Jump to content

Sony Ericsson W960i


papathvas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το πρώτο ψάχνομαι ακόμα.. είναι πολύ περίεργο και παράξενο πρόβλημα.. αλλά και σπαστικο!!!!

Για το δεύτερο σου βγάζω το καπέλο και σε ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου!!!!

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1.περιορισμενος αριθμος..

 

πως μπορω αυτοματα να τον μπλοκαρω ή εστω να ειναι σιωπηλο το χτυπημα του?

 

2. η προωθηση φαινεται μονο στο πρωτο δευτλπτο της κλησης..

υπαρχει αλλος τροπος να καταλαβαινω κ αργοτερα οτι η κληση ειναι απο πρθση?

 

..αν επρεπε να παω σε γενικο τοπικ σβηστε με! (sic)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά στις εφαρμογές Advanced Call Manager και Μcleaner.

Είναι προγράμματα διαχείρισης κλήσεων.. τουλάχιστον το πρώτο που ζητάς πρέπει να γίνεται.

Είχα γράψει κάποια πράγματα εδώ αλλά είχαν σχέση με την αυτόματη σίγαση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά στις εφαρμογές Advanced Call Manager και Μcleaner.

Είναι προγράμματα διαχείρισης κλήσεων.. τουλάχιστον το πρώτο που ζητάς πρέπει να γίνεται.

Είχα γράψει κάποια πράγματα εδώ αλλά είχαν σχέση με την αυτόματη σίγαση.

 

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας και από εμένα.

Όπως οι περισσοτεροι έτσι και εγώ έχω το w960

το προβλημά μου είναι οτι όταν το συνδέω στο pc με την κανονοκή λειτουργία όλα δουλεβουν ρολόι και το pcsuite

αλλά όταν επιλέγω την γρήγορη μεταφορά δεν το αναγνωρίζει.

Βγάζει το μήνυνα άγνωστη συσκευή

μπορεί καποιος να βοηθήσει.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kαλησπερα.

Θα ηθελα μια μικρη βοηθεια επειδη σκεφτομαι να αγορασω το w960i.

Με τα σημερινα δεδομενα κατα ποσο αξιζει τα λεφτα του και συμφωνα με το οτι δεν ειναι και τελευταιο μοντελο?

Μπορω να παρω κατι καλυτερο σε αυτα τα χρηματα?

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα.

Θα ηθελα μια μικρη βοηθεια επειδη σκεφτομαι να αγορασω το w960i.

Με τα σημερινα δεδομενα κατα ποσο αξιζει τα λεφτα του και συμφωνα με το οτι δεν ειναι και τελευταιο μοντελο?

Μπορω να παρω κατι καλυτερο σε αυτα τα χρηματα?

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Εγω στην θεση σου δεν θα το αγοραζα.το θεωρω υπερεκτιμημενο σε αυτα που προσφερει :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Μπορω να παρω κατι καλυτερο σε αυτα τα χρηματα???:confused:

Μπορεις! τι σε ενδιαφερει περισσοτερο?? η μουσικη?? η καμερα?? το wifi??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να εχει wi-fi,οθονη οχι μικροτερη απο 2,6 και να εχει καλη ποιοτητα κατασκευης...;)

Γιατι το θεωρεις υπερεκτιμημενο,τι παραπανω θα επρεπε να ειχε για τα λεφτα του?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Να εχει wi-fi,οθονη οχι μικροτερη απο 2,6 και να εχει καλη ποιοτητα κατασκευης...;)

Γιατι το θεωρεις υπερεκτιμημενο,τι παραπανω θα επρεπε να ειχε για τα λεφτα του?:worry:

Γιατι η πλατφορμα που "τρεχει" το κινητο ειναι ξεπερασμενη!

επισης στην αγορα βρισκεις κινητα με οθονη 3" ιντσες και με wifi και σε αυτη την τιμη και χωρις wifi πολυ χαμηλοτερα.

βεβαια υποκειμενικο ειναι αυτο και ειναι κριση δικη μου.

