Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6500 Slide


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεις να περιγράψεις την διαδικασία για να το κάνουμε και εμείς?

 

Ναι, μπραβο, πες μας πως γινεται :rolleyes:

Οντως απο Γερμανο το πηρα....

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να περιγράψεις την διαδικασία για να το κάνουμε και εμείς?

 

Ναι, μπραβο, πες μας πως γινεται :rolleyes:

Οντως απο Γερμανο το πηρα....

 

Δειτε τον οδηγο που εχω ανεβασει στο θεμα του Ν73.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2111406#post2111406

Αναφερεται σε μετατροπη απο απλο Ν73 σε ΜΕ.

Η διαδικασια ειναι ιδια αρκει να χρησιμοποιησετε

το Ελληνικο product code του 6500 slide.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δειτε τον οδηγο που εχω ανεβασει στο θεμα του Ν73.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2111406#post2111406

Αναφερεται σε μετατροπη απο απλο Ν73 σε ΜΕ.

Η διαδικασια ειναι ιδια αρκει να χρησιμοποιησετε

το Ελληνικο product code του 6500 slide.

 

Υπαρχει τροπος να βρουμε το Ελληνικο product code του 6500 χωρις να...ξεκοιλιασουμε το κακομοιρο το κινητο ? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να βρουμε το Ελληνικο product code του 6500 χωρις να...ξεκοιλιασουμε το κακομοιρο το κινητο ? :confused:

 

Δεν χρειαζεται να ξεκοιλιασεις κατι :p

Αρκει να μας καποιος κατοχος του ελληνικου 6500-S

το product code.

 

 

Πληροφοριακα ,το product code ειναι ο 7-ψηφιος κωδικος

που βρισκεται στο εσωτερικο της συσκευης, κατω απο

την μπαταρια.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να ξεκοιλιασεις κατι :p

Αρκει να μας καποιος κατοχος του ελληνικου 6500-S

το product code.

 

 

Πληροφοριακα ,το product code ειναι ο 7-ψηφιος κωδικος

που βρισκεται στο εσωτερικο της συσκευης, κατω απο

την μπαταρια.

 

Nervous κοιτα τι βρηκα εδω http://www.gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=473595

Λες....?? :):) Παρεμπιπτοντως, εβγαλα τη μπαταρια μου και απο κατω γραφει: CODE: 0549717

Αυτος ειναι ο αριθμος ?? :)

Link to comment
Share on other sites

Nervous κοιτα τι βρηκα εδω http://www.gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=473595

Λες....?? :):) Παρεμπιπτοντως, εβγαλα τη μπαταρια μου και απο κατω γραφει: CODE: 0549717

Αυτος ειναι ο αριθμος ?? :)

Ναι, αυτό είναι το product code.

Εσύ θα επιλέξεις το

549726 RM-240 CTR SILVER EURO-H GREEK

ή

557537 RM-240 CTR BLACK EURO-H GREEK

 

 

Πώς καταλαβαίνουμε οτι το κινητό μας είναι παραεισαγωγής?

Βλέπω οτι απο τον Γερμανό είναι ..

Απο Vodafone, τί παίζει?

 

Βασικό κριτήριο για τα ελληνικά είναι οι Ελληνικοί χαρακτήρες στα πλήκτρα και φυσικά το product code.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... Εκανα την αλλαγη του product code με το Νεμεσις αλλα μολις τρεχω το Nokia Software Updater μου βγαζει μηνυμα οτι εχω τη νεοτερη εκδοση (4.81) και δεν με αφηνει να την εγκαταστησω ξανα..... Ααααααα, θα τις κοψω ρε παιδια !!! :tease: :rocket:
Link to comment
Share on other sites

αν και μάλλον έχει ερωτηθεί σε προηγούμενες σελίδες, η μπαταρία του πόσο κρατάει με βαριά χρήση (1,5-2 ώρες ομιλία την ημέρα)? τη βγάζει την ημέρα? ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... Εκανα την αλλαγη του product code με το Νεμεσις αλλα μολις τρεχω το Nokia Software Updater μου βγαζει μηνυμα οτι εχω τη νεοτερη εκδοση (4.81) και δεν με αφηνει να την εγκαταστησω ξανα..... Ααααααα, θα τις κοψω ρε παιδια !!! :tease: :rocket:

 

Καμια βοηθεια παιδια ???

Link to comment
Share on other sites

αν και μάλλον έχει ερωτηθεί σε προηγούμενες σελίδες, η μπαταρία του πόσο κρατάει με βαριά χρήση (1,5-2 ώρες ομιλία την ημέρα)? τη βγάζει την ημέρα? ευχαριστώ

Μπορει και 2 μερες:)

:)
Link to comment
Share on other sites

Τελικα υπαρχει τροπος να ξαναβαλω την εκδοση 3.80 στο 6500 ? Μπορει να απαντησει καποιος, πλιζ ?? :worry: :cry:

Ή εστω καποια utilities και αρχεια να φλασαρω το κινητο εγω ??

