Jump to content

How I Met Your Mother (CBS)


jim19
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με τη διαφορα οτι ο Ross ηταν φοβερος χαρακτηρας με τεραστια επιτυχια σε ολες τις σεζον του Friends και προσωπικα ο αγαπημενος μου της σειρας .Ο Τεντ ειναι υπερβολικα σοφτ, και πολυ "φιλεναδας " για τα γουστα μου. Και δε λεω μονο στη παρεα αλλα και γενικα .Και οι "καφριλες " που κανει σπανιως ,λιγο οτι να ναι...

Γενικα σε πολλα επεισοδια ,επιβεβαιωνομαι οτι συνεχιζω και βλεπω τη σειρα απλα και μονο για το Μπαρνευ ,αντε και λιιιγο Μαρσαλ...

 

Eγώ "συμπαθούσα" όλους τους χαρακτήρες των Friends, για διαφορετικό λόγο τον καθένα (δέκα χρόνια ήταν αυτά :) ). Για να σου πω την αλήθεια συνήθως στις σειρές με καλογραμμένους δευτερεύοντες χαρακτήρες, σπάνια ο πρωταγωνιστής είναι ιδιαίτερα συμπαθής στο κοινό.

 

Aλλά ο Ross ποτέ δεν ήταν ο αγαπημένος μου χαρακτήρας (όπως και τώρα ο Ted). Και ο Ted και ο Ross είναι άνθρωποι που δεν μπορώ να "κατανοήσω" (με την ψύχωση με το γάμο και τις παράξενες συνήθειές τους), αλλά στο θέμα καφρίλα ο Ted είναι άνετα πιο "κάφρος" (έστω και... ξενέρωτος κάφρος) από το Ross. Ο Ross δε θυμάμαι να έκανε ποτέ τίποτα ιδιαίτερα κάφρικο επειδή έτσι το ήθελε. Συνήθως τον έμπλεκαν ο Joey και o Chandler σε κάποια καφρίλα.

 

Ο Barney ειναι ο πιο αστείος χαρακτήρας της σειράς. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Απλά νομίζω πως ακόμα και αυτόν τον χαρακτήρα, που ήταν πάντα υπερβολικός, τον έχουν "ξεχειλώσει" τις τελευταίες σεζόν. Ήταν ΟΚ όταν ξέραμε πως είναι ένας γκομενάκιας τύπος που δε θέλει με τίποτα να δεθεί κτλ. Αλλά όταν άρχισαν τα μπλεξίματα με

τη Robin

με την οποία κατά την άποψή μου υπήρχε τόση χημεία όσο και ανάμεσα στη Rachel και τον Joey (δηλαδή, καμία χημεία) και έπειτα στο καπάκι τον ξαναγύρισαν στον παλιό, γκομενιάρη ευατό του...εεεε....εντάξει το παράκαναν. Ήταν που ήταν μονοδιάστατος χαρακτήρας, πήγαν και τον έκαναν...καρτούν.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 271
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Xμ, το τελευταίο είναι λίγο περίεργο.

 

-Μου άρεσε πχ

η ανατροπή με την "λάθος" ιστορία Lilly/Barney και η "αποκάλυψη" του τι είχε γίνει πραγματικά, που μας επέτρεψε να δούμε και μια σκηνή από το "μέλλον", την οποία προφανώς θα συνδέσουμε σε άλλη σεζόν όπως είχε γίνει με την κατσίκα παλαιότερα.

 

-Η "Mermaid theory" ήταν επίσης καλή, και το πώς θα επιδράσει στους Ted-Zoey.

-O MacLachlan ήταν και πάλι αρκετά καλός ως Captain στο guest του.

 

Παρόλο λοιπόν που το βρήκα αρκετά έξυπνο και ευχάριστο επεισόδιο, κάπου ένιωθα ότι όλα αυτά τα έχουμε ξαναδει...

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα μολις τωρα...Απογοητευση ,πολυ μονοτονη εχει γινει η σειρα τωρα τελευταια και μου φαινεται πως μονο τα επεισοδια οπου δινει ρεσιταλ ο Μπαρνευ τη κρατανε.

Και το σημερινο δεν ηταν ενα απο αυτα .

