Jump to content

Samsung WEP 200 Bluetooth Headset


ikariwths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια το hands free το samsung wep200 και το συνδεω με το k750,μετα απο λιγα λεπτα μου κολλαει το κινητο στην δονηση,ξερει κανεις τι παιζει???
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ρε παιδια το hands free το samsung wep200 και το συνδεω με το k750,μετα απο λιγα λεπτα μου κολλαει το κινητο στην δονηση,ξερει κανεις τι παιζει???

 

Φιλε μου πριν 3-4 μερες το πήρα ,το συνδεσα ,το ειδε κατευθειαν και κανενα προβλημα απολύτως μεχρι στιγμής ,απλά μου ειπαν οι συνομιλητες μου ότι ακουγομαι βαθεια...το μικρόφωνο ισως..αυτα..επίσης καλά παιζει και με το SE700:) ,βγαλε τη δονηση για αρχή να δεις θα στο κανει...

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

ειναι γνωστο το προβλημα το ειχαι και εγω....μαλιστα αλλαξα 2..!!! κ750 αλλα τιποτε ειναι ασυμβατοτητα με τα samsung.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα wep200 πο εχετε ειναι γνησια της samsung (απο ελλαδα) ?

Ψαχνομαι να φερω απο ebay (Hong-Kong) καποια "και καλα" samsung με 20$ αλλα δε ξερω αν οντως ειναι ολοϊδια (εσωτερικα) με τα γνησια.

 

Ξερει κανεις για αυτα τπτ?

 

Edit:

Τελικα διαβασα οτι ειναι τελειως ψευτικα τα ημιτασιον. Σκεφτομαι να χτυπισω αυτο εδω: http://cgi.ebay.com/SAMSUNG-WEP200-WEP-200-OEM-BLUETOOTH-HEADSET-AUTHENTIC_W0QQitemZ190128081581QQihZ009QQcategoryZ20377QQrdZ1QQcmdZViewItem

27Ε και γνησιο!

Στο τελωνειο δε νομιζω οτι θα μου δημιουργησουν προβλημα για 37$. Νομιζω απο 45$ και πανω περναει εκτελωνισμο!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω το 200άρι αλλα δεν μου έχει κάμει κανένα προβλημα ,ούτε με το p990i ούτε με κάτι νοκια που είχα μετά και μάλιστα οι συνομιλητές μου με ακούν πολύ καλα!!! Και έχει και πολύ καλή αναμονή ..Τώρα εσείς πού τα είδατε όλα αυτα???Μόνο εσεις Ξέρετε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χθες το παρελαβα απο hong kong μεσο ebay 12 euro

ηταν κλειστο στην κουτα της samsung με κωδικους και αναγλιφα γνησιοτιτας

φαινετε γνησιο.

το προβλημα ειναι οτι το δοκιμασα με δυο τηλ k750 & motorola και ενω συνδεετε και λειτουργει κανει ολες τις λειτουρφειες αλλα δεν εχει ηχο στο ακουστικο :mad: μαλον χαλασμενο.

 

(η μονη διαφορα ηταν ο ανταπτορας που ειναι αγκλικος και πειρα ανταπτορακη 0,50 euro)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα wep200 πο εχετε ειναι γνησια της samsung (απο ελλαδα) ?

Ψαχνομαι να φερω απο ebay (Hong-Kong) καποια "και καλα" samsung με 20$ αλλα δε ξερω αν οντως ειναι ολοϊδια (εσωτερικα) με τα γνησια.

 

Ξερει κανεις για αυτα τπτ?

 

Edit:

Τελικα διαβασα οτι ειναι τελειως ψευτικα τα ημιτασιον. Σκεφτομαι να χτυπισω αυτο εδω: http://cgi.ebay.com/SAMSUNG-WEP200-WEP-200-OEM-BLUETOOTH-HEADSET-AUTHENTIC_W0QQitemZ190128081581QQihZ009QQcategoryZ20377QQrdZ1QQcmdZViewItem

27Ε και γνησιο!

Στο τελωνειο δε νομιζω οτι θα μου δημιουργησουν προβλημα για 37$. Νομιζω απο 45$ και πανω περναει εκτελωνισμο!

Είναι σίγουρα αυθεντικό; αν είναι η τιμή του είναι πολύ καλή!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηταν οντος χαλασμενο μου το αντικατεστισε και δουλεβη αψογα !!!

Φαινετε γνησιοτατο

αν ψαξετε παντος καλα θα βρητε πολα κατω τον 20 euro δεν ειναι αναγκη να δωσετε παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ηταν οντος χαλασμενο μου το αντικατεστισε και δουλεβη αψογα !!!

