Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:confused:καλησπερα! ρε παιδια πηρα κ εγω σημερα το vector 290 απο τα carrefour αλλα διαπιστωσα πως δεν περιεχει cd.εσας περιειχε? υπαρχει πιθανοτητα να ανεβασει καποιος το περιεχομενο ωστε να το γραψω?

 

δεν ξερω και πολλα οπως καταλαβαινετε.

 

ΤΗΧ........

 

Δεν χρειάζεται CD το 290, γι' αυτό και δεν έχει στην συσκευασία του.

Το μόνο που χρειάζεται για να λειτουργήσει, είναι η καρτούλα που υπάρχει στην συσκευασία του.

Την τοποθετείς στην θέση της και...καλές διαδρομές.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν χρειάζεται CD το 290, γι' αυτό και δεν έχει στην συσκευασία του.

Το μόνο που χρειάζεται για να λειτουργήσει, είναι η καρτούλα που υπάρχει στην συσκευασία του.

Την τοποθετείς στην θέση της και...καλές διαδρομές.

 

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΚ! ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ

ΒΑΖΩ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΕΧΕΤΑΙ ΣΤΟ PC ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΠΤ.ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙ ΑΥΤΟ?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν αναγνωρίζει τίποτα.

Τα αρχεία της κάρτας, σαν αρχεία φυσικά δεν θα τα τρέχει ο υπολογιστής σου.

Εκτός και αν εννοείς ότι ο υπολογιστής σου δεν αναγνωρίζει την κάρτα.

Αν συμβαίνει το δεύτερο, δύο πράγματα είναι πιθανά.

Η το card reader είναι χαλασμένο (ίσως ασύμβατο), η, η κάρτα.

Αν όμως το 290 παίζει τότε η κάρτα είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν αναγνωρίζει τίποτα.

Τα αρχεία της κάρτας, σαν αρχεία φυσικά δεν θα τα τρέχει ο υπολογιστής σου.

Εκτός και αν εννοείς ότι ο υπολογιστής σου δεν αναγνωρίζει την κάρτα.

Αν συμβαίνει το δεύτερο, δύο πράγματα είναι πιθανά.

Η το card reader είναι χαλασμένο (ίσως ασύμβατο), η, η κάρτα.

Αν όμως το 290 παίζει τότε η κάρτα είναι οκ.

 

 

ΤΗΧ!!!

 

Η ΚΑΡΤΑ ΟΧΙ ΕΙΝΑΙ ΟΚ.ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΟ ΤΟ CARD READER .ΤΙ ΤΥΠΟΣ ΚΑΡΤΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ? ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΤΠΤ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

προσπαθω να εγκαταστησω το το igo στο vector 380 μια και υπαρχει εικονιδιο στο new script αλλα ολες μου οι προσπαθειες αποβαινουν ακαρπες, καθε βοηθεια δεκτη

