Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομιζω οτι ειναι αρκετα τα 2 για τα λιγα τραγουδακια που ακουω κυριως το καλοκαιρι

στο παλιο μου κ750 εχω 1 γιγα και μια χαρα τα βολευα

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ειναι αρκετα τα 2 για τα λιγα τραγουδακια που ακουω κυριως το καλοκαιρι

στο παλιο μου κ750 εχω 1 γιγα και μια χαρα τα βολευα

ναι αλλα στο κ750ι η απλη φωτογραφια που εβγαζες δεν επιανε πολυ χωρο,αντιθετως με τα 5μπ που εχει το κ850ι θα εχεις ενα μικρο προβλημα.εγω στην θεση σου θα επαιρνα μια μεγαλη,αλλωστε οι τιμες της εχουν πεσει αρκετα και συμφερει.

θα επαιρνα και μια με ανταπτορα SD και θα ειχα μια καρτα για παντα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα στο κ750ι η απλη φωτογραφια που εβγαζες δεν επιανε πολυ χωρο,αντιθετως με τα 5μπ που εχει το κ850ι θα εχεις ενα μικρο προβλημα.εγω στην θεση σου θα επαιρνα μια μεγαλη,αλλωστε οι τιμες της εχουν πεσει αρκετα και συμφερει.

θα επαιρνα και μια με ανταπτορα SD και θα ειχα μια καρτα για παντα.:)

 

Για ποιο λόγο; Όποτε θέλει μπορεί να περνάει τις φωτογραφίες του στον Η/Υ.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι να παρω microsd or m2?

αυτο με τον ανταπτορα SD το εξηγεις καλυτερα;

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο; Όποτε θέλει μπορεί να περνάει τις φωτογραφίες του στον Η/Υ.

 

ασε καλυτερα..καλυτερα στην οθονη του κινητου να τις βλεπει,γιατι μολις τις περασει σε υπολογιστη θα απογοητευετει ο ανθρωπος απο τις φωτο που τραβαει το κινητο...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο; Όποτε θέλει μπορεί να περνάει τις φωτογραφίες του στον Η/Υ.

Με αυτη την λογικη τοτε ολοι θα βολευομασταν με μια μικρη καρτα και θα ειχαμε παραμασχαλα τον υπολογιστη για το μπακαπ.

καλυτερα να εχεις μια μεγαλη καρτα μεσα(γνωμη μου) παρα να εχεις μικρη!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να απογοητευετω; το κ850 "τραβαει" πιο καλες φωτο απο το εως τωρα κ750 και ετσι κι αλλιως οταν με το καλο το "σπασει" το ΧS+ θα "πεσει" modding στον driver και τοτε τα λεμε
Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Να απογοητευετω; το κ850 "τραβαει" πιο καλες φωτο απο το εως τωρα κ750 και ετσι κι αλλιως οταν με το καλο το "σπασει" το ΧS+ θα "πεσει" modding στον driver και τοτε τα λεμε

 

ok φιλε,κι εγω μαζι σου...μονο...πες μου ποτε θα το σπασουν μ αυτο το xs γιατι κι εγω εχω το ιδιο κινητο και περιμενω!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Με αυτη την λογικη τοτε ολοι θα βολευομασταν με μια μικρη καρτα και θα ειχαμε παραμασχαλα τον υπολογιστη για το μπακαπ.

καλυτερα να εχεις μια μεγαλη καρτα μεσα(γνωμη μου) παρα να εχεις μικρη!

 

Δεν είπε κανείς να έχει μια κάρτα των 512 ΜΒ. Ωστόσο μια κάρτα των 2 GB μια χαρούλα είναι.

 

Για μένα οι κάρτες είναι μέσα ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ αποθήκευσης αρχείων, αυτή την έννοια έχουν. Με 2 GB κάρτα μπορεί να τραβήξει περίπου 400 φωτογραφίες ή να έχει αποθηκευμένα πάνω από 300-400 τραγούδια ή κάτι ανάμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ομως κανεις δεν απαντα στο ερωτημα μου

 

MicroSD.

 

Φθηνότερες, το ίδιο αξιόπιστες και μια χαρά από θέμα ταχύτητας.