Φαινετε γνησιοτατο

αν ψαξετε παντος καλα θα βρητε πολα κατω τον 20 euro δεν ειναι αναγκη να δωσετε παραπανω.

Ρίξε μια ματιά εδώ να δεις τις διαφορές του αυθεντικού και του μαϊμού!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπερα.εχω το qtek 8500 και θελω να ρωτησω αν ειναι συμβατο με το wep200 και με το wep185 της samsung?

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδια πως εφαρμοζει καλυτερα το bluetooth , γιατι σε εμενα παροτι ο κατασκευαστης με το αγκιστρο δεξια λεει πως μπαινει στο δεξι αυτι εμενα ταιριαζει καλυτερα στο αριστερο!Τι διαολο αναποδα τα εχω τα αυτια?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως εφαρμοζει καλυτερα το bluetooth , γιατι σε εμενα παροτι ο κατασκευαστης με το αγκιστρο δεξια λεει πως μπαινει στο δεξι αυτι εμενα ταιριαζει καλυτερα στο αριστερο!Τι διαολο αναποδα τα εχω τα αυτια?

 

Βάλτο όπως σε βολεύει κι άσε τον κατασκευαστή να λέει. Εξάλλου δεν έχω δει Κορεάτη από κοντά, άρα τα αυτιά τους μπορεί όντως να είναι ανάποδα (τα δικά σου δεν νομίζω, θα στο είχαν πει).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ρε παιδια το hands free το samsung wep200 και το συνδεω με το k750,μετα απο λιγα λεπτα μου κολλαει το κινητο στην δονηση,ξερει κανεις τι παιζει???

 

Φίλος μου χρησιμοποιεί το WEP200 με ένα SE K750i. Μπορεί να μιλάει με τις ώρες χωρίς πρόβλημα, αλλά άλλες φορές κολλάει το κινητό την ώρα που χτυπάει είτε στο ρολόι (χωρίς να εμφανίσει καν την κλήση) είτε δείχνοντας τον αριθμό που τον καλεί.

 

Και στις δύο περιπτώσεις ο καλών ακούει κανονικά το κινητό να χτυπάει ενώ φυσικά αυτό έχει "παγώσει". Ο μόνος τρόπος για να ξεκολλήσει είναι η αφαίρεση της μπαταρίας.

 

Μου φαίνεται παράξενο να είναι θέμα ασυμβατότητας γιατί συμβαίνει σπάνια, ενώ τις περισσότερες φορές λειτουργεί κανονικά!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα είχα και με ένα SE k510!

Είναι η γνωστή ασυμβατότητα μεταξύ SE και Samsung έχει συζητηθεί και σε πολλά forums του εξωτερικού :angry:

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα είχα και με ένα SE k510!

Είναι η γνωστή ασυμβατότητα μεταξύ SE και Samsung έχει συζητηθεί και σε πολλά forums του εξωτερικού :angry:

 

Εγώ πάλι δεν κατάφερα να βρω κάτι χτυπητό σε αναζήτηση που έκανα για πιθανή ασυμβατότητα... πάντως δεν τον πήρα στο λαιμό μου αφού του είχα πει να πάρει το LG που έχω κι εγώ αλλά δε με άκουσε. :D

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κι εγώ το WEP200 έχω και το χρησιμοποιώ με ένα moto K1. Επίσης το έχω συνδέσει με MPX220 , 8910i κτλ. και δεν είχε ποτέ πρόβλημα συμβατότητας.

Πολλές φορές όμως μου έχουν πει ότι η φωνή μου ακούγεται κάπως τρισδιάστατη. Έχετε παρατηρήσει παρόμοια φαινόμενα;

 

 

Υ.Γ. Είναι υπερβολικά ανθεκτικό ,αφού έχει περάσει τα πάνδεινα και δουλεύει μια χαρά. Ακόμα και με την ηλεκτρική σκούπα το έχω ρουφήξει...:oops:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εγω εχω ενα wep200 αλλα αλλαξα συσκευη τηλεφωνου, (πηρα nokia6120) και τωρα δεν μπορω να συνδεθω με το bluetooth... δεν το βλεπει καν..

ξερει κανεις τι να κανω για να μπορεσω να το κανω να δουλεψει με το νεο τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα wep200 αλλα αλλαξα συσκευη τηλεφωνου, (πηρα nokia6120) και τωρα δεν μπορω να συνδεθω με το bluetooth... δεν το βλεπει καν..

ξερει κανεις τι να κανω για να μπορεσω να το κανω να δουλεψει με το νεο τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το εχω σεταρει μια και δεν το βλεπει καθολου. το bluetooth εχει σεταριστει να βλεπει το παλιο τηλ. το καινουργιο πως θα το δει?

μαλλον πρεπει να κανω στο bluetooth κατι σαν reset...πως γινετε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...