Jump to content

Τι σας ενοχλεί στις παραλίες;


keftes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1)Οι ηλικιωμένοι. Δεν μπορώ καθόλου να βλέπω γέρους στη παραλία... Μου χαλάνε τη διάθεση...:p

 

2)Οι οικογένειες με τα παιδάκια, τα οποία τρέχουν εδώ και εκεί με κουβαδάκια και μπάλες (και κινδυνεύεις να σου έρθει τίποτα στο κεφάλι) και ο χοντρούλης μπαμπάς τα κυνηγάει να τους φορέσει το καπελάκι, το αντιηλιακό και να τα πάει στη μαμά που έχει βγάλει τα κεφτεδάκια (ναι το έχω δει και αυτό...:lol: ) και έχει κάνει το μέρος που κάθoνται camping...:mad:

 

3)Οι λαικογκόμενοι με την αλυσιδίτσα στο λαιμό, το στενό μαγιό που την πέφτουν σε όλες ακόμα και αν συνοδεύονται (το πέρασα και αυτό και παραλίγο να πλακωθούμε στο ξύλο) και οι οποίοι μοιάζουν περισσότερο με το Παρασκευά από το Je t'aime...:!:

 

4)Η βρώμικη θάλασσα

 

5)Κάτι τύποι που έχουν αυτά τα παρακμιακά τρανζιστοράκια/ραδιοφωνάκια και είσαι εσύ υποχρεωμένος να ακούς Άντζελα Δημητρίου...

 

6)Κάτι τύποι που τυλίγουν γύρω τη πετσετούλα και αλλάζουν/βάζουν το μαγιό τους... Ρε φίλε βαλ'το από το σπίτι σου!!!:mad: Το θέαμα είναι γελοίο...

 

Επίσης θα συμφωνήσω με τον Hasioti John περι Αλλοδαπών ποζεριών...

 

Όλα αυτά με έχουν αναγκάσει να πηγαίνω πλέον σε πλαζ που πληρώνεις (Αστέρας, Yabanaki, Βle, Καράβι)... Όχι ότι εκεί δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα αλλά...

 

Αυτά!:)

 

Άμα σε πειράζουν όλα αυτά από τα 29 σου δε θέλω να φανταστώ πώς θα γίνεις όταν μεγαλώσεις... :lol:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 236
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άμα σε πειράζουν όλα αυτά από τα 29 σου δε θέλω να φανταστώ πώς θα γίνεις όταν μεγαλώσεις... :lol:

 

Και να φανταστείς ότι με ενοχλούν εδώ και χρόνια, από τα 15 μου!...:lol: Αν και δεν νομίζω ότι σε κάποια έχω άδικο...;)

Link to comment
Share on other sites

bored01 υπάρχει καμιά παραλία που να μην έχει τίποτα από αυτά που σε ενοχλούν;Μάλλον όχι πιστεύω.Απλά συμβιβάζεσαι όπως όλοι μας.Θα συμφωνήσω μαζί σου μόνο για αυτούς που μεταφέρουν την κουζίνα τους στη παραλία,για τα υπόλοιπα είσαι από λίγο έως πολύ υπερβολικός..Φαντάσου όταν θα κάνεις εσύ οικογένεια να βρεθεί o bored02 δίπλα σου στην παραλία.. :p

Link to comment
Share on other sites

bored01 υπάρχει καμιά παραλία που να μην έχει τίποτα από αυτά που σε ενοχλούν;Μάλλον όχι πιστεύω.Απλά συμβιβάζεσαι όπως όλοι μας.Θα συμφωνήσω μαζί σου μόνο για αυτούς που μεταφέρουν την κουζίνα τους στη παραλία,για τα υπόλοιπα είσαι από λίγο έως πολύ υπερβολικός..Φαντάσου όταν θα κάνεις εσύ οικογένεια να βρεθεί o bored02 δίπλα σου στην παραλία.. :p

 

Προφανώς και συμβιβάζομαι... :( Δεν νομίζω ότι στις άλλες απόψεις μου είμαι υπερβολικός:O (με εξαίρεση τους ηλικωμένους). Τι και γιατι σου φαίνεται υπερβολικό? Σε τελική ανάλυση το thread ρωτάει τι ενοχλεί το καθένα μας, προσωπικές απόψεις καταθέτουμε... Επίσης όταν θα βρεθώ σε αυτή τη θέση θα φροντίζω το παιδί μου όσο το δυνατόν να μην ενοχλεί με τη συμπεριφορά του τον κόσμο και ούτε θα τρέχω να το κυνηγάω φωνάζοντας... Αυτό με ενοχλεί, όχι οι οικογένειες γενικά...;)

Link to comment
Share on other sites

οι ρακετες

μεχρι αηδιας ομως

 

 

ελεος πια... και να τρωω το μπαλακι τη μουρη... υπαρχουν και αλλα μπαλακια ξερετε, πιο ωραια για να φαει καποιος στη μουρη

:X
Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα την ιδιωτικοποιηση παραλιας.

οι ιδιωτικες παραλιες αν κ λειπουν μερικες.http://www.athensinfoguide.com/gr/beaches2.htm

Και ομως συμβαίνουν στην Ελλάδα: Έριξαν φράχτες για ελεύθερες παραλίες στο Ελληνικό- συνεχίζει την απεργία πείνας ο Δήμαρχος της πόλης! http://www.chiosnews.com/cn3152007842550.asp http://www.elliniko.gr/

αν κ εχω παει σχεδον σε ολες τις ιδιωτικες παραλιες αρκετες φορες να πω οτι το κακο εχει παραγινει με τις εισοδους καλα κατι ξενοδοχεια 20-25ε κ οι πιο απλες 10ε-15ε κ εχτρα χρεωση για ξαπλωστρα.

Link to comment
Share on other sites

Τι με ενοχλεί;....

-Τα μικρά παιδιά που φωνάζουν

-Οι παππούδες γιαγιάδες που κάθονται στα ρηχά και κατουράνε

-Οι 'λουκουμάδες' και με τις δυο σημασίες (αυτοί που πουλάνε λουκουμάδες και αυτοί που κάνουν του μπρατσαραδες).

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

1) Οι παραλιες που είναι όλες πιασμένες με ξαπλώστρες και δεν έχεις που να βάλεις τη δικη σου ομπρέλα.

 

2) Οι τύποι/τύπισσες με υφάκι "είμαι super γκόμενος/γκόμενα" κτλ.

 

3) Αυτοί που κοιτάνε τη γκόμενα σου

 

4) Αυτοί που καπνίζουν μέσα στη μούρη σου.

 

5) Όπως αναφέρθηκε παραπάνω όλοι αυτοί που φωνάζουν, αλλα στις διαφορες μαμάδες να προσθέσω και τους διαφορους τύπους/τύπισσες που μιλάνε στο διπλανό τους λες και είναι 1 km μακριά. Γενικώς η ηχορύπανση. Μουσικούλα ας πούμε από το beach bar που είναι διπλα πχ γουστάρω, αλλα τον κάθε μ@λ@κα να ακούω δε θέλω.

 

@kage

 

 

Όταν λες "Και ομως συμβαίνουν στην Ελλάδα" - δηλαδή για να καταλάβω σου φάνηκε παράξενο (η παράλογο) που έριξαν τους παρανομους φράχτες? Γιατί δεν κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Κυριως η πολυκοσμια, δεν μπορεις ουτε μπαλα να παιξεις μεσα στη θαλασσα χωρις να παρεις κανενα κεφαλι :p Αναγκαζεσαι να κολυμπας περα απο τις σημαδουρες με φοβο να παρει παραμαζομα κανενα σκαφος :lol:

Το καλο ειναι οτι εκει που παραθεριζουμε δεν εχει ποτε υπερβολικο κοσμο εκτως απο 15 αυγουστο.

 

Επισης οι τυποι που πουλανε λουκουμαδες "φρεσκος ο λουκουμας..."

 

Τελος θαλασσα που δεν εχει ομοιομορφο βαθος η που ειναι full σε πετρα/αχυνο/φυκια :!:

Link to comment
Share on other sites

1. τα σκουπιδια και οι βρωμιες (μπουκαλακια νερου, πατατακια, γοπες, ποτηρια καφε..)

2. το να μην μπορω να αφησω ηρεμος τα πραγματα μου και να κανω μια βουτια με την κοπελα μου (φοβουμενος οτι θα μου τα κλεψουν)

3. οταν παιζουν ρακετες 15-20 ατομα (οχι οτι με ενοχλουν αλλα δε μενει χωρος για μενα!!!!!!!!!)

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαίνω την γκρίνια σας ειλικρινά!

Η μάλλον ένα καταλαβαίνω απ όλη αυτη την ιστορία, όλα εξαρτώντε απο την δική μας διάθεση, αλλά ξέρω γενικά σαν λαός είμαστε γρινιάρης και όλα μας φταίνε.Και γώ είμαι γκρινιάρης αλλά όχι και έτσι, μερικοί το παρακάνετε.

Μόλις γυρισα απο την παραλία και είδα οικογένεις με τάπερ να κυνηγάνε τα παιδάκια να φάνε και μιλάμε λύθηκα στο γέλιο, να μας έχουν κλείσει την θέα προς την θάλασσα με καροτσάκια αλλά το διασκεδάζαμε..πιτσιρίκια όταν κάναμε προσπάθεια να μπούμε στο νερό επειδή ήταν κρύο να παιζουν δίπλα μας μπάλα και να μας την πετάν στα μούτρα στην κυριολεξία με αποτέλεσμα ψυχρόλουσία απο το νερό αλλά γελάσαμε, παγώσαμε χτυπήσαμε την μπάλα τους και μείς γελάσαμε μαζί τους..2-3 bodybuilter άδες αρνιόντουσαν να κάτσουν στην πετσέτα τους και ήταν συνεχώς στο όρθιο να τους δεί όλη η παραλία, ρίξαμε ένα γέλιο απίστευτο, μιλάμε ο τύπος ήταν Η καραψωνάρα..υπήρχαν και διάφορες φιλές που κάναν το μπανάκι τους παραδίπλα και όχι δεν με ενόχλησαν καθόλου, όλα για μένα σήμερα ήταν ευχάριστα γιατί τα είδα ευχάριστα, δεν με ενόχλησε ούτε ο Αλβανός που είναι και αυτός άνθρωπος σαν εσάς ούτε τα παιδάκια που παίζαν γύρω μου και σηκώναν άμμο, δυστηχώς για σας η παραλία δεν είναι ιδιωτικό σας μέρος και ΟΛΟΙ ανεξαιρέτος έχουν το δικαίωμα να πάρουν μια δροσιά θάλασσας ακόμη και οι γέροι ναι, απο πότε ή παραλία έχει όριο ηλικίας? μιλάμε με κουφάνατε με αυτά που διάβασα. Μην είστε τόσο επιφανικακοί κοιτάτε λιγάκι την ζωή πιο πολύ σε βάθος και μην δίνετε τόσο σημασία αν δίπλα σας είναι γέροι αλβανοί παιδάκια ψώνια κτλ που σας ενοχλούν.πάτε στην παραλία να περάσετε καλά με καλή διάθεση όχι για να γκρινιάζουμε και εκεί.

εσένα που σε ενοχλούν οι άλλες φυλές έχεις σκεφτεί πως σε βλέπουν και σένα πχ στην Αμερική?

μερικοί δεν ξέρουν καν που πέφτει η Ελλάδα.Ας αφήσουμε λοιπόν στην άκρη την ρατσιστική μας συμπεριφορά γιατι Ελληνες - Αλβανοί δεν διαφέρουμε και πολύ ούτε σαν κράτος ούτε σαν ράτσα.

Σιγά την ευρωπαική χώρα που είμαστε έμείς οι εξελιγμένοι που δεν θέλουμε τους Αλβανούς να κολυμπάνε δίπλα μας..ελεός δηλαδή!

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαίνω την γκρίνια σας ειλικρινά!

Η μάλλον ένα καταλαβαίνω απ όλη αυτη την ιστορία, όλα εξαρτώντε απο την δική μας διάθεση, αλλά ξέρω γενικά σαν λαός είμαστε γρινιάρης και όλα μας φταίνε.Και γώ είμαι γκρινιάρης αλλά όχι και έτσι, μερικοί το παρακάνετε.

Μόλις γυρισα απο την παραλία και είδα οικογένεις με τάπερ να κυνηγάνε τα παιδάκια να φάνε και μιλάμε λύθηκα στο γέλιο, να μας έχουν κλείσει την θέα προς την θάλασσα με καροτσάκια αλλά το διασκεδάζαμε..πιτσιρίκια όταν κάναμε προσπάθεια να μπούμε στο νερό επειδή ήταν κρύο να παιζουν δίπλα μας μπάλα και να μας την πετάν στα μούτρα στην κυριολεξία με αποτέλεσμα ψυχρόλουσία απο το νερό αλλά γελάσαμε, παγώσαμε χτυπήσαμε την μπάλα τους και μείς γελάσαμε μαζί τους..2-3 bodybuilter άδες αρνιόντουσαν να κάτσουν στην πετσέτα τους και ήταν συνεχώς στο όρθιο να τους δεί όλη η παραλία, ρίξαμε ένα γέλιο απίστευτο, μιλάμε ο τύπος ήταν Η καραψωνάρα..υπήρχαν και διάφορες φιλές που κάναν το μπανάκι τους παραδίπλα και όχι δεν με ενόχλησαν καθόλου, όλα για μένα σήμερα ήταν ευχάριστα γιατί τα είδα ευχάριστα, δεν με ενόχλησε ούτε ο Αλβανός που είναι και αυτός άνθρωπος σαν εσάς ούτε τα παιδάκια που παίζαν γύρω μου και σηκώναν άμμο, δυστηχώς για σας η παραλία δεν είναι ιδιωτικό σας μέρος και ΟΛΟΙ ανεξαιρέτος έχουν το δικαίωμα να πάρουν μια δροσιά θάλασσας ακόμη και οι γέροι ναι, απο πότε ή παραλία έχει όριο ηλικίας? μιλάμε με κουφάνατε με αυτά που διάβασα. Μην είστε τόσο επιφανικακοί κοιτάτε λιγάκι την ζωή πιο πολύ σε βάθος και μην δίνετε τόσο σημασία αν δίπλα σας είναι γέροι αλβανοί παιδάκια ψώνια κτλ που σας ενοχλούν.πάτε στην παραλία να περάσετε καλά με καλή διάθεση όχι για να γκρινιάζουμε και εκεί.

εσένα που σε ενοχλούν οι άλλες φυλές έχεις σκεφτεί πως σε βλέπουν και σένα πχ στην Αμερική?

μερικοί δεν ξέρουν καν που πέφτει η Ελλάδα.Ας αφήσουμε λοιπόν στην άκρη την ρατσιστική μας συμπεριφορά γιατι Ελληνες - Αλβανοί δεν διαφέρουμε και πολύ ούτε σαν κράτος ούτε σαν ράτσα.

Σιγά την ευρωπαική χώρα που είμαστε έμείς οι εξελιγμένοι που δεν θέλουμε τους Αλβανούς να κολυμπάνε δίπλα μας..ελεός δηλαδή!