Link to comment
Share on other sites

Nα και ο ηχοs του κινητου του barney:

http://www.2shared.com/audio/3CoixwHL/bsrt2.html

Aπο το να βλεπω και να ξαναβλεπω friends και bundys,μια χαρα ειναι το h.i.m.y.m.

Τα φιλαρακια ανεβασανε πολυ ψηλα το πηχη στο θεμα ποιοτικη city-κομωδια,οποτε ειναι επομενο η σκληρη κριτικη στους μεταγεννεστερους.

Eξου και οι συγκρισεις.Η λιλη ειναι η μονικα,για μενα ο μαρσαλ ειναι ο ρος,ο μπαρνευ ειναι μειγμα τσαντλερ και τζου,η ρομπιν πιο κοντα στη φοιβη.

Ο τεντ ειναι ειναι σχετικα ρος.

Τι να κανουν και οι σεναριογραφοι,ποτε δεν ξερεις ποσο μακρια θα παει η επιτυχια.....

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τις συνεχείς συγκρίσεις του HIMYM με το Friends. Το ένα είναι ίσως το καλύτερο sitcom που πέρασε ποτέ από την τηλεόραση και το άλλο ένα sitcom της σειράς με καρτούν χαρακτήρες από τους οποίους οι πιο πολλοί είναι αντιπαθητικοί και το οποίο κατά την γνώμη μου δεν είναι καν αστείο.

Το μόνο κοινό είναι πως και στα δύο είναι μια παρέα 5-6 ατόμων στην Νέα Υόρκη.

 

Από ΄κει και πέρα αν κανείς ψάχνει να βρει κοινά στοιχεία με το ζόρι, θα τα βρει.

 

Πάντως δεν θυμάμαι πότε είναι η τελευταία φορά που γέλασα με το HIMYM, δεν μπορώ να καταλάβω πως κάποιοι βρίσκουν αστείο τον Barney π.χ., όσο για τον πρωταγωνιστή είναι ΑΝΤΙΠΑΘΕΣΤΑΤΟΣ.

 

Καθαρά από βαρεμάρα συνεχίζω να το βλέπω, απλά για να περάσει ένα 20λεπτο.

Link to comment
Share on other sites

 

Τι να κανουν και οι σεναριογραφοι,ποτε δεν ξερεις ποσο μακρια θα παει η επιτυχια.....

 

Αυτο το θεμα παντως με τις πολλες σεζον και να μην αποκαλυπτει τιποτα για τη μητερα , κατανταει λιγο κουραστικο για μενα ...

Link to comment
Share on other sites

Mα ειναι φανερες οι ομοιοτητες των 2 σηριαλ.

Μηπως ειναι πιο ρεαλιστικο και κοντα στην πραγματικοτητα το himym?

H ητανε λιγοτερο σιχαμενος ο "joey"?

Oπως οι friends κλεψανε ενα σωρο ιδεες απο τους bundys,ετσι και τωρα,για να βγαλουν τοσα επεισοδια θα κλεψουν.....

Το να πρωταθει ο "burney" 5 φορες για emy,κατι λεει αυτο.

Απο εκει και περα ειναι θεμα γουστου.....

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Φοβερο το νεο επεισοδιο! χαλαρα το καλυτερο της 6ης σεζον...
Link to comment
Share on other sites

Δεν τρελάθηκα κιόλας (ούτε και με το guest της Katy Perry).

Και επίσης το έχουν παρακάνει λίγο το τέχνασμα αυτό με το "ίδιο ιστορία από πολλές πλευρές".

Νομίζω πως έχει κουράσει αυτό. Πρέπει να σκεφτούν κάτι πιο φρέσκο.

 

Πάνως χάρηκα για τον Ted :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

η katy perry ηταν η κοπελιτσα; δεν τη γνωρισα!
Link to comment
Share on other sites

Δεν τρελάθηκα κιόλας (ούτε και με το guest της Katy Perry).

Και επίσης το έχουν παρακάνει λίγο το τέχνασμα αυτό με το "ίδιο ιστορία από πολλές πλευρές".

Νομίζω πως έχει κουράσει αυτό. Πρέπει να σκεφτούν κάτι πιο φρέσκο.

