Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το Home είναι όντως κάκιστο στο να "λέει" τον καιρό ... Αν θέλεις κάτι καλύτερο που να περιέχει όλη την Ελλάδα νομίζω πως πρέπει να στραφείς στο spb weather . Για περισσότερα κοίτα στο software section του myphone
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όπως ανέφερε ο BrokenPhonez και έμενα ενώ όταν είχα πρωτοπάρει το TC το GPS μου έπιανε αμέσως,εδώ και καμία εβδομάδα θέλει 5-10 λεπτά να πιάσει θέση.

Έχει άλλος αυτό το πρόβλημα?

Αυτο μου συμβαίνει και με destinator 7 και με το iGo(το οποίο χρησιμοποιώ από ελάχιστα έως καθόλου, μάπα το καρπούζι :p )

 

Καμία λύση?

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει να μου κάνει λάδια το QuickGPS. Έληξαν τα δεδομένα (αν και δε νομίζω ότι πέρασαν οι 6 μέρες, αλλά έτσι λέει...) και δε μπορεί να ανανεώσει με τίποτα. Μου λέει ότι απέτυχε κάθε φορά, είτε με το Non-Stop (που δούλευε) είτε με το WiFi (που επίσης δούλευε)...

 

QUOTE]

 

Και μενα το εκανε. Το εκανα install ξανα και ηταν οκ μετα. Αν δε το βρεις το cab του πες μου αυριο να στο στειλω γιατι σημερα ειμαι εκτος

 

Και εγω yorgos00 το quickgps ειχε ληξει και δεν προλαβα να το χρησιμοποιησω καν.

Αν δεν ειναι κοπος στειλε το και σε μενα!

Ασχετο ξερει να μου απαντηση κανεισ για το Resco Εxplorer 2007 που εληξε τι να κανω η εαν εχει κανεις καμια εκδοση που να μην ειναι δοκιμαστικη.

Konandrio thanks for everything!:respect:
Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει να μου κάνει λάδια το QuickGPS. Έληξαν τα δεδομένα (αν και δε νομίζω ότι πέρασαν οι 6 μέρες, αλλά έτσι λέει...) και δε μπορεί να ανανεώσει με τίποτα. Μου λέει ότι απέτυχε κάθε φορά, είτε με το Non-Stop (που δούλευε) είτε με το WiFi (που επίσης δούλευε)...

 

QUOTE]

 

 

 

Και εγω yoryos00 το quickgps ειχε ληξει και δεν προλαβα να το χρησιμοποιησω καν.

Αν δεν ειναι κοπος στειλε το και σε μενα!

Ασχετο ξερει να μου απαντηση κανεισ για το Resco Εxplorer 2007 που εληξε τι να κανω η εαν εχει κανεις καμια εκδοση που να μην ειναι δοκιμαστικη.

 

Ψαξε στο ιπμαρτ...καπου γραφει εδω... για αυτες τις σελιδες:X

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις εκανα δοκιμη το gps με destinator 7 σημειωση εχω να το ανοιξω απο χθες το βραδι που ημουν στο Πειραια το 12ωρο κλειστο εχει χαλαρα και το χρονομετρησα επιασε σημα σε 2 λεπτα 18 δευτερολεπτα γκριανιαξε 2 φορες οτι ειναι χαμηλο το σημα του gps αλλα τελικα το βρηκε!
Konandrio thanks for everything!:respect:
Link to comment
Share on other sites

Αν γίνεται, κάποιος που ΔΕΝ του έχει παρουσιάσει πρόβλημα η συσκευή, ας μου κάνει ένα reply με την τιμή "Bias" που έχει το δικό του Touch Cruise.

 

Παρά τις παραπάνω αλλαγές, και το ότι το αρχείο κατεβαίνει κανονικά, το GPStest δε φαίνεται να εντοπίζει γρήγορα δορυφόρο...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

κυκλοφορησε το spb mobile shel 2,0 στα γνωστα μερη...πολυ καλυτερο απο τον κυβο...:)

Που το βρήκες το "2.0"? :-S Στο επίσημο site δεν αναφέρει κάτι...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

sta gnosta:X...site

Ναι, άλλο σου λέω. Δε γίνεται να είναι στα ... "Γνωστά site..." χωρίς να είναι στο site της εταιρίας που το φτιάχνει.

 

Πάντως τελικά ως φαίνεται:

"the 2.0 version is not yet posted on the developer's site.

also, the pics you attached still show the old 1.5 version.

 

so is this for real? is this a leaked beta version?"

 

Και η απάντηση, όντως φαίνεται να έχουμε έκδοση 2 (έχει ένα screenshot στο αντίστοιχο thread πιο κάτω...) ή κάποιος να το άλλαξε λίγο και να μας δουλεύει. :-Ρ

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση΄..μπορει να κανει συγχρονισμο το cruise με το pc μεσω bt και οχι με usb (με ενα φλασακι bt ας πουμε).Οποιος ξερει ας βοηθησει..Ευχαριστω.

 

Κανεις τιποτα;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, sorry για τα απανωτά post, τελικά το αρχειάκι που επισυνάπτω, αντιμετωπίζει ΠΛΗΡΩΣ το πρόβλημα στη δική μου την περίπτωση. Είναι προσθήκη στη registry που περνάτε είτε με το SKTools (Registry Editor - Import), είτε με το Resco Registry.

 

Το θέμα πλέον είναι άλλο. Εδώ και 2 ημέρες, δεν μου 'ανοίγει' το Destinator 7. Προσπαθεί να τρέξει, και στο Τελευταίο βελάκι περιμένει και είτε κολλάει η συσκευή, είτε κλείνει το Destinator και με γυρίζει στο Today.

 

Δοκίμασα να σβήσω όλο το φάκελο και να περάσω μια 'καθαρή' έκδοσή του πάλι (χωρίς POI, skins κλπ) κι όμως, γίνεται πάλι το ίδιο. Άρα είναι κάποιο αρχείο στο υπόλοιπο σύστημα, ενδεχομένως όχι στην κάρτα μνήμης. Επειδή δε θέλω να κάνω hard reset, το έχει αντιμετωπίσει κανείς;

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, sorry για τα απανωτά post, τελικά το αρχειάκι που επισυνάπτω, αντιμετωπίζει ΠΛΗΡΩΣ το πρόβλημα στη δική μου την περίπτωση. Είναι προσθήκη στη registry που περνάτε είτε με το SKTools (Registry Editor - Import), είτε με το Resco Registry.

 

Το θέμα πλέον είναι άλλο. Εδώ και 2 ημέρες, δεν μου 'ανοίγει' το Destinator 7. Προσπαθεί να τρέξει, και στο Τελευταίο βελάκι περιμένει και είτε κολλάει η συσκευή, είτε κλείνει το Destinator και με γυρίζει στο Today.

 

Δοκίμασα να σβήσω όλο το φάκελο και να περάσω μια 'καθαρή' έκδοσή του πάλι (χωρίς POI, skins κλπ) κι όμως, γίνεται πάλι το ίδιο. Άρα είναι κάποιο αρχείο στο υπόλοιπο σύστημα, ενδεχομένως όχι στην κάρτα μνήμης. Επειδή δε θέλω να κάνω hard reset, το έχει αντιμετωπίσει κανείς;

 

Συγνώμη δεν θέλω να κάνω χαζές ερωτήσεις αλλά σε ποιο path θα κάνουμε το import:wacko:

Konandrio thanks for everything!:respect:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, sorry για τα απανωτά post, τελικά το αρχειάκι που επισυνάπτω, αντιμετωπίζει ΠΛΗΡΩΣ το πρόβλημα στη δική μου την περίπτωση. Είναι προσθήκη στη registry που περνάτε είτε με το SKTools (Registry Editor - Import), είτε με το Resco Registry.

 

Το θέμα πλέον είναι άλλο. Εδώ και 2 ημέρες, δεν μου 'ανοίγει' το Destinator 7. Προσπαθεί να τρέξει, και στο Τελευταίο βελάκι περιμένει και είτε κολλάει η συσκευή, είτε κλείνει το Destinator και με γυρίζει στο Today.

 

Δοκίμασα να σβήσω όλο το φάκελο και να περάσω μια 'καθαρή' έκδοσή του πάλι (χωρίς POI, skins κλπ) κι όμως, γίνεται πάλι το ίδιο. Άρα είναι κάποιο αρχείο στο υπόλοιπο σύστημα, ενδεχομένως όχι στην κάρτα μνήμης. Επειδή δε θέλω να κάνω hard reset, το έχει αντιμετωπίσει κανείς;

 

Εγω ειχα το ιδιο. Δοκιμασε αν δουλευει αν πρωτα κλεισεις το τηλεφωνο και μετα το ανοιξεις το προγραμμα. Αν ναι τοτε δες εδω:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=1816455&posted=1#post1816455

και πες μου αν βρεις τι φταιει!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, άλλο σου λέω. Δε γίνεται να είναι στα ... "Γνωστά site..." χωρίς να είναι στο site της εταιρίας που το φτιάχνει.

 

Πάντως τελικά ως φαίνεται:

"the 2.0 version is not yet posted on the developer's site.

also, the pics you attached still show the old 1.5 version.

 

so is this for real? is this a leaked beta version?"

