Jump to content

Sony Ericsson W910i


millis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι κρίμα παντως να έχει βγει τόσο προβληματικό το κινητό γιατί για την τιμή, την εμφάνιση και αυτά που προσφέρει φαίνεται πολύ τίμια πρόταση....

και ποιος ου ειπε το εχει βγει προβληματκο :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τα μηνύματα που αναφέρονται εδώ στα προβλήματα του κινητού, επαναλαμβάνονται και σε ξένα φόρουμς. Η πλειοψηφία αυτών που το έχουν ήδη δεν το προτείνουν. Δε χρειάζονται και περισσότερα. Τουλάχιστον εγώ δεν πάω να αγοράσω μια συσκευή γιατί μπορεί να είμαι ένας από τους τυχερούς που το κινητό δουλεύει σωστά...
Link to comment
Share on other sites

πρεπει το βιντεο να ειναι ιδιας αναλυσης και οχι μεγαλυτερο απο 15-30 frames.

παντως με λιγο "πειραγμα" στην αναλυση και στην κωδικοποιηση του ηχου θα πετυχεις καποιο καλο αποτελεσμα.παλιοτερα καποιος ειχε δωσει λεπτομερεις γι'αυτο που σου λεω :)

 

Ευχαριστω για την απαντηση!

Κανενα καλο προγραμματακι για επεξεργασια βιντεο εχουμε???

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με τις επανεκινησεις, ανενεργη σιμ κτλ λυνεται καπως ρε παιδια; :(

 

Φυσικα και εμενα εχουν ξεβαψει τα ασημι μερη του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με τις επανεκινησεις, ανενεργη σιμ κτλ λυνεται καπως ρε παιδια; :(

 

Φυσικα και εμενα εχουν ξεβαψει τα ασημι μερη του κινητου.

μονο με αναβαθμιση!

 

παντως ενας φιλος μου το εχει απο τον Ιουνιο και εκτος το ξεβαμενα πλαινα μερη του κινητου και το χαμενο σηματακι του walkman στο πισω μερος,το κινητο δουλευει αψογα,κανενα κολλημα και με παλια εκδοση :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα που ξεχασα να αναφερο κ το ειπε ο φιλος πιο πανω!! σχετικα με τιν καρτα σιμ....καινουριο φασουλι κ αυτο δεν αναγνωριζει τιν καρτα καμια φορα :o
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομα που ξεχασα να αναφερο κ το ειπε ο φιλος πιο πανω!! σχετικα με τιν καρτα σιμ....καινουριο φασουλι κ αυτο δεν αναγνωριζει τιν καρτα καμια φορα :o

 

Αυτο πρωτη φορα το ακουω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με τις επανεκινησεις, ανενεργη σιμ κτλ λυνεται καπως ρε παιδια; :(

 

Φυσικα και εμενα εχουν ξεβαψει τα ασημι μερη του κινητου.

 

αυτο εννοουσα φιλος οτι μου πεταει καμια φορα ανενεργη σιμ στα ξαφνικα τελιως στο ακυρο κ μετα ξαναφτιχνει μετα το ξανακανει μετα ξαναφτιαχνει απο μονο του....τορα εχει μερες να το κανει :ninja:

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν κάνει καλή επαφή η κάρτα ΣΙΜ!Δεν είναι σίγουρα πρόβλημα λογισμικού!Πάντως κι εμένα απ'τον Γενάρη που τό'χω δεν παρουσίασε το παραμικρό πρόβλημα υλικού ή λογισμικού!Ούτε καν έφυγε το χρώμα ή τα ασημί πλαίσια!Eίναι όπως την πρώτη μέρα!Και γινόταν καθημερινή χρήση,χωρίς διακοπή!
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα με τις επανεκινησεις, ανενεργη σιμ κτλ λυνεται καπως ρε παιδια; :(

 

Φυσικα και εμενα εχουν ξεβαψει τα ασημι μερη του κινητου.

 

και κατι ακομα που ξεχασα να αναφερο κ το ειπε ο φιλος πιο πανω!! σχετικα με τιν καρτα σιμ....καινουριο φασουλι κ αυτο δεν αναγνωριζει τιν καρτα καμια φορα :o

 

κι εμένα τα ίδια κάνει(έκανε μεχρι πριν 5') πλέον του πέρασα ξανα το τελαυταίο λογισμικό.... ας δούμε τι θα γίνει....

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και εμένα. Σήμερα τους το πάω για επισκευή...

