Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6500 Slide


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα γνωρίζει κανένας που θα βρω την συγκεκριμένη εφαρμογή; το κινητό μου είναι το 6500slide και το νοκια 6151. Αλλά μόνο για series 40 μοντέλα την θέλω. Αν μπορείτε ευχαριστώ εκ των προτέρων. Διότι ψάχνω και δεν βρίσκω.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κύριοι,

έχω εδώ και λίγες ημέρες ένα 6500s στα χέρια μου και έχω ξεκινήσει διαδικασία "ρεκτιφιέ" (software upgrade, αλλαγή πρόσοψης, καπάκια κλπ, πλάκα έχει).

Μπορεί κάποιος να μου πει που θα βρω εφαρμογές για το συγκεκριμένο τηλέφωνο ?

δηλ. office (αν υπάρχει) ή κάτι αντίστοιχο τέλος πάντων για να ανοίγω αρχεία excel, word κλπ ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι,

έχω εδώ και λίγες ημέρες ένα 6500s στα χέρια μου και έχω ξεκινήσει διαδικασία "ρεκτιφιέ" (software upgrade, αλλαγή πρόσοψης, καπάκια κλπ, πλάκα έχει).

Μπορεί κάποιος να μου πει που θα βρω εφαρμογές για το συγκεκριμένο τηλέφωνο ?

δηλ. office (αν υπάρχει) ή κάτι αντίστοιχο τέλος πάντων για να ανοίγω αρχεία excel, word κλπ ?

 

Ευχαριστώ

 

και εγω εχω το ιδιο μοντελο εψαχνα να βρω αρχειο που να διαβαζει word και excell και δεν βρηκα κατι . εφαρμογες για κινητα απο οσο ψαξει εχει εδω ******** . ριξε μια ματια . update εχω κανει ειναι αρκετα ευκολο μεσω ιντερνετ οσο για την αλλαγη προσοψης ποσο σου εχει κοστισει; . απο οσο ειχα ψαξει παλια ειναι πανακριβη. λογω των μεταλλικων καλυματων

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η αναφορά σε σελίδες που περιέχουν παράνομο υλικό.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χρόνια πολλά,

αγάπη, υγεία κ ευτυχία σε όλους !!!!

 

έχω 1 πρόβλημα με το κινητό μου ... μου βγάζει ''ανεπαρκής μνήμη η ενημέρωση ακυρώθηκε'' η μνήμη όμως δεν ειναι γεμάτη .. σβησμένα όλα μηνύματα κλπ

εχω και μια καρτα 2 gb μαλλον ειναι λιγο χαλασμένη αλλα παλι το ίδιο μνμ ... βάζω την εργοστασιακη καρτα που ειναι οκ κ παλι το ίδιο μνμ ...

μου εχει πέσει βέβαια κατω το κινητο μερικές φόρες , δεν ξερω όμως αν εχει σχέση ....

στο νοκια.com δεν το εχουν το 6500 slide για να κανω αναβάθμιση λογισμικού

 

ξέρετε πως επιδιορθώνεται το πρόβλημα ? :cry:

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά,

αγάπη, υγεία κ ευτυχία σε όλους !!!!

 

έχω 1 πρόβλημα με το κινητό μου ... μου βγάζει ''ανεπαρκής μνήμη η ενημέρωση ακυρώθηκε'' η μνήμη όμως δεν ειναι γεμάτη .. σβησμένα όλα μηνύματα κλπ

εχω και μια καρτα 2 gb μαλλον ειναι λιγο χαλασμένη αλλα παλι το ίδιο μνμ ... βάζω την εργοστασιακη καρτα που ειναι οκ κ παλι το ίδιο μνμ ...

μου εχει πέσει βέβαια κατω το κινητο μερικές φόρες , δεν ξερω όμως αν εχει σχέση ....

στο νοκια.com δεν το εχουν το 6500 slide για να κανω αναβάθμιση λογισμικού

 

ξέρετε πως επιδιορθώνεται το πρόβλημα ? :cry:

 

ευχαριστώ

 

περιεργο αυτο που μου λες κατα την γνωμη μου δοκιμασε να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων απο την ρυθμισεις του μενου τις συσκευης σου και να ξανα προσπαθησεις να κανεις την αναβαθμιση. μπηκα στο σιτε τισ νοκια και το εχουνε κανονικα το κινητο http://www.nokia.gr/products/phones/6500-slide κατεβασε το καινουγιο pc suite διοτι εχει αλλαξει τελειωσ το παλιο pc suite ητανε στα ελληνικα ενω το καινουργιο ειναι τις ovi και ειναι μονο στα αγγλικα και ακολουθησε τις οδηγιες. πριν την αναβαθμιση φροντισε να εχεις φορτισει καλα το κινητο σου διοτι αλλιως δν ξεκιναει η αναβαθμιση.. επισης βγαλε την και την καρτα μνημης πριν ξεκινησεις ξερω οτι δεν παιζει ρολο αλλα ποτε δεν ξερεις. εαν παλι δν τα καταφερεις παρε τηλ την νοκια να σου πουν τι να κανεις .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδια ειχα συνδεδεμενο το κινητο με το ovi suite και εκει που μετεφερα κατι μηνυματα (ηταν πολλα)ξαφνικα αναβοσβηνε και δεν εκανε τιποτα!εβγαλα την μπαταρια και την ξαναεβαλα αλλα κανει απο μονο τ επανεκκινησεις..τι να του κανω?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχει βγάλει η Νόκια κάποιο καινούργιο μοντέλο σαν "αναβάθμιση" του 6500? Ψάχνω κάποιο με slide και δεν βρίσκω τίποτα... :(
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγάλει η Νόκια κάποιο καινούργιο μοντέλο σαν "αναβάθμιση" του 6500? Ψάχνω κάποιο με slide και δεν βρίσκω τίποτα... :(

Ίσως το 6700 slide?Δεν είμαι σίγουρος.