Link to comment
Share on other sites

OK σε ευχαριστω φιλε μου

 

EDIT:

Ας μου πει καποιος ποιο απο τα παρακατω firmware χρησιμοποιειται στην χωρα μας για να κατεβασω;

http://www.seusers.com/forum/local_links.php?catid=884

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί παρόμοιο ερώτημα εδώ, αλλά δεν βρήκα κάποιο σχετικό αποτέλεσμα, οπότε όποιος γνωρίζει ας μου προτείνει την λύση στο παρακάτω πρόβλημα:

 

Θα ήθελα να μάθω τον τρόπο με τον οποίο θα καταφέρω να συνδέσω την συσκευή μου στο Internet μέσω του ηλεκτρονικού υπολογιστή μου με τη χρήση του USB καλωδίου. Όσο χρησιμοποιούσα λειτουργικό σύστημα WindowsXP, είχα καταφέρει να πραγματοποιήσω κάτι τέτοιο (με τη βοήθεια γνωστού οδηγού), αλλά τώρα χρησιμοποιώ Windows Vista (64 bit) και δεν μπορώ να βρω πια άκρη.

 

Κάτι άσχετο τώρα, αλλά να απαντήσω σε δύο ερωτήσεις που βρήκα σε αυτό το θέμα του forum (όσο έψαχνα για πληροφορίες σχετικά με το παραπάνω πρόβλημα).

 

Απ'όσο ξέρω, η τελευταία έκδοση λογισμικού για το K850i είναι η R1CA037, ενώ όσοι χρησιμοποιείτε Windows Vista κι αντιμετωπίζετε πρόβλημα με τους drivers για την αναβάθμιση του firmware της συσκευής, μπορείτε να τους βρείτε είτε από την ηλεκτρονική διεύθυνση που προτείνει κάποιο μέλος (http://rapidshare.com/files/89642761/USBFlashDriver.zip.html) είτε αν μεταβείτε στο φάκελο εγκατάστασης του προγράμματος αναβάθμισης κι από εκεί να βρείτε το φάκελο drivers.

Εκεί μέσα βρίσκονται διάφορα συμπιεσμένα .zip αρχεία με drivers και μαζί με αυτά είναι και το USBFlashDriver.zip. Αυτό αποσυμπιέστε το κάπου προσωρινά και με τα αρχεία που περιέχει, θα μπορέσετε να εγκαταστήσετε τους drivers στα Vista.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως η 64-μπιτη έκδοση των Vista δεν αναγνωρίζει πλήρως το Κ850 και γενικότερα κανένα τηλέφωνο της SE!Βασικά,γι’αυτό ευθύνεται η SE που δεν κάνει συμβατούς τους drivers και τα προγράμματά της συμβατά μ’αυτήν την έκδοση των Windows!

 

Τέλος,μια διόρθωση για την πιο πρόσφατη έκδοση λογισμικού!Είναι η R1FA035!Αυτήν η έκδοση που αναφέρεις είναι παμπάλαια(βγήκε πριν 8 μήνες περίπου!)

Link to comment
Share on other sites

Geia xara se olous!! Exw to kinhto apo thn prwth stigmh pou bghke kai eimai apo autous pou den exounksetrellathei me to thl. Proswpika pisteuw oti to k810 htan kalytero. Anyway..

 

Tha ihtela an mporeite na mou lysete to parakatw provlima.

Otan travaw fotografies kai paw na tis dw sto alpoum (to gyrnaw orizontia) arxizei na ths "sknarei" apo panw pros katw me apotelesma na thn vgazei pio tholh kai skoura..yparxei tropos na apenergopoihsw ayth thn mpourda???

 

Kai me allagh toy firmware to idio ginotan..kserei kaneis tipota????

Link to comment
Share on other sites

Geia xara se olous!! Exw to kinhto apo thn prwth stigmh pou bghke kai eimai apo autous pou den exounksetrellathei me to thl. Proswpika pisteuw oti to k810 htan kalytero. Anyway..

 

Tha ihtela an mporeite na mou lysete to parakatw provlima.

Otan travaw fotografies kai paw na tis dw sto alpoum (to gyrnaw orizontia) arxizei na ths "sknarei" apo panw pros katw me apotelesma na thn vgazei pio tholh kai skoura..yparxei tropos na apenergopoihsw ayth thn mpourda???

