Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για video ποιο προγραμμα να βαλω στο 590;

Εχω το core pocket media player αλλα δεν μπορω να δω σωστα τα video, Μηπως κατι δεν κανω σωστα;

 

Ακου φίλε μου ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ αλλά βρήκα την λύση την είχα γράψει και πιο παλιά αλλά για να μην ψάχνεις άκου τι θα κάνεις,

Υποθέτω ότι στο βγάζει σε μικρή ανάλυση και μπορεί σε 3πλο ειδολο

θα πας OPTIONS--->VIDEO--->VIDEO DRIVE--->kaiθα τσεκάρεις το GDI

έτσι θα σε βγάζει κανονικό είδωλο και αν θέλεις ρύθμισε και το ζοομ από

VIEW--->ZOOM kai βαλτο στο 200 %

καν το και δώσε μας αναφορά αν εγεινε η όχι. :p

 

και οποιος δεν το εχει το player αυτο που μας το προτοεδωσε ο Δασκαλος bbbb το ξανανεβαζω παίζει σχεδων τα παντα...(εκτος απο δισκακια 45 στροφων):lol::lol::lol:

http://rapidshare.com/files/108802012/TCPMP.rar

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα είδα το "300" το οποίο είναι μία σταλιά.....

Κατά την γνώμη μου παρόλο που κοστίζει 99€, δεν συγκρίνεται με το "590

Τι να πω η επιλογή είναι δική σας.. αλλά αν δεν σηκώνει και πολλά το μηχανάκι, τότε τι να το κάνεις;;;;

 

Φιλε bpanos διάβασα στο post που έχουν για το 300 οτι 2 στα 10 μηχανάκια τα γυρησανε πίσω στα carrefour .και τα γυρησανε πίσω αυτοί που ξέρανε το dest

γιατί όσοι δεν ασχολήθηκαν δεν γνωρίζουν ....:X

ξέχασες ότι και εμείς γκαβαδια ήμασταν όταν πήραμε το 590 που αν και καλο μηχανακι οι χάρτες του όμως ήταν από τον Καποδίστρια .και περιμέναμε τον φίλο bbbb να μας βρει τρόπο να ξεκλειδώσουμε το μηχανάκι για να βάλουμε κανένα πρόγραμμα με σωστούς χάρτες.

Τα ξέχασες???

Γιατί αν καταλάβατε όλοι σας το παν είναι η σωστή πλοήγηση και όχι η γκαμουρια και το εφέ μέσα στο αμάξι.;);)

Ελπίζω μονάχα η dis να βγάλει τον νέο χάρτη σύντομα και να είναι ενημερωμένος. γιατί χάρτη και αναβαθμίσεις ακούω και ακόμα περιμένω...:mad:

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε bpanos διάβασα στο post που έχουν για το 300 οτι 2 στα 10 μηχανάκια τα γυρησανε πίσω στα carrefour .και τα γυρησανε πίσω αυτοί που ξέρανε το dest

γιατί όσοι δεν ασχολήθηκαν δεν γνωρίζουν ....:X

ξέχασες ότι και εμείς γκαβαδια ήμασταν όταν πήραμε το 590 που αν και καλο μηχανακι οι χάρτες του όμως ήταν από τον Καποδίστρια .και περιμέναμε τον φίλο bbbb να μας βρει τρόπο να ξεκλειδώσουμε το μηχανάκι για να βάλουμε κανένα πρόγραμμα με σωστούς χάρτες.

Τα ξέχασες???

Γιατί αν καταλάβατε όλοι σας το παν είναι η σωστή πλοήγηση και όχι η γκαμουρια και το εφέ μέσα στο αμάξι.;);)

Ελπίζω μονάχα η dis να βγάλει τον νέο χάρτη σύντομα και να είναι ενημερωμένος. γιατί χάρτη και αναβαθμίσεις ακούω και ακόμα περιμένω...:mad:

Φίλε μου xroupista δεν το ξέχασα, και άλλωστε οι χρήστες από αυτό το forum με έκαναν και εμένα (ας είναι καλά ο bbbb και η ενασχολησή του με το θέμα) να αγοράσω το 590. Άσχετος με το θέμα ήμουν και άσχετος μερικώς δηλώνω και τώρα.. Αλλά το θέμα είναι όλοι οι φίλοι που ρωτάνε και τώρα έχουν διαβάσει όλες .... αυτές τις σελίδες, πιθανόν να απογοητευτοιύν αν το νέο τους μηχανάκι δεν "ψήνει και καφέ". Οπότε καλό είναι να έχουν μία πιο ολοκληρωμένη γνώμη.