 

Aν εσύ έχεις όρεξη να βλέπεις παιδάκια να τρέχουνε, να πέφτουνε πάνω σου, οι γονείς τους να τα κυνηγάνε φωνάζοντας κ.λ.π και δεν σε ενοχλεί, λυπάμαι αλλά δεν έχουμε όλοι την ιδιαίτερα ανεβασμένη διάθεση σου και όρεξη να παίζουμε με τα 3χρονα... :O

Και δεν είπαμε ότι μας ενοχλούν επειδή είναι Αλβανοί (όπου αυτό θα ήταν όντως ρατσισμός), μας ενοχλεί όταν σκάνε μύτη με ύφος και μιλάνε φωνάζοντας έτσι για να δείξουν ότι μας γράφουν στα @@@ τους. Θα μου πεις ο Έλληνας όταν φωνάζει δεν σε ενοχλεί? Και βέβαια με ενοχλεί. Αλλά στη περίπτωση του αλλοδαπού έχω ένα λόγο παραπάνω να ενοχλούμαι, όχι γιατι είναι ξένος αλλά γιατι όχι μόνο φωνάζει αλλά δεν καταλαβαίνω και τι λέει και αυτό είναι ακόμα πιο κουραστικό!:p Και άντε να τους ζητήσεις να κάνουν πιο σιγά...

Για τους ηλικωμένους μη τα ξαναπούμε, είπα πως είναι μια προσωπική δική μου παραξενιά να χαλιέμαι με τις γριές κυρίες με τα ολόσωμα μαγιό των 70's και τον σκούφο στα μαλιά η οποία το ξέρω πως δεν δικαιολογείται. :rolleyes: Αλλά το thread ρωτάει τι μας ενοχλεί (το καθένα προσωπικά). Εσένα λοιπόν δεν σε ενοχλεί τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

ειναι ερωτευμενος!!! μαλλον!!! χιχιχι

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Οκ bored αλλα το να λεει καποιος "με ενοχλουν στην παραλια οι Αλβανοι επειδη φωναζουν μπλα μπλα μπλα" αντι να πει "με ενοχλουν οσοι φωναζουν και "δειχνονται" στις παραλιες" ειναι ρατσιστικο.

Εγω προτιμω την ησυχια μου στην παραλια και γι'αυτο διαλεγω απομερες ακρογιαλιες αλλα αν παω σε γεματη παραλια δεν θα γκρινιαξω γιατι διπλα μου ειναι ενας μπρατσαρας που δειχνεται, ουτε μια γιαγια, ουτε μια "φαλαινα" ουτε ενας Αλβανος. Οσο δεν παραβιαζουν την ελευθερια μου μπορουν να κανουν οτι θελουν κι αυτο το σεβομαι. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οκ bored αλλα το να λεει καποιος "με ενοχλουν στην παραλια οι Αλβανοι επειδη φωναζουν μπλα μπλα μπλα" αντι να πει "με ενοχλουν οσοι φωναζουν και "δειχνονται" στις παραλιες" ειναι ρατσιστικο.

Εγω προτιμω την ησυχια μου στην παραλια και γι'αυτο διαλεγω απομερες ακρογιαλιες αλλα αν παω σε γεματη παραλια δεν θα γκρινιαξω γιατι διπλα μου ειναι ενας μπρατσαρας που δειχνεται, ουτε μια γιαγια, ουτε μια "φαλαινα" ουτε ενας Αλβανος. Οσο δεν παραβιαζουν την ελευθερια μου μπορουν να κανουν οτι θελουν κι αυτο το σεβομαι. ;)

 

O.k το δέχομαι, ίσως δεν το εξέφρασα σωστά. Anyway με ενοχλούν όσοι φωνάζουν και κυρίως οι αλλοδαποί γιατι όχι μόνο φωνάζουν αλλά δεν καταλαβαίνεις και τι λένε!:happy:

Επίσης όταν το παιδάκι τρέχει και πέφτει πάνω σου και κανείς δεν το μαζεύει ή ακούς μαμάδες και μπαμπάδες να ουρλιάζουν αυτό δεν είναι παραβίαση της ελευθερίας σου?

