Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το προγραμμα NO DATA που ειναι για απενεργοπιοιη του gprs που το κανω εγκατασταση στο τηλεφωνο η στην καρτα?
http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
το προγραμμα NO DATA που ειναι για απενεργοπιοιη του gprs που το κανω εγκατασταση στο τηλεφωνο η στην καρτα?

 

Όπου και να το βάλεις δουλεύει μια χαρά... ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχθές αγόρασα το HTC touch cruise!

Κάποιες παρατησρήσεις....

-To GPRS, εγω πήγα στις συνδέσεις και διέγραψα εντελώς το ''Wind Internet....κάτι'' για να σταματήσει να συνδέεται!

-Το ράδιο δεν πιάνει καλά!

-Όταν πάω να γραψω μήνυμα βγαίνουν σε μικρά και έχω 70 χαρακτήρες να γράψω! Πώς γίνεται να κλειδώσουν κεφαλαία!?!?

-Η μπαταρία είναι αρκετά καλή. Πρέπει να έχει δυνατή αυτονομία!

 

Αυτά προς το παρόν!:ninja:

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
-To GPRS, εγω πήγα στις συνδέσεις και διέγραψα εντελώς το ''Wind Internet....κάτι'' για να σταματήσει να συνδέεται!

 

Δεν ήταν απαραίτητο γιατί τώρα δεν έχεις ούτε MMS, μπορούσες απλά να εγκαταστήσεις το No Data.

 

-Το ράδιο δεν πιάνει καλά!

 

Δεν φταίει ο δέκτης της συσκευής σου αλλά τα ακουστικά. Είναι γνωστό πρόβλημα και λύνεται με χρήση άλλων ακουστικών. Ποιών; Εάν ψάξεις λίγο θα δεις μερικές επιλογές. Πάντως και αυτά του Artemis δουλεύουν μια χαρά.

 

-Όταν πάω να γραψω μήνυμα βγαίνουν σε μικρά και έχω 70 χαρακτήρες να γράψω! Πώς γίνεται να κλειδώσουν κεφαλαία!?!?

 

Βάλε αυτό που είναι καλύτερο και πιο εύχρηστο να ησυχάσεις μια και καλή με αυτό το θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eχει δυο-τρεις μέρες που το quick GPS έχει μουλαρώσει και δεν κάνει update με καμμία δύναμη (wi-fi, gprs, activesync),

υπάρχει κάποιος τρόπος να το επαναφέρουμε εν ζωή εκτός από hard-reset?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Eχει δυο-τρεις μέρες που το quick GPS έχει μουλαρώσει και δεν κάνει update με καμμία δύναμη (wi-fi, gprs, activesync),

υπάρχει κάποιος τρόπος να το επαναφέρουμε εν ζωή εκτός από hard-reset?

Βάλε αυτό το .cab και λυθεί το πρόβλημά σου.

 

SH4Y's QuickGPS Fix.CAB.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

Εβαλα το προγραμμα 4talk το οποιο μετατρεπει το cruise σε walkie talkie και γενικα μετατρεπει οποιοδηποτε pocket pc σε walkie talkie. Το μονο που χρειαζεται ειναι να εχεις ενα ασυρματο router με wifi και τα Pocket pc να εχουν επισης wifi. Συνδεονται τα pocket pc με τον ασυρματο router και ανοιγωντας την εφαρμογη 4talk μιλανε σαν walkie talkie σε αποσταση τοση οσο πιανει το σημα και η εμβελεια του router δηλαδη περιπου στα 300 μετρα χωρις να υπαρχουν τοιχοι και εμποδια. συνηθως η εμβελεια ειναι περιπου στα 50 - 100 μετρα με εμποδια. Η εμβελεια αυτη βεβαια μπορει να αυξηθει αν χρησιμοποιηθει καποιος extender η μεγαλυτερης εμβελειας κεραια η καποιο αλλο access point.

Ολα αυτα τα εγραψα για να σας ενημερωσω οτι υπαρχει αυτο το προγραμμα και οτι παιζει αψογα με το cruise.

Αν καποιος το θελει ας μου στειλει Pm να του το στειλω.

