Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Εφαρμογές πλοήγησης


jojo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή έχω ψιλομπερδευτεί... Ποιο πρόγραμμα μπορείς να χρησιμοποιήσεις(χωρίς GPS) τους χάρτες?:O Χάρτης για Βόλο δν υπάρχει ε?:(
Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Sorry ρε παιδιά αλλά έχω ψιλό μπερδευτεί.Ποιά αρχεία πρέπει να κατεβάσω για να έχω την τελευταία έκδοση του route66 mobile 7 μαζί με τον χαρτη της αθήνας.Πως ακριβώς γίνεται η εγκατάσταση (θέλω να το εγκαταστησω σε ενα ΝΟΚΙΑ 6680 και Ν70).

 

Ευχαριστώ anyway

Link to comment
Share on other sites

Για οσους θελουνε εναν σχετικα ακριβη χαρτη στο http://www.eot.gr εχει χαρτες Ελλαδος,Αθηνας,Θεσσαλονικης,κ.α.

Προσωπικα "κοβοντας" το κομματι που θελω και περνοντας το στο κινητο σαν .jpeg φωτο,βρισκω αρκετα.

Φυσικα δεν μιλαμε για σοβαρους χαρτες PDA,απλα χαρτες που εχουνε παραδρομους,μικρα χωρια και

καποια στιγμη μπορει να φανουνε χρησιμοι.

AEKαρα ole ole ole ole ole!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εχω εγκαταστησει αυτη την εκδοση Route66_Mobile7...εχει επιλογη να του γραφω την οδο και να την βρησκει?

η μονο κανοντας zoom?

Link to comment
Share on other sites

Paidia mipos ginete sta Pois na se proidopioi me kapion hxo?

Gia na min exeis to mati sinexeia sto kinito tin ora pou ise sto dromo alla na akous ton ixo oti plisiazei kamera

Ginete?

Στις επιλογες του τομτομ εχει επιλογη να διαλεξεις ηχο προειδοποιησης για poi και ποσα μετρα πριν απο αυτο να γινεται.....Στο manage pois αν θυμαμαι καλα ;)

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Για οσους θελουνε εναν σχετικα ακριβη χαρτη στο http://www.eot.gr εχει χαρτες Ελλαδος,Αθηνας,Θεσσαλονικης,κ.α.

Προσωπικα "κοβοντας" το κομματι που θελω και περνοντας το στο κινητο σαν .jpeg φωτο,βρισκω αρκετα.

Φυσικα δεν μιλαμε για σοβαρους χαρτες PDA,απλα χαρτες που εχουνε παραδρομους,μικρα χωρια και

καποια στιγμη μπορει να φανουνε χρησιμοι.

 

 

alla stigma apo GPS den ginete na pareis!!! optote tha prepei na xereis pou briskese! Ego gia pocket pc eftiaxa kai mou efage poses ores kai den etrexe ama den ebaza ena sugkekrimeno programma!

Link to comment
Share on other sites

Για οσους θελουνε εναν σχετικα ακριβη χαρτη στο http://www.eot.gr εχει χαρτες Ελλαδος,Αθηνας,Θεσσαλονικης,κ.α.

Προσωπικα "κοβοντας" το κομματι που θελω και περνοντας το στο κινητο σαν .jpeg φωτο,βρισκω αρκετα.

Φυσικα δεν μιλαμε για σοβαρους χαρτες PDA,απλα χαρτες που εχουνε παραδρομους,μικρα χωρια και

καποια στιγμη μπορει να φανουνε χρησιμοι.

 

 

 

να'σαι καλα,έψαχνα κατι παρόμοιο για μορφή .jpg αλλα δεν είχα βρει κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Τέλος για το GPS receiver μην επιλέξεις μια πολύ πολύ φτηνή λύση γιατί είναι αρκετά σημαντικό το πόσους δορυφόρους πιάνει ένα receiver. Κάτω από 20 κατά τη γνώμη μου είναι λίγοι ...ενώ 30 είναι πολύ καλά.

Είναι αδύνατον να "δει" 20 ένα receiver. Για 30 δεν το συζητώ καν...

Όταν το gps βλέπει πάνω από 8 δορυφόρους είσαι άρχοντας!:D

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε εδώ παιδιά για καλούς υψηλής ανάλυσης χάρτες

http://www.greeka.com/greece-maps.htm

 

Εαν κατεβάστε και το Map Editor του Power Navigation μπορείτε χωρίς πολύ κόπο να το βάλετε και GPS στίγμα.Δοκιμάστε...

Είμαι και γω ένας Freemuser...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό αληθεύει. Το θέμα είναι ότι receverάκια που γράφουν ότι πιάνουν 12 τελικά σε έχουν με 1-2. Έχω δει εν δράση το στίγμα τους να ξεφεύγει πολύ και ο navigator να σου λέει ό,τι να 'ναι. Βέβαια υπάρχουν και 12άρια που κάνουν δουλειά σε αυτό καμία αμφιβολία.
Link to comment
Share on other sites

Καλα, αν δε κάνω λάθος το GPS ως σύστημα χρησιμοποιεί συνολικά 24 δορυφόρους για να καλύψει όλο τον πλανήτη, πως κάποια GPS βλέπουν... 30 δεν το γνωρίζω! :p
Link to comment
Share on other sites

