Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εβαλα το newmenu2 και μετα δεν δουλευε ο χαρτης papago. Εκανα φορματ την καρτα, περασα απο την αρχη το papago μονο του αλλα παλι τιποτα. ανοιγει ενα παραθυρο και λεει:

fatal aplication error

Aplication navigation.exe has perfomed an ilegal operation and will be shut down.

if the problem presists contact the program vendor

exception 0xc000005

address 000759D4.

 

------------------

Τωρα εβαλα το papago σε μια τριτη καρτα sd pou εχω και τωρα δουλευει μια χαρα. τι να πω...

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εβαλα το newmenu2 και μετα δεν δουλευε ο χαρτης papago. Εκανα φορματ την καρτα, περασα απο την αρχη το papago μονο του αλλα παλι τιποτα. ανοιγει ενα παραθυρο και λεει:

fatal aplication error

Aplication navigation.exe has perfomed an ilegal operation and will be shut down.

if the problem presists contact the program vendor

exception 0xc000005

address 000759D4.

 

------------------

Τωρα εβαλα το papago σε μια τριτη καρτα sd pou εχω και τωρα δουλευει μια χαρα. τι να πω...

 

Πρόβλημα κάρτας μου μυρίζει. Κάντης ένα φορμάτ.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Κανείς που να βαρέθηκε το 380 ή το 390 υπάρχει;

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

2. Τοποθετήστε το στην κάρτα μνήμης και δώστε το μονοπάτι στο Εngine.ini. (8elo ligo na mou to eksigisete me perissoteres leptomeries...)

"Συγχρονισμός με το ActiveSync" (8elo na eksigisete to suggekrimeno topic me perissoteres leptomeries...kai epeidh ego exo imac kai den mporo na xrhsimopoihso to programmataki spiti,prospatho na to kano apo to internet cafe pou douleuo alla epeidh meta thn eggatastash tou programmatos 8elei epanekkinhsh to pc,to pc tou net kanei automata ghostarisma me apotelesma na diagrafei to programma...dld 8a prepei na vro ena allo pc ???)

 

Euxaristw ek twn proterwn...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες..Επειδή έχω να μπώ πολύ καιρό....λόγω υποχρεώσεων μου προς την ''μαμα πατρίδα''....σε ποιά έκδοση χάρτη έχουμε μείνει στο destinator?
Link to comment
Share on other sites

2. Τοποθετήστε το στην κάρτα μνήμης και δώστε το μονοπάτι στο Εngine.ini. (8elo ligo na mou to eksigisete me perissoteres leptomeries...)

"Συγχρονισμός με το ActiveSync" (8elo na eksigisete to suggekrimeno topic me perissoteres leptomeries...kai epeidh ego exo imac kai den mporo na xrhsimopoihso to programmataki spiti,prospatho na to kano apo to internet cafe pou douleuo alla epeidh meta thn eggatastash tou programmatos 8elei epanekkinhsh to pc,to pc tou net kanei automata ghostarisma me apotelesma na diagrafei to programma...dld 8a prepei na vro ena allo pc ???)

 

Euxaristw ek twn proterwn...

Στην κάρτα μνήμης υπάρχει το αρχείο engine.ini.To ανοίγεις στο pc με το σημειωματάριο και γράφει το παρακάτω

\Navi\Navigation.exe αυτό το μονοπάτι αλλάζεις και μετά κάνεις πάλι αποθήκευση και όχι αποθήκευση ως... για να συνεχίσει να είναι .ini. Kατεβάζοντας αυτό το μενού http://rapidshare.com/files/116402809/newmenu2.rar.html δε χρειάζεται να αλλάξεις το engine.ini.Αποσυμπιέζεις και αντιγράφεις σε μια sd.

To activesync δε σου χρειάζεται στη συγκεκριμένη συσκευή

Ρε παίδες..Επειδή έχω να μπώ πολύ καιρό....λόγω υποχρεώσεων μου προς την ''μαμα πατρίδα''....σε ποιά έκδοση χάρτη έχουμε μείνει στο destinator?
2008.q1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παίδες..Επειδή έχω να μπώ πολύ καιρό....λόγω υποχρεώσεων μου προς την ''μαμα πατρίδα''....σε ποιά έκδοση χάρτη έχουμε μείνει στο destinator?