 

που θελω να καταληξω :

σκεφτηκα οτι αν υπαρχει καποιο προγραμμα που να μετατρεπει ενα Pocket pc Που εχει wifi σε access point , τοτε θα μπορει να επικοινωνησουν 2 pocket pc χωρις να χρειαζεται να υπαρχει καποιος ασυρματος router.

βρηκα μια εφαρμογη λοιπον που μετατρεπει ενα Pocket pc σε access point αλλα μονο για να μπορει να μοιραζει την συνδεση στο internet σε μια αλλη συσκευη. Δηλαδη να συνδεσεις για παραδειγμα ενα pocket pc η ενα laptop Που εχει wifi με το Pocket pc ΠΟυ εχεις μετατρεψει σε access point και να μπεις στο internet.

Εγω ρωταω αν ξερετε καμια εφαρμογη που να μετατρεπει το pocket pc σε access point ωστε να μπορουν αλλα Pocket pc να συνδεονται με αυτο και να δουλευει το προγραμμα 4talk που περιεγραψα παραπανω ωστε να εχουμε walkie talkie με 2 pocket pc χωρις να χρειαζομαστε καποιο router.

Αν γνωριζει καποιος οτιδηποτε και μπορει να βοηθησει μπορει να βρουμε κατι που σιγουρα σε πολλους θα φανει πολυ χρησιμο.

Αναμενω οσους γνωριζουν κατι και οσους θελουν την εφαρμογη αυτη για να τους την στειλω.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν απαραίτητο γιατί τώρα δεν έχεις ούτε MMS, μπορούσες απλά να εγκαταστήσεις το No Data.

 

Βλακεία έκανα δηλαδη ε?:wacko:

Τώρα αν βάλω αυτό το cab που έχει ένα θρέντ (από πάνω) με τις ρυθμίσεις της WIND θα είναι όλα οκ?

 

Εμένα ήταν περίπου 1 ώρα με GPRS, σημαίνει οτι θα πληρώσω???:X

Ευχαριστω!

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

Πες μου αν σου δούλεψε Οδυσσέα.

 

Γιαννη ευχαριστω παρα πολυ, εκανε τελικα δουλεια το cabακι των 3 kb.

Και μαλιστα ολα τα εκανα με το κρουζ με wind plus non stop εν ωρα δουλειας!

Ευχαριστω και παλι, μου εφτιαξες το βραδυ.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιαννη ευχαριστω παρα πολυ, εκανε τελικα δουλεια το cabακι των 3 kb.

Και μαλιστα ολα τα εκανα με το κρουζ με wind plus non stop εν ωρα δουλειας!

Ευχαριστω και παλι, μου εφτιαξες το βραδυ.

 

Χαίρομαι!!! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βλακεία έκανα δηλαδη ε?:wacko:

Τώρα αν βάλω αυτό το cab που έχει ένα θρέντ (από πάνω) με τις ρυθμίσεις της WIND θα είναι όλα οκ?

 

Εμένα ήταν περίπου 1 ώρα με GPRS, σημαίνει οτι θα πληρώσω???:X

Ευχαριστω!

 

Θα σου πρότεινα να βάλεις τις ρυθμίσεις χειροκίνητα από εδώ.

 

Όσον αφορά τη μία ώρα που ήσουν συνδεδεμένος δεν λέει τίποτα γιατί η χρέωση δεν μετράει με το χρόνο που είσαι συνδεδεμένος αλλά με τον όγκο που κατεβάζεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να βάλεις τις ρυθμίσεις χειροκίνητα από εδώ.

 

Όσον αφορά τη μία ώρα που ήσουν συνδεδεμένος δεν λέει τίποτα γιατί η χρέωση δεν μετράει με το χρόνο που είσαι συνδεδεμένος αλλά με τον όγκο που κατεβάζεις.

 

Εισαι τρομερός! :cool:

Ευχαριστώ πολύ!

 

Στο PCMKeybord, πως μπαίνουν τα ελληνικά???

Πως γίνεται,οταν κανω restart να μήν μπαίνει στο IGO???

iPhone 2G 16GB - iPhone 3G 16GB - iPhone 3Gs 32GB - iPhone 4 16GB -iPhone 4s 16GB - iPhone 5 16GB - iPhone 5s 64GB - iPhone 6 Plus 128GB - iPhone 7 Plus 256GB
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο PCMKeybord, πως μπαίνουν τα ελληνικά???