 

Και η απάντηση, όντως φαίνεται να έχουμε έκδοση 2 (έχει ένα screenshot στο αντίστοιχο thread πιο κάτω...) ή κάποιος να το άλλαξε λίγο και να μας δουλεύει. :-Ρ

 

http://img412.imageshack.us/img412/9858/5nsxlfzr2.jpg

 

http://img412.imageshack.us/img412/5599/k1ckr4zf1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και εδω ενα video για το παραπανω

 

 

http://msmobiles.com/news.php/7116.html

 

Ετσι ακριβώς πρεπει να είναι ο επόμενος κύβος! Ρε μπας και αυτοι έχουν ή θέλουν να συνεργαστούν με την HTC? Οι ομοιότητες είναι περίεργες:rolleyes:

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς να μας κάνει μια σύγκριση με τον κυβο σε απόδοση (κυρίως για τα γραφικα στην εναλλαγη των παραθύρων)? Αν το βάλουμε πώς απενεργοποιούμε τον κυβο? Υποθέτω διαφορετικα θα είναι ενα μπαχαλο

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβώς πρεπει να είναι ο επόμενος κύβος! Ρε μπας και αυτοι έχουν ή θέλουν να συνεργαστούν με την HTC? Οι ομοιότητες είναι περίεργες:rolleyes:

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς να μας κάνει μια σύγκριση με τον κυβο σε απόδοση (κυρίως για τα γραφικα στην εναλλαγη των παραθύρων)? Αν το βάλουμε πώς απενεργοποιούμε τον κυβο? Υποθέτω διαφορετικα θα είναι ενα μπαχαλο

 

εντελως διαφορετικα...το shell νομιζω ειναι κατα 100% καλυτερο, τωρα αν υπαρχει ασυμβατοτητα με τον κυβο???? προς το παρων δεν ειδα κατι..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δείτε αυτό:

http://www.gsmarena.com/android_os_shows_new_tricks-news-446.php

 

 

 

On the featured demo you will see the Android OS running on a reference device based on the Qualcomm MSM7200 with a 300Mhz processor.

 

The chipset is gaining popularity with PocketPC manufacturers - it was also in the root of the HTC user upheaval for some reportedly missing video drivers. The Android OS however benefits from the Qualcomm integrated 2D/3D accelerator in a way that the disgruntled HTC users could only wish for - it's playing a Quake demo at 30 fps.

 

ΛΟΛ! Το ίδιο chip με τον δικό μας (και μάλιστα στα 300Μhz κι όχι 400Mhz που τρέχει το touch cruise) τρέχει quake στα 30 fps!! Έλεος! Αισθάνομαι σαν να έχω αγοράσει Ferrari με κόφτη στα 130 km....:mad::mad:

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά δείτε αυτό:

http://www.gsmarena.com/android_os_shows_new_tricks-news-446.php

 

 

 

On the featured demo you will see the Android OS running on a reference device based on the Qualcomm MSM7200 with a 300Mhz processor.

 

The chipset is gaining popularity with PocketPC manufacturers - it was also in the root of the HTC user upheaval for some reportedly missing video drivers. The Android OS however benefits from the Qualcomm integrated 2D/3D accelerator in a way that the disgruntled HTC users could only wish for - it's playing a Quake demo at 30 fps.

 

ΛΟΛ! Το ίδιο chip με τον δικό μας (και μάλιστα στα 300Μhz κι όχι 400Mhz που τρέχει το touch cruise) τρέχει quake στα 30 fps!! Έλεος! Αισθάνομαι σαν να έχω αγοράσει Ferrari με κόφτη στα 130 km....:mad::mad:

 

Πολύ ενδιαφέρον φαίνεται. :shifty:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δείτε αυτό:

ΛΟΛ! Το ίδιο chip με τον δικό μας (και μάλιστα στα 300Μhz κι όχι 400Mhz που τρέχει το touch cruise) τρέχει quake στα 30 fps!! Έλεος! Αισθάνομαι σαν να έχω αγοράσει Ferrari με κόφτη στα 130 km....:mad::mad:

 

Μεγάλη κουβέντα είπες φίλε!!!

Διαβάστε και την απάντηση της :kill:HTC γιατι δε θα αξιοποιήσουν αυτο το chipset (οπως προφανώς θα κάνουν οι άλλοι).

http://www.htcclassaction.org/responses.php#update_20080221

 

Απλά εξοργιστικό...:mad: Για οποιοδήποτε εργάζεται στο χώρο καταλαβαίνει ποσο ηλίθιους μας περνάνε. Απορώ που κάποιοι τους υποστήριζαν και όλας:dash:. Τρελάθηκα οταν το διάβασα...

Μου θύμισε και την θεική ατάκα που μου πέταξαν απο το support για το radio "Μα εμείς γράφουμε στο διαφημιστικο οτι έχει radio receiver ΟΧΙ οτι μπορεις να το χρησιμοποιήσεις και όλας οπως είναι για να ακούσεις ραδιόφωνο"

 

Σοβαρή εταιρία. Αν με ξαναδουν πελάτη να μου :X:X:X

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗΝ SIM ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ "Η ΡΑΔΙΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΗ",ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΛΥΣΗ?ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ SOFT ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΜΗΟΥΡΓΗΣΩ ΠΡΟΦΙΛ ΕΤΣΙ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΩ ΤΟ ΚΑΤΑΛΗΛΛΟ ΠΡΟΦΙΛ ΚΑΙ ΣΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΝΑ ΕΙΣΑΓΩ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΚΑΛΟΥΝ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ?
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ ΕΩΣ ΟΤΟΥ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...