Jump to content

Sony Ericsson W910i


millis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα ρε παιδια το κοκκινο της γυναικας μου δουλευει απροβληματιστα απ το καλοκαιρι ΧΩΡΙς 1 Restart!!!

Και ειναι η εκδοση 034 αν θυμαμαι καλα,ΔΕ του εχω κανει ΚΑΜΙΑ αναβαθμιση και ΔΕ θα του κανω οσο δουλευει ετσι απροβληματιστα!!:D

 

Αλλα το μαυρο το δικο μου μεταγενεστερο της γυναικας μου μου εκανε που και που καποια restart,του ειχα βαλει το πιο νεο firmware,ειχαν ελλατωθει τα ρισταρτ αλλα παλι εκανε εως οτου το εδωσα!:)

 

Μου τα εκανε ομως οπως ειχα καταλαβει οταν ζοριζοταν με διαφορες λειτουργιες και δε το εκλεινα και καθολου,οταν το εσβηνα τπ βραδυ τα ρισταρτ ειχαν μειωθει στο 1 τη μερα η και λιγοτερο!

 

Ειναι και τι θα σου τυχη τελικα:cry::X

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εκει επρεπε να πας απο την πρωτη στιγμη.

σου εδωσαν πιστοποιητικα χαρτια σε τι service point πηγανε??

πηγαινε'το μονος σου,και αξηγησε το ιστορικο..και με λιγες φωνες θα το φτιαξεις το κινητο.:)

 

Τελικά δεν χρειάστηκαν φωνές μιας και υπήρξε αντικατάσταση από την αντιπροσωπεία με το που είδαν το ιστορικό της συσκευής! Φυσικά μετά από έναν τυπικό έλεγχο. Στη Vodafone ακόμα θα το πήγαινα στο service τους...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια να ρωτησω πως γινεται να περασω σε ερικσον 910ι ελληνικα,εχω μονο φορτιστη...ουτε καλωδια,ουτε PC SUITE....:(:O

 

Τα φωτα σας παιδια....αν γνωριζει κανεις ας βοηθησει.....:blink:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας.

Καταρχήν να πω οτι είναι το πρώτο μου ποστ και 8έλω να σας ρωτήσω αν ξέρετε για μια λειτουργία του κινητού.

Σε ένα βίντεο στο Υουτιουμπ είδα έναν ο οποίος στο κινητό (sony ericsson w910) του μπορούσε να δει την fs (file system) toy kinhtou toy.

Με ενδιαφέρει αν γνωρίζετε κάτι.

Γιατί όλη η διαδικάσία με το a2 uploader μου τη δίνει λίγο.!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας παρακαλώ βοηθήστε με.....

Αν δεν υπάρχει τουλάχιστον αυτό που ζητάω πριν 5 μυνήματαπέιτε το να μην ψάχνω τζάμπα......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας παρακαλώ βοηθήστε με.....

Αν δεν υπάρχει τουλάχιστον αυτό που ζητάω πριν 5 μυνήματαπέιτε το να μην ψάχνω τζάμπα......

 

Δεν πρέπει να γινεται!Το μόνο που ισχύει είναι ότι όταν έχεις συσκευή prototype,υπάρχει ένα υπομενού στο μενού Ψυχαγωγία που λέγεται Debug και επιτρέπει στους προγραμματιστές να κάνουν αποσφαλμάτωση του λογισμικού!Αλλά αυτό βέβαια είναι ψιλο-ασχετο μ'αυτό που αναφέρεις!

 

Έχεις κάποιο link μήπως;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Τελικα το πηραμε πριν μερικες μερες το W910. Σε μπορντο κιολας.. :cool: :lol:

Και δοξα το Θεο, ολα καλα, κανενα προβλημα, ουτε ενα κολληματακι και πολυ γρηγορο. Και Οθοναρα.!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το ίδιο...Ετοιμάσου να ακούσεις τρομερή τιμή..

Έτοιμος??:p

 

Η τιμή είναι...