 

Οι οδηγίες του Πάνου εδώ είναι απλές και κατατοπιστικότατες.

 

Πως γίνεται,οταν κανω restart να μήν μπαίνει στο IGO???

 

Υπάρχει η επιλογή στο μενού του i-GO.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

tin thelo tin thelooooo!!!

 

 

labis@mail.gr tnx :D

 

Μολις στο εστειλα στο email Σου φιλε μου.

Αντωνης

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Εσυ πως το εκανες να δουλεψει konandrio?

 

Λοιπον ρωτησε το παιδι στην Voda και του ειπαν οτι αφορα αναβαθμιση των windows.

 

Φτιαξε εναν δακελο στη storage Card/DCIM/100MEDIA και πετα μεσα βιντεο και εικονες, μετα δες αν δουλευει.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φτιαξε εναν δακελο στη storage Card/DCIM/100MEDIA και πετα μεσα βιντεο και εικονες, μετα δες αν δουλευει.

 

Θα το δοκιμασω γιατι βλεπω εχει δημιουργηθει. Κατι αλλο. Προσπαθω να κανω back up με το sprite μεσω Activsync στο pc αλλα μολις παει να τελειωσει μου βγαζει failed backing up system files η κατι τετοιο. Γνωριζει κανεις τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα το δοκιμασω γιατι βλεπω εχει δημιουργηθει. Κατι αλλο. Προσπαθω να κανω back up με το sprite μεσω Activsync στο pc αλλα μολις παει να τελειωσει μου βγαζει failed backing up system files η κατι τετοιο. Γνωριζει κανεις τι γινεται?

 

Poia eksosi tou Sprite Backup xrisimopoieis? Afti pou eixe to CD? Ean nai petakse ti giati dimiourgei polla tetoia problimata kai bale tin teleftaia pou kykloforei kai doulevei apsoga.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Poia eksosi tou Sprite Backup xrisimopoieis? Afti pou eixe to CD? Ean nai petakse ti giati dimiourgei polla tetoia problimata kai bale tin teleftaia pou kykloforei kai doulevei apsoga.

 

Ευτυχώς που με προειδοποιήσατε και εμένα. Έβγαλα αυτή από το CD και έβαλα την τελευταία. Επιτέλους κάνει backup χωρίς exceptions.

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

καποιο παιδι ειχε πει φιλε μου οτι τα plantronics δουλευουν μια χαρα με το 3650,σου εχει κανει τιποτα κολπα μεχρι στιγμης;

 

Ψάχνω να βρω ΒΤ Plantronics, και δεν μπορώ!!!:X

ΠΛΑΙΣΙΟ Σύνταγμα, ΓΕΡΜΑΝΟΣ δεν έχουν!!!

 

Ξέρετε κάποιο κατάστημα που θα μπορούσα να τα βρώ?

 

 

edit Βλακεία μου. Βρήκα στο e-shop!!! sorry! :-(

http://img221.imageshack.us/img221/2345/kouksig3el.jpg

AΟΠΛΟΣ ΜΑΤΑΙΟΣ ΑΓΩΝ ΝΥΜΦΕΥΜΕΝΩΝ- ΑΜΑΝ

Link to comment
Share on other sites

Κι αλλο προβλημα... Οχι σημαντικο αλλα προβλημα :mad: . Στα settings του ρολογιου δεν κραταει την ρυθμιση GMT +2 Athens αλλα την GMT +2 Windhoek. Το αλλαζει μονο του κατευθειαν. Το χει παρατηρησει κανεις αλλος? Κι επισης κατι αλλο. Σε ενα συγκεκριμενο αριθμο δεν μπορω να κανω reply στο sms. Μου λεει SMS Sending failed και κραταει το sms στα draft. Στο status bar στα sms, που βρισκεται κατω, γραφει Synchronizing failed. Καμια ιδεα κανεις? Στον εν λογω αριθμο μπορω να στειλω κανονικα αν κανω New SMS αλλα οχι με Reply.
Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...