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σ ολα τα παιδια της παρεας φανερα και αφανη.το λεω αυτο μιας και αν και νεος στην παρεα παρακολουθω τη συζητηση καιρο και λιγο πολυ ξερω το κλιμα της ομαδας,την προσφορα ολων και νιωθω μερος αυτης.Φανταζομαι υπαρχουν και αλλοι σαν και εμενα οποτε χαιρετιζω και αυτους.ο λογος της αφανειας προφανης.δεν εχω κατι να προσφερω προς το παρον-μονο να μαθω-και επι πλεον καθε απορια μου λυνεται με προσεκτικο ψαξιμο δειγμα της καλης δουλειας σας.Μη θελοντας να μακρυγορησω αλλο θα εκφρασω την απορια μου.Ειμαι στη φαση ερευνας αγορας μαλλον για το 590 και ισως ν αγνοω,λογω ηλικιας τα τερτιπια της αγορας.αναφερομαι στην ιστορια του sakis70 ο οποιος καταφερε και αγορασε απο ενα πολυκαταστημα με στανταρ τιμες ενα προιον με ειδικη διαπραγματευση.αν καταλαβα αγορασε,διχως τα κουπονια,οποτε αναρωτιεμαι ως τι περαστηκε αυτη η εκπτωση στο ταμειο η αν εν τελει αυτη ειναι η νεα τιμη του 590 και απλως εγω δεν κατανοησα.αν οχι, ποσο εφικτο ειναι να χρησιμοποιησουμε το ''δεδικασμενο'' του sakis70 και να αξιωσουμε την ιδια ιδιαιτερη τιμη των 199€? συγγνωμη που ειπα πολλα.ελπιζω τα επομενα post μου να ειναι πιο μικρα και χρησιμα γι αλλους..καλως σας βρηκα!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σ ολα τα παιδια της παρεας φανερα και αφανη.το λεω αυτο μιας και αν και νεος στην παρεα παρακολουθω τη συζητηση καιρο και λιγο πολυ ξερω το κλιμα της ομαδας,την προσφορα ολων και νιωθω μερος αυτης.Φανταζομαι υπαρχουν και αλλοι σαν και εμενα οποτε χαιρετιζω και αυτους.ο λογος της αφανειας προφανης.δεν εχω κατι να προσφερω προς το παρον-μονο να μαθω-και επι πλεον καθε απορια μου λυνεται με προσεκτικο ψαξιμο δειγμα της καλης δουλειας σας.Μη θελοντας να μακρυγορησω αλλο θα εκφρασω την απορια μου.Ειμαι στη φαση ερευνας αγορας μαλλον για το 590 και ισως ν αγνοω,λογω ηλικιας τα τερτιπια της αγορας.αναφερομαι στην ιστορια του sakis70 ο οποιος καταφερε και αγορασε απο ενα πολυκαταστημα με στανταρ τιμες ενα προιον με ειδικη διαπραγματευση.αν καταλαβα αγορασε,διχως τα κουπονια,οποτε αναρωτιεμαι ως τι περαστηκε αυτη η εκπτωση στο ταμειο η αν εν τελει αυτη ειναι η νεα τιμη του 590 και απλως εγω δεν κατανοησα.αν οχι, ποσο εφικτο ειναι να χρησιμοποιησουμε το ''δεδικασμενο'' του sakis70 και να αξιωσουμε την ιδια ιδιαιτερη τιμη των 199€? συγγνωμη που ειπα πολλα.ελπιζω τα επομενα post μου να ειναι πιο μικρα και χρησιμα γι αλλους..καλως σας βρηκα!

 

Καμία διαπραγμάτευση φίλε μου.

Δεν πρόλαβα. Μόλις ενδιαφέρθηκα για το συγκεκριμένο, μου είπαν ότι η τιμή είναι ήδη στα 199€ χωρίς κουπόνια. Αν και πιστεύω ότι το κάθε Carrefour (στην Ελλάδα είμαστε) κάνει ότι θέλει. Πιστεύει κανείς σας, ότι δουλεύει κάποιος ελεγκτικός μηχανισμός για να κρατάνε και μια πισινή?

Στο επίσημο site πάντως, δεν έχω δει την τιμή που ισχύει αυτή τη στιγμή. Μπορείς πάντως να κάνεις ένα τηλ αν θες. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

Καλή αγορά.

Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ,

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ!!!:X

 

ΙΣΑΑΚ ΝΕΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα.αν μη τι αλλο θελουν δε θελουν δε μπορει να μη μου δωσουν την ιδια τιμη και απο την πατρα οπου βρισκομαι..σ ευχαριστω για την αμεση απαντηση sakis70.λογικα της επομενες μερες θα ειμαι κατοχος και θα σας ενοχλησω με πιο τεχνικες ερωτησεις.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το τόλμησα και αγόρασα μια sd 4Giga. Την σηκώνει μια χαρά παίδες. Αντε και ο επόμενος τολμηρός να δοκιμάσει μία 8 Giga να μας πεί.:D

