Jump to content

Sony Ericsson W910i


millis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

- Γνωρίζει κάποιος να μου πει, τι HSDPA έχει το τηλέφωνο? 1.8 ΜΒps ή 3.6 ΜΒps ?

 

- 3.6 ΜΒps :

 

- http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_w910-2007.php

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ, αν και έμαθα από αλλού τελικά.

 

W910 > HSDPA 1.8

W910i > HSDPA 3.6

 

Και πάλι ευχαριστώ. ;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, αν και έμαθα από αλλού τελικά.

 

W910 > HSDPA 1.8

W910i > HSDPA 3.6

 

Και πάλι ευχαριστώ. ;)

 

file dn uparxei w910

MONO w910i;)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανένας καμιά ιδέα πως αφαιρείται το vodafone menu από τα Sony Ericsson? π.χ. από το w910i που πήρα πρόσφατα.

 

Γνωρίζω ότι υπάρχει ένα μαγαζί στον Πειραιά που το κάνει αυτό αλλά θέλω να πειραματιστώ και να το καταφέρω μόνος μου (ειμαι προγραμματιστής) και δεν έχω ιδέα που να ξεκινήσω...

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε εδώ στο http://www.4shared.com και θα γράψεις w910 main και w910 fs.

To main θα πει οτι είναι το main firmwire και το fs είναι το flash file system.

 

Αλλά μην βιάζεσαι πολύ να το κάνεις γιατί το κινητό μπορεί τοιχον να είναι dead.

Καλύτερα γράφε στα forum για να ξέρεις τι ακριβώς πρεπει να κάνεις αλλιως αν γίνει ένα μικρό λαθος θα έχει προβλημα το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατά το μεσημεράκι θα πάω να το παραγγείλω γιατί με έφαγε στην κυριολεξία το μοντελάκι!
Link to comment
Share on other sites

Ψαξε εδώ στο http://www.4shared.com και θα γράψεις w910 main και w910 fs.

To main θα πει οτι είναι το main firmwire και το fs είναι το flash file system.

 

Αλλά μην βιάζεσαι πολύ να το κάνεις γιατί το κινητό μπορεί τοιχον να είναι dead.

Καλύτερα γράφε στα forum για να ξέρεις τι ακριβώς πρεπει να κάνεις αλλιως αν γίνει ένα μικρό λαθος θα έχει προβλημα το κινητό.

 

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε !!

Link to comment
Share on other sites

exo agorasei to w610 kai oloi mou lene gia tin autonomia tou kai to poso ligi einai...den to exo diapistosei akoma mias kai to exo 3 meres...skeftomai na valo tin mpataria tou W910.kserete an tairiazei???i poia alli mpataria mporei na tairiazei??
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή παίρνει ίδια...???Θα πάρω το W610 το μάρτιο...Μη μου βάζετε ιδέες...:p
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή παίρνει ίδια...???Θα πάρω το W610 το μάρτιο...Μη μου βάζετε ιδέες...:p

Εχεις το w810i και θα παρεις καινουργιο κινητο και θα παρεις αν'οχι χειροτερο..κατωτερο απ'αυτο που εχεις!! :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχεις το w810i και θα παρεις καινουργιο κινητο και θα παρεις αν'οχι χειροτερο..κατωτερο απ'αυτο που εχεις!! :blink:

κοίτα,κατώτερο δε το λες..απλά αυτό το βαρέθηκα,το έχω 2 χρόνια περίπου...Τώρα,το W610 έχει και Walkman 2.0,και τα άλλα σχεδόν ίδια...Η γραμματοσειρά λίγο καλύτερη,πιο καινούριο,καλύτερο κατά τη γνώμη μου σουλούπι...

Link to comment
Share on other sites

κοίτα,κατώτερο δε το λες..απλά αυτό το βαρέθηκα,το έχω 2 χρόνια περίπου...Τώρα,το W610 έχει και Walkman 2.0,και τα άλλα σχεδόν ίδια...Η γραμματοσειρά λίγο καλύτερη,πιο καινούριο,καλύτερο κατά τη γνώμη μου σουλούπι...

Εκφραζω προσωπικη αποψη! τωρα σου το λεω αυτο..εφοσον εχεις αναβαθμιση και αφου θα παρεις νεο τηλεφωνο,να παρεις ενα καλυτερο κινητο σε χαρακτηριστικα(κ810ι παραδειγμα)

Γιατι οπως και να το κανουμε το w610i ειναι ιδιο κινητο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχω αναβάθμιση...Κι αργεί να έρθει...Κοίτα,ζαχαρώνω και το S500 και το W580,γτ ενώ της αδερφής μου είναι σε κατάσταση εκτάκτου ανάγκης (:p) 2 παιδιά στα αγγλικά έχουν το 580 σε άσπρο και το S500...Το 2ο,σήμερα το έπιασα στα χέρια μου...Μιλάμε έπαθα πλάκα...Ούτε τζόγος, και τα πλήκτρα φαίνονταν πολύ δυνατά...Θα μου πεις,υπάρχει κάποιο ρίσκο,αλλά...Είμαι σε δίλημμα...:confused:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω το W910i από WIND και μου έχει σπάσει τα νεύρα το WIND+ πλήκτρο στη δεξί πλήκτρο της κύριας οθόνης.Υπάρχει κανας τρόπος να το βγάλω.