 

Kai me allagh toy firmware to idio ginotan..kserei kaneis tipota????

 

δυστυχως αυτη η λειτουργια υπαρχει σε oλα τα Κ850 και δεν απενεργοποιειται με κανενα τροπο ουτε μπορεις να την αφαιρεσεις..ουτε με αναβαθμισεις ουτε με modding...

Link to comment
Share on other sites

Τέλος,μια διόρθωση για την πιο πρόσφατη έκδοση λογισμικού!Είναι η R1FA035!Αυτήν η έκδοση που αναφέρεις είναι παμπάλαια(βγήκε πριν 8 μήνες περίπου!)

 

Οops! Ναι, δίκιο έχεις. R1FA035 είναι, λάθος copy paste έκανα. Πάντως από Vista 64x την είχα κάνει την αναβάθμιση και ολοκληρώθηκε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.

Γνωριζει κανεις αν το κινητο μας δεχεται micro sd 8GB?

Παραγγειλα μια και δεν ξερω αν θα δουλεψει :O

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και τη δέχεται και λειτουργεί άψογα μάλιστα,χωρίς κολλήματα!Και γω 8άρα τού'χω περάσει εδώ και 8 μήνες και πάει μια χαρά!

 

Υ.Γ.:Θεωρητικά,υποστηρίζει κάρτες M2 & MicroSD μέχρι και τα 32 GB..Πρακτικά,δεν υπάρχουν στην αγορά!Όταν όμως κυκλοφορήσουν και μεγαλύτερες των 8 γίγα(π.χ. 12 γίγα σε μερικούς μήνες)θα λειτουργούν κανονικά και αυτές!

Link to comment
Share on other sites

paidia tha m to protinate i na perimeno to c905?

http://www.myspace.com/alexis747

http://www.alexis747.hi5.com

 

Η μεγαλυτερη αποδειξη της αγαπης, ειναι να αφηνουμε αυτους που αγαπαμε ν να ζησουν ελευθεροι ....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.

Γνωριζει κανεις αν το κινητο μας δεχεται micro sd 8GB?

Παραγγειλα μια και δεν ξερω αν θα δουλεψει :O

 

απο που την παραγγειλες φιλε μου;

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

απο που την παραγγειλες φιλε μου;

 

Απο το ΠΛΑΙΣΙΟ θα φερουν αυριο.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και τη δέχεται και λειτουργεί άψογα μάλιστα,χωρίς κολλήματα!Και γω 8άρα τού'χω περάσει εδώ και 8 μήνες και πάει μια χαρά!

 

Υ.Γ.:Θεωρητικά,υποστηρίζει κάρτες M2 & MicroSD μέχρι και τα 32 GB..Πρακτικά,δεν υπάρχουν στην αγορά!Όταν όμως κυκλοφορήσουν και μεγαλύτερες των 8 γίγα(π.χ. 12 γίγα σε μερικούς μήνες)θα λειτουργούν κανονικά και αυτές!

 

Οκ φιλαρακι.

Ελπιζω να μην εχω κολληματα.

 

Σε ευχαριστω.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ το τρίτο μου k850 αυτή τη φορά το quicksilver black. Τελικα οσον αφορά στο θεμα της φωτογραφίας είναι σε τι κομάτι θα πέσεις. Το πρώτο μου το έδωσα γιατί ήταν χάλια οι φωτογραφίες. Το δεύτερο ήταν άψογες αλλα το έδωσα κι αυτό για τα μάτια ενός iphone, και τώρα το καινούργιο που πήρα είναι πάλι χάλια. Τι γίνεται μ'αυτή την εταιρία ρε γμτ?
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ειναι απο τα πρωτα που κυκλοφορησαν.

Κανενα προβλημα μεχρι σημερα δοκσα τον θεο και ουτε ενα κολλημα.

Ισως ειμαι απο τους τυχερους.

 

Θα ψαξω να δω αν μπορω να του αλλαξω την προσοψη γιατι το πρασινο και το μαυρο ειναι πολυ πιο ωραια απο το Μπλε Ασιμι.:O

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...