Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ αφού δεν έχω κανένα πρόβλημα δεν πρόκειται καν να δοκιμάσω την αναβάθμιση. Στο Κ750 μόλις έβγαινε καινούρια έκδοση την περνούσα αμέσως παρόλο που δεν υπήρχε πρόβλημα. Τώρα μ' αυτά που ακούω για τις "πορτοκαλί" αναβαθμίσεις θα το σκεφτώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και θα μπορείς να το αναβαθμίσεις μέσω της υπηρεσίας αναβάθμισης!Δεν πρόκειται να καταλάβει κάτι το πρόγραμμα!Απλά αυτό ελέγχει το CDA του τηλεφώνου & ψάχνει στη βάση δεδομένων για τυχόν αναβαθμίσεις για το εν λόγω CDA!Οπότε,προχώρα άν θες!Εγώ πέρασα από κει το τελευταίο λογισμικό(037)& όλα είναι ρολόι!!

Ok φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και θα μπορείς να το αναβαθμίσεις μέσω της υπηρεσίας αναβάθμισης!Δεν πρόκειται να καταλάβει κάτι το πρόγραμμα!Απλά αυτό ελέγχει το CDA του τηλεφώνου & ψάχνει στη βάση δεδομένων για τυχόν αναβαθμίσεις για το εν λόγω CDA!Οπότε,προχώρα άν θες!Εγώ πέρασα από κει το τελευταίο λογισμικό(037)& όλα είναι ρολόι!!

 

φιλε μου πως γινεται η αναβαθμιση μεσω davinchi ?:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Φίλε zaharakis θα πρέπει πρώτα να αγοράσεις credits από εδώ hxxp://www1.davinciteam.com/index.html και μετά μπορείς μέσο του client τους να περάσεις όποια αναβάθμιση θέλεις στο κινητό σου. Εγώ το έχω ξανακάνει σε ένα κ800 που το έκανα unbrand επειδή ήταν vf. Εάν θέλεις να μάθεις κάτι άλλο ξαναστείλε.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε zaharakis θα πρέπει πρώτα να αγοράσεις credits από εδώ hxxp://www1.davinciteam.com/index.html και μετά μπορείς μέσο του client τους να περάσεις όποια αναβάθμιση θέλεις στο κινητό σου. Εγώ το έχω ξανακάνει σε ένα κ800 που το έκανα unbrand επειδή ήταν vf. Εάν θέλεις να μάθεις κάτι άλλο ξαναστείλε.

 

ευχαριστω πολυ φιλε μου :)

 

ρωτησα επειδη δεν το εχω κοιταξει ποτε,μιας και χρησιμοποιουσα το default update service της SE ..

 

και βλεπω οτι πολλα παιδια εχουν κανει αναβαθμιση μεσω davinchi και εχουν λυθει καποια προβληματα στο κινητο.

 

θα ριξω μια ματια και τα ξαναλεμε αν χρειαστω κατι.ευχαριστω και παλι :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

απορια: γιατι να μην αλλαζει με νεο update? οπως το κανονικο μενου αλλαξε σε orange γιατι να μην γινεται το αντιθετο? ισως το debranding να γινεται γιατι εχει περαστει με διαφορετικο τροπο

το μενου του εκαστοτε παροχου(πχ για τις vadafone live συσκευες)

 

μια σκεψη κανω τωρα.δε ξερω τεχνικα τι συμβαινει..

 

Λοίπον όλα τα SE κινητά έχουν 2 κομμάτια του Firmware.Το main και το FS.Αυτά μπορείς να τα flashareis ανεξάρτητα.Το Update Service πειράζει μόνο το ένα από τα 2 γιαυτό και αφήνει τα ελληνικά ενώ αλλάζει τα εικονίδια.Παρόμοια αποτελέσματα έπερνες αν flashares k750 σε w800 απο το service.Είναι ένα υβρίδικο σύστημα.

 

Θα μπορούσε να είναι χειρότερα και το main FS που βάζαν να μην συνεργάζονται οπότε το κινητό να ήταν dead μετά την διαδικασία..

