Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Εφαρμογές πλοήγησης


jojo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia duo erotiseis thelo na kano!proton pou tha bro to programma?dioti afto pou vrika einai giro sta 6-7 mb!eno diabasa edo gia kammia 20aria!kai defteron den mou emfanizei stin karta ton fakelo system!kserei kaneis giati?

ΘΡΥΛΕ ΘΕΕ ΜΟΥ......

METAL IS THE F*CKING BEST!METAL RULEZZZ....!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gasgion ( 4 Ιαν. 2005 , 00:00)

 

paidia duo erotiseis thelo na kano!proton pou tha bro to programma?dioti afto pou vrika einai giro sta 6-7 mb!eno diabasa edo gia kammia 20aria!kai defteron den mou emfanizei stin karta ton fakelo system!kserei kaneis giati?

 

 

Και αυτο που βρηκες μια χαρα ειναι απλα εχουν αφαιρεθει αρκετα "αχρηστα" *.wav's τα οποια επιαναν αρκετο χωρο.

Στο κινητο εννοεις ή στο card reader;Αν ειναι στο card reader πρεπει να βαλεις να φαινονται τα hidden files and folders απο το control panel.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

den exo card reader!milame sto pc me to kalodio pou exei to 7610 sti sikevasia!molis anigo to E diladi tin mmc vgazei fakelous opos eikones video ktl alla den vgazei to fakelo tou system!

ΘΡΥΛΕ ΘΕΕ ΜΟΥ......

METAL IS THE F*CKING BEST!METAL RULