Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολισ αγορασα κ εγω το κινητο.εκ πρωτησ αποψης καλο φενεται.

του εβαλα λοιπων την καρτα μνημησ που ειχα στο Κ800 και δεν μ αναγνωριζει τους φακελουσ που ειχα για τησ φωτογραφιες πριν. μου εχει λοιπων τις μισες μεσα στο αλμπουμ καμερασ και τις αλες στις εικονες.. γινεται να φτιαχτουν φακελοι και να πανε καπου ολες μαζι οι φωτογραφιες?

 

Δευτερον το τηλεφωνο εχει την εκδοση 1200-4400 R1CA029 070922 NA κανω αναβαθμιση μεσω ιντερνετ?

Οταν κανεις αναβαθμιση χανεις οτι εχεις μεσα η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως ενεργοποιουνται τα mms,mobile internet,videoκληση και ποιες ειναι οι χρεωσεις για το καθε ενα ?(προσπαθησα απο τη σελιδα της se αλλα ενω λαμβανω τις ρυθμισεις το κυνητο δεν τις αναγνωριζει!!!)
----------------------------------- Φιλοκαλουμεν τε γαρ μετ' ευτελειας και φιλοσοφουμεν ανευ μαλαkιαs (θουκυδιδης)
Link to comment
Share on other sites

χθες δοκίμασα ένα κ850..το συγκεκριμένο έβγαζε σκοτεινές φωτό,και με το παραμικρό χτύπημα έκλεινε,δεν έκανε καλή επαφή η μπαταρία...Πέραν αυτού,το κινητό με ενθουσίασε,και το καλοκαίρι θα το αγοράσω από τη Wind,μιας και θα δουλέψω εκεί:p
Link to comment
Share on other sites

ούτε εγώ,δεδομένων των όσων έβλεπα εδώ και άκουγα...αλλά άλλαξα γνώμη...
Link to comment
Share on other sites

εγώ άκουγα πως δεν βγάζει τέλειες φωτο...αλλά δεν είναι έτσι! Πρέπει να έχεις τις σωστές ρυθμίσεις...και εξάλλου το κιν έχει ενσωματωμένο πρόγραμμα που διορθώνεις τις φωτο! Προς το παρόν είμαι ευχαριστημένη...
...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

εγώ άκουγα πως δεν βγάζει τέλειες φωτο...αλλά δεν είναι έτσι! Πρέπει να έχεις τις σωστές ρυθμίσεις...και εξάλλου το κιν έχει ενσωματωμένο πρόγραμμα που διορθώνεις τις φωτο! Προς το παρόν είμαι ευχαριστημένη...

 

ναι η αληθεια ειναι οτι για καθε φωτο που βγαζεις πρεπει να αλλαζεις τις ρυθμισεις για να βγαλεις καλη φωτο.. αν τα εχεις ολα στο αυτοματο τα πραγματα δεν θα ειναι και πολυ καλα :p.. παντως εχω βγαλει 5-6 φωτο που ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΗΚΕΣ!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα το k850i μου απο το service και μόλις πληκτρολογώ το PIN μου λέει "εισαγετε σωστή κάρτα SIM" . Το κλείνω, ξαναβάζω την μπαταρία -τίποτα. Εν τω μεταξύ η SIM δούλεύει μια χαρα σε άλλη συσκευή όπως έκανε και στο k850i μου πριν το service. Ti γίνεται??:wacko::wacko::wacko::(:mad::angry::kill: :knife::rocket:
[sIGPIC][/sIGPIC] ►http://www.totobay.com◄ Ολοκαίνουρια κινητά από Κίνα. Τιμές?.. Απλά δείτε!!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα το k850i μου απο το service και μόλις πληκτρολογώ το PIN μου λέει "εισαγετε σωστή κάρτα SIM" . Το κλείνω, ξαναβάζω την μπαταρία -τίποτα. Εν τω μεταξύ η SIM δούλεύει μια χαρα σε άλλη συσκευή όπως έκανε και στο k850i μου πριν το service. Ti γίνεται??:wacko::wacko::wacko::(:mad::angry::kill: :knife::rocket:

Να σε ρωτήσω?Είναι Η ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ συσκευή?Δε σου έκαναν σίγουρα αντικατάσταση?Την αγόρασες από Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Μολισ αγορασα κ εγω το κινητο.εκ πρωτησ αποψης καλο φενεται.