 

Λόγικα πάντως θα δουλέψει άνετα όταν βγέι η διόρθωση καθώς και κοιτάει το IMEI καθώς και το main finalization file που είναι στο κομμάτι που δεν flash-αρεται.Και πάλι οι παλιοί θυμάστε οτι αν κάναμε hybrid w800 flash απο το SEUS το γύριζε στο νεότερο k750.¨Αρα μην αγχωνεστε και μην πανικοβάλλετε τον κόσμο...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε zaharakis θα πρέπει πρώτα να αγοράσεις credits από εδώ hxxp://www1.davinciteam.com/index.html και μετά μπορείς μέσο του client τους να περάσεις όποια αναβάθμιση θέλεις στο κινητό σου. Εγώ το έχω ξανακάνει σε ένα κ800 που το έκανα unbrand επειδή ήταν vf. Εάν θέλεις να μάθεις κάτι άλλο ξαναστείλε.

 

ολα οκ με την αναβαθμιση :D

 

ειναι το τηλ πιο γρηγορο η ειναι ψυχολογικο δικο μου ?:p

 

η καμερα εχει ηδη διορθωθει και ο συγχρονισμος ειναι πολυ καλυτερος.

στα πολυμεσα ειναι πιο αμεση η μεταφορα στο μενου τους

 

δεν εχω δει κατι αλλο ακομη μιας και δεν το πολυ δουλευω για παιχνιδι το κινητο,το εχω πιο πολυ για 2ο στην δουλεια.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου φαίνεται πιο γρήγορο αλλά η κάμερα ακόμα νομίζω οτι κάνει ακόμα τα χαζά της. Κατά τα άλλα δεν έχει κανένα απολύτος πρόβλημα ούτε και το δικό μου.
Link to comment
Share on other sites

Στον DaVinci υπάρχουν & οι 2 εκδόσεις λογισμικού-029 και 037!Προφανώς,θα περάσεις την πιο πρόσφατη!
Link to comment
Share on other sites

Στον DaVinci υπάρχουν & οι 2 εκδόσεις λογισμικού-029 και 037!Προφανώς,θα περάσεις την πιο πρόσφατη!

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά το αναβάθμισα πριν ώρα το κινητό με την 037 Generic. ;)

Link to comment
Share on other sites

Στον DaVinci υπάρχουν & οι 2 εκδόσεις λογισμικού-029 και 037!Προφανώς,θα περάσεις την πιο πρόσφατη!

 

τωρα το λες???:blink::blink:

 

ευτυχως εβαλα την 037 :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

τελικα αν αναβαθμιστω μεσω seus θα εχω το γνωστο προβλημα με τα πορτοκαλι εικονιδια και την μπαρα??η το διορθωσαν τα "τσακαλια"??:lol:
Link to comment
Share on other sites

τελικα αν αναβαθμιστω μεσω seus θα εχω το γνωστο προβλημα με τα πορτοκαλι εικονιδια και την μπαρα??η το διορθωσαν τα "τσακαλια"??:lol:

Εάν κάνεις update μέσω seus θα αποκτήσεις κι εσύ το Orange branded menu. Αν θέλεις μπορείς να το αναβαθμίσεις μέσω davinci και δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά οι φωτογραφίες του είναι απαράδεκτες. Καμία σχέση με το κ800. Οι ρυθμίσεις μου είναι τσεκαρισμένες. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά οι φωτογραφίες του είναι απαράδεκτες. Καμία σχέση με το κ800. Οι ρυθμίσεις μου είναι τσεκαρισμένες. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?