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα! είμαι πολύ καινούριος στην παρέα.μόλις χθες αγόρασα το vector master 390, αφού αγόρασα πρώτα το navitech pna 550, μου έσπασε τα νεύρα και το επέστρεψα και ήδη με τη βοήθειά σας έκανα συμαντικά βήματα. έβαλα και το dest και το papago και την επιφάνεια εργασίας των windowsce και λειτουργεί κανονικά. αυτό που γράψατε παραπάνω για τα αρχεία που κατεβάζουμε απο το rapidshare οτι είναι trial 90 ημερών ισχύει? τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το τόλμησα και αγόρασα μια sd 4Giga. Την σηκώνει μια χαρά παίδες. Αντε και ο επόμενος τολμηρός να δοκιμάσει μία 8 Giga να μας πεί.:D

 

Χμμμμ! Καί φορητό DVD Player μεταξύ των άλλων.

Τρία πράγματα μένουν σε εκκρεμότητα.

Τηλεόραση, ραδιόφωνο, και anti-radar.

:)

 

παιδιά καλημέρα! είμαι πολύ καινούριος στην παρέα.μόλις χθες αγόρασα το vector master 390, αφού αγόρασα πρώτα το navitech pna 550, μου έσπασε τα νεύρα και το επέστρεψα και ήδη με τη βοήθειά σας έκανα συμαντικά βήματα. έβαλα και το dest και το papago και την επιφάνεια εργασίας των windowsce και λειτουργεί κανονικά. αυτό που γράψατε παραπάνω για τα αρχεία που κατεβάζουμε απο το rapidshare οτι είναι trial 90 ημερών ισχύει? τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?

 

Η ερώτηση σου μάλλον αφορά αυτό που διάβασες στο rapidshare για 90 ημέρες.

Δεν αφορά αυτό-αυτά που κάνεις dload. Αφορά αυτόν που δωρεάν κάνει upload. To rapid το κρατάει στον server του 90 ημέρες και μετά το διαγράφει ΑΝ εν το μεταξύ δεν έχει ζητηθεί για dload από κάποιον.

:)

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ! Καί φορητό DVD Player μεταξύ των άλλων.

Τρία πράγματα μένουν σε εκκρεμότητα.

Τηλεόραση, ραδιόφωνο, και anti-radar.

:)

 

Φορητό dvd player το είχα κάνει και με την κάρτα 2 ΓΙΓΑ. Απλά βρείτε στο google το πρόγραμμα total video converter. Μπορείτε με αυτό να μετατρέψετε ταινία των 4 ΓΙΓΑ σε μόλις 0,7-0,9 ΓΙΓΑ σε μορφή divx. Η μορφή αυτή παίζει ΑΨΟΓΑ στο μέγεθος οθόνης του vector, χωρίς την ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ απώλεια ποιότητας εικόνας. Έτσι σε μια κάρτα 2 ΓΙΓΑ χωράνε τουλάχιστον 2 ταινίες συν το script για να παίζει και φύγατε. Σε μια 4 ΓΙΓΑ χωράνε 4-5 ταινίες

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Φορητό dvd player το είχα κάνει και με την κάρτα 2 ΓΙΓΑ. Απλά βρείτε στο google το πρόγραμμα total video converter. Μπορείτε με αυτό να μετατρέψετε ταινία των 4 ΓΙΓΑ σε μόλις 0,7-0,9 ΓΙΓΑ σε μορφή divx. Η μορφή αυτή παίζει ΑΨΟΓΑ στο μέγεθος οθόνης του vector, χωρίς την ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ απώλεια ποιότητας εικόνας. Έτσι σε μια κάρτα 2 ΓΙΓΑ χωράνε τουλάχιστον 2 ταινίες συν το script για να παίζει και φύγατε. Σε μια 4 ΓΙΓΑ χωράνε 4-5 ταινίες

 

Εδώ που τα λέμε δεν είναι μόνο οι ταινίες που χρειάζεται ο χώρος.