του εβαλα λοιπων την καρτα μνημησ που ειχα στο Κ800 και δεν μ αναγνωριζει τους φακελουσ που ειχα για τησ φωτογραφιες πριν. μου εχει λοιπων τις μισες μεσα στο αλμπουμ καμερασ και τις αλες στις εικονες.. γινεται να φτιαχτουν φακελοι και να πανε καπου ολες μαζι οι φωτογραφιες?

 

Δευτερον το τηλεφωνο εχει την εκδοση 1200-4400 R1CA029 070922 NA κανω αναβαθμιση μεσω ιντερνετ?

Οταν κανεις αναβαθμιση χανεις οτι εχεις μεσα η οχι?

 

 

Παιδια κανεις να με βοηθησει εδω????

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω?Είναι Η ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ συσκευή?Δε σου έκαναν σίγουρα αντικατάσταση?Την αγόρασες από Ελλάδα?

 

Σύμφωνα με το "δελτίο" που μου έδωσαν επιδιόρθωση έκαναν - όχι αντικατάσταση, και ναι απο Ελλάδα την αγόρασα.

[sIGPIC][/sIGPIC] ►http://www.totobay.com◄ Ολοκαίνουρια κινητά από Κίνα. Τιμές?.. Απλά δείτε!!
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το "δελτίο" που μου έδωσαν επιδιόρθωση έκαναν - όχι αντικατάσταση, και ναι απο Ελλάδα την αγόρασα.

Το κινητό σου είναι κλειδωμένο...Πολύ περίεργο,διότι εδώ στην Ελλάδα κανένας παροχέας δε κλειδώνει τα κινητά...Anyway,2 επιλογές έχεις:Ή με 50 ευρώ στο davinci το ξεκλειδώνεις,ή το πας,τους το βαράς στο κεφάλι και στο κάνουν τζάμπα...Το (-) είναι ότι ανέκαθεν αυτοί ήταν ΤΕΛΕΙΩΣ ΣΤΟΥΡΝΑΡΙΑ έκει στα service points,οπότε μάλλον θα περιμένεις και άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σου είναι κλειδωμένο...Πολύ περίεργο,διότι εδώ στην Ελλάδα κανένας παροχέας δε κλειδώνει τα κινητά...Anyway,2 επιλογές έχεις:Ή με 50 ευρώ στο davinci το ξεκλειδώνεις,ή το πας,τους το βαράς στο κεφάλι και στο κάνουν τζάμπα...Το (-) είναι ότι ανέκαθεν αυτοί ήταν ΤΕΛΕΙΩΣ ΣΤΟΥΡΝΑΡΙΑ έκει στα service points,οπότε μάλλον θα περιμένεις και άλλο...

 

Μισό λεπτό, δηλ. λες οτι πρέπει να το ξαναστείλω Αθήνα και να περιμένω άλλον ένα μήνα??I HATE SE !:chair::kill::kill::kill::kill::kill::kill::kill:

[sIGPIC][/sIGPIC] ►http://www.totobay.com◄ Ολοκαίνουρια κινητά από Κίνα. Τιμές?.. Απλά δείτε!!
Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό, δηλ. λες οτι πρέπει να το ξαναστείλω Αθήνα και να περιμένω άλλον ένα μήνα??I HATE SE !:chair::kill::kill::kill::kill::kill::kill::kill:

Δυστυχώς,απ'ό,τι βλέπω,ναι...

Link to comment
Share on other sites

@RivalGT,από πού το αγόρασες το κινητό;Γιατί η SE δε διαθέτει κλειδωμένα κινητά στην Ελλάδα..Οπότε μήπως το κατάστημα έκανε καμιά λαδιά;;Στην προκειμένη περίπτωση,δε θα αναγνωρίσουν τίποτα,εκτός και αν έχεις απόδειξη,αλλά λογικα κάποια ταλαιπωρία θα την τραβήξεις..
Link to comment
Share on other sites

απο το imei του κινητου δεν μπορει να καταλαβει αν αλλαχτηκε η συσκευη?
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

@RivalGT,από πού το αγόρασες το κινητό;Γιατί η SE δε διαθέτει κλειδωμένα κινητά στην Ελλάδα..Οπότε μήπως το κατάστημα έκανε καμιά λαδιά;;Στην προκειμένη περίπτωση,δε θα αναγνωρίσουν τίποτα,εκτός και αν έχεις απόδειξη,αλλά λογικα κάποια ταλαιπωρία θα την τραβήξεις..

