Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε bbbb σήμερα ερχόμουν απο Ναύπλιο, προς Αθήνα. Αποφάσισα να μην ακολουθήσω την πορεία που έδειχνε το destinator 7.0.0.588.11, αλλά τις πινακίδες που έδειχναν άλλο δρόμο προς Αθήνα, επειδή όταν πήγαινα, με πήγε μέσω Αργους. Το είχα ανοιχτό για να βλέπω τι δείχνει.Διαπίστωσα λοιπόν ότι αν και έχω τον χάρτη Q42007, σε δρόμο με αρκετά γκριζαρισμένη τη άσφαλτο, άρα πολλών μηνών, ίσως και έτους, με πολλές πινακίδες, άρα αρκετά παλιό, αν λάβουμε υπ' οψιν και την σχετική καθηστέρησηγια να μπούν αυτές, και το 7 και το 6 (αφού μοιράζονται τον ίδιο χάρτη)με έδειχναν ότι βρήσκομαι σε χωράφια. Στην κλασσική διαδρομή είχαν μέχρι και τους ιδιωτικούς χωματόδρομους που οδηγούσαν σε αυλή και ένα φαρδύ δρόμο τον ξέχασαν τελείως!!! Μου έκανε εντύπωση οτι ,όταν γύρισα στο papago, είχε συμπεριλάβει την διαδρομή απο ένα σημείο και μετά(και αυτό στην αρχή έδειχνε χωράφια), ενώ το destinator εξακολουθούσε να δείχνει χωράφια. Αρκετά χιλιόμετρα μετά "βρήκε" τον δρόμο.

Που μπορώ να τους το επισημάνω; Σε ποιό λινκ; Ελπίζω όχι σε εκείνο της ngi, που θέλει να τους δώσω συντεταγμένες, αφού δεν γίνεται να οδηγώ και να καταγράφω, ιδίως αφού αφορά ολόκληρα χιλιόμετρα. Αν ξερεις κατι άλλο να τω επισημάνω για να διορθωθεί...

 

Κάποιοι είναι όλο βόλτες!!!:p

Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ,

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ!!!:X

 

ΙΣΑΑΚ ΝΕΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαι εγώ τους έστειλα e-mail αλλά δε μου απάντησαν.Φαίνεται ότι απαντούν μόνο σε e-mail full στο γλείψιμο και εγώ δεν φημίζομαι γιαυτό.Λέω τα πράγματα με το όνομά τους και αυτό μάλλον τους πείραξε.

 

Μάλλον σου θύμωσαν. Γιατί εμένα μου απάντησαν αμέσως ,ότι θα ανεβάσουν την αναβάθμιση σε 20-30 μέρες. Το email μου ήταν λιτό, το εξής )από copy-paste):

Πότε εκτιμάτε ότι θα μπορέσετε να μας δώσετε την επόμενη αναβάθμιση χαρτών για το vector 380;

Απάντηση:

Αγαπητέ κε,

 

Η επόμενη αναβάθμιση για τα 380 και 390 θα γίνει σε περίπου 20-30 ημέρες.

 

Με εκτίμηση

 

DIS

 

Ε δεν θα το έλεγα γλείψημο, ανευ παρεξηγήσεως βεβαίως βεβαίως. Ισως αναφερόσουν σε προηγούμενο,που μας έδωσαν τον τρόπο "ανοίγματος" του 590. Αλλά και σε εκείνο, απλά τους τόνισα το πόσο ουσιαστικά συνδράματε στο myphone, στις πωλήσεις το 380, επειδή ακριβώς καταφέρατε να το ξεκλειδώσετε και πως θα ήταν προς όφελός τους και δικό μας το ξεκλείδωμα το 590.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι είναι όλο βόλτες!!!:p

 

Βόλτα είναι να έρθω Ξάνθη ρε συντοπίτη. Το Ναύπλιο-Αθήνα είναι απλώς ΄τσάρκα.:lol:

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Αμα είναι να πας προς Ξάνθη κάνε μια στάση ενδιάμεσα :p

Ο σωστός τρόπος να δηλώσεις ένα λάθος είναι στην εφαρμογή λαθών της ΝGi http://www.ngi.gr/page.php?pageid=40&languageid=2

Link to comment
Share on other sites

Βόλτα είναι να έρθω Ξάνθη ρε συντοπίτη. Το Ναύπλιο-Αθήνα είναι απλώς ΄τσάρκα.:lol:

 

Σωστός!!!!

Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ,

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ!!!:X

 

ΙΣΑΑΚ ΝΕΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ξαδερφακια :) να ρωτησω κατι . ΑΝ η DΙS βγαλει νεους χαρτες ....εμεις πως θα τους περασουμε μεσα?? :worry: θα χρειαστει αλλη καρτα μνημης και να επαναφερουμε το μανισιο προγραμμα τις DIS για να το αναβαθμισουμε?? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να επαναφέρεις κάτι.Απλά θα βάλεις τα αρχεια και θα ακολουθήσεις τις οδηγίες.Αλλωστε στο μενου υπαρχει και το κουμπάκι για το vector navigation software.
Link to comment
Share on other sites

Αμα είναι να πας προς Ξάνθη κάνε μια στάση ενδιάμεσα :p

Ο σωστός τρόπος να δηλώσεις ένα λάθος είναι στην εφαρμογή λαθών της ΝGi http://www.ngi.gr/page.php?pageid=40&languageid=2

 

Καλά την στάση σίγουρα δεν την γλυτώνεις, δεν υπάρχει περίπτωση, να είσαι σίγουρος. Αρκεί να κινηθώ βόρεια και το βορειοδυτικά θα είναι μια μικρή παράκαμψη:lol:, ένα λαθάκι στην πλοήγηση:D

Το λάθος το΄δήλωσα αλλά κατάλαβα ότι είναι κομμάτι που ακόμη δεν χαρτογραφήθηκε. Σιγά σιγά, όλα θα γίνουν

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Αγόρασα το GPS VECTOR 290. Διάβασα ότι το αναβαθμίσατε και ότι βαλατε και destinator. Επειδή είμαι λίγο άσχετος, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να περάσω το destinator;

Link to comment
Share on other sites

Καλά δοκιμάσαμε το papago, τα destinator και το igo στα vector. Ήθελα να ξέρω αν υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα πλοήγησης δοκιμάσμένο σε vector με ή xωρίς το newmenu. Aν κάποιος έχει άλλο πρόγραμμα και τρέχει σε vector, αν μπορεί ας δώσει κάποιο λινκ για δοκιμή.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Σε απάντηση σε αυτό που ρώτησε ο συμπατριώτης:

Σήμερα πέρασα το Garmin στο N80 μου. Μέχρι τώρα είχα το route66, αλλά για Αθήνα καλά ήταν όσο έμενα εκεί. Μετά μου ήταν άχρηστο. Το Garmin, το βρήκα αρκετά ενδιαφέρον σαν πρόγραμμα και σαν χάρτες. Επειδή ο γαμπρός μου προτίμησε ένα PNA garmin (ζει στο εξωτερικό και εκεί είναι άλλα τα δεδομένα), λέω να "δανειστώ" με κάποιο τρόπο το πρόγραμμα που "τρέχει" μόνο για να το δοκιμάσω. Να δω μόνο πως θα τα καταφέρω...χεχεχε

Νεότερα... εν καιρό!

Καλό απόγευμα σε όλους!

 

ΥΓ: Καμιά πληροφορία για το πότε θα έχουμε νέα POI???

(φίλε bbbb που είσαι μέσα σε όλα!!!???)

Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ,

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ!!!:X

 

ΙΣΑΑΚ ΝΕΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

 

 

ΥΓ: Καμιά πληροφορία για το πότε θα έχουμε νέα POI???

(φίλε bbbb που είσαι μέσα σε όλα!!!???)

 

http://poi.gpspocketpc.gr/index.asp

Πραγματικά, αν χρειάζεσαι κι άλλα, είσαι θεός.

 

Κάθε μήνα τα παιδιά στο gpspocket κάνουν update και σε ΡΟΙ και σε επικίνδυνα σημεία και σε κάμερες. Απλά κάνε κάπου κάπου μια επίσκεψη, αν δεν σε προλάβει ο minotavrs που συνήθως μας ενημερώνει για τα updates, αφού συμμετέχει στην προσπάθεια που γίνεται και να είναι καλά να συνεχίζει επ' απειρον.:):D:lol:

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

TNXS για την ανταπόκριση παιδιά.