 

Βάσικα (χάλασα) τα settings του Internet γιατί όλο και κάποιο πάτημα σου ξεφεύγει και γράφει χρέωση bytes...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω το W910i από WIND και μου έχει σπάσει τα νεύρα το WIND+ πλήκτρο στη δεξί πλήκτρο της κύριας οθόνης.Υπάρχει κανας τρόπος να το βγάλω.

 

Βάσικα (χάλασα) τα settings του Internet γιατί όλο και κάποιο πάτημα σου ξεφεύγει και γράφει χρέωση bytes...

 

πας http://www.4shared.com και κατεβαζεις τα xs3.1,w910 main,w910 fs med.ανοιγεις το προγραμμα πατας connect και ακολουθεις τις οδηγιες αφου εχεις αποσμπιεσει τα αρχεια που κατεβασες.στο main βαζεις το αρχειο main και στο customize το customize.πατας flash και αυτο ειναι ολο.κανεις και ενα customized και τελειωσες

:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γεια σας.

Παράγγειλα το τηλ. και θα το έχω μέσα στην εβδομάδα.

Διαβάζοντας όλα τα posts, το γενικό συμπέρασμα είναι ότι το ηχείο του δεν αποδίδει όσο καλά θα έπρεπε για ένα walkman κινητό.

Στη συνέχεια και διαβάζοντας αυτό το review http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_w910-review-186p3.php και αυτό το άρθρο http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_w910_snatches_best_handset_award-news-440.php μου έκανε εντύπωση που αναφέρει τα αντίθετα,τουλάχιστον στον ήχο.

Τι ισχύει τελικά; Είναι όντως δυνατό, αλλά "μπουκώνει";

Link to comment
Share on other sites

πας http://www.4shared.com και κατεβαζεις τα xs3.1,w910 main,w910 fs med.ανοιγεις το προγραμμα πατας connect και ακολουθεις τις οδηγιες αφου εχεις αποσμπιεσει τα αρχεια που κατεβασες.στο main βαζεις το αρχειο main και στο customize το customize.πατας flash και αυτο ειναι ολο.κανεις και ενα customized και τελειωσες

 

 

dn einai akoma dia8esimo to customize kai flashing twn a2 db3150!!!:!:

 

Filika

 

Scottas:):p

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

dn einai akoma dia8esimo to customize kai flashing twn a2 db3150!!!:!:

 

Filika

 

Scottas:):p

 

εχθες το βραδυ το κατεβασα...:D

:)
Link to comment
Share on other sites

εχθες το βραδυ το κατεβασα...:D

 

Kai upostirizei db3150 flashing kai customizing???

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Kai upostirizei db3150 flashing kai customizing???

 

κοιτα εγω εκανα μονο στο main firmware αναβαθμιση γιατι φοβηθηκα λιγο το customize fs αλλα ευτυχως ολα πηγαν οκ. παντως δεν βγαζει καλες φωτογραφιες γενικα το τηλ και με αμησυχει λιγο διοτι αργει να ανοιξει η καμερα αργει να συνδεθει το bluetooth αλλα το εκανε απο πριν αυτο .αναβαθμιση εγινε ομως αλλα δεν ελυσε το προβλημα.και με ημερομηνια κατασκευης 01w08......

:)
Link to comment
Share on other sites

κοιτα εγω εκανα μονο στο main firmware αναβαθμιση γιατι φοβηθηκα λιγο το customize fs αλλα ευτυχως ολα πηγαν οκ. παντως δεν βγαζει καλες φωτογραφιες γενικα το τηλ και με αμησυχει λιγο διοτι αργει να ανοιξει η καμερα αργει να συνδεθει το bluetooth αλλα το εκανε απο πριν αυτο .αναβαθμιση εγινε ομως αλλα δεν ελυσε το προβλημα.και με ημερομηνια κατασκευης 01w08......