 

Πάνως χάρηκα για τον Ted :)

Κάπως έτσι. Μου φάνηκε πολύ καλό επεισόδιο, όμως όλα είχα την αίσθηση ότι τα είχαμε ξαναδεί στο HIMYM.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

6x17 <- To επεισόδιο που οι σεναριογράφοι "jumped the shark" για χιλιοστή φορά!

 

Είδαν πως δεν πρόκειται να κοπεί η σειρά ούτε και φέτος και έτσι αποφάσισαν (ηλιθιωδώς) να

μην κάνουν τη Zoey τη μητέρα

.

 

To έχουν παρατραβήξει απίστευτα και δεν είναι να πεις πως δε χρειάζεται μια ανανέωση η σειρά... :mad:

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως επρεπε ηδη να εχει σταματησει.

Δε με χαλαει να τη βλεπω , απεναντιας, αλλα ειναι τοσο εξωφρενικα μονοτονη πλεον και η ιστορια δε προχωραει που δε βρισκω νοημα.

:X
Link to comment
Share on other sites

Μονοτονη και βαρετη κι οτι αλλο θες ειναι ...

Ο ενθουσιασμος που υπηρχε στις 3 πρωτες σαιζον δεν υπαρχει για κανεναν λογο πλεον και δυστυχως δε με ενθουσιαζει ιδιαιτερα ουτε ο Barney πια ,που απο τη 4η σαιζον και μετα μονο για αυτον το βλεπα...

Link to comment
Share on other sites

6x17 <- To επεισόδιο που οι σεναριογράφοι "jumped the shark" για χιλιοστή φορά!

 

Είδαν πως δεν πρόκειται να κοπεί η σειρά ούτε και φέτος και έτσι αποφάσισαν (ηλιθιωδώς) να

μην κάνουν τη Zoey τη μητέρα

.

 

To έχουν παρατραβήξει απίστευτα και δεν είναι να πεις πως δε χρειάζεται μια ανανέωση η σειρά... :mad:

 

Το εχουν παρατραβηξει, γιατι η σειρα εχει ακομα καλη τηλεθεαση. Φανταζομαι οτι οποτε σχεδον θελουν μπορουν να την ολοκληρωσουν, αφου λογικα θα χρειαστει ενα arc 5-6 επεισοδιων.

 

Κατα δευτερον, βασει δηλωσεων των σεναριογραφων το καλοκαιρι, μεχρι να τελειωσει ο κυκλος αυτος θα ξερουμε ποια ειναι.

 

Η Zoey ηταν απιθανο να ειναι, για τον απλο λογο οτι ο Τεντ εχει πει οτι την εχει γνωρισει σε ενα γαμο ΚΑΙ οτι ηταν συγκατοικος μιας κοπελας με την οποια εβγαινε (πραγματα που για αυτην δεν ισχυουν). Απλα ειναι ηλιθιο που την ενσωματωσαν στη σειρα, απο την αποψη οτι μια σχεση που ειναι καταδικασμενη να αποτυχει δεν μπορει να σου κρατησει το ενδιαφερον. (Επισης, "σπαταλησαν" την Jennifer Morrison για αυτον τον ρολο αντι της Mother. ;))

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Η Zoey ηταν απιθανο να ειναι, για τον απλο λογο οτι ο Τεντ εχει πει οτι την εχει γνωρισει σε ενα γαμο ΚΑΙ οτι ηταν συγκατοικος μιας κοπελας με την οποια εβγαινε (πραγματα που για αυτην δεν ισχυουν). Απλα ειναι ηλιθιο που την ενσωματωσαν στη σειρα, απο την αποψη οτι μια σχεση που ειναι καταδικασμενη να αποτυχει δεν μπορει να σου κρατησει το ενδιαφερον. (Επισης, "σπαταλησαν" την Jennifer Morrison για αυτον τον ρολο αντι της Mother. ;))

 

...και τώρα μάλιστα μας ανακοίνωσαν και επίσημα -μέσω του flashforward του Τed στο 2021 - ότι κάποια στιγμή χωρίζουν, οπότε αν αυτό δε συμβεί στο επεισόδιο της Δευτέρας, είναι απλά τελείως αψυχολόγητη κίνηση, γιατί πλέον παρακολουθούμε μια σχέση που όχι μόνο ξέρουμε πως δεν κατέληξε κάπου αλλά που ξέρουμε και την ημερομηνία λήξης της (κάπου στο 2011). Απλά...χαζό.

