Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν με αφήνει να κάνω update στο quick gps, τι φταίει; Μου λέει "conection failed try later"

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Λοιπόν, έχω ένα εκνευριστικό πρόβλημα.

Ρυθμίζω το ξυπνητήρι για την επόμενη ημέρα, αλλά το ξυπνητήρι κοιμάται πιο βαθιά κι από μένα.

Εχω εγκαταστήσει την τελευταία έκδοση το mobile shell, και όταν το πρωί πια ξυπνήσω και ανόιξω την οθόνη,

τότε θυμάται να χτυπήσει το ξυπνητήρι....

Καμιά ιδέα κανείς;

 

Να βάλεις το pTravelAlarm για να ησυχάσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1. Cruise (P3650)

2. Kaiser (Tytn II)

.

.

.

X. X800

 

 

Ουσιαστικά τα cruise και TyTN II είναι τα ίδια τηλέφωνα, με τα ίδια χαρακτηριστικά, με διαφορά βασικά το εξωτερικό πληκτρολόγιο που έχει ο Τιτάνας. Αν λοιπόν σ΄ενδιαφέρει να γράφεις μηνύματα, πάρε το TyTN. Εμένα προσωπικά το πληκτρολόγιο με έχει βολέψει πολύ.

(Ασε που είναι και πολύ ομορφότερο ως τηλέφωνο !!!!!)

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Εχεις exe στην λιστα που εχουν τριγωνακι με θαυμαστικο?

Το προβλημα σου ποιο ειναι, σου ανοιγει συνεχεια το activesync?

Δεν πρεπει να απενεργοποιησεις τιποτα αλλο.

 

Οχι πουθενα δεν υπαρχει στη λιστα τριγωνακι με θαυμαστικο! Το προβλημα ειναι οτι ανοιγει κατα την εφαρμογη του destinator το activesync. Ολα τα αλλα ειναι απενεργοποιημενα στο μενου Notifications Queue.

Link to comment
Share on other sites

kalispera pedia,,, mipos kseri kaneis kanena site gia genika programata dorean gia to touch cruize mou.....???

 

 

Έλα πατρίδα ξεκίνα απο εδώ http://www.ipmart-forum.com/

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

(Ασε που είναι και πολύ ομορφότερο ως τηλέφωνο !!!!!)

 

Eντελώς υποκειμένικό φίλε μου και βέβαια θεμα γούστου.

Εμένα από την αρχή το kaizer μου θύμιζε παντόφλα, κυριολεκτικά όχι μεταφορικά :D:D:D:lol:

Για μένα με διαφορά τα ποιο όμορφα ppc είναι το x650 και το touch cruise βέβαια.

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

παιδιά help! πρόσφατα άρχισε το destinator7 να κολλαει στην welcome screen και μετα να κλεινει μόνο του. δοκίμασα να το επανεγκατεστήσω αλλα μάταια, πάλι τα ίδια ΄( τι να κάνω?

 

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=7923

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω κάτι που μου έκανε πολύ θετική εντύπωση με την συσκευούλα μας ... Μετά από πλήρη φόρτιση (πάντα με τον Η/Υ) την Παρασκευή το βράδυ, η συσκευή ξαναφορτίστικε (ήταν στο 10%) χθές το βράδυ (4 ολόκληρες μέρες). Η χρήση ήταν η εξής : τα βράδυα (12-8) η συσκευή μπαίνει σε fly mode, Σάββατο και Κυριακή ελάχιστα τηλεφωνήματα, 1-2 ώρες παιχνίδι και browzing, Δευτέρα και Τρίτη αρκετά τηλεφωνήματα, 1-2 ώρες wi-fi, μόνιμα bluetooth, 1-2 ώρες (ανά ημέρα πάντα) διασκέδαση και ψάξιμο ...
Link to comment
Share on other sites

Από χθες είμαι ευτυχής κάτοχος, επιτέλους, του Cruise!:D

 

Πρώτη εντύπωση: Απολύτως θετική. Σημειώστε ότι από το 1993 είμαι κάτοχος αποκλειστικά κινητών NOKIA!!!!:ninja: Και το συνήθισα μέσα σε ένα βράδυ!!!:cool:

 

Το μόνο που θα ήθελα να ρωτήσω (έψαξα αλλά δεν κατάφερα να βρω απάντηση) είναι ένα θέμα με το συγχρονισμό στο Outlook.