Link to comment
Share on other sites

με ενοχλει οταν δεν ειναι οργανωμένη :p

οταν δεν εχει <άπλα> :D για ρακετες κτλ..(η ακομα καλυτερα και γηπεδα)

καλα..να ειναι μεγαλης ηλικιας εννοειται οτι δεν μου αρεσει αν και εκει που παω πολυ δυσκολα θα πατησουν ποδι γιατι θελουν ησυχια και οχι νταπα ντουπα :p

οι παρακμιακοι (μεσα σε αυτους ιδικοτερα αλβανοι ρωσοι κτλ)

βρωμικη θαλασσα

οι πετρες-βραχια(στη θαλλασα)

να μην εχει θαλασσια σπορ

 

ολα αυτα..

ΥΣ:ειχα μια προωρη εμπειρια απο καλιθεα@αλμυρα το σαββατοκυριακο :p οποτε ενταξει,φρεσκαρα τη μνημη μου λιγο με τα πρωτα μπανια :D

Link to comment
Share on other sites

O.k το δέχομαι, ίσως δεν το εξέφρασα σωστά. Anyway με ενοχλούν όσοι φωνάζουν και κυρίως οι αλλοδαποί γιατι όχι μόνο φωνάζουν αλλά δεν καταλαβαίνεις και τι λένε!:happy:

Επίσης όταν το παιδάκι τρέχει και πέφτει πάνω σου και κανείς δεν το μαζεύει ή ακούς μαμάδες και μπαμπάδες να ουρλιάζουν αυτό δεν είναι παραβίαση της ελευθερίας σου?

Ε δεν νομιζω τωρα να ερχεται να πεφτει πανω σου το παιδακι συνεχεια, υπερβαλλεις λιγο νομιζω...

Οσο για τις φωνες, οταν κανεις κι εσυ παιδακια ισως αλλαξεις γνωμη, ειδικα αμα ειναι ζωηρα...Δεν μπορεις να φιμωσεις το παιδακι και πρεπει συνεχεια να το προσεχεις, δεν ειναι ευκολη δουλεια αυτο...Οχι δεν το θεωρω καταπατηση της ελευθεριας μου το να φωναζει μια μαμα "Κωστααααακη ελα φευγουμε!" ισα ισα το βρισκω αστειο.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στις παραλιες με ενοχλουν αφανταστα οι βυθισμενες γοπες μεσα στην αμμο και οι πλαστικες σακκουλες....

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν νομιζω τωρα να ερχεται να πεφτει πανω σου το παιδακι συνεχεια, υπερβαλλεις λιγο νομιζω...

Οσο για τις φωνες, οταν κανεις κι εσυ παιδακια ισως αλλαξεις γνωμη, ειδικα αμα ειναι ζωηρα...Δεν μπορεις να φιμωσεις το παιδακι και πρεπει συνεχεια να το προσεχεις, δεν ειναι ευκολη δουλεια αυτο...Οχι δεν το θεωρω καταπατηση της ελευθεριας μου το να φωναζει μια μαμα "Κωστααααακη ελα φευγουμε!" ισα ισα το βρισκω αστειο.:p

 

Εγώ πάλι δεν το βρίσκω καθόλου αστείο.:O Και δεν είπα να τα φιμώσουνε αλλά όταν βλέπουν ότι ενοχλούν ας κάνουν κάτι (διακριτικά)! Ακόμα και αν δε πέφτει πάνω σου ξέρεις τι είναι να θέλεις εσύ να κάνεις χαλαρά την ηλιοθεραπεία σου, με το καφεδάκι σου, τα RayBan και το ipod (:p ) ή να θέλεις ήρεμα να συζητήσεις με τη παρέα σου και να έχεις αθώα μικρά πλασματάκια να τρέχουν γύρω σου? Προχθές μου ήρθε μία μπάλα λάσπης στο πόδι την οποία πέταξε ένα κοριτσάκι πάνω στον εκνευρισμό του που ο πύργος δεν της βγήκε καλός...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Στις παραλιες με ενοχλουν αφανταστα οι βυθισμενες γοπες μεσα στην αμμο και οι πλαστικες σακκουλες....