 

Όσο για τα άλλα που λες...εντάξει το HIMYM έχει μια τάση να εντάσει στην υπόθεση αυτά που έχει πει με τελείως κουφούς τρόπους. Δε θα μου έκανε εντύπωση π.χ. να χώριζε τώρα με τη Zoey και να την ξανάβρισκε σε ένα γάμο - και να μας το πάσαραν ως "και τότε τη γνώρισε πραγματικά" - και κάποια στιγμή να ανακάλυπταν πως ήταν συγκάτοικος μιας από τις κοπέλες του Ted. Για το τελευταίο μάλιστα θα μπορούσαν να κάνουν και ολόκληρο επεισόδιο για την αμηχανία της όλης κατάστασης.

 

Τέλος πάντων, δεν έχει και πολύ νόημα όλο αυτό γιατί προφανώς και δεν πρόκειται να είναι η Zoey η Μητέρα, αλλά απλά έχει παρατραβήξει το κακό με τη σειρά και όπως είπα και στο προηγούμενο post μου, το να γνώριζε τη Μητέρα θα έφερνε μια ανανέωση που πραγματικά χρειάζεται η σειρά.

 

Άσε που το story arc με τη Μητέρα θα μπορούσε να είναι από - όπως λες και εσύ - 5-6 επεισόδια μέχρι 2-3 σεζόν.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει το σημερινο επεισοδιο, οσο κι αν δε μου αρεσει η σαιζον , πρεπει να πω οτι εδωσε ρεστα ... το καλυτερο της 6ης τωρα ανετα .
Link to comment
Share on other sites

η μελαχρινουλα του Μπαρνευ επαιζε το καλοκαιρι στο -μολις 6 επεισοδια- 100 questions

 

ακυρο αλλα το θυμηθηκα. Να μη το πω?

:X
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει το σημερινο επεισοδιο, οσο κι αν δε μου αρεσει η σαιζον , πρεπει να πω οτι εδωσε ρεστα ... το καλυτερο της 6ης τωρα ανετα .

 

Δε συμφωνώ καθόλου.

Το βρήκα εξαιρετικά βαρετό.

Και η ιδέα με το σκύλο ήταν απίστευτα χαζή. Αν την είχανε κρατήσει στην αρχή και δεν το είχανε τραβήξει σε όλο το επεισόδιο κάπως θα ήταν ΟΚ, αλλά τελικά το τράβηξαν και αυτό από τα μαλλιά. Και κλασικά η Robin είναι το αστείο της παρέας - χωρίς να έχει καμία λογική όλο αυτό.

Γιατί να φέρει στους φίλους της τον τύπο αυτό;;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδιά αυτή η Nora ποιά είναι στην πραγματικότητα;είναι πολύ ωραία!!

 

Άγνωστη σχετικά ηθοποιός.

Όντως πολύ καλή.

Nazanin Boniadi

http://www.imdb.com/name/nm2258164/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Προτελευταίο επεισόδιο για φέτος.

 

 

Ο Ted όπως πάντα άργησε σχεδόν μια σεζόν να καταλάβει ότι η Zoey δεν είναι η κατάλληλη. Και ήταν έτοιμος να "προδώσει" τον Barney απλώς για να της κάνει το χατήρι. Αφού δε αυτή τον πρόδωσε, αποκαλύπτοντας τη συνομιλία τους και εκθέτοντάς τον, εκείνος στενοχωρήθηκε κιόλας που η Zoey έφυγε τρέχοντας στο τέλος...

 

 

Τι να πει κανείς...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αν και επιφυλακτικος στην αρχης,μου ειναι πολυς συμπαθης η σειρα.εχω δε μεχρι 6Χ25.

Διαβασα οτι θα συνεχιστει για αλλα 2 χρονια σιγουρα,δηλαδη πεσανε υπογραφες.:)

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...