Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο φορουμ του εσατο ακουγεται οτι παρασκευη θα εχουμε την νεα αναβαθμιση μεσω SEUS. ΜΑΚΑΡΙ...

 

Από το Post σου και στου θεού το αυτί!

Link to comment
Share on other sites

στο φορουμ του εσατο ακουγεται οτι παρασκευη θα εχουμε την νεα αναβαθμιση μεσω SEUS. ΜΑΚΑΡΙ...

 

Κρίμα να μην έχω κινητό να το δοκιμάσω.:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα να μην έχω κινητό να το δοκιμάσω.:mad::mad:

πρωτη φορα ακοω να καιγεται οθονη αν ισχυει κατι τετοιο παντως

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυριο το πρωί θα το πάω στο service που είναι στον κηφισό, να δω τι θα μου πουν.

λέτε να μου περάσουν αυτοί τη νέα έκδοση firmware?

Link to comment
Share on other sites

Αυριο το πρωί θα το πάω στο service που είναι στον κηφισό, να δω τι θα μου πουν.

λέτε να μου περάσουν αυτοί τη νέα έκδοση firmware?

κατα 99% αυτο θα κανουν.παντως ζητησε'το κι εσυ..γιατι μπορει να πεσεις σε κανεναν "ασχετο" :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από το service αλλά γύρισα με τα νεύρα μου στην τσίτα. :devil::devil::devil:

Το πάω που λέτε εκεί και μόλις αρχίζει, βάζει ζελατίνα στην οθόνη και μετά χτυπά το κολο τηλέφωνο στο γραφείο της, πάει να το σηκώσει και τσουπ της πέφτει το δικό μου από ύψος περίπου 40εκ και κάνει και δυο γκελ.

Της ζητάω τα ρέστα και μου λέει πως κάνετε έτσι αν έχει πρόβλημα λέει θα το φτιάξω με δικά μου έξοδα.

Δεν μου το έδωσε και να το δω μετά η μ@λακισμενη και λέει αν έχει κάτι όταν πάω να το πάρω θα το φτιάξει.

Τι να πω, μπορώ να ζητήσω αντικατάσταση πρόσοψης όταν πάω να το πάρω?

Link to comment
Share on other sites

Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Να στο κάνει καινούριο! Να το κηνυγήσεις τώρα γιατί μετά μη το ψάχνεις, θα σου πεί "πιό πέσιμο?" Ήταν άλλοι υπάλληλοι μπροστά να το είδαν? Από τη στιγμή που είναι στο σέρβις μην αγχόνεσαι, θα στο φτιάξουν αλλά κηνύγα όσο μπορείς για την πτώση

 

RAVER Όπου "άσχετος" βάλε "Μίτσους απ'τουν ΟΥΣΕ" :lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε όταν θα πάω να το πάρω, αν έχει σημάδι τότε να ζητήσω εξηγήσεις.

Λες να κάνουν κίνηση να την αλαλάξουν και να το βρω καινούριο όταν πάω να το πάρω?

Ηταν και άλλος ένας μπροστά, καλά αν έχει τίποτα θα γίνει της μουρλής.

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμη αναβάθμιση στο SEUS!Όσοι πιστοί,περάστε την!Τα στοιχεία της είναι:

 

R1EA031

prg12004400_GENERIC_SO R1EA031

 

EROM:1200-4341

SEMCBOOT R6A008

 

LCD SW versions

Main display

Current:200712121

 

Camera SW versions

Camera

Current:3.7

Video call camera

Current:3.0

 

ITP SW version

1200-2896 R1D113

 

Customisation

1201-0083 R11A

1200-5441 R1EA031

ADRIATIC

 

Content version:

PA18

 

Java-SW version:

JP-8.2

 

Text revision:

BB

Link to comment
Share on other sites

ΑΑ!! Ωραία!! Εγώ ξεκινάω :rolleyes:..

 

Thanks για την ενημέρωση :)

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασε κανείς να μας πεί αποτελέσματα? Από πότε θα είναι διαθέσιμη στα καταστήματα να την περάσουμε και μείς που δεν ξέρουμε από SEUS?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Ελεγξέτο καλά γιατί αν το πάρεις και φύγεις το έχασες το παιχνιδι.