 

 

τζα!στο άλλο spoiler :p

 

 

 

85 ευρώ

 

 

Δε το καταλαβαίνω,σε όλα τα κινητά κάνει 50 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια συγνωμη αν ειναι καπως χιλιουπομενα αυτα που θα ρωτησω...απλως ειμαι λιγο ασχετος με τα SE...εχω στα χερια μου ενα w910i μιας φιλης μου...η οποια(και μαζι και εγω) εχει τρελαθει απο τα πολλα bug και προβληματα που αντιμετωπιζει η συσκευη...!Αρχικα να αναφερω μερικα...1 πολυ σημαντικο ειναι οτι εκει που περιηγησε στις εικονες...ή εκει που μπαινεις στο internet ξαφνικα τσακ κανει restart(και σου ερχεται να το σπασεις...)...!Ή οταν σε περνει καποιος τηλ. αντι για το ονομα βγαζει μονο κατι τελειες...ή δεν παιζει τα τραγουδια στο walkman και τσακ με ενα restart(το οποιο ευτυχως κανεις εσυ) επανερχεται....!Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν γινεται να το κανω απο εδω απο το σπιτι(βεβαια ειναι vodafone live!)...καποια αναβαθμιση λογισμικου(οπως κανω στα nokia)...για να μην εχει αλλο προβληματα και bugs...γιατι η κοπελια ειναι τελειως απογοητευμενη...και βαλαμε στοιχημα οτι μπορω να το κανω να δουλεψει σωστα...!Μπορω?και αν ναι πως μπορω να το κανω αυτο?Συγνωμη για την εκταση του post...Ευχαριστω εκ των προτερων...!:):):):):):)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδια συγνωμη αν ειναι καπως χιλιουπομενα αυτα που θα ρωτησω...απλως ειμαι λιγο ασχετος με τα SE...εχω στα χερια μου ενα w910i μιας φιλης μου...η οποια(και μαζι και εγω) εχει τρελαθει απο τα πολλα bug και προβληματα που αντιμετωπιζει η συσκευη...!Αρχικα να αναφερω μερικα...1 πολυ σημαντικο ειναι οτι εκει που περιηγησε στις εικονες...ή εκει που μπαινεις στο internet ξαφνικα τσακ κανει restart(και σου ερχεται να το σπασεις...)...!Ή οταν σε περνει καποιος τηλ. αντι για το ονομα βγαζει μονο κατι τελειες...ή δεν παιζει τα τραγουδια στο walkman και τσακ με ενα restart(το οποιο ευτυχως κανεις εσυ) επανερχεται....!Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν γινεται να το κανω απο εδω απο το σπιτι(βεβαια ειναι vodafone live!)...καποια αναβαθμιση λογισμικου(οπως κανω στα nokia)...για να μην εχει αλλο προβληματα και bugs...γιατι η κοπελια ειναι τελειως απογοητευμενη...και βαλαμε στοιχημα οτι μπορω να το κανω να δουλεψει σωστα...!Μπορω?και αν ναι πως μπορω να το κανω αυτο?Συγνωμη για την εκταση του post...Ευχαριστω εκ των προτερων...!:):):):):):)

 

Θα περάσεις το πρόγραμμα PC Suite και την Υπηρεσία αναβάθμισης απ'την ιστοσελίδα της Sony Ericsson,θα τα εγκαταστήσεις στον υπολογιστή και στη συνέχεια θα τρέξεις την Υπηρεσία αναβάθμισης και θα ακολουθήσεις τις οδηγίες για να κάνεις την αναβάθμιση!Επειδή όμως διαγράφονται τα πάντα,πέρνα και το προγραμμα MyPhoneExplorer απ'το http://www.fjsoft.at/en/ για να κρατησεις αντίγραφα ασφαλείας πριν την αναβάθμιση!

Link to comment
Share on other sites

Με λυπη μου πρεπει να παραδεχτω οτι διαλύθηκε η οθόνη του w910 μου, μετα απο μια γερη τουμπα (οχι η πρωτη) και ενα πολυ μικρο παλιοτερο ραγισμα εγινε αμεσως σπασιμο περα για περα! Το αποτελεσμα ειναι να γυρίσω στην καβατζα μου κ750 (η νεα οθόνη εχει 50€- θα κανω υπομονη).

Ερωτηση για το myphone explorer: Εχω το τελευταιο 1.7.2. Κανω συγχρονισμο στο 910 για να κρατησω και τις προσφατες επαφες που περασα, την ατζεντα κτλ. ολα ΟΚ. Μετα συνδεω και το κ750, παω να το κανω συγχρονισμο αλλα λεει "αδυνατη συνδεση". Αμα κανω αλλαγη χρηστη απο 910 σε 750 μου εμφανιζει της επαφες του 750, αλλα αυτες τις εχω ηδη στο 750, εγω θελω να περασω μεσα αυτες του 910.

Τι δεν κανω καλα????