 

αυτο εννοουσα φιλος οτι μου πεταει καμια φορα ανενεργη σιμ στα ξαφνικα τελιως στο ακυρο κ μετα ξαναφτιχνει μετα το ξανακανει μετα ξαναφτιαχνει απο μονο του....τορα εχει μερες να το κανει :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω όλο το πακέτο των ανταλλακτικών για να κάνω κόκκινο το κινητάκι ? !
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω όλο το πακέτο των ανταλλακτικών για να κάνω κόκκινο το κινητάκι ? !

πρεπει να παραγγειλεις προσοψη,απλα θελω να σου πω οτι σε κοκκινο χρωμα εχει ενα (-),το πισω μερος του κινητου ειναι πλαστικο με λεια επιφανεια.δεν ειναι σαν το μαυρο που ειναι λαστιχενιο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή από που? :)

Γνωρίζουμε τιμές?

 

πρεπει να παραγγειλεις προσοψη,απλα θελω να σου πω οτι σε κοκκινο χρωμα εχει ενα (-),το πισω μερος του κινητου ειναι πλαστικο με λεια επιφανεια.δεν ειναι σαν το μαυρο που ειναι λαστιχενιο.:)
Link to comment
Share on other sites

Aπο τα πιο προβληματικα κινητα που εχει βγαλει η se τα τελευταια χρονια..λογικο να πεσει τοσο η τιμη του ομως δεν το προτεινω σε κανεναν για αγορα..
Link to comment
Share on other sites

Aπο τα πιο προβληματικα κινητα που εχει βγαλει η se τα τελευταια χρονια..λογικο να πεσει τοσο η τιμη του ομως δεν το προτεινω σε κανεναν για αγορα..

 

Πες μας και τα προβλήματα που σου παρουσίασε... Μην πετάς μια κουβέντα έτσι για πλάκα...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Aπο τα πιο προβληματικα κινητα που εχει βγαλει η se τα τελευταια χρονια..λογικο να πεσει τοσο η τιμη του ομως δεν το προτεινω σε κανεναν για αγορα..

 

Ε καλά, μην τα παραλέμε κιόλας :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κανένας να επιβεβαιώσει αν τα προβλήματα που αναφέρονται εμφανίζονται και στις πιο πρόσφατες εκδόσεις του κινητού ή είναι τα ίδια όπως όταν πρωτοκυκλοφόρησε? Ρωτάω μήπως και αλλάξανε κάτι στην παραγωγή - που δεν το κοβω...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν πεσεις σε καλη παρτιδα ειναι πολυ καλο κινητακι,ελαφρυ λεπτο και με καλη οθονη.

Εγω στο δικο μου το μαυρο δεν ειμουν τοσο τυχερος γιατι μου εκανε restart αλλα με μια αναβαθμιση στη 042 βελετιωθηκε πολυ.

Στο κοκκινο της γυναικας μου ολα τελεια,ουτε 1 επανεκινηση και εχει και τη παλια εκδοση(δε το πειραζω με τπτ)!!!

 

Οποτε...:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ειναι μια χαρα,πολυ σταθερο! και σε πολυ καλη τιμη :up:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορεί κανένας να επιβεβαιώσει αν τα προβλήματα που αναφέρονται εμφανίζονται και στις πιο πρόσφατες εκδόσεις του κινητού ή είναι τα ίδια όπως όταν πρωτοκυκλοφόρησε? Ρωτάω μήπως και αλλάξανε κάτι στην παραγωγή - που δεν το κοβω...

 

Για ποιο λόγο να αλλάξει κάτι;Δεν είχε προβλήματα το κινητό!Το αν έτυχε σε κάποιους δε σημαίνει ότι είναι γενικότερο το πρόβλημα στη διαδικασία παραγωγής! :)

 

Όσον αφορά το θέμα των restarts,δεν είναι υπεύθυνο το hardware,αλλά το software!Η πλατφόρμα DB3150 στην αρχική της μορφή,την οποία διαθέτουν τα Κ850,W910,K660,W890,δεν κάνει καλή διαχείρηση της RAM και η μόνη λύση όταν ‘‘φορτώνει‘‘ η RAM είναι η επανεκκίνηση.Τώρα,για ποιον λόγο σε κάποια λίγα άτομα εμφανίζεται υπερβολικά συχνά αυτό το πρόβλημα,είναι άγνωστο!Αυτά όσον αφορά το θέμα των restarts...

Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα με το restart οφείλονται συνήθως σε 2 λόγους:

 

α) σε προβληματικό υλικό, δηλαδή κάποιο από το υλικό που είναι κατασκευασμένο το τηλ. είναι προβληματικό και άρα το πακετάρουμε και το στέλνουμε πίσω (καλύπτονται τέτοιες περιπτώσεις δυσλειτουργίας από την εγγύηση)

β) από προβληματικό sw. Εδώ έχουμε πάλι 2 περιπτώσεις. Μπορεί να φταίει το fw δεν κάθισε καλά άρα το ξαναρίχνουμε επάνω ή βάζουμε κάποιο νεότερο. Η άλλη περίπτωση που είναι και η πιο σημαντική (τις περισσότερες φορές την αγνοούμε αλλά είναι η βασικότερος λόγος προβλημάτων) είναι από προβληματική εφαρμογή. Δηλαδή το κινητό μπορεί να κάνει restart πχ αν βλέπουμε ένα video με λάθος format (που είναι στα όρια να γίνει αποδεκτό ή όχι από την συσκευή), αν είναι κατεστραμμένο σε κάποιο σημείο, αν ακούμε κάποιο αρχείο μουσικής που ανήκει σε κάποιες από τις παραπάνω περιπτώσεις, αν τρέχουμε κάποια εφαρμογή java που δεν είναι καλογραμμένη ή ανήκει σε άλλο κινητό ή δεν είναι 100% συμβατή με αυτή ή δεν έχει δοκιμαστεί, αν έχουμε κάποιο flash menu, αν έχουμε κάποιο περίεργο screen saver.

 

Αυτό που έχω δει είναι ότι το μεγαλύτερο ποσοστό αυτών που έχουν προβλήματα restart είναι όταν έχουν κάποιο flash menu φορτωμένο (λίγα είναι αυτά που δουλεύουν σωστά ακόμα και αυτό το επίσημο της sony μπορεί υπό κάποιες προϋποθέσεις να κολλήσει το κινητό και να το υποχρεώσει να κάνει restart).

Γενικά το restart γίνεται από λάθος εκτέλεση κάποιου sw. Αν υπήρχε πρόβλημα με το hw θα έσβηνε τελείως το κινητό. Το ίδιο δηλαδή που συμβαίνει και με τους ΗΥ. Και τα κινητά έχουν κάποιο λειτουργικό επάνω τους. Αν μια εφαρμογή δεν είναι καλογραμμένη, τότε η μνήμη γεμίζει ή το πρόγραμμα μεταφέρεται σε σημεία της μνήμης δεν επιτρέπονται και υποχρεώνεται το κινητό σε restart.

 

Όσα restart έχω δει να γίνονται είναι ή από flash menu (όταν παίζει κάποιος άγρια μαζί του -κοινώς το ξεσκίζει) όταν τρέχει screen saver κατεβασμένα από τυχάρπαστα site (συνήθως κάποιος κολλητός μας δίνει εγγύηση για τα site αυτά χωρίς να ξέρει τι του γίνεται) ή από εφαρμογές java γραμμένες για άλλα κινητά που για κάποιον λόγο τρέχουν και στο 910.

Link to comment
Share on other sites

Πες μας και τα προβλήματα που σου παρουσίασε... Μην πετάς μια κουβέντα έτσι για πλάκα...

Το κινητο το εχει η κοπελα μου 2 φιλοι κ μια φιλη μου.

 

Τα προβληματα ειναι τα εξης:

-Ξεθωριαζει το κινητο

-κολληματα

-restart

-κλεινει κ δεν ανοιγει

-δεν αναγνωριζει τη σιμ

-το ακουστικο αποφασιζει να μη δουλεψει στη διαρκεια της κλησης ξαφνικα

-η ενδειξη μπαταριας ειναι οτι να ναι σ ενα κινητο

-δεν ανοιγει το φωτακι της οθονης

-το μενου σερνεται στις φωτογραφιες

-δεν προειδοποιει για μπαταρια

-δεν χτυπαει ο ηχος κλησης

-.....

 

αυτα ειναι το αθροισμα των προβληματων ολων των συσκευων που ξερω κ ειναι κ αλλα ο δεν θυμαμαι

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα εχει το w910i :blink:

 

επισης εφοσoν υπαρχουν τοσο σοβαρα προβληματα γιατι οι φιλοι σου δεν πανε το κινητο για service.

και τελευταιο οκ υπαρχουν "προβληματα" οπως λες..αλλα εγω ξερω οτι αμα καποιος εχει προβλημα με ενα κινητο,το πρωτο πραγμα που κανει ειναι να απαλλαγει απο την συσκευη και να παρει αλλη.:whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W910i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...