 

Κάποια τηλέφωνα είχαν χαρακτηρισμό "Other".

Αυτά δεν μου τα συγχρόνισε! Κάθισα και τα διόρθωσα με το χέρι.

Υπάρχει τρόπος να ορίσεις ποια πεδία θέλω να εμφανίζονται στο Cruise?

 

Ακόμα.

Πως μπορώ να συγχρονίσω ένα άλλο φάκελο εκτός του κλασικού Contacts? Τα στοιχεία που έχω στο κινητό τα κραταω σε άλλο φάκελο. Ξέρει κανείς?

 

:)

http://img221.imageshack.us/img221/2345/kouksig3el.jpg

AΟΠΛΟΣ ΜΑΤΑΙΟΣ ΑΓΩΝ ΝΥΜΦΕΥΜΕΝΩΝ- ΑΜΑΝ

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο, πολλά χρόνια είχα μόνο Νόκια, και το TC είναι μια πολύ ευχάριστη αλλαγή. Δεν ξαναπάω πίσω στο N80 ούτε για 1 λεπτό. :cool:

 

Το ίδιο μου έκανε και μένα με τα contacts. Επίσης κάποια τηλέφωνα στα οποία είχα αλλάξει την ετικέτα, π.χ. από "Τηλέφωνο (εργασίας)" --> "Τηλέφωνο (δουλειάς)", δεν τα συχρόνισε καθόλου. Συγχρόνισε την υπόλοιπη επαφή αλλά όχι το συγκεκριμένο entry. Τα διόρθωσα και εγώ με το χέρι. Η M$ τιμωρεί αυτούς που παίρνουν πρωτοβουλίες.

 

Για να κρατάς τους φακέλους σου απλά κάνε τους copy στο PC ή στην storage card. Δεν ξέρω πόσο καλά θα συγχρόνιζε άλλα στοιχεία όταν αφήνει τηλέφωνα έξω. Υπόψη, στο CD της συσκευασίας υπάρχει το Sprite Backup, το χρησιμοποιώ 1 φορά τη βδομάδα για ολοκληρωτικό backup.

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς...

 

πέρασα το LG Today Buttons κ εξαφανίστηκε η κάτω μπάρα που έχουν στην επιφάνεια εργασίας τα WM. Αναφέρομαι στη μπάρα που μπορείς με το Soft Key να αλλάξεις τις δύο επιλογές που έχει.

Έβγαλα το πρόγραμμα αυτό αλλά εξακολουθεί να μην υπάρχει αυτή η μπάρα.

 

Καμιά λύση υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς...

 

πέρασα το LG Today Buttons κ εξαφανίστηκε η κάτω μπάρα που έχουν στην επιφάνεια εργασίας τα WM. Αναφέρομαι στη μπάρα που μπορείς με το Soft Key να αλλάξεις τις δύο επιλογές που έχει.

Έβγαλα το πρόγραμμα αυτό αλλά εξακολουθεί να μην υπάρχει αυτή η μπάρα.

 

Καμιά λύση υπάρχει?

Νομιζω οτι με απεγκατασταση και soft reset οτι επανερχεται. εκανεσ soft reset?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Ναι έκανα αλλα τίποτα...

 

 

Τελικα το βρήκα. Κατά την εγκατάσταση του περιβάλλον LG πρέπει να βάλεις να ξεκινάει ένα αρχείο που λέγεται dcinobar.exe .. ειχα ξεχάσει να βγάλω την συντόμευση. Τελικά αυτό ήταν, το λέει κ το όνομα του..