αμα σου αρεσει εσενα,τοτε κανω μισω..και σου λεω να το παρεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στη cosmote στα 255 ευρω το w960,σ αυτη τη τιμη δεν υπαρχουν πολλα που να αξιζουν,εκτος του n78 της nokia.Επίσης το ο,τι εγκατελειφθει αυτη η πλατφορμα απο τις εταιρειες δεν σημαινει οτι δεν αξιζει να το παρει κανεις,ως συνολο ειναι αρκετα ικανοποιητικη.Πληρης υποστήριξη σε ελληνικα,απο τα λιγα "εξυπνα" κινητα με οθονη αφης,8gb μνημη,walkman με τρομερο ηχο και και..παρομοιως μπορει να προσθεσει κανεις αρνητικα,αλλα σ'αυτα τα χρηματα πιστευω πλεον αξιζει μια ματια και κατι παραπανω.
Link to comment
Share on other sites

Στη cosmote στα 255 ευρω το w960,σ αυτη τη τιμη δεν υπαρχουν πολλα που να αξιζουν,εκτος του n78 της nokia.Επίσης το ο,τι εγκατελειφθει αυτη η πλατφορμα απο τις εταιρειες δεν σημαινει οτι δεν αξιζει να το παρει κανεις,ως συνολο ειναι αρκετα ικανοποιητικη.Πληρης υποστήριξη σε ελληνικα,απο τα λιγα "εξυπνα" κινητα με οθονη αφης,8gb μνημη,walkman με τρομερο ηχο και και..παρομοιως μπορει να προσθεσει κανεις αρνητικα,αλλα σ'αυτα τα χρηματα πιστευω πλεον αξιζει μια ματια και κατι παραπανω.

 

 

Με τα ιδια κριτηρια αρχισα να σκεφτομαι για την αγορα του,επιπλεον μου αρεσει πολυ εμφανισιακα.Ειχα και το Ν78 αλλα κατι του ελειπε σε αισθηση και αυτα τα μικρα κουμπακια του δεν βολευαν με τιποτα.

Θα παω να το ξαναδω(w960),ελπιζω να μην μου ξεφευγει καποιο ''κρυφο'' ελαττωμα.

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Hand recognition writing σε ελληνικούς χαρακτήρες κάνει?

Φαντάζομαι ότι μπορείς να γράψεις με Τ9 με κεφαλαία ελληνικά και 160 χαρακτήρες. Το ρωτάω γιατί διάβασα 300 διαφορετικά πράγματα στο topic...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας...

Χτες μου ήρθε το ΤΟΠ κινητό (για μένα) W960i...

Θέλω να μου λύσετε μερικές απορίες

 

1. Το Walkman από την επιφάνεια μπορεί να βγει γτ δεν μου αρέσει?

2. Καλά προγράμματα για το κινητό ποια είναι?και τι κάνουν?

3. Ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω το w960 IphoneKiller?Δηλαδή να έχω τα

εικονίδια του iphone...

4. το Sony ericsson Suite γτ δεν μου λειτουργεί?( μου λέει πως Δεν είναι δυνατή η φόρτωση της ρύθμισης παραμέτρων)

5. Πως μπορώ να περάσω Θέματα στο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας...

Χτες μου ήρθε το ΤΟΠ κινητό (για μένα) W960i...

Θέλω να μου λύσετε μερικές απορίες

 

1. Το Walkman από την επιφάνεια μπορεί να βγει γτ δεν μου αρέσει?

2. Καλά προγράμματα για το κινητό ποια είναι?και τι κάνουν?

3. Ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω το w960 IphoneKiller?Δηλαδή να έχω τα

εικονίδια του iphone...

4. το Sony ericsson Suite γτ δεν μου λειτουργεί?( μου λέει πως Δεν είναι δυνατή η φόρτωση της ρύθμισης παραμέτρων)

5. Πως μπορώ να περάσω Θέματα στο κινητό?