Για σκέψου το iGO8 με τα 3D του, τα σεα και τα μεα του, πώς θα το στριμώξουμε σε μικρή κάρτα?

Θα πνίγεται. Να του ετοιμάσουμε λοιπόν από τώρα το δωμάτιο του ε?

:D

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που τα λέμε δεν είναι μόνο οι ταινίες που χρειάζεται ο χώρος.

Για σκέψου το iGO8 με τα 3D του, τα σεα και τα μεα του, πώς θα το στριμώξουμε σε μικρή κάρτα?

Θα πνίγεται. Να του ετοιμάσουμε λοιπόν από τώρα το δωμάτιο του ε?

:D

 

Εδώ δυσκολευόμαστε να δουλέψει το 2006 και θα βρούμε ξέμπαρκο το 2008 να το καλέσουμε στον ξενώνα; Αν το είδες να κυκλοφορεί ελεύθερο, πες μας. Ενα περαστικό 2008 που είδα, δεν μπορώ να το φιλοξενήσω στο 380. Μάλλον δεν είνα έτοιμο για ΡΝΑ και δεν ξέρω πως να το κάνω. Αν ξέρει κανείς κάτι ας μας πει.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Εδώ και αρκετό καιρό διαβάζω τις προσπάθειες που κάνετε για αναβάθμιση (έχω μείνει άφωνος με τις αρχικές καινοτομίες του bbbb) των vector (ανεξαρτήτου εκδόσεως). Η αλήθεια είναι ότι αποφάσισα και αγόρασα και εγώ ένα Vector 590 σήμερα και όπως είναι λογικό θα ήθελα να μου "χαρίσετε" την τεχνογνωσία που μετά κόπων και προσπαθειών αποκτήσατε.

Δυστυχώς όπως και προγενέστεροι φίλοι θα ήθελα να ζητήσω αν υπάρχουν κάπου συγκεντρωμένα οι οδηγίες για όλες τις δυνατές αναβαθμίσεις του συγκεκριμένου μοντέλου (590 -σε προγράμματα πλοήγησης και λοιπά προγράμματα), επειδή βρίσκω διάσπαρτα ιδέες και χάνομαι παρά βρίσκω άκρη. Επίσης το αρχείο που δίνει ο bbbb στην σελίδα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=174595&page=51 περιέχει και τα προγράμματα Destinator 6 & 7 ή για αυτά πρέπει να πάμε άλλου για να τα κάνουμε download; Επίσης το αρχείο (χάρτης GreeceU) εμπεριέχεται;;

Θέλω την βοήθεια σας, δεδομένου ότι είναι κρίμα η τόση διάσπαρτη γνώση να μην μοιράζεται απλόχερα..

 

Σας ευχαριστώ!

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Φιλε bpanos καλος ηρθες στην παρεα .:):)

Εχω & εγω το 590. στο μενου που εκανε ο φιλος bbbb για μας εχει 3 φακελους (boot - skin - destinatorapps) & ενα calibration για να αντικαταστησουμε το μανισιο..

Τωρα μεσα στο φακελο destinatorapps θα πρεπει εσυ να κανεις 2 ακομα φακελους για να βαλεις το dest6 & to dest7 . & ενα ακομα για τον χαρτη .

Τορα τους χαρτες & το dest πρεπει να ανοιξεις λογαργιασμο στην σελιδα της NGI

Kατα καιρους εχουν δωσει τα παιδια και αλλες εφαρμογες (παιχνιδακια..κτλ) θελει διαβασμα ομως γιατι δεν θα τα βρεις συγκεντρομενα καπου:ninja:

Εσυ σε ποιο σημειο το εφτασες το 590 ?