Όσο για τους χάρτες τις dis, δεν αντιλέγω ότι θέλουν βελτίωση και άμεση με την έννοια ότι τα μηχανάκια τις εταιρείας πουλάνε σαν "τρελά" αλλά θέλουν και την κατάλληλη υποστήριξη για να συνεχίσουν να πουλάνε...

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Ακου φίλε μου ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ αλλά βρήκα την λύση την είχα γράψει και πιο παλιά αλλά για να μην ψάχνεις άκου τι θα κάνεις,

Υποθέτω ότι στο βγάζει σε μικρή ανάλυση και μπορεί σε 3πλο ειδολο

θα πας OPTIONS--->VIDEO--->VIDEO DRIVE--->kaiθα τσεκάρεις το GDI

έτσι θα σε βγάζει κανονικό είδωλο και αν θέλεις ρύθμισε και το ζοομ από

VIEW--->ZOOM kai βαλτο στο 200 %

καν το και δώσε μας αναφορά αν εγεινε η όχι. :p

 

και οποιος δεν το εχει το player αυτο που μας το προτοεδωσε ο Δασκαλος bbbb το ξανανεβαζω παίζει σχεδων τα παντα...(εκτος απο δισκακια 45 στροφων):lol::lol::lol:

http://rapidshare.com/files/108802012/TCPMP.rar

 

 

Μπραβο αυτο ειναι το προβλημα που αντιμετωπιζω.

Και ξανα μπραβο γιατι το προβλημα λυθηκε με την ρυθμιση που αναφερεις σχετικα με την επιλογη GDI στο Video Drive.

Τα παιζει οκ πλεον, και μαλιστα δεν χρειαζεται να αλλαξω το zoom, παιζει σωστα στο 100%. Well done.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε παιδιά δεν κατηγορούμε το μηχανάκι γιατί και αυτά που έχει πάνω είναι υπεραρκετά για τα λεφτά του

.Και φυμιζετε γιαυτό η dis και τα μηχανάκια της.

και το papago kαλο είναι σαν πρόγραμμα.

Απλός εμείς ψάχνουμε το κάτι παραπάνω....;):lol::lol:

Εκτιμώ πως είναι θέμα χρόνου να βρεθεί να παίζει και dest και να κλειδώνει και δορυφόρους.

περιττό να σας πω ότι και εγώ ψυνομε να το πάρω για δοκιμές και πειράγματα

για να ξεκουράσω λίγο το 590 που το έχω τρελάνει το καημένο :lol::lol::p

Αλλα θα περιμένω λίγο ακόμα....να δούμε πρώτα τις εξελίξεις...;);)

 

Φιλε μου Giannisleon η χαρά της βοήθειας είναι δική μου :):)

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

:p

 

και οποιος δεν το εχει το player αυτο που μας το προτοεδωσε ο Δασκαλος bbbb το ξανανεβαζω παίζει σχεδων τα παντα...(εκτος απο δισκακια 45 στροφων):lol::lol::lol:

http://rapidshare.com/files/108802012/TCPMP.rar

 

Tς τς τς, ούτε 33 στροφών παίζει:lol:, ούτε τηλεόραση:rolleyes:, ούτε ραδιόφωνο:D, μόνο video:X. Τι να κάνουμε, κανείς δεν είναι τέλειος.:)

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Tς τς τς, ούτε 33 στροφών παίζει:lol:, ούτε τηλεόραση:rolleyes:, ούτε ραδιόφωνο:D, μόνο video:X. Τι να κάνουμε, κανείς δεν είναι τέλειος.:)