Link to comment
Share on other sites

Με λυπη μου πρεπει να παραδεχτω οτι διαλύθηκε η οθόνη του w910 μου, μετα απο μια γερη τουμπα (οχι η πρωτη) και ενα πολυ μικρο παλιοτερο ραγισμα εγινε αμεσως σπασιμο περα για περα! Το αποτελεσμα ειναι να γυρίσω στην καβατζα μου κ750 (η νεα οθόνη εχει 50€- θα κανω υπομονη).

Ερωτηση για το myphone explorer: Εχω το τελευταιο 1.7.2. Κανω συγχρονισμο στο 910 για να κρατησω και τις προσφατες επαφες που περασα, την ατζεντα κτλ. ολα ΟΚ. Μετα συνδεω και το κ750, παω να το κανω συγχρονισμο αλλα λεει "αδυνατη συνδεση". Αμα κανω αλλαγη χρηστη απο 910 σε 750 μου εμφανιζει της επαφες του 750, αλλα αυτες τις εχω ηδη στο 750, εγω θελω να περασω μεσα αυτες του 910.

Τι δεν κανω καλα????

πρεπει να συγχρονισεις σε αλλη θυρα com το κ750.

αυτο το "σφαλμα" το βγαζει οταν προσπαθεις να το συγχρονισεις απο την ιδια θυρα (επικοινωνιας) που εκανες το w910.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δύο ερωτησούλες:

 

α) μπαταρία 1000άρα (High Quality Extended Life Sony Ericsson BST-39 Compatible Battery 1000 mAh Li-ion. The original BST39 battery has just 850mAh storage.Suitable for the Sony Ericsson W380i, W910i & Z555i) έχει βάλει κανείς? Αν "Ναι" έχει δει καμιά διαφορά στη διάρκεια ή περίπου τα ίδια?

 

β)θέλω όταν κλείνω το slider να μην μου κλειδώνει το κινητό, γίνετε ή τζάμπα το ψάχνω?

Link to comment
Share on other sites

1)Πού τη βρήκες τη 1000άρα μπαταρία; :blink:

 

2)Δε γίνεται

 

1)Εδώ: http://www.datakits.co.uk/store/sony-ericsson-extended-life-1000mah-battery-w910i-w910-p-4698.html :confused:

 

2)κακώς, αλλά δε πειράζει...:cool:

 

Ευχαριστώ για την απάντηση...!!!

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να συγχρονισεις σε αλλη θυρα com το κ750.

αυτο το "σφαλμα" το βγαζει οταν προσπαθεις να το συγχρονισεις απο την ιδια θυρα (επικοινωνιας) που εκανες το w910.

 

Συγνωμη, ξαναρχομαι στο προηγ. θεμα μετα απο μερες, αλλα ελειπα.

Αν εννοεις θυρα το COM, το αλλαζω, αλλα κανοντας συγχρονισμο μου κατεβαζει τις επαφες του καθε τηλεφωνου χωριστα. Δηλ απο επιλογες (F2) επιλεγω σειριακη πορτα com15 για το 910 και μου βγαζει τις επαφες που του περασα. Επιλεγοντας com8 για το 750 κανω συγχρονισμο και μου βγαζει τις επαφες που ειναι ηδη στο 750 και που ειναι παλιες. Δηλ και για τα δυο μου μεταφερει τα ονοματα απο τα τηλ. στο προγραμμα. Εγω θελω να περασω τα ονοματα απο το προγραμμα στο τηλ. Κάνεις αλλη μια προσπαθεια να εξηγησεις?:O

Link to comment
Share on other sites

Αν η οθόνη φαίνεται ακόμα,κάνε μια αποστολή όλων των επαφών από το W910 στο Κ750
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:

όταν κάποιος με παίρνει τηλ και δεν θέλω να το απαντήσω, χωρίς να το κλείσω αλλά να σταματήσω τον ήχο, γίνετε? Όπως στα ΝΟΚΙΑ που όταν σε καλεί κάποιος έχει επιλογή να γίνει αθόρυβο...:X

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:

όταν κάποιος με παίρνει τηλ και δεν θέλω να το απαντήσω, χωρίς να το κλείσω αλλά να σταματήσω τον ήχο, γίνετε? Όπως στα ΝΟΚΙΑ που όταν σε καλεί κάποιος έχει επιλογή να γίνει αθόρυβο...:X

πατας ενα απο τα πλαινα πληκτρα της εντασης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W910i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...