Το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε εμείς που καπνίζουμε είναι πριν φύγουμε από την παραλία, στο πλαστικό που πίνουμε το φραπεδάκι μας να μαζέψουμε τις γόπες.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:όταν σε πήγαιναν οι δικοί σου στην παραλία και ήσουν 3-5 χρονών ψείρα,καθόσουν ήσυχα κάτω από την ομπρέλα παρατηρώντας το πέταγμα των γλάρων αναζητώντας τη λύση για τα μυστήρια της ζωής,ή φώναζες από την άκρη της θάλασσας ενώ προσπαθούσες και καλα να βουτήξεις:"μαμαααααααααααααααααααααα κοιτα τι μπορώ να κάνω,κοιοιοιοιταααα!!!!!!!!"

 

Επειδή ΣΙΓΟΥΡΑ ήσουν το ίδιο νευρόσπαστο(όπως όλοι μας) με αυτά που τώρα θες να πνίξεις άσε τα καημένα τα παιδάκια να κάνουν τη δουλειά τους και κάνε και εσύ τη δική σου!!!

 

-Και σου το λέω εγώ που δε θέλω να με πλησιάζει ανήλικο στα 50μέτρα!!! -

:p

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:όταν σε πήγαιναν οι δικοί σου στην παραλία και ήσουν 3-5 χρονών ψείρα,καθόσουν ήσυχα κάτω από την ομπρέλα παρατηρώντας το πέταγμα των γλάρων αναζητώντας τη λύση για τα μυστήρια της ζωής,ή φώναζες από την άκρη της θάλασσας ενώ προσπαθούσες και καλα να βουτήξεις:"μαμαααααααααααααααααααααα κοιτα τι μπορώ να κάνω,κοιοιοιοιταααα!!!!!!!!"

 

Επειδή ΣΙΓΟΥΡΑ ήσουν το ίδιο νευρόσπαστο(όπως όλοι μας) με αυτά που τώρα θες να πνίξεις άσε τα καημένα τα παιδάκια να κάνουν τη δουλειά τους και κάνε και εσύ τη δική σου!!!

 

-Και σου το λέω εγώ που δε θέλω να με πλησιάζει ανήλικο στα 50μέτρα!!! -

:p

 

Μα δεν μπορώ να κάνω τη δουλειά μου όταν με ενοχλούν... ΚΑι σε πληροφορώ ότι μικρός ήμουν αρκετά ήσυχος. Και μία φορά που είχα χτυπήσει μια κυρία με τη μπάλα μου ήμουν στεναχωρημένος μια εβδομάδα...:lol: Αργότερα ζωήρεψα...:shifty: Επίσης δε γούσταρα μικρός τη θάλασσα, καθόμουνα και έκανα ηλιοθεραπεία ή γυρνούσα ήσυχα ήσυχα και μάζευα πετρούλες και κοχύλια (είδες τι κάνει η πολλή UVA/UVB) ..:p

Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομα που με ενοχλει: Ολοι αυτοι που νομιζουν πως ολοκληρη η παραλια κοιταει τη γκομενα τους!

 

Πολυ πλακα οι τυποι αυτοι μεν, αλλα καποιες φορες και πολυυυ ενοχληση...

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

και επειδή εσύ ήσουν ξενέρωτο παιδάκι για τα δεδομένα της ηλικίας σου πρέπει όλα τα μωρά να είναι ενοχικά για την ανήσυχη φύση τους??????:p
Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομα που με ενοχλει: Ολοι αυτοι που νομιζουν πως ολοκληρη η παραλια κοιταει τη γκομενα τους!

 

Πολυ πλακα οι τυποι αυτοι μεν, αλλα καποιες φορες και πολυυυ ενοχληση...

 

Kαι η πλάκα είναι ότι στις πεισσότερες από αυτές τις περιπτώσεις η γκόμενα είναι τρελό μπάζο...:worry: :p

 

@bl13: Εγώ δεν νευριάζω τόσο με τα ίδια τα παιδάκια όσο με τους γονείς τους που θα έπρεπε κάπως διακριτικά να τα ψιλομαζέψουν (o.k, δεν εννοώ να τα δέσουν)...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...