 

Με βλέπω να παίρνω κάνα χαρτομάντιλο να το καθαρίζω από τις δακτυλιες που κλασσικά έχει για να το ελέγξω.

Θα δείξει, μια με δυο μέρες μου είπε αλλά το κόβω από δεύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου λεει οτι η εκδοση ειναι ενημερωμενη. Εχω την R1CA037. Κανω κατι λαθος και δε μου παιρναει την καινουρια?

 

Και σε μένα το ίδιο λέει (η έκδοση είναι ενημερωμένη) :blink:

Link to comment
Share on other sites

@lefteris112,

ακόμη και την παραμικρή γρατσουνιά να έχει μην τους τη χαρίσεις.Να μάθουν επιτέλους να σέβονται τα χρήματα του άλλου! :mad:

 

Κάποιες πρώτες εντυπώσεις:

-η εκκίνηση του τηλεφώνου γίνεται πλέον πολύ γρήγορα.

 

-προστέθηκε στις Ρυθμίσεις ήχων μια επιλογή που το τηλέφωνο δονείται κάθε φορά που πατάμε τα πλήκτρα αφής!

 

-προστέθηκε στην επιλογή δικτύων GSM/3G,η επιλογή για λήψη μόνο HSDPA δικτύων.

 

-ο media player είναι κατά πολύ γρηγορότερος στην πλοήγηση και η φόρτωση των τραγουδιών επίσης.Επιτέλους!

 

-υπάρχει συγχρονισμός πλέον της εικόνας και του ήχου στα βίντεο!Επιτέλους και γι'αυτό!

 

-όταν γινόταν αλλαγή από φωτό σε βίντεο μέσω του διακόπτη και ήταν στο βίντεο ενεργοποιημένη η νυχτεινή λειτουργία το τηλέφωνο κόλλαγε για 2-3 δευτερόλεπτα.Πλέον η μετάβαση είναι άμεση,χωρίς το παραμικρό κόλλημα.

 

-η περιήγηση στο μενού της κάμερας είναι γρηγορότερη σε σχεση με πιο πριν.

 

Αυτα προς το παρόν!

Link to comment
Share on other sites

@lefteris112,

ακόμη και την παραμικρή γρατσουνιά να έχει μην τους τη χαρίσεις.Να μάθουν επιτέλους να σέβονται τα χρήματα του άλλου! :mad:

 

Κάποιες πρώτες εντυπώσεις:

-η εκκίνηση του τηλεφώνου γίνεται πλέον πολύ γρήγορα.

 

-προστέθηκε στις Ρυθμίσεις ήχων μια επιλογή που το τηλέφωνο δονείται κάθε φορά που πατάμε τα πλήκτρα αφής!

 

-προστέθηκε στην επιλογή δικτύων GSM/3G,η επιλογή για λήψη μόνο HSDPA δικτύων.

 

-ο media player είναι κατά πολύ γρηγορότερος στην πλοήγηση και η φόρτωση των τραγουδιών επίσης.Επιτέλους!

 

-υπάρχει συγχρονισμός πλέον της εικόνας και του ήχου στα βίντεο!Επιτέλους και γι'αυτό!

 

-όταν γινόταν αλλαγή από φωτό σε βίντεο μέσω του διακόπτη και ήταν στο βίντεο ενεργοποιημένη η νυχτεινή λειτουργία το τηλέφωνο κόλλαγε για 2-3 δευτερόλεπτα.Πλέον η μετάβαση είναι άμεση,χωρίς το παραμικρό κόλλημα.

 

-η περιήγηση στο μενού της κάμερας είναι γρηγορότερη σε σχεση με πιο πριν.

 

Αυτα προς το παρόν!