 

Μην ανησυχείς Neo. Η ανανέωση χαρτών θα σε περιμένει να πάρεις απολυτήριο. Δεν προχωράει πριν απολυθείς.:lol:

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mphka sthn selida ngi.gr kai den mporo na katevaso dorean tis anavathmiseis twn xartxn ... ti paizei??? 8elei leei tous kodikous ths suskeuhs...??? o.O

 

Φυσικά. Όταν αγοράζεις μια συσκευή που έχει το destinator, ή όταν αγοράζεις το πρόγραμμα, τότε σου δίννουν κάποιους κωδικούς. Με αυτούς κατεβάζεις δωρεάν τις αναβαθμίσεις χαρτών. Βέβαια μέχρι εδώ ήταν έτσι και αλλοιώς. Με το ζόρι περιμένουμε την τελευταία αναβάθμιση χάρτη και όλο έρχεται και όλο στο δρόμο είναι.:lol:

Μπορεί να περιμένουνε τον NeO να απολυθεί.:D

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη αν το έχετε πει κάπου και εγώ δεν το βλέπω, αλλά εσείς που έχετε ασχοληθεί με το λογισμικό "μεταποίησης" των Vector ξέρετε τι μπορούμε να κάνουμε για το 550 που το έχει ένας φίλος μου και επειδή νόμιζα ότι έχει το 590 του είπα ότι μπορώ να του το κάνω να πετάει; Και αυτό με τη flash δουλεύει αν δεν κάνω λάθος, όχι απλά πετώντας τα προγράμματα στην sd. Κάνω ακριβώς τα ίδια που χρειάζονται και για το 590; Ευχαριστώ πολύ.

 

 

edit: Τελικά λάθος μου είχε πει. Το 590 έχει, αν ξέρει κάποιος ας γράψει απλά πληροφοριακά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη αν το έχετε πει κάπου και εγώ δεν το βλέπω, αλλά εσείς που έχετε ασχοληθεί με το λογισμικό "μεταποίησης" των Vector ξέρετε τι μπορούμε να κάνουμε για το 550 που το έχει ένας φίλος μου και επειδή νόμιζα ότι έχει το 590 του είπα ότι μπορώ να του το κάνω να πετάει; Και αυτό με τη flash δουλεύει αν δεν κάνω λάθος, όχι απλά πετώντας τα προγράμματα στην sd. Κάνω ακριβώς τα ίδια που χρειάζονται και για το 590; Ευχαριστώ πολύ.

 

 

edit: Τελικά λάθος μου είχε πει. Το 590 έχει, αν ξέρει κάποιος ας γράψει απλά πληροφοριακά.

 

δες εδω φιλε μου. εχω κανει ενα μενου και αρκετες πληροφοριες για το τι θα κανεις .

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=199621&page=4

 

αν θες δες και στο navimania το εχω και με video.

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=8905

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ, αλλά εννοούσα όποιος ξέρει για το 550 να γράψει για να βρίσκεται στο αρχείο για όποιον το χρειαστεί! Για το 590 βρίσκονται οι οδηγίες σου με μισό κλικ!
Link to comment
Share on other sites

***********

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.de/files/40917116/VolumeCtrl.rar.html

Φίλε ποιο μενού χρησιμοποιείς?Στο newmenu2 υπάρχει πάντως ενσωματωμένο

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=8903

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.de/files/40917116/VolumeCtrl.rar.html

Φίλε ποιο μενού χρησιμοποιείς?Στο newmenu2 υπάρχει πάντως ενσωματωμένο

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=8903

 

Και τα δύο και τελικά πήρα ότι χρειαζόμουν από το newmenu2 και τα πέρασα στο newmenu1. Ευχαριστώ Χρήστο