 

:/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...Είμαι κ εγώ κάτοχος του HTC Touch Cruise. Έχω το εξής θέμα με το ActiveSynch: συνδέω το PDA στο laptop μου ενεργοποιείται το ActiveSynch και κάνει connect. Μόλις όμως κάνει connect, αμέσως μετά μου κάνει disconnect την wireless σύνδεση με τον router. Το περιέργο είναι ότι αυτό δεν γίνεται όταν είμαι συνδεδεμένος με καλώδιο στο router. Επίσης, νομίζω ότι αυτό έγινε μετά που εγκατέστησα το GPRSMonitor. Διάβασα για κάποιο conflict που υπήρχε για παλιότερες εκδόσεις του ActiveSync (4.1, 4.2), εγώ όμως έχω το 4.5 που είναι το τελευταίο version. Any ideas????
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα...Είμαι κ εγώ κάτοχος του HTC Touch Cruise. Έχω το εξής θέμα με το ActiveSynch: συνδέω το PDA στο laptop μου ενεργοποιείται το ActiveSynch και κάνει connect. Μόλις όμως κάνει connect, αμέσως μετά μου κάνει disconnect την wireless σύνδεση με τον router.

 

Λογικό είναι αυτό... ή με το ActiveSync θα είσαι συνδεδεμένος ή με το Wifi. Όχι και με τα δύο ταυτόχρονα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανείς πλοήγηση στο Cruise με το Garmin? Πως παίζει?

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανείς πλοήγηση στο Cruise με το Garmin? Πως παίζει?

 

Den einai asxhmo foraei epanw thn palia mhxanh tou prohgoumenou igo oi xartes an exeis sinithisei aftous ths NGI einai psilompazeison alla oi fwnhtikes odhgies einai poli pio katanohtes apo aftes tou iGo. Vasika to xrhsimopoiw gia off road katastaseis mias kai exei ton xarth ths anavashs alla kai gia tous naftikous xartes pou apo to kalokairi logo agoras fouskotou mporei na xreiastoun :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Λεω να το δοκιμασω τοτε. Και μενα με ενδιαφερει η BlueChart, (ποσο παλια ειναι αυτη η εκδοση, v9.5, αραγε?), αν και στην βαρκα δεν θα δεις και πολλα πραγματα, λογω ηλιου.

Εκτος αν πηρες κανα τερας φουσκωτο με καμπινα :D:D:D

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

Λεω να το δοκιμασω τοτε. Και μενα με ενδιαφερει η BlueChart, (ποσο παλια ειναι αυτη η εκδοση, v9.5, αραγε?), αν και στην βαρκα δεν θα δεις και πολλα πραγματα, λογω ηλιου.

Εκτος αν πηρες κανα τερας φουσκωτο με καμπινα :D:D:D

 

 

Exw kollhto to kalitero tenta gia fouskwta sthn Athina den tha me afhsei etsi :lol::lol: Olo kai kati tha kanei na kovei ton hlio kai to cruise na paizei ypo skian :D

Link to comment
Share on other sites

Exw kollhto to kalitero tenta gia fouskwta sthn Athina den tha me afhsei etsi :lol::lol: Olo kai kati tha kanei na kovei ton hlio kai to cruise na paizei ypo skian :D

Σωστος...:lol:

Animula vagula blandula hospes comesque corporis quae nunc abibis in loca pallidula rigida nudula...

 

Tάκης

Ping!, Messi.im> tak1s

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εγω θα ηθελα να ρωτησω κατι ασχετο.

εχω το p3600 και μαλλον την αλλη βδομαδα σκεφτομαι να το αλλαξω με το touch cruise.

απλα ρωταω

αξιζει???

θα ηθελα οσοι περισσοτεροι κατοχοι να με βοηθησουν σε αυτο το διλημα.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, ούτε και το pocket alarm δούλεψε το πρωι που ήθελα να ξυπνήσω.

Μήπως δεν δουλεύουν τα ξυπνητήρια, όταν το τηλέφωνο απενεργοποίται;

Δεν εννοώ οτι το κλείω απο το ον-οφφ, απλά το αφήνω και σβήνει η οθόνη.

Μα επιτέλους, πως μπορώ να έχω ένα ξυπνητήρι που να ξέρω οτι δεν θα με προδώσει;

Σε προηγούμενες wm συσκευές, δεν είχα πρόβλημα.

Μήπως φταίει το mobile shell 2?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...