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα το αγόρασα χrupista και απλά επειδή κατά καιρούς έβλεπα το συγκεκριμένο forum (και κυρίως μου αρέσει να σκαλίσω) τα ψάχνω όλα για έχω καταλάβει τι γίνεται και ξεκινήσω την εργασία αύριο. Ευχαριστώ πολύ για τα μέχρι τώρα στοιχεία, και ελπίζω ότι μπορώ να βασίζομαι στην βοήθεια σας αν κάπου κολλήσω.

Καλό βράδυ!

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια , σημερα ειδα στην σελιδα της DIS οτι με 65 euro σου στελνουν καρτα μνημης με το καινουργιο vector master και ανανεωμενους χαρτες. Δηλαδη εμεις που το αγορασαμε πριν 2 μηνες δεν θα επρεπε να εχουμε υποστηριξη δωρεαν για 1 χρονο!!! Πλακα μας κανουν....Μας το πουλανε με το παλιο λογισμικο και πληρωνουμε για να το αναβαθμισουμε
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια , σημερα ειδα στην σελιδα της DIS οτι με 65 euro σου στελνουν καρτα μνημης με το καινουργιο vector master και ανανεωμενους χαρτες. Δηλαδη εμεις που το αγορασαμε πριν 2 μηνες δεν θα επρεπε να εχουμε υποστηριξη δωρεαν για 1 χρονο!!! Πλακα μας κανουν....Μας το πουλανε με το παλιο λογισμικο και πληρωνουμε για να το αναβαθμισουμε

Το 380-390 που εχουμε παρει ειχαν το PAPAGO. Με το 590 αρχισαν να δινουν το VECTOR MASTER. Μηπως ειμαστε υπερβολικοι?

Για μενα η εωτηση ειναι πως θα μπορεσουμε να βαλουμε το VECTOR MASTER στο NEWMENU1 του φιλου bbbb. Φιλε bbbb εξαρτωμαστε απο την καλη σου θεληση παλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια , σημερα ειδα στην σελιδα της DIS οτι με 65 euro σου στελνουν καρτα μνημης με το καινουργιο vector master και ανανεωμενους χαρτες. Δηλαδη εμεις που το αγορασαμε πριν 2 μηνες δεν θα επρεπε να εχουμε υποστηριξη δωρεαν για 1 χρονο!!! Πλακα μας κανουν....Μας το πουλανε με το παλιο λογισμικο και πληρωνουμε για να το αναβαθμισουμε

 

Φίλε odisseas, μάλλον μπερδεύτηκες. Αναβάθμιση ΧΑΡΤΩΝ για τα 380/390, θα έχουμε δωρεάν. Αυτή η διαφήμιση της dis λέε ότι, ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ να αλλάξεις το πρόγραμμα πλοήγησης απο papago 12 σε vector navigation software, τότε πληρώνεις 65 ευρώ και παίρνεις και τους νέους χάρτες. Η αναβάθμιση των χαρτών αυτών ήδη υπάρχει δωρεάν απο παραμονή Χριστουγέννων.. Τώρα το πόσο αξίζει να αλλάξεις πρόγραμμα πλοήγησης, με τους ίδιους χάρτες,(από όσα λένε΄κάποιοι που δοκίμασν τους νέους χάρτες του 590, δεν έχουν διαφορά από τους άλλους των 380/390) ο καθένας κάνει ότι νομίζει. Υποθέτω οτι, αν κάποιος έχει ΑΛΛΟ ΡΝΑ και όχι τα vector 380/390, μπορεί να αγοράσει και να δοκιμάσει το vector navigation software. Στην περίπτωση που δουλεύει σε άλλα ΡΝΑ, είναι μια κάποια οικονομική λύση, να αγοράσει κανείς πρόγραμμα και χάρτες με 65 ευρώ. Με όλες τις ατέλειές του. Σίγουρα θα πιεστούν και οι υπόλοιποι να φτηνήνουν τα προγράμματά τους. Ηδη το igo έδωσε δωρεάν τους νέους χάρτες του.:cool:

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...