε ένα tutorial να σε βοηθήσει και καλή τύχη

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=392301&highlight=screen

 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρων παιδιά είστε η καλύτεροι παρέα

Λέω να το προσπαθήσω μόνος και ότι βγει

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς δοκιμάσει την: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=430438 ?

Έχω την R8 του udk η οποία είναι εξαιρετική νομίζω.

Αξίζει τον κόπο η αλλαγή ή τα bugs είναι πολλά?

Σε σχέση με την udK Syrius R0?

 

αυτή έχω κι εγώ και πάει μια χαρά.

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρων παιδιά είστε η καλύτεροι παρέα

Λέω να το προσπαθήσω μόνος και ότι βγει

 

Prin kaneis otidipote diabase oti xreiazetai gia na eisai sigouros gia to ti tha kaneis.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρων παιδιά είστε η καλύτεροι παρέα

Λέω να το προσπαθήσω μόνος και ότι βγει

 

Δεν νομιζω να αξιζει να ρισκαρεις να το κανεις μονος σου και να χασεις την εγγυηση για +60ευρω, δυστηχως τα cruise βγαζουν προβληματα σε μεγαλο ποσοστο, ειχα 2 και τα 2 πηγαν ace για πλακετα-οθονη. Η οθονη που πηρες ειναι της htc? κοιταξε το μηπως μπορει να δεχτει την οθονη η ace και να σου χρεωσει την εργασια.

Ειναι ψιλοδουλια και ειναι δυσκολα τα πραγματα, εχω ανοιξει s-100, s-200 αλλα ηταν ποιο ευκολο.

Με αυτα που λεει ο leosedf εγω δεν θα ρισκαρα.

Η οθονη πως ακριβως φενεται μηπως το δεχτουν σαν αστοχια υλικου και σε καλυψει η εγγυηση?

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη αν δεν ειναι απο την ίδια την HTC δεν είναι γνήσια. Αυτή που πήρε είναι ημιτασιόν και δεν δέχεται η αντιπροσωπεία. Λογικό αν σκεφτείς οτι πρέπει να συνεχίσει και η εγγύηση σου κλπ.

Οσο για την αστοχία υλικού δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει ποτέ κάτι τέτοιο. Οταν γυρνάνε τα εξαρτήματα στην HTC αυτή θα δεί το αποτέλεσμα δε θα κοιτάξει το πώς έγινε. Θα στο βγάλει εκτός με τη μία.

Ας το κάνει μόνος του καλύτερα μπορεί να του βγεί σε καλό.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλατε για οθονες να ρωτησω και εγω κατι οποιον ξερει.Απ τη χρηση του στυλο στο εικονικο πληκτρολογειο μου εχει κανει 3-4 μικρο γρατσουνιες σε αυτο το σημειο γιατι δυστυχως απο αμελεια μου το αφησα για λιγο καιρο χωρις screen protector.Η απαντηση απο ΑCΕ μετα απο καιρο ηταν πρεπει να το αφησω μερικες μερες και το κοστος ειναι 90Ε.Δε καταλαβα με εργατικα η οχι,τους ξαναπερνω αλλα...απλα δε το σηκωνη κανεις,αφησα μηνυμα απ τη Δευτερα αλλα απαντηση τπτ!!

 

Η ερωτηση λοιπον ειναι δεν ειναι πολλα 90Ε για 1 πλαστικο καλυμα,η αλλαζουν και τπτ αλλο και δεν εχω καταλαβει??

 

Αν γνωριζει κανεις??

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος οτι σου είπαν τόσο? Το touch panel μαζί με την οθόνη πάει συνήθως και κοστίζει 146.47 ευρώ.

Θα έλεγα να μην την αλλάξεις ακόμα και να περιμένεις να σμπαραλιάσει πρώτα:P

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω μήπως ξέρετε:

Αν βάλω τα Windows Mobile 6.1 και δω ότι δεν μου αρέσουν, μπορώ να κάνω υποβάθμιση για να περάσω πάλι τα Windows Mobile 6 ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος οτι σου είπαν τόσο? Το touch panel μαζί με την οθόνη πάει συνήθως και κοστίζει 146.47 ευρώ.

Θα έλεγα να μην την αλλάξεις ακόμα και να περιμένεις να σμπαραλιάσει πρώτα:P

 

Nαι τοσο μου ειπαν

Αλλα αλλαζη ολη η οθονη τελικα?Δεν αλλαζη μονο το πλαστικο εξωτερικο καλυμα που εχει τις μικρογρατσουνιτσες??

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω μήπως ξέρετε:

Αν βάλω τα Windows Mobile 6.1 και δω ότι δεν μου αρέσουν, μπορώ να κάνω υποβάθμιση για να περάσω πάλι τα Windows Mobile 6 ελληνικά;

 

Ναι μια χαρα το ειχα δοκιμασει παλια !

Satnews

Admin Team :http://www.satplanet.gr

http://rapidshare.com/users/R73U5V

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μεταξύ 6 και 6.1 ποιό πιστεύετε πως είναι το καλύτερο λειτουργικό; Sorry που σας πρήζω αλλά θέλω να πιστεύω πως και άλλοι χρήστες θα έχουν τις ίδιες απορίες.
Link to comment
Share on other sites

Nαι τοσο μου ειπαν

Αλλα αλλαζη ολη η οθονη τελικα?Δεν αλλαζη μονο το πλαστικο εξωτερικο καλυμα που εχει τις μικρογρατσουνιτσες??

Όλη η μπροστινή πρόσοψη με την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν απάνταγε κανείς, τα δοκίμασα μόνος μου. Έβαλα τα Win 6.1 english και όχι Ελλληνικά. Πιστεύω πως πάει καλύτερα από πριν. Και έχει κάποιους παραμέτρους παραπάνω. Τα ελέγχεις λίγο καλύτερα. Αλλά διάβασα πως αν βάλεις και τα ελληνικά της ACE, μετά αργούν πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Όλη η μπροστινή πρόσοψη με την οθόνη.

 

Tnx για τις απαντησεις leosedf:)

 

Και μενα μου ειχαν φανει πολλα τα 90Ε για 1 πλαστικο καλυμα!!:O

 

ΣΣ

Για αυτο Screen protector και ιδιετερη προσοχη

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και μένα. Πάλι καλά να λές γιατί αλλάζει με πρόσοψη.. Στο 3300 πχ κοστίζει μόνο η οθόνη 161 ευρώ.

Τις σιμές αυτές τις καθορίζει η ίδια η HTC και όχι η οποιαδήποτε ace.

Στο διαμάντι νομίζω είναι κάπου στο κατοστάρικο πάλι με πρόσοψη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...