Μετά από αρκετές δοκιμές κατέληξα στο συμπέρασμα,ότι για να μπορεί μια συσκευή να υποστηρίξει δορυφορική τηλεόραση και ραδιόφωνο,πρέπει να έχει επεξεργαστή samsung 266mhz και gps u-nav :lol::p Για τους δίσκους και τον καφέ,συνεχίζω το ψάξιμο:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές δοκιμές κατέληξα στο συμπέρασμα,ότι για να μπορεί μια συσκευή να υποστηρίξει δορυφορική τηλεόραση και ραδιόφωνο,πρέπει να έχει επεξεργαστή samsung 266mhz και gps u-nav :lol::p Για τους δίσκους και τον καφέ,συνεχίζω το ψάξιμο:lol:

 

Τέρμα... είσαι αρχηγός δάσκαλε.:lol::lol:

Τώρα μήπως έμαθες τι σόι είναι αυτή η κεραία u-nav να μας φύγει η απορία :rolleyes:

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Τέρμα... είσαι αρχηγός δάσκαλε.:lol::lol:

Τώρα μήπως έμαθες τι σόι είναι αυτή η κεραία u-nav να μας φύγει η απορία :rolleyes:

 

http://www.unav-micro.com/EndAppPersonal.aspx

 

αν εχει αυτην ,δεν ξερω.

στο σχεδιαγραμα εχει εξοδο "NMEA"

λογικα αυτο θελουμε .οποτε μηπως πρεπει να δουμε για ξεκλειδωμα κεραιας απο PAPAGO;

 

και το GPS ROUTE 66 MINI REGIONAL εχει u-nav gps αν αυτο λεει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές δοκιμές κατέληξα στο συμπέρασμα,ότι για να μπορεί μια συσκευή να υποστηρίξει δορυφορική τηλεόραση και ραδιόφωνο,πρέπει να έχει επεξεργαστή samsung 266mhz και gps u-nav :lol::p Για τους δίσκους και τον καφέ,συνεχίζω το ψάξιμο:lol:

H ελπίδα πεθαίνει τελευταία. :lol: Και μόνο για λίγες τέτοιες στιγμές χιούμορ, αξίζει το thread.

Τέρμα... είσαι αρχηγός δάσκαλε.:lol::lol:

Τώρα μήπως έμαθες τι σόι είναι αυτή η κεραία u-nav να μας φύγει η απορία :rolleyes:

 

Λέω να στείλω ένα email στην dis, να δω αν είναι πρόθυμοι να βοηθήσουν, όπως και στο 590. Θα σας πω αν έχω απάντηση.

edit: Το έστειλα. Περιμένω και θα σας πω.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Λέω να στείλω ένα email στην dis, να δω αν είναι πρόθυμοι να βοηθήσουν, όπως και στο 590. Θα σας πω αν έχω απάντηση.

edit: Το έστειλα. Περιμένω και θα σας πω.

 

ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ ΒΡΕ ΦΙΛΕ ΜΟΝΟ Ο ΝΥΧΤΟΦΥΛΑΚΑS ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ DIS

ποιος να μας απαντησει??

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπών μου πέρασε από το μυαλό ότι }}αν η κεραία είναι όντως κλειδωνενη στο papago (έτσι ακούστηκε δηλαδή ) τότε οι κάτοχοι του 300 δεν μπορούν να κάνουν εγκατάσταση του vector navigator software που δίνανε για τους κατόχους των 380 390 {{

αρα....:X

Μπορει ομως να ειναι ενα ακομα παιχνιδι της dis αυτο και στο τελος αντι να παλεύουμε να ξεκλειδώνουμε μηχανάκια (με την βοήθεια των ειδικών) να ξεκλειδωνουμε κεραιες.

θα μάθουμε και κάτι παραπάνω!!!

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω,εκτος απο εμενα που εβαλα το destinator και δεν μου ετρεξε ,το εχει δοκιμασει

και καποιος αλλος ; μηπως εγω δεν εκανα κατι καλα;

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ ΒΡΕ ΦΙΛΕ ΜΟΝΟ Ο ΝΥΧΤΟΦΥΛΑΚΑS ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ DIS

ποιος να μας απαντησει??