 

Προσωπικά αν και είχα πριν το N73 μπορώ να πω ότι βγάζει καλύτερες αλλά επειδή ασχολούμαι και ερασιτεχνικά με την φωτογραφεία δεν μπορώ να πω ότι με ικανοποιεί για 5megapixels. Και ιδικά νύχτα δεν τα καταφέρνει καλά. (και όχι με σύγκριση άλλον κινητών αλλά σε σχέση με φωτογραφικές μηχανές των 5mega)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν συγκρίνεται με τις ψηφιακές μηχανές αυτό δεν χρειάζεται καν να το συζητάμε. Αλλά σίγουρα δεν είναι απαράδεκτες σε σχέση με το Κ800. Κάτι λάθος θα έχεις στις ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Κάποτε η αναβάθμιση έλυνε προβλήματα. Τώρα φέρνει νέα.

Είμαι περίεργος να δω πως θα δικαιολογήσουν όλο αυτό το μπέρδεμα.

 

Πραγματικά απαράδεκτο.

Link to comment
Share on other sites

Σας ικανοποιεί τωρα εσάς αυτή η ασάφεια και ο κόκκος? Οι ρυθμίσεις μου είναι στα 5mp με μέγιστη ποιότητα, και όλα στο αυτόματο. Α, και κάτι ακόμα. Δεν έχει επιλογή για να φαίνεται η ημερομηνία επάνω στη φωτογραφία πιά.

http://www.imageshack.gr/files/rvrek4t70s6alh0bup7a_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα και εγώ το update στο k850i και εμφανίστηκε η μπάρα και τα εικονίδια τα πορτοκαλί,υπάρχει κάποιος "free" τρόπος εκτός του service point για να το γυρίσω πίσω στα αρχικά του?

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα και εγώ το update στο k850i και εμφανίστηκε η μπάρα και τα εικονίδια τα πορτοκαλί,υπάρχει κάποιος "free" τρόπος εκτός του service point για να το γυρίσω πίσω στα αρχικά του?

 

Ευχαριστώ...

 

ο μονος τροπος ειναι αν δεν θελεις να το πας σε service ειναι να περιμενεις την επομενη εκδοση λογισμικου..φεξε μου και γλυστρησα δηλαδη..:mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα και εγώ το update στο k850i και εμφανίστηκε η μπάρα και τα εικονίδια τα πορτοκαλί,υπάρχει κάποιος "free" τρόπος εκτός του service point για να το γυρίσω πίσω στα αρχικά του?

 

Ευχαριστώ...

 

ο μονος τροπος ειναι αν δεν θελεις να το πας σε service ειναι να περιμενεις την επομενη εκδοση λογισμικου..φεξε μου και γλυστρησα δηλαδη..:mad: πραγματικα μετα απο αυτη την κινηση ερασιτεχνισμου της σονυερικσον με την αναβαθμιση εχασα πασα ιδεα για την εταιρια και με πρωτη ευκαιρια θα το σουταρω και δεν ξαναπαιρνω κινητο σονυ..

Link to comment
Share on other sites

ο μονος τροπος ειναι αν δεν θελεις να το πας σε service ειναι να περιμενεις την επομενη εκδοση λογισμικου..φεξε μου και γλυστρησα δηλαδη..:mad: πραγματικα μετα απο αυτη την κινηση ερασιτεχνισμου της σονυερικσον με την αναβαθμιση εχασα πασα ιδεα για την εταιρια και με πρωτη ευκαιρια θα το σουταρω και δεν ξαναπαιρνω κινητο σονυ..

 

Ema re paidia xalaroste ligo.. les k san to kapsane.. emaaa! popo pigene se nokia k 8a sou pw egw posa apidia bazei o sakos otan sou xalasi to kinhto :) tpt allo den sou leo ! SE for ever k as mas kanei kolpa.. auti toulaxiston mas didoun to dikeoma na dior8osoume ;)

Link to comment
Share on other sites

Ema re paidia xalaroste ligo.. les k san to kapsane.. emaaa! popo pigene se nokia k 8a sou pw egw posa apidia bazei o sakos otan sou xalasi to kinhto :) tpt allo den sou leo ! SE for ever k as mas kanei kolpa.. auti toulaxiston mas didoun to dikeoma na dior8osoume ;)

+1 Για την alpha copy. Απλά απαράδεκτη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...