 

To walkman να υποθέσω είναι μέρος του wallpaper το οποίο αλλάζει με κάποιο θέμα.

http://gallery.mobile9.com/c/sony-ericsson-w960-themes_1614/1/

http://www.zedge.net/themes/1462/sony-ericsson-w960-themes/

Τα αρχεία αυτά έχουν επέκταση utz, τα μεταφέρεις σε οποιοδήποτε φάκελο του κινητού και τα τρέχεις

ώστε να εγκατασταθούν. Μετά θα εμφανίζονται στη λίστα με τα θέματα σου και χρησιμοποείς όποιο θες.

 

Για να περνάς εφαρμογές & παιχνίδια, χρειάζεσαι κάποια πραγματάκια (CapsSwitch+SIS installer mod)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2642321#post2642321

 

Όσο για τα εικονίδια, υπάρχουν έτοιμα πακέτα (αυτόματες εγκαταστάσεις) που αλλάζουν ακόμα και όλα τα εικονίδια του κινητού. Επειδή αυτά δεν λειτουργούν στην ελληνική γλώσσα, έχω εξηγήσει αναλυτικά πως γίνεται χειροκίνητα στο g900. Είναι η ίδια διαδικασία σε όλες τις uiq συσκευές απλά αλλάζουν λίγο οι ονομασίες. Μπορεί επίσης να αλλάξει τελείως η μορφή του desktop και αυτό γίνεται μόνο μ'ένα πρόγραμμα.. το Gdesk, κάτι αντίστοιχο ας πούμε με το Talisman Desktop στα windows. Να και ένα

από gdesk και iphone. Τέσπα, όλα αυτά θέλουν εξοικείωση με το κινητό.. για αρχή θα σου φαίνονται όλα πολύπλοκα.

 

Για το Suite δεν ξέρω τι φταίει, δοκίμασε και την έκδοση που υπάρχει εδώ..

http://www.sonyericsson.com/cws/support/softwaredownloads/detailed/pcsuite/w960i?lc=el&cc=gr

Link to comment
Share on other sites

1. Το Walkman από την επιφάνεια μπορεί να βγει γτ δεν μου αρέσει?

2. Καλά προγράμματα για το κινητό ποια είναι?και τι κάνουν?

3. Ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω το w960 IphoneKiller?Δηλαδή να έχω τα

εικονίδια του iphone...

4. το Sony ericsson Suite γτ δεν μου λειτουργεί?( μου λέει πως Δεν είναι δυνατή η φόρτωση της ρύθμισης παραμέτρων)

5. Πως μπορώ να περάσω Θέματα στο κινητό?

 

1. Θα πας: Μενού -> Εργαλεία -> Πίν. ελέγχου -> Συσκευή -> Εφαρμογή σε αναμονή και είτε θα επιλέξεις Επαγγελ. είτε Κανένα.

4. Κάνε αυτό που λέει ο verikets, εμένα μου έπαιξε κανονικά.

 

Επίσης θα ήθελα να πω κάτι σχετικά με τη διαχείριση ενέργειας του w960i σε συνδυασμό με τη μπαταρία του Ρ1 (BST-40).

Εκτός από αυτά που έχουν αναφερθεί (ότι είναι συμβατή, ότι σταματά το ενοχλητικό τρίξιμο του καπακιού και ότι δίνει μια αίσθηση στιβαρότητας, τα οποία ισχύουν), η διάρκεια του χρόνου αναμονής έχει ανέβει αρκετά.

Συγκεκριμένα να αναφέρω ότι με λίγα τηλέφωνα, λίγο walkman, τη φωτεινότητα στο 100%, η μπαταρία έχει κρατήσει 8+1/2 μέρες, κάτι το οποίο με εντυπωσίασε καθώς άλλες συσκευές, πολύ απλοϊκότερες σε σχέση με το απαιτητικό w960i, δεν κρατούσαν τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Kalhspera sthn parea...opws leei kai o titlos exw auto to problhma...den antidra ka8olou h o8onh afhs.pataw alla tipota...pou kai pou ftiaxnei alla edw kai 3 meres twra den kanei tipota...ti mporw na kanw?
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα με τον φίλο sarpan. Ξαφνικά σήμερα το μεσήμερι χωρις να γίνει τίποτα η οθόνη αφής δεν αποκρίνεται. Είτε με το δάχτυλο ή με το πενακι δεν ασχολείται. Υπάρχει κανείς που είχε το ίδιο πρόβλημα στο παρελθόν ή αν ξέρει κάτι παραπάνω?

