Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise P3650 (Polaris)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη δεν εχω outlook express, προσπαθω να περάσω τις επαφες απο το nokia 7390 στο cruise. Τις περασα ολες σε ενα folder στο pc. Πού πρέπει να τις μεταφέρεω στο cruise για να αναγνωρίζονται ως επαφές? Επίσης πως κάνεις restart το cruise?

Δεν τις αναγνωριζει απευθειας πρεπει πρωτα να τις πας στο outlook express.restart με το πενακι απο κατω εχει μια τρυπουλα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια εκανα κάποιες ρυθμίσεις με το kaisertweak στο polaris, λογικες ρυθμίσεις..

και μόλις εκανα restart δν δουλευει η αφή στο κινήτο εκτος και αν κανω gesture προς τα πανω για να βγει το cube !!

Το χει παθει κανεις αλλος ?

Καμια ιδεα ?!? LOL !

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

με wind plus non stop πως μπαίνεται στο msn ???

 

έχω κάνει αυτές τι ρυθμίσεις

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1511154#post1511154

 

όλα δουλεύουν μια χαρά (ie , opera , quick gps , spb weather , google maps)

 

το msn δε δουλεύει , δοκίμασα με windows live messenger , pocket msn , Agile Messenger , αλλά κανένα δε δουλεύει

 

με wifi δουλεύουν τα πάντα εκτός από το quick gps :wacko:

Link to comment
Share on other sites

με wind plus non stop πως μπαίνεται στο msn ???

 

έχω κάνει αυτές τι ρυθμίσεις

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1511154#post1511154

 

όλα δουλεύουν μια χαρά (ie , opera , quick gps , spb weather , google maps)

 

το msn δε δουλεύει , δοκίμασα με windows live messenger , pocket msn , Agile Messenger , αλλά κανένα δε δουλεύει

 

με wifi δουλεύουν τα πάντα εκτός από το quick gps :wacko:

Ίδια ερώτηση. :-)

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

με wind plus non stop πως μπαίνεται στο msn ???

 

έχω κάνει αυτές τι ρυθμίσεις

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1511154#post1511154

 

όλα δουλεύουν μια χαρά (ie , opera , quick gps , spb weather , google maps)

 

το msn δε δουλεύει , δοκίμασα με windows live messenger , pocket msn , Agile Messenger , αλλά κανένα δε δουλεύει

 

με wifi δουλεύουν τα πάντα εκτός από το quick gps :wacko:

 

Απ ολλα αυτα που δοκιμασες δεν εχει κανενα proxy settings?

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάποιος χρηστης (που εχει banaristei ουκ ολιγες φορες απο αυτό το forum αλλα εξακολουθει να μπαινει με αλλο nickname) νομιζει οτι κρύβομαι πίσω απο άλλα ονόματα δημιουργώντας Ελληνικες ROM θελω να ξεκαθαρίσω τοσο σε αυτον αλλα και σε εσας οτι δεν είμαι ο user Swtos ο οποιος εχει φτιάξει τις ROM για το Polaris. Δεν μπορουμε να τα ισοπεδωνουμε ολα και να απαξιώνουμε την οποια προσπάθεια του οποιουδήποτε χρήστη..

Θα ήθελα να τον παρακαλέσω λοιπόν όπως γράφω και στο blog μου εδώ παραθέτωντας τα στοιχεία να μην ξανασχοληθεί μαζι μου και να πάψει τα υβριστικά pm στο forum που ειναι admin ... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις για το p3650.

Στο outlook (2007) έχω στο ημερολόγιο αρκετά ημερολόγια επιπλέον (δουλειά, προσωπικό κλπ). στον συγχρονισμό με το Ρ3650 υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω ώστε να δημιουργεί/συγρχονίζει και αυτά τα δεδομένα; Γιατί τώρα απλά συγχρονίζει το φάκελο ημερολόγιο που δεν έχει τίποτα, και δεν βλέπει τους υποφακέλους(το P990i πχ έχει επιλογή με ποιον φάκελο να συγχρονίσει το ημερολόγιο του).

 

Ακόμη, δεν μπορώ να το απενεργοποιήσω εντελώς. Κρατάω πατημένο το on/off πλήκτρο μερικά δευτερόλεπτα, βγαίνει το μύνημα για απενεργοποίηση επιλέγω ναι και απλά σβήνει η οθόνη. Τί μπορεί να φταίει;

 

Το τηλέφωνο είναι το Ελληνικό με την έκδοση iGo και έχω βάλει τα παρακάτω προγράμματα:

Destinator 7

Battery Status

Eortologio

Googlemaps

HTC home plugin w/t customization

Nodata

Nanobotz

pTravelAlarm

Resco Explorer

SKtools

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Ξερει κανεις να μου απαντήσει σε αυτά που ρωτάω;

Τα πάντα ήταν διαφορετικά, πριν αλλάξουν όλα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα το cruise απο την vodafone και εχει αγγλικο menu.Πως αλλαζει στα ελληνικά?Ούτε ελληνικά στις επαφες δεν μπορω να γραψω
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα το cruise απο την vodafone και εχει αγγλικο menu.Πως αλλαζει στα ελληνικά?Ούτε ελληνικά στις επαφες δεν μπορω να γραψω

Στις ρυθμισεις πρεπει να εχει επιλογη γλωσσας.

Για το πληκρολογιο, οταν ειναι ανοιχτο πατα το μικρο βελακι που σου εχει στην μαυρη μπαρα, options και επελεξαι Eλληνικα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις πρεπει να εχει επιλογη γλωσσας.

Για το πληκρολογιο, οταν ειναι ανοιχτο πατα το μικρο βελακι που σου εχει στην μαυρη μπαρα, options και επελεξαι Eλληνικα.

 

 

Εχει μονο Αγγλικα, Γαλλικα, Ιταλικα, Γερμανικα και Ισπανικα!Ελληνικα πουθενα. Και γενικοτερα τα παντα τα εχει στα αγγλικα!

Link to comment
Share on other sites

Κανένα theme για το HTC Home περα απο τα τέσσερα που έχει που μπορούμε να βρούμε; Θέλω να βάλω άλλα χρώματα στις πανω και κατω μπαρες (πχ dark black).

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Κανένα theme για το HTC Home περα απο τα τέσσερα που έχει που μπορούμε να βρούμε; Θέλω να βάλω άλλα χρώματα στις πανω και κατω μπαρες (πχ dark black).

 

thanks

Κοιτα εδω http://rapidshare.com/files/93808260...hemes.rar.html θα βρεις αυτο που θελεις

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα theme για το HTC Home περα απο τα τέσσερα που έχει που μπορούμε να βρούμε; Θέλω να βάλω άλλα χρώματα στις πανω και κατω μπαρες (πχ dark black).

 

thanks

 

http://www.pocketpcthemes.com

http://www.pocketthemes.com

Εχε πολυ πραμα FREE:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάποιος χρηστης (που εχει banaristei ουκ ολιγες φορες απο αυτό το forum αλλα εξακολουθει να μπαινει με αλλο nickname) νομιζει οτι κρύβομαι πίσω απο άλλα ονόματα δημιουργώντας Ελληνικες ROM θελω να ξεκαθαρίσω τοσο σε αυτον αλλα και σε εσας οτι δεν είμαι ο user Swtos ο οποιος εχει φτιάξει τις ROM για το Polaris. Δεν μπορουμε να τα ισοπεδωνουμε ολα και να απαξιώνουμε την οποια προσπάθεια του οποιουδήποτε χρήστη..

Θα ήθελα να τον παρακαλέσω λοιπόν όπως γράφω και στο blog μου εδώ παραθέτωντας τα στοιχεία να μην ξανασχοληθεί μαζι μου και να πάψει τα υβριστικά pm στο forum που ειναι admin ... :cool:

 

Να πεις στο λαμόγιο αυτό ότι έχουμε και άλλες δουλειές να κάνουμε.

Ο χρήστης swtos είναι κάτι παραπάνω από υπαρκτός ..... Αν έχει

απορίες μπορούμε να τις λύσουμε πέρα από την εικονική προστασία

που του δίνει το κάθε φλόρουμ ....

 

Ρε α στα διάλλα .....

 

 

p.s. Συγχωρείστε με που το πρώτο πόστ σε αυτό το φόρουμ

είναι σ' αυτό το ύφος, αλλά ωρέ παλικάρια δεν αντέχω τους δήθεν ....

 

Υ.Γ.2 : Ωρέ Minotavrs μήπως τα κέρατα τα είχες χώσει κάπου και

τώρα τα θέλει πάλι γι' αυτό τα κάνει όλα αυτά ???

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μέχρι πριν 1 εβδομάδα, η μπαταρία κατέβαινε 1-2% το βράδυ που δεν το χρησιμοποιώ. Τον τελευταίο καιρό το αφήνω με 100% στις 1 το βράδυ και το πρωί 7 είναι στο 80%. Κάποιο πρόγραμμα μου κλέβει την μπαταρία. :D:D Ξέρετε κάποιο πρόγραμμα να βρίσκει πόσο μπαταρία καταναλώνει κάθε εφαρμογή? (εκτός του battery status ,που δείχνει μια γενική εικόνα.)

 

Anyone?:rolleyes:

 

Eπιπλέον το google.maps σας δουλεύει κανονικά με το touch cruise? Eμένα βγάζει συνέχεια ;errors. Βέβαια είναι ακόμα σε φάση beta, αλλά λέμε τώρα.

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Anyone?:rolleyes:

 

Eπιπλέον το google.maps σας δουλεύει κανονικά με το touch cruise? Eμένα βγάζει συνέχεια ;errors. Βέβαια είναι ακόμα σε φάση beta, αλλά λέμε τώρα.

 

Φίλε eilio94 για το πρόβλημα με τη μπαταρία δοκίμασε το βράδυ να το βάζεις σε airplane mode. Θεωρητικά με όλα τα συστήματα απενεργοποιημένα δεν μπορεί κάποιο πρόγραμμα να τρώει τόση μπαταρία. :worry:

Αν το πρόβλημα συνεχίζεται τότε εξέτασε τα πρόγραμματα που έβαλες τελευταία. Εμένα πάνω από 1% δεν χάνει από το βράδυ μέχρι το πρωϊ....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε eilio94 για το πρόβλημα με τη μπαταρία δοκίμασε το βράδυ να το βάζεις σε airplane mode. Θεωρητικά με όλα τα συστήματα απενεργοποιημένα δεν μπορεί κάποιο πρόγραμμα να τρώει τόση μπαταρία. :worry:

Αν το πρόβλημα συνεχίζεται τότε εξέτασε τα πρόγραμματα που έβαλες τελευταία. Εμένα πάνω από 1% δεν χάνει από το βράδυ μέχρι το πρωϊ....

 

Eυχαριστώ φίλε, θα το δοκιμάσω απόψε ;)

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Να πεις στο λαμόγιο αυτό ότι έχουμε και άλλες δουλειές να κάνουμε.

Ο χρήστης swtos είναι κάτι παραπάνω από υπαρκτός ..... Αν έχει

απορίες μπορούμε να τις λύσουμε πέρα από την εικονική προστασία

που του δίνει το κάθε φλόρουμ ....

 

Ρε α στα διάλλα .....

 

 

p.s. Συγχωρείστε με που το πρώτο πόστ σε αυτό το φόρουμ

είναι σ' αυτό το ύφος, αλλά ωρέ παλικάρια δεν αντέχω τους δήθεν ....

 

Υ.Γ.2 : Ωρέ Minotavrs μήπως τα κέρατα τα είχες χώσει κάπου και

τώρα τα θέλει πάλι γι' αυτό τα κάνει όλα αυτά ???

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Σωτηρη μην μασάς και συνέχισε να προσφέρεις στην κοινότητα..

Μάλιστα τώρα που ηρθες στο forum και σε αυτό το topic να μείνεις και να δίνεις τις γνωσεις σου και σε εμάς..

Xαιρετισμούς λοιπόν στην καταπράσινη Λειβαδιά και αυριο να φας μια μερίδα σουβλάκια για πάρτυ μου γιατι με εχει φάει η δίαιτα... :lol::lol:

 

PS Την τελευταια ολοφρεσκια ROM δεν την εχω βαλει ακομα αλλα την Δευτέρα θα σου εχω feedback

Link to comment
Share on other sites

Anyone?:rolleyes:

 

Eπιπλέον το google.maps σας δουλεύει κανονικά με το touch cruise? Eμένα βγάζει συνέχεια ;errors. Βέβαια είναι ακόμα σε φάση beta, αλλά λέμε τώρα.

 

Πριν λίγο ηρθα απο την δουλεια με το google maps και επαθα πλακα, προτεινεται με wind non stop για να μην πληρωσετε τα μαλλια της κεφαλης σας.

Θα φτιαξει καμια εφαρμογη πλοηγησης η google και θα τις κλεισει ολες.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

θα μου απαντησει κανεις για το πως μπαινεται στο msn με wind non stop ????

 

μαλλον κουραζεσαι αδικα φιλε μου.

προσωπικα δεν γνωριζω να υπαρχει τροπος.

το msn δεν λειτουργει μεσω wind plus non stop.

και για να μην απαντα και κανεις αλλος προφανως δεν γνωριζει κανεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...