 

Ναι αλλά όταν αυτοί δουλεύουν, δουλεύω κι'εγώ. Θα το πάρουν και ελπίζω να απαντήσουν

EDIT: Το πήραν και να η απάντηση.::lol:

Αγαπητέ κε,

 

Σχετικά με το αίτημα που αναφέρετε δεν είναι θέμα ''κλειδώματος'' της συσκευής. Το ''ξεκλείδωμα'' το έχετε ήδη κάνει αφού το αρχείο .exe ανοίγει ήδη.

 

Σχετικά με την διαφορά του sirf III και του u-Nav σας αναφέρουμε υπεύθυνα οτι δεν έχει υπάρχει απολύτως καμία διαφορά μεταξύ τους. Και οι δύο είναι εταιρείες κατασκευής chip GPS και βλέπουν τους ίδιους (24) δορυφόρους.

 

Το συγκεκριμένο GPS δουλεύει στην COM 2, Baudrate 38400 και έξοδο ΝΜΕΑ. Παρακαλούμε μην αλλάζετε τις ρυθμίσεις του Hardware.

 

Σχετικά με την αναβάθμιση του χάρτη PaPago και Vector Navigation software, η καθυστέρηση οφείλεται στο γεγονός οτι έχει ήδη πραγματοποιηθεί μία μεγάλη προσπάθεια από μέρους μας να διορθώσουμε πολλές από τις επαρχιακές πρωτεύουσες και περιοχές και μεγάλη επίσης περιοχή της Αττικής. Η διαδικασία αυτή ολοκληρώθηκε την προηγούμενη εβδομάδα και αυτή τη στιγμή βρισκόμαστε στη φάση εξαγωγής του χάρτη. Θα είναι διαθέσιμη στο site στις αρχές επόμενης εβδομάδας. Θα εκτιμούσαμε ιδιαιτέρως την γνώμη σας μετά την αξιολόγηση του χάρτη.

Με εκτίμηση

 

DIS

Πιθανά λοιπόν να πρέπει να αλλάξετε τις ρυθμίσεις σε baudrate=38400. ΠΡΟΣΟΧΗ: Οι αλλάγές να γίνουν μέσα απο το destinator, χρησιμοποιώντας την χειροκίνητη διαδικασία εντοπισμού gps και όχι να αλλάξετε τις παραμέτρους κάποιου αρχείου που θα επιρεάσουν το hardware

Παρακαλώ οι experts να αναλάβουν απο δώ και μετά για να τακτοποιηθεί και το vector300:D

Kαι όσο για το update, μιλάνε για τις επόμενες μέρες. Ιδωμεν και ολίγη υπομονή.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

ένα μεγάλο ΕΥΓΕ στην dis και ενα μεγαλο ευχαριστώ στον φίλο papajo

Αναμένω τον νέο χάρτη με ανυπομονησία

και πάλι:w00t::w00t::w00t::up::up::clap::clap: ΜΠΡΑΒΟ

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

ένα μεγάλο ΕΥΓΕ στην dis και ενα μεγαλο ευχαριστώ στον φίλο papajo

Αναμένω τον νέο χάρτη με ανυπομονησία

και πάλι:w00t::w00t::w00t::up::up::clap: ΜΠΡΑΒΟ

 

Και που να σου έλεγα ότι, χτές το έγραψα, αλλά για κάποιο λόγο που ξέρει μόνο το outlook το email έφυγε σήμερα το μεσημέρι. Και σε 1 ώρα απάντησαν. Κάποιος είναι εκεί σε ένα pc online στο internet.

Αντε τώρα κάποιος να τρέξει το destinator 7 και να αλλάξει χειροκίνητα την αναζήτηση gps με αυτά που λένε. Να μας πει τι έγινε.

Αν τελικά έτσι λύνεται το πρόβλημα, υποθέτω και σε άλλα όπως το igo αρκεί να βάλει κανείς το σχετικό baudrate και θα τρέχει.