 

Το αγόρασα απο Κωτσόβολο...δούλευε όμως μια χαρα όσο αφορα αυτό το θέμα πριν το service. Γίνεται μήπως να μου στείλουν αυτοί το κατάλληλο λογισμικό ώστε να το διορθώσω μόνος μου?:worry::!:

 

Γιατί η SE δε διαθέτει κλειδωμένα κινητά στην Ελλάδα..Οπότε μήπως το κατάστημα έκανε καμιά λαδιά; --> δήλαδή?

 

απο το imei του κινητου δεν μπορει να καταλαβει αν αλλαχτηκε η συσκευη?

 

Γίνεται να δω το ΙΜΕΙ χωρίς να ανοίξω το κινητό στο κεντρικό μενού? Αν ναι, πώς?

[sIGPIC][/sIGPIC] ►http://www.totobay.com◄ Ολοκαίνουρια κινητά από Κίνα. Τιμές?.. Απλά δείτε!!
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να δω το ΙΜΕΙ χωρίς να ανοίξω το κινητό στο κεντρικό μενού? Αν ναι, πώς?

 

ετσι πως μπαινει η μπαταρια δεν ξερω αλλιως σε ολα τα κινητα το λεει στο καπακι απο μεσα

ουτε με το κομπιουτερ συνδεεται? εστω και κλειστο

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

ουτε με το κομπιουτερ συνδεεται? εστω και κλειστο

 

Ναι, συνδέεται με τον υπολογιστη.

[sIGPIC][/sIGPIC] ►http://www.totobay.com◄ Ολοκαίνουρια κινητά από Κίνα. Τιμές?.. Απλά δείτε!!
Link to comment
Share on other sites

το βρηκα!!!!! λοιπον βγαλε την μπαταρια και κρατα το κινητο με την οθονη προς τα κατω και κοιτα μεσα θα δεις μπροστα εχει μια τρυπουλα βαλε ενα συνδετηρα και τραβατο θα βγει ενα πλαστικο που γραφει τι ιμει

 

βασικα δεν εδω γιατι δεν νομιζω να σου εδωσα να καταλαβεις

 

http://www.flickr.com/photos/robertwebbe/sets/72157603177498977/

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και Χρονια Πολλα

Προχτες πηρα και εγω ενα Κ850. Πολυ ομορφο μπορω να πω και με πολυ καλη οθονη σε αποδοση χρωματων (μονο το λευκο υστερει και αυτο λογω του αυτοματου αισθητηρα φωτισμου).

Χτες εκανε ενα κουλο. Ακουγα ραδιο απο το ηχειο του και καθε φορα που παταγα καποιο πληκτρο ακουγοταν ενας βομβος απο το ηχει του!!!! Σημερα που το ξαναδοκιμασα δεν το εκανε...:wacko:

 

Να ρωτησω και κατι αλλο. Παρατηρησα οτι τα τρια πληλκτρα αφης καποιοες φορες δεν απκορινονται και πρεπει να τα πατησω αρκετες φορες. Ειναι θεμα ελλατωματικων πληκτρων αφης ή θεμα software?

Ααα εκανε και ενα κουλο κολλημα με την οθονη να μπερδευει τα χρωματα και αναγκαστικα να βγαλω μπαταρια για να επανελθει.

Υποψιν οτι του εκανα αναβαθμιση στην R1EA037.

Link to comment
Share on other sites

:thanks: Ευχαριστώ ήσουν γρήγορη!@!

 

παρακαλω δεν κανει τιποτα τελικα τι εγινε αυτο ειναι το κινητο σου?

δες αν ταιριαζει με την αποδειξη που το αγορασες οχι με το κουτι γιατι αν το πηγες με το κουτι μπορει να σου αλλαξαν και το κουτι

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ το δικό μου είναι. Οσο για το κουτί όχι δεν τους το είχα δώσει.
[sIGPIC][/sIGPIC] ►http://www.totobay.com◄ Ολοκαίνουρια κινητά από Κίνα. Τιμές?.. Απλά δείτε!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...