Παρεπιπτόνως αν κάποιος φίλος έχει σχετικά απείραχτο vector 380 και μπορεί να δεί τα αρχεία που έχει στην flash, ας τα αναφέρει. Μάλλον κάποια αρχεία από την δική μου είναι "σκουπίδια" που παρήχθηκαν απο άλλα προγράμματα. Θέλω να την σκοπίσω λ΄γο, αλλά δεν ξέρω ποια να σβύσω.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιος από τους 2 (bbbb ή Xroupista) θα αφιέρωνε το χρόνο του για να βοηθήσει κι εμάς ή αν κάπου το έχασα και το έχει ήδη κάνει, αλλά μήπως υπάρχει τώρα το newmenu2 και για κάθετη οθόνη; Και αν όχι θα υπάρξει ή δεν έχετε το χρόνο- δυνατότητα να ασχοληθείτε πια; Απλά για να ξέρω ρωτάω, επειδή δεν το έχετε αναφέρει εδώ και καιρό και μου έχει λείψει να σας ευχαριστήσω για κάτι μεγαλειώδες!
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ασχολήθηκα με άλλα πράγματα και το άφησα στην άκρη το θέμα με την οριζόντια οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

βρικα στα vector master 380 στο κουτι του ανανοιγο με 100 ευρω αξιζει???να το παρω??

 

Ναι σε ατή την τιμή, πάρτο. Με την δουλειά που έχουν κάνει, και θα βρεις σ'αυτό το trhead, οι bbbb και xroupista, κυρίως, αλλά και άλλοι, θα το μετατρέψεις εύκολα σε "πολυμηχάνημα" τουλάχισον πενταπλάσιας αξίας.

Αν τελικά το πάρεις, μόλις του βάλεις το newmenu2, και πριν του φορώσεις ή τρέξεις κάποια προγράμματα, αντέγραψε,(κάνε backup) τα περιεχόμενα του. Τα περιεχόμενα δηλαδή της flashdisk και της rom. Mόλις το συνδέσεις με activesync, θα μπορέσεις να δεις τα περιεχόμενα. Αν τα φυλάξεις κάπου, ίσως σου χρειαστούν στο μέλλον.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει και εγω απο τα καρφουρ ενα vector 290 το οποιο το ξεκλειδωσα και περασα το ντεστινατορ 6-7 με τη βοηθεια τω οδηγιων του φιλου bbbb.

Eυχαριστω ολους που δουλευουν και συνεργαζονται ωστε οι πληροφοριες της τεχνολογιας να ειναι προσιτες και ανεξοδες για ολους.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

αξίζει και με το παραπάνω.:)

με 90 ευρώ ένα τέτοιο μηχανάκι με αυτές τις δυνατότητες είναι ευκαιρία

έλεγξε όμως μην ειναι απο αυτα που γυριστικαν στην εταιρία για επισκευή και τώρα το βγάλανε για πούλημα. έλεγξε την συσκευασία, το μηχανάκι ,και τα σακουλάκια αν είναι κλειστά .

το μηχανάκι αυτό έχει καιρό να εμφανιστεί στην αγορά και τα τελευταία από ότι θυμάμαι τα δίναν σε χαμηλή τιμή αρχές καλοκαιριού και ήταν απο τα τελευταία κομμάτια.

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

βυσμα να κανει για να φορτισω το 380 εχει βρει κανεις?εχω βρει τροφοδοτικο(1 αμπερ με 12 βολτ) αλλα δεν βρισκω βυσμα να κανει στην υποδοχη του 380.την γνωστη πατεντα με το φορτιστη αυτοκινητου την ξερω αλλα εχω ενσωματωσει τον φορτιστη αυτοκινητου πανω στο αυτοκινητο οποτε τηελω κατι αυτονομο για το σπιτι..ρε παιδια στο αμαξι δεν φορτιζει με τιποτα τι 3 τι 4 τι 12 ωρεσ το αφησα...τιποτα λεμε ενω οτανεκανα την πατεντα με το φορτιστη αυτοκινητου στο σπιτι φορτισε τελεια μεσα σε 3 ωρες?φταιει κατι? εγγυηση 1 η 2 χρονια εχουν?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...