Αντε και κάπιος να φτιάξει για τους νέους ένα newmenu κατάλληλο για το vector 300 και πάμε γι'άλλα vectorakia:lol::D

Γιά σου φίλε xrupista.:lol: Θα συμφωνήσεις ότι ο μόνος νόμιμος εμπρησμός είναι να βάζουμε "φωτιά στα fora". :lol:

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Ετσι είναι φίλε μου:lol::lol::p

Τώρα μου ρχεται να πάω Κοζάνη στο Μαρινόπουλο να καβατζάρω και εγώ ένα

Ετσι ...για πειράγματα .....:lol::lol:

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω στα χερια μου το vector300 ,μπορει καποιος που το εχει να δοκιμασει αν

το destinator βρισκει δορυφορους με COM 2, Baudrate 38400 και ΝΜΕΑ;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε papajo είσαι αρχηγός :cool:Το μενού, λογικά δουλεύει αυτό του 290.

 

bbbb,

Αρχηγός κάτω απο τον ΡΝΑ-γκουρού :up:ναι, να το δεχτώ. Σκέτος όχι. Δεν έχω κάνει αρκετά. Σε μερικά χρόνια ισως θέσω υποψηφιότητα:w00t:(δεν υπάρχει αντίστοιχο smile για τόόόόσο αισιόδοξο άτομο)

Τώρα πλάκα-πλάκα, αλλά είδατε πόσο πουλιούνται πλέον τα διάφορρα μηχανάκια με το destinator 7 επίσημα περασμένο; Για να μην αναφέρω άλλα συστήμτα πλοήγησης, που τα βρίσκεις με 140 ευρώ πακέτο.Τελικά η όλη ιστορία βγαίνει, προς στιγμήν τουλάχιστον ,σε όφελος των χρηστών. Αν ξεκλειδώθούν όλα τα τα vector αναγκαστικά θα ακολουθήσουν πολές εταιρείες την πολιτική φτηνών πακέτων(συσκευή+πρόγραμμα):lol:

Όσο για το μενού πρέπει να έχεις δίκαιο, αφού το vector 300 φοράει τα windows 4.2, όπως και το vector 290 και έχει την ίδια ανάλυση οθόνης.

Αντε ένας κάτοχος να το δοκιμάσει!! Μασημένη τροφή είναι ρε παιδιά(και δεν θέλω να αγοράσω και το 300, αφού έχω ήδη το 380 και το 390)

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος κάτοχος 300 να μας πει επίσης τι κουμπιά έχει (reset -on off -aκουστικα κτλ...) να έχουμε μια εικόνα της συσκευής ;)
......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο μένα παιδιά!Προχτές πήρα κι εγώ το vector 300 και αν και δεν έχω προηγούμενη εμπειρία μου άρεσε αρκετά. Θα ήθελα όμως να βάλω πάνω το dest 7 και δεν ξέρω πώς να το κάνω! Θα ήθελα λοιπόν αν γίνεται κάποιος να postαρει πως το ξεκλειδώνουμε και πώς βάζουμε πάνω το dest7!Σας ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο μένα παιδιά!Προχτές πήρα κι εγώ το vector 300 και αν και δεν έχω προηγούμενη εμπειρία μου άρεσε αρκετά. Θα ήθελα όμως να βάλω πάνω το dest 7 και δεν ξέρω πώς να το κάνω! Θα ήθελα λοιπόν αν γίνεται κάποιος να postαρει πως το ξεκλειδώνουμε και πώς βάζουμε πάνω το dest7!Σας ευχαριστώ πολύ!

 

στην σελιδα 85 θα δεις πως ξεκλειδωνει

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Όσο για το μενού πρέπει να έχεις δίκαιο, αφού το vector 300 φοράει τα windows 4.2, όπως και το vector 290 και έχει την ίδια ανάλυση οθόνης.

 

το 300αρι φοράει windons 5 απ ότι δηλώνει η dis

http://www.digitalsolutions.gr/index.asp?mod=articles&id=294

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...