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να κανω κι εγω την αναβαθμιση κατεβαζοντας ομως το software updater απο το ελληνικο site της nokia για να αποφυγω τυχων εκπληξεις με τα ελληνικα.

 

Προς δυσαρεστη μου εκπληξη διαπιστωσα οτι στο "http://www.nokia.com.gr / Υποστήριξη και λογισμικό" το 6500 δεν υφισταται οποε και αποφασισα να μην προχωρησω στην αναβαθμιση ακομα.

 

jimbarca φοβαμαι οτι θα χρειαστει να πεταχτεις σε καποιο nokia shop για να σου βαλουν παλι το παλιοτερο λογισμικο με τα ελληνικα γιατι απο το καινουριο δεν νομιζω να εχουν καν...

Οπως και να εχει, αν αντιμετωπισεις το προβλημα , ενημερωσε μας κι εδω ;)

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Που μπορω να βρω καποια βιντεακια,για να παρω μια ιδεα για την ποιοτητα του βιντεο του 6500?Εμαι μεταξυ 6500 και G 600,αλλα επειδη με ενδιαφερει περισσοτερο η ποιοτητα του βιντεο και ακουσα οτι το 6500 θεωρειται καλυτερο, θα ηθελα να δω και καποι βιντεο.

Αν καταλαβα καλα το 6500 στην ποιοτητα βιντεο ειναι καπου μεταξυ Ν73 και Ν95? Απεχει πολυ απο το Ν95?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες επιτελους το ελυσα !!! :kill: :kill::yahoo: :w00t:

Μετα απο 5789478568246 προσπάθειες εγκαταστάσεων, απεγκαταστάσεων και διαφόρων...καταστάσεων γενικως (και αφου κοντεψα να αρχισω τα drugs στα 35 μου ! :luck:) εκανα το εξης: ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΟ ΣΒΗΣΙΜΟ απο οποιαδηποτε εγγραφη σχετικη με ΝΟΚΙΑ απο το PC, ενα fresh installation του Nokia Updater (του τελευταιου) σε ελληνικα και αλλαγη του product code του κινητου οπως υπεδειξε ο τρισμέγιστος nervous με το Nemesis v.1.0.18.12. Το ελληνικο product code για το 6500 slide ειναι 0549726. Αφου το βαλετε, τρεχετε το Nokia Updater, περνατε το firmware 4.81 και τελος !

Ουφ.... :mobile:

ΥΓ. Τι ηθελε η Alpha...Clopy ?? 15 ευρω ??? ΜΟΥΑΧΑΧΑΧΑΧΑ !!! :w00t::w00t::w00t::w00t:

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και μια εβδομάδα το Nokia 6500 slide, χωρίς να αντιμετωπίσω κανένα από τα προβλήματα που έχουν αναφερθεί (εκτός ίσως από την λανθασμένη ένδειξη μπαταρίας).

 

Έχω όμως σημαντικό πρόβλημα με τα μηνύματα, μερικές φορές τα μηνύματα μου πάνε κανονικά, άλλες φορές πάνε μισά με την ένδειξη *λείπει κείμενο* και άλλες φορές δεν πάνε καθόλου. Όλα αυτά με τον Vodafone αριθμό που χρησιμοποιούσα και στο προηγούμενο κινητό μου (εκεί δούλευε ρολόι). Έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα; Τι μπορεί να φταίει;

 

Επιπλέον παρατηρώ ότι όταν γράφω μήνυμα χωρίζεται ανα 70 χαρακτήρες.. Δηλαδή αν γράψω 210+ χαρακτήρες είναι σα να στέλνω 3 μηνύματα.. Είναι φυσιολογικό αυτό; Χρεώνεται σαν ένα μήνυμα ή σαν 3;

 

υγ. Σήμερα έκανα και την αναβάθμιση σε 4.81. Η κατάσταση παραμένει ίδια..

Link to comment
Share on other sites

@jimbarca

Ωραιος! και μαγκας! και μπραβο σου!

(αν και στη θεση σου μαλλον θα αρχιζα τα drugs χαχαχα :lol: )

 

Kαλα μιλησες με nokia και σου ειπαν οτι θα εχεις 15 ευρω χρεωση;;;

Ντροπη τους οι ξεφτιλισμενοι ... αφου το upgrade λογισμικου ειναι δωρεαν, θελανε 15 ευρω για να διπλοκλικαρουν το αντιστοιχο νεμεσις τους;

 

Θενξ για τις οδηγιες σου, θα το δοκιμασω καποια στιγμη και θα αναφερω αποτελεσματα εδω. (Το μονο που κωλωνω λιγο ειναι που με την 3.80 που εχω τωρα δεν κανει κολληματα και αν τα αρχισει μετα το upgrade θα αρχισω τα drugz στα 27 μου :p)

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

 

Επιπλέον παρατηρώ ότι όταν γράφω μήνυμα χωρίζεται ανα 70 χαρακτήρες.. Δηλαδή αν γράψω 210+ χαρακτήρες είναι σα να στέλνω 3 μηνύματα.. Είναι φυσιολογικό αυτό; Χρεώνεται σαν ένα μήνυμα ή σαν 3;

 

3 μηνυματα στελνεις ,3 χρεωνονται .