 

http://www.nokia.gr/support/support/6700-slide

Link to comment
Share on other sites

Αν κοιτάς μόνο για Series40 με slide τότε τα τελευταία που ανακοινώθηκαν, αλλά δεν είναι αντικαταστάτες του 6500slide, είναι τα 7230( 24/11/09), Χ3-00 (2/9/09) και 6600islide (19/5/09). Κάτι νεότερο μέσα στο 2010 δεν είδα να υπάρχει.

 

Το 6700slide, που αναφέρει @bomber21, είναι Symbian S60 3rd edition.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να με βοηθήσετε στο εξής. Έχω ανεπιθύμητες κλησεις και θελω να κάνω φραγη στα νουμερα αυτα υπάρχει κάποιο πρόγραμμα σαν το blacklist για το κινητο μας;;;

Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σε ολους. Σημερα προσπαθωντας να αναβαθμισω το 6500s που εχω με το nokia software updater, το προγραμμα κολλησε και τωρα το τηλεφωνο δεν λειτουργει, παρα μονο αναβει η οθονη και δεν δειχνει τιποτα. Με λιγο ψαξιμο στο νετ μαλλον θελει "φλασαρισμα". Αυτο πως θα γινει και τι εργαλεια( π.χ. καλώδια) απαιτουνται? Ευχαριστω!

 

Υ.Γ. εαν το θεμα ανηκει αλλου παρακαλω θερμα τους διαχειριστες να το μεταφερουν.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το flash-αρεις με το phoenix. Δεν χρειάζεται κάποιο ιδιαίτερο εξοπλισμό παρά μόνο το καλώδιο που έχεις για να συνδέεις το κινητό με το pc σου. Το πρόγραμμα που σου λέω θα το βρεις με μια αναζήτηση στο Google. Καλό είναι να δεις και video με τις οδηγίες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να φλασαρεις ενα κινητο ακομα και αν ειναι κλειστο?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να φλασαρεις ενα κινητο ακομα και αν ειναι κλειστο?

 

ναι θα επιλεξεις την επιλογη dead phone

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ναι θα επιλεξεις την επιλογη dead phone

 

μα που ειναι αυτη η επιλογη?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

μα που ειναι αυτη η επιλογη?

 

στο phoenix

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

στο phoenix

 

τεσπα εγω δεν βλεπω καμια τετοια επιλογη!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας, θα το δοκιμασω και θα σας πω. Κατι ακομα, παιζει ρολο ποια εκδοση του phoenix εχουμε?

Ευχαριστω!:)

 

Edit: το δοκιμασα συμφωνα με τον οδηγο αυτο

αλλα οταν παω να βαλω το product code μου βγαζει το εξης "Neither dp1.0 nor dp2.0 was found for the product, or the product cannot be identified."

Τι μπροει να συμβαινει????

 

Τα φωτα σας !!

Ευχαριστω εκ των προτερων

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση του phoenix παίζει ρόλο για το αν υποστηρίζει κάποια συγκεκριμένη συσκευή ή όχι.Ρίξε μια ματιά στον οδηγό που υπάρχει για τα symbian To κινητό μου έσβησε και δεν ανοίγει, τι κάνω;

(Flashing dead device)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ποιο συνδυασμο πληκτρων παταμε στο κθνητο αυτο οταν ειναι κλειστο για φορματ?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

ποιο συνδυασμο πληκτρων παταμε στο κθνητο αυτο οταν ειναι κλειστο για φορματ?

 

δεν μπορεις... μονο να το φλασαρεις μπορεις

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις... μονο να το φλασαρεις μπορεις

 

μου βγαζει το εξης "Neither dp1.0 nor dp2.0 was found for the product, or the product cannot be identified" οπως στον φιλο πιο πανω....τι γινεται?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα. εχω το νοκια 6500 σλαιντ, κ μου εχει προβλημα.

οταν το ανοιγω κολαει στο προφιλ πτησης, κ μετα δεν μπορω να πατησω κανενα κουμπι. ας μου σωσει καποιοσ τα φωτα του, γιατι ειμαι ασχετη εντελως.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχω το νοκια 6500 σλαιντ, κ μου εχει προβλημα.

οταν το ανοιγω κολαει στο προφιλ πτησης, κ μετα δεν μπορω να πατησω κανενα κουμπι. ας μου σωσει καποιοσ τα φωτα του, γιατι ειμαι ασχετη εντελως.

 

μπορείς να βάλεις όταν ανοίγεις το κινητό σου να μην σε ρωτάει για το εάν θέλεις να ενεργοποιηθεί το κινητό σου ως προφίλ πτήσης. Μέσα από τις ρυθμίσεις και μετά τηλέφωνο υπάρχει η επιλογή για την ερώτηση έναρξης για το προφίλ πτήσης βαλτώ στο όχι. Επίσης εάν βλέπεις ότι σου κολλάει να μην το βάζεις καθόλου στο προφίλ εν πτηση. Εάν πάλι δεν βρεις καμία ανταπόκριση από αυτα πού σου είπα κατέβασε το pc suite ή το Ovi suite και κανε αναβάθμιση λογισμικού ξανά και άμα σου συμβαίνει πάλι το ίδιο πήγαινε σε κατάστημα νοκια να σου που τι φταει. Αν και πιστεύω ότι με μια αναβάθμιση όλα θα είναι οκ .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...