Καλα, αν δε κάνω λάθος το GPS ως σύστημα χρησιμοποιεί συνολικά 24 δορυφόρους για να καλύψει όλο τον πλανήτη, πως κάποια GPS βλέπουν... 30 δεν το γνωρίζω! :p

Και λες να βλεπει και απο "την πισω" πορτα τους δορυφορους????:lol: Εννοω αυτους που βρισκονται σε αντιδιαμετρικο σημειο πανω στη γη!!! Σε καθε στιγμη απο ενα συγκεκριμενο μερος δε μπορεις παρα να δεις το πολυ αντε καμια 10ρια :X

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό αληθεύει. Το θέμα είναι ότι receverάκια που γράφουν ότι πιάνουν 12 τελικά σε έχουν με 1-2. Έχω δει εν δράση το στίγμα τους να ξεφεύγει πολύ και ο navigator να σου λέει ό,τι να 'ναι. Βέβαια υπάρχουν και 12άρια που κάνουν δουλειά σε αυτό καμία αμφιβολία.

 

Basika apo ka8e shmeio tis ghs blepoume,diladi exoume prosbasi se 8 doryforous toulaxiston. Twra gia na exeis megalyteri akribeia xrisimopoiountai perissoteroi doryforoi apo ti syskeui, an auth to ypostirizei, opws kai geostatikoi doryforoi. To na pianeis 12 doryforous pou einai kai to megisto twn perissoterwn syskeuwn me WAAS-EGNOS capability einai arketa dyskolo toulaxiston stin A8ina...Kapou stous 10 einai psilo syxno fainomeno...Auto eksartatai kai apo ton kairo kai kyriws ti synefia exw paratirisei...Pantws apo 7-8 kai panw an pianete eiste jet! Me 3-4 doryforous i syskeui mporei na brei trisdiastato stigma apla oxi toso akribes oso me parapanw.

ΛΕΦΤΑ ΝΑ'ΧΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ !!!

 

http://www.danasoft.com/sig/__GT__.jpg

Link to comment
Share on other sites

οριστε το λινκ,βαλτε οπου**->tt

 

h**p://rapidshare.de/files/21679471/Smart2go.zip.html

ειναι 50376 KB.

 

Μπορείς να το πάρεις από εδώ. To αρχείο smar2go.sis δε χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει τελικά ρε παιδιά με το Destinator for Symbian, θα μας κάνουν την χάρη να το κυκλοφορήσουν?? Έχει κανείς σας κάποιο νέο σχετικά με την έναρξη κυκλοφορίας του? Το Smart2go δεν αξίζει, tomtom υστερεί σημαντικά σε σωστούς δρόμους, route 66 μόνο Αθήνα, δε μπορώ να καταλάβω αυτή η καθυστέρηση κυκλοφορίας που να οφείλεται...???? Πρέπει να είμαστε με ένα Laptop αναγκαστικά στο αμάξι δηλαδη? :)
Link to comment
Share on other sites

Guest pazios13
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟΜΟΥ ΔΕΝ ΠΙΑΝΗ ΠΟΤΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 8 ΣΤΟ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ ΜΕ ΥΨΟΣ 945 ΜΕΤΡΑ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΝΩ ΤΟ ΤΟΜ ΤΟΜ ΔΟΥΛΕΒΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΟΥ ΓΡΑΦΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΑΡΤΗ ΚΙ ΕΠΕΙΔΙ ΕΚΑΝΑ ΦΟΡΜΑΤ ΣΤΟ ΛΑΠ ΤΟΠ ΤΑ ΕΧΑΣΑ ΟΛΑ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΑΠΟ xxxxxxxxxxxxx ΑΛΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΞΕΡΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Στις επιλογες του τομτομ εχει επιλογη να διαλεξεις ηχο προειδοποιησης για poi και ποσα μετρα πριν απο αυτο να γινεται.....Στο manage pois αν θυμαμαι καλα ;)

 

 

Nai file mou ondos afto itane.

Na se kala

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ALL route66'ers,

ΜΗΠΩΣ (ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ- ΜΗ ΒΑΡΑΤΕ) ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΥ ΚΑΠΟΙΟ EDITOR ΓΙΑ ΤΑ .prm files ΤΟΥ ROUTE66 .TO ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ NAVIGATION ΥΠΗΡΧΑΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΕΧΟΥΝ "ΞΕΧΑΣΕΙ" ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΕΛΛΑΔΑ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΕΜΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΟΝ .prm ΤΟΥ ROYTE ΜΕ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΧΑΡΤΗ.

http://panfamilyhouse.winhost.gr/shapes/sant.gif
Link to comment
Share on other sites

alla stigma apo GPS den ginete na pareis!!! optote tha prepei na xereis pou briskese! Ego gia pocket pc eftiaxa kai mou efage poses ores kai den etrexe ama den ebaza ena sugkekrimeno programma!

 

 

Ειπα απλος χαρτης σαν φωτο .jpeg ωστε καποια στιγμη να φανει χρισημος.

Ουτε για gps κανει,ουτε για να βρεις την οδο Καναρη στο κολωνακι!!!!

Για ΑΥΤΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΡΟΥΤΕ66(που για οσουs πιθανον δεν ξερουν,τρεχει

αψογα στο panasonic X700)

AEKαρα ole ole ole ole ole!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...