Το γνωρίζω το θέμα, απλά είπα μήπως ξέρει κάποιος πότε θα έχουμε κάτι νεότερο...

Θα παρακολουθώ!

Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ,

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ!!!:X

 

ΙΣΑΑΚ ΝΕΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια ρε παιδια ο φάκελος GreeceU που βρισκεται τα εχω κανει θαλασσα.εχω το 590 μπορει καποιος φιλος να μου γραψει τα βυματα εν συντομια?
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια ρε παιδια ο φάκελος GreeceU που βρισκεται τα εχω κανει θαλασσα.εχω το 590 μπορει καποιος φιλος να μου γραψει τα βυματα εν συντομια?

 

Αν έχεις μόνο ένα destinator στην κάρτα, είναι στο file που είναι το destinator. Αν έχεις και τα δυο destinators είναι στο file: destinatorapps

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Αμα είναι να πας προς Ξάνθη κάνε μια στάση ενδιάμεσα :p

 

Είχες δώσει κάποια στιγμή ένα keyborad προγραμματάκι που έβγαζε ελληνικούς χαρακτήρες το 380. Το έχασα με τα πολλά delete-copy-paste. Μήπως το έχεις κάπου πρόχειρο; Και που το βάζω; Μέσα στο script ή χύμα στην κάρτα;

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

φιλε papajo σε ευχαριστω-τα βυματα του bbb ισχυουν?
Ελα φιλε μου κανε κανονικα τα βηματα του bbbb και μετα αν θες καπου πιο κατω εχει δωσει ο sakis70 ενα νεο skin που εχει & ενα εικονιδιο για την αριθμομηχανη;)
......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

 

Είχες δώσει κάποια στιγμή ένα keyborad προγραμματάκι που έβγαζε ελληνικούς χαρακτήρες το 380. Το έχασα με τα πολλά delete-copy-paste. Μήπως το έχεις κάπου πρόχειρο; Και που το βάζω; Μέσα στο script ή χύμα στην κάρτα;

http://rapidshare.com/files/89200793/SIP.PPC_ARM.CAB.html

To στέλνεις στη συσκευή στην καρτα και το τρέχεις από εκεί.Αν την κλεισεις απο το πισω κουμπι,πρέπει να το ξαναεγκαταστήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε bbbb αυτο το προγραμματακι ωστε να βγαζει ελληνικους χαρακτηρες κάνει και για το 390; και αν ναι που τα βαζω τα αρχεια; τα πεταω μεσα στην καρτα και εγεινε η πρεπει να κανω και κατι αλλο;
Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/89200793/SIP.PPC_ARM.CAB.html

To στέλνεις στη συσκευή στην καρτα και το τρέχεις από εκεί.Αν την κλεισεις απο το πισω κουμπι,πρέπει να το ξαναεγκαταστήσεις.

 

Πολύ-πολύ ευχαριστώ.:)

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Φιλε bbbb οκ' πεταω το αρχειο για το keyboard μεσα στην καρτα αλλα οταν παταω για εγκατασταση εχω ενα προβλημα δεν μπορω να μετακινησω το παραθυρακι οταν μου λεει να εγκατασταθη στα προγραματα ωστε να πατησω το κουμπι ok. Μπορω να κανω τα παραθυρακια να εμφανιζονται μονο σε ολη την οθονη του gps μου και να μην κοβονται;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

Αγόρασα το GPS VECTOR 290. Διάβασα ότι το αναβαθμίσατε και ότι βαλατε και destinator. Επειδή είμαι λίγο άσχετος, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να περάσω το destinator;

 

εδω ειναι οι οδηγιες

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=174595&page=49

Link to comment
Share on other sites

:confused:καλησπερα! ρε παιδια πηρα κ εγω σημερα το vector 290 απο τα carrefour αλλα διαπιστωσα πως δεν περιεχει cd.εσας περιειχε? υπαρχει πιθανοτητα να ανεβασει καποιος το περιεχομενο ωστε να το γραψω?

 

δεν ξερω και πολλα οπως καταλαβαινετε.

 

ΤΗΧ........

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...