τη περασα κ γω...λεπτομερειες δε μπορω να πω ακομα παρα μονο οτι ειναι γρηγοροτερο

επισης οταν λειτουργει ο media player κ βγεις στο κεντρικο μενου να κανεις το οτιδηποτε δε πηγαινει κανονικα υπαρχει μια μικρη καθυστερηση αλλα οχι η τοσο αργη κινηση που υπηρχε με την 037

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 ωρες ενασχολησης με το κινητο επιβεβαιωνω αυτα που γραφει ο Κωνσταντινος απο πανω.

Φοβερη ιδεα η δονηση με το πατημα των κουμπιων αφης,δινει μια αλλη αισθηση στον χειρισμο του τηλεφωνου!

Επισης κατι που διαπιστωσα εγω,το φαινομενο του flashburn δεν εχει εξαλειφθει τελειως αλλα εχει μειωθει αισθητα.Επισης οι εφαρμογες Java ειναι πολυ πιο γρηγορες απο πριν (πχ το asphalt GT kai to guitar legend που πριν ητανε unplayable τωρα πανε φινα...)

Το μονο μου παραπονο μεχρι στιγμης ειναι οτι το τηλεφωνο εξακολουθει να ειναι αργο οταν κανει stream μουσικη σε bluetooth handsfree.Το μονο που μενει να δουμε ειναι η διαρκεια της μπαταριας για να καταληξουμε σε συμπερασμα.Αυτα.

 

@griniaris:Τι λεει η καινουργια προσοψη???

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 ωρες ενασχολησης με το κινητο επιβεβαιωνω αυτα που γραφει ο Κωνσταντινος απο πανω.

Φοβερη ιδεα η δονηση με το πατημα των κουμπιων αφης,δινει μια αλλη αισθηση στον χειρισμο του τηλεφωνου!

Επισης κατι που διαπιστωσα εγω,το φαινομενο του flashburn δεν εχει εξαλειφθει τελειως αλλα εχει μειωθει αισθητα.Επισης οι εφαρμογες Java ειναι πολυ πιο γρηγορες απο πριν (πχ το asphalt GT kai to guitar legend που πριν ητανε unplayable τωρα πανε φινα...)

Το μονο μου παραπονο μεχρι στιγμης ειναι οτι το τηλεφωνο εξακολουθει να ειναι αργο οταν κανει stream μουσικη σε bluetooth handsfree.Το μονο που μενει να δουμε ειναι η διαρκεια της μπαταριας για να καταληξουμε σε συμπερασμα.Αυτα.

 

@griniaris:Τι λεει η καινουργια προσοψη???

φιλε τελεια..σαν να εχω αλλο κινητο.πολυ ομορφο...δε μου αλλαξαν τα πληκτρα εντασης κ το πληκτρο εκινησης του κινητου...δε το ειδα εκεινη την στιγμη.πηγα μετα απο δυο μερες κ μου ειπαν οτι ειναι ξεχωριστη τιμη αλλα θα τα εχουν σε μια βδομαδα κ θα μου το αλλαξουν τσαμπα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ego paidia ekana molis anaba8misi alla kati prepei na pige la8os kai to kinito baraei sinexia epanekinisi.

Malon gia service me blepo pali.

μολις την εκανα κ το ανοιξα ελεισε μονο του μολις ςδιξε το σημα της εταιριας.μετα το ανοιξα κ λειτουργει κανονικα..κανε παλι αν μπορεις αναβαθμιση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@diasostis,

 

δοκίμασε να το ξαναπεράσεις το λογισμικό μέσω της SEUS μπας και λυθεί το πρόβλημα!Αν έκανες τη διαδικασία σωστά,τότε είναι υπαιτιότητα της Sony Ericsson που δεν περάστηκε σωστά!

Φυσικά,αν καταλήξεις στο σέρβις δε θα πεις ότι μάλλον κάτι έκανες εσύ,αλλά ότι το τηλέφωνο από μόνο του το'παθε! ;)

Link to comment
Share on other sites

kai mena to idio ekane molis edi3e to sima tis etairias eklise kai 3ana ani3e, alla molis epiane sima kai sindeotan sto diktio esbine kai 3ana ekane anazitisi diktiou.

episis sto menou me tis ri8misis den prolabeno na mbo sbini kai pali apo tin arxi.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...