 

Για να αλλαξει αυτο ,στις ρυθμισεις των μηνυματων,

βαζεις υποστηριξη χαρακτηρων -->περιορισμενη

για να στελνεις 160 χαρακτηρες/μηνυμα..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον παρατηρώ ότι όταν γράφω μήνυμα χωρίζεται ανα 70 χαρακτήρες.. Δηλαδή αν γράψω 210+ χαρακτήρες είναι σα να στέλνω 3 μηνύματα.. Είναι φυσιολογικό αυτό; Χρεώνεται σαν ένα μήνυμα ή σαν 3;

 

Πηγαινε μηνύματα>ρυθμίσ.μηνυμ.>μηνύματα κειμενου>Υποστήριξη χαρακτ. και θεσε "Περιορισμενη" και το προβλημα σου λυθηκε.

 

 

@nervous πιασε κοκκινο :p

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον παρατηρώ ότι όταν γράφω μήνυμα χωρίζεται ανα 70 χαρακτήρες.. Δηλαδή αν γράψω 210+ χαρακτήρες είναι σα να στέλνω 3 μηνύματα.. Είναι φυσιολογικό αυτό; Χρεώνεται σαν ένα μήνυμα ή σαν 3;

 

υγ. Σήμερα έκανα και την αναβάθμιση σε 4.81. Η κατάσταση παραμένει ίδια..

 

Μμμμ.... εχεις δικιο το παρατηρησα κι εγω. :worry: Αυτο το κανει οταν επιλεξεις "Στιγμιαιο μηνυμα". Αυτο που ειδα ειναι οτι αν επιλεξεις "Μηνυμα" σε αφηνει να γραψεις 1000 χαρακτηρες ! Μπορει καποιος να μας διαφωτισει, παιδια ? :confused:

Link to comment
Share on other sites

@jimbarca

Ωραιος! και μαγκας! και μπραβο σου!

(αν και στη θεση σου μαλλον θα αρχιζα τα drugs χαχαχα :lol: )

 

Επειδη παιζω με τρελα PRO, λιγο ηθελα να αρχισω και τους μπαφους !!! :luck::luck::luck:

 

Kαλα μιλησες με nokia και σου ειπαν οτι θα εχεις 15 ευρω χρεωση;;;

Ντροπη τους οι ξεφτιλισμενοι ... αφου το upgrade λογισμικου ειναι δωρεαν, θελανε 15 ευρω για να διπλοκλικαρουν το αντιστοιχο νεμεσις τους;

 

Ναι ρε snow, κοντεψα να τρελαθω... Και οχι μονο μου ζητησαν τα 15 γιουρο, αλλα η γκομενα που μιλησα στο τηλεφωνο μπορει και να με χτυπουσε αν με ειχε μπροστα της ! :chair: Χωρια που μου ελεγε κατι π@π@ριες του στυλ "επρεπε να μας ρωτησετε πριν το αγορασετε για να σας υποδειξουμε καταστημα" και τετοια.... Ακου ρε ****** μου, να μας κανουν κουμαντο που θα δωσουμε τα λεφτα μας !!!

Link to comment
Share on other sites

Για να αλλαξει αυτο ,στις ρυθμισεις των μηνυματων,

βαζεις υποστηριξη χαρακτηρων -->περιορισμενη

για να στελνεις 160 χαρακτηρες/μηνυμα..

 

Πηγαινε μηνύματα>ρυθμίσ.μηνυμ.>μηνύματα κειμενου>Υποστήριξη χαρακτ. και θεσε "Περιορισμενη" και το προβλημα σου λυθηκε.

 

Παιδια εμενα εξακολουθει να μου δειχνει 70 χαρακτηρες.... :cry::cry:

Τι γινεται ρε ****το ??

Link to comment
Share on other sites

Thanks nervous & snowdecoy, πρέπει να διορθώθηκε το πρόβλημα.

 

Παιδια εμενα εξακολουθει να μου δειχνει 70 χαρακτηρες.... :cry::cry:

Τι γινεται ρε ****το ??

 

Μιλάμε για κανονικό μήνυμα, όχι για στιγμιαίο! Το κανονικό χωράει 1000 αλλά στο χωρίζει σε κομμάτια των 70 ή των 160 χαρακτήρων ανάλογα με τις ρυθμίσεις σου.

 

Το στιγμιαίο δε ξέρω τι ρόλο βαράει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...