 

Και κατι άλλο ξέρετε αν στο γερμανό ισχύει η εγγύηση της ερικσον ή πρέπει να το πάω σε σερβις της εταιρείας?

 

πρέπει να μαι πολύ ατυχος :cry:

 

Σήμερα και ενώ ετοιμαζόμουν να το πάω για σέρβις δέχτηκα μια κλήση και μετά ως εκ θαύματος το touch δουλεύει κανονικότατα!!!! Χωρις να κάνω κάτι... Μάλλον θα είχε χαλαρώσει κανένας κοννέκτορ... τι να πω

Any ideas?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα με τον φίλο sarpan. Ξαφνικά σήμερα το μεσήμερι χωρις να γίνει τίποτα η οθόνη αφής δεν αποκρίνεται. Είτε με το δάχτυλο ή με το πενακι δεν ασχολείται. Υπάρχει κανείς που είχε το ίδιο πρόβλημα στο παρελθόν ή αν ξέρει κάτι παραπάνω?

 

Και κατι άλλο ξέρετε αν στο γερμανό ισχύει η εγγύηση της ερικσον ή πρέπει να το πάω σε σερβις της εταιρείας?

 

πρέπει να μαι πολύ ατυχος :cry:

 

Σήμερα και ενώ ετοιμαζόμουν να το πάω για σέρβις δέχτηκα μια κλήση και μετά ως εκ θαύματος το touch δουλεύει κανονικότατα!!!! Χωρις να κάνω κάτι... Μάλλον θα είχε χαλαρώσει κανένας κοννέκτορ... τι να πω

Any ideas?

χμμμ και εμενα μ το εχει κανει 2-3 φορες φιλε μ το ιδιο πραγμα ...:blink: δεν ξερω τι μπορει να φταιει παντως ουτε ρεσταρτ ουτε τπτ μετα δεν το συννεφερει , απο μονο του μονο φτιαχνει... ετσι περιεργα οπως σταματαει να αποκρινεται.. σκεφτικα κατι αλλο μηπως ολοι εσεις που τα εχετε , εχετε την εφαρμογη iphonelock ? σκεφτικα μηπως αυτο το προκαλει μεσω καποιας δυσλειτουργειας του... :confused: την πρωτη φορα που το επαθα φρικαρα βεβαια αλλα εντελως ξαφνικα εφτιαξε .. δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Στα κουτί του περιλαμβάνει και το ασύρματο bluetooth ακουστικό? Στο preview που διαβάζω εδώ στο myphone λεει ότι περιλαμβάνεται αλλά δεν βρήκα κατι τέτοιο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

χμμμ και εμενα μ το εχει κανει 2-3 φορες φιλε μ το ιδιο πραγμα ...:blink: δεν ξερω τι μπορει να φταιει παντως ουτε ρεσταρτ ουτε τπτ μετα δεν το συννεφερει , απο μονο του μονο φτιαχνει... ετσι περιεργα οπως σταματαει να αποκρινεται.. σκεφτικα κατι αλλο μηπως ολοι εσεις που τα εχετε , εχετε την εφαρμογη iphonelock ? σκεφτικα μηπως αυτο το προκαλει μεσω καποιας δυσλειτουργειας του... :confused: την πρωτη φορα που το επαθα φρικαρα βεβαια αλλα εντελως ξαφνικα εφτιαξε .. δεν ξερω

oxi file mou den exw panw to iphone lock (akoma)

perierga pragmata pantws...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W960i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...