 

 

Dokimase na flashareis to file system kai na kaneis kai customize gia na mas peis apotelesmata:)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Με μεγαλη μου λυπη διαπιστωσα σημερα πως το W 910 μου εχει καμια 8αρια !!! καμενα pixels στο πανω τελειωμα της οθονης :wacko:. Δυο ειναι καταλευκα και τα υπολοιπα μπλε, πρασινα και κοκκινα......:wacko:. Τα χω παρει οχι μονο με τη φαση αλλα και με μενα τον ιδιο, που δεν το ειδα εξ αρχης :mad:. Εναν μηνα το χω....θα πρεπε να το χα δει....Φαινωνται μονο σε μαυρο φοντο. Εχει τυχει σε κανεναν σας; Την ωρα που το ανοιγετε π.χ που εμφανιζει ενα καταμαυρο φοντο....Υπαρχει περιπτωση να εγινε τωρα και να μην ηταν εχ αρχης;

Οπως και να χει μου τη δινει, και στην εγγυηση λεει οτι μεχρι δυο ειναι αποδεκτα.! Τι να παιζει τωρα αραγε; Θα μου το αλλαξουν η θα μου σπασουν τα φρυδια οτι δεν ειναι τιποτα, παρτε το πισω κυριε....Ασε που ειναι και δωρο και δεν εχω και αποδειξη :(.

Μηπως τον ηπια; :X .....ξερει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Με μεγαλη μου λυπη διαπιστωσα σημερα πως το W 910 μου εχει καμια 8αρια !!! καμενα pixels στο πανω τελειωμα της οθονης :wacko:. Δυο ειναι καταλευκα και τα υπολοιπα μπλε, πρασινα και κοκκινα......:wacko:. Τα χω παρει οχι μονο με τη φαση αλλα και με μενα τον ιδιο, που δεν το ειδα εξ αρχης :mad:. Εναν μηνα το χω....θα πρεπε να το χα δει....Φαινωνται μονο σε μαυρο φοντο. Εχει τυχει σε κανεναν σας; Την ωρα που το ανοιγετε π.χ που εμφανιζει ενα καταμαυρο φοντο....Υπαρχει περιπτωση να εγινε τωρα και να μην ηταν εχ αρχης;

Οπως και να χει μου τη δινει, και στην εγγυηση λεει οτι μεχρι δυο ειναι αποδεκτα.! Τι να παιζει τωρα αραγε; Θα μου το αλλαξουν η θα μου σπασουν τα φρυδια οτι δεν ειναι τιποτα, παρτε το πισω κυριε....Ασε που ειναι και δωρο και δεν εχω και αποδειξη :(.

Μηπως τον ηπια; :X .....ξερει κανεις;

 

 

ρωτα απο που το αγορασαν και πηγαινε το σε σερβις.θα σου αλλαξουν οθονη και καμερα. και εμενα το ιδιο μου εκαναν.εφταιγε η καμερα μου ειπαν και δημιουργουσε ενα μαγνητικο φαινομενο στην οθονη και εκαιγε τα πιξελ.εμενα μου ακουγονται μ....ς ολα αυτα....αλλα αφου μου το εφτιαξαν...οκ

:)
Link to comment
Share on other sites

ρωτα απο που το αγορασαν και πηγαινε το σε σερβις.θα σου αλλαξουν οθονη και καμερα. και εμενα το ιδιο μου εκαναν.εφταιγε η καμερα μου ειπαν και δημιουργουσε ενα μαγνητικο φαινομενο στην οθονη και εκαιγε τα πιξελ.εμενα μου ακουγονται μ....ς ολα αυτα....αλλα αφου μου το εφτιαξαν...οκ

 

Ε, αυτο ειναι απο τα ανηκουστα φιλε patsialos-ioanni και σε ευχαριστω για την απαντηση σου. Ακου μαγνητικο φαινομενο απ την καμερα!!! Αν ηταν ετσι, ολα θα εβγαζαν καμενα pixels...και οχι μονο το δικο σου.

Τι να πω, εχω ακουσει διαφορες μαμακιες στα service, αλλα αυτο ηταν απο τα καλυτερα.! Εμπεριεχει επιστημονικη εξηγηση :lol:, που αν μου την πει και μενα (οταν το παω) καμια απ αυτες τις εμφανισιμες κοπελιτσες που βαζουν στην παραλαβη των service, να κανω πως δεν το ακουσα καλυτερα ε; και να συγκρατησω τα γελια μου φυσικα. Μην τη φερω και σε δυσκολη θεση :lol:.

Στην Omnitec δεν ειναι το service αν δεν απατωμαι; Και με την αποδειξη που δεν εχω; Ιδωμεν.....και παλι ευχαριστω :).

 

Με την ευκαιρια, για παρτε και ενα "δωρακι" Ειναι ενα υπεροχο Flash αρχειακι με ρολοι και ημερομηνια που θα πρεπει να το βαλετε ως screensaver. Απ τα ωραιοτερα που εχω βρει στο http://gallery.mobile9.com/c/flash-download/1/

 

Με την ευκαιρια, για παρτε και ενα "δωρακι" Ειναι ενα υπεροχο Flash αρχειακι με ρολοι και ημερομηνια που θα πρεπει να το βαλετε ως screensaver. Απ τα ωραιοτερα που εχω βρει στο http://gallery.mobile9.com/c/flash-download/1/

 

Ουπςςς...που πηγε το αρχειακι; Ειδες για να ειμαι Newbie τι παθαινω :lol: Εχω να μαθω πολλα ακομη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W910i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...