Jump to content

Sony Ericsson K530i


millis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χωρίς xs++ όμως,με jdflasher :)

 

Δυστυχώς ούτε με αυτό κατάφερα να κάνω δουλειά, παρότι διάβασα προσεκτικά το tutorial...αυτή η 53 είναι μεγάλος μπελάς! :(

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 268
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι βασικά όλο το μανίκι είναι η ρύθμιση του far manager,του sepf plugin και του jdflasher.Αν ρυθμιστούν αυτά σωστά τότε δεν τα πιάνει κανένα πρόγραμμα ούτε το xs++ ούτε το setool,αφού στην ουσία μπορείς να κάνεις τα πάντα ;)
http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

Ναι βασικά όλο το μανίκι είναι η ρύθμιση του far manager,του sepf plugin και του jdflasher.Αν ρυθμιστούν αυτά σωστά τότε δεν τα πιάνει κανένα πρόγραμμα ούτε το xs++ ούτε το setool,αφού στην ουσία μπορείς να κάνεις τα πάντα ;)

 

Δεν δυσκολεύτηκα στις ρυθμίσεις αυτές, αλλά κόλλησε το πρόγραμμα στο CID53, λέγοντας ότι δεν μπορεί να φορτώσει τον boot loader (αν θυμάμαι καλά...)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Kατ αρχήν χρόνια πολλά για τα γενεθλιά σου http://www.myphone.gr/forum/images/misc3/birthday_bit.gif

 

Τώρα για το κινητό μπορείς να ανεβάσεις αν είναι εύκολο μια εικόνα απο το πρόβλημα που βγάζει :) ;

http://i252.photobucket.com/albums/hh40/than0s/mobile/walkman.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά έχει ένας φίλος ένα τέτοιο κινητό κ μου είπε πως την ώρα που πάει να στείλει μνμ το κινητό κολάι!!τι πρέπει να κάνω για να του το φτιάξω?αναβάθμιση?γιατί στον Γερμανό που ρώτησε του ζήτησαν 30ευρω

 

Ευχαριστώ Νίκος

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει ένας φίλος ένα τέτοιο κινητό κ μου είπε πως την ώρα που πάει να στείλει μνμ το κινητό κολάι!!τι πρέπει να κάνω για να του το φτιάξω?αναβάθμιση?γιατί στον Γερμανό που ρώτησε του ζήτησαν 30ευρω

 

Ευχαριστώ Νίκος

Αν το κινητο εχει εγγυηση ειναι δωρεαν! πες στου να το παει σε service της sony ericsson.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το κινητό είναι από φίλο σε φίλο...που το αγόρασε από άλλον κτλ...που σημαίνει πως δεν έχει τα χαρτιά από την εγγύηση.θέλει μόνο αναβάθμιση?η διαδικασία είναι εύκολη?όπως στο κ800 κ στο κ850 που έχω κάνει?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

kalispera paidia pali....

to kinito tou eixe problhma kolage ktl....kai gia eprepe na bgaloume thn mpataria gia na ksana anoiksei.....

tou ekana anaba8misei me to programma ths s.e alla pali ta idia paidia.....pali kolaei....ti sto kalo exei???prepei na to pame gia service???dn mporw na tou kanw tpt egw???

Nikos

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον δεν εστρωσε με το νεο λογισμικο πολυ πιθανο να εχει καποιο προβλημα σε hardware οποτε δεν το γλυτωνεις το σερβις.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μάγκες κ γοργόνες να ρωτήσω κ γω κάτι.

 

Προχθές το πρωί πήγα να το ενεργοποιήσω όμως μου έβγαλε ένα μήνυμα πως όλα τα αρχεία από τη κάρτα είχαν σβηστεί και μου έδινε από κάτω την επιλογή αν θέλω να του κάνω format. Πάτησα όχι. Ωστόσο δεν μου αναγνωρίζει καμία κάρτα κ ας είναι μέσα στο κουνητό. Φυσικά τραγούδια κ κάποιες φωτό έχουν ήδη σβηστεί.

 

Για ποιο λόγο έγινε αυτό? Τι κάνω τώρα?

 

-------------------

 

Μάγκες κ γοργόνες μόλις τώρα του έβγαλα μπαταρία κ το ξανα-άνοιξα κ αναγνώρισε κανονικά το memory stick και φυσικά τα αρχεία! ΘΑΥΜΑ?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο κινητό το Κ530 αλλά τα πλήκτρα είναι τελείως για τα μπάζα... Τρυπούν εύκολα και φαίνεται ο φωτισμός... Πολύ μεγάλη βλακεία...:(.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ρε παίδες δε μπορώ να κάνω βιντεοκλήση..δοκίμασα και με μια cu που είχα και με μια wind που σε άλλο κινητό κάνω κανονικά βιντεοκλήση..τι μπορεί να φταίει?πρέπει να το ενεργοποιήσω κάπως??
Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες δε μπορώ να κάνω βιντεοκλήση..δοκίμασα και με μια cu που είχα και με μια wind που σε άλλο κινητό κάνω κανονικά βιντεοκλήση..τι μπορεί να φταίει?πρέπει να το ενεργοποιήσω κάπως??

 

Είναι σε 3G το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

αν εννοείς στις ρυθμίσεις εκεί που λέει μόνο gsm ή gsm και 3g τότε ναι είναι..πρέπει να κάνω κάτι άλλο??

μου βγάζει κανονικά πάντως στην αρχική οθόνη αυτό το περίεργο μπλε σηματάκι που νομίζω είναι η ύπαρξη 3g σήματος.:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • The title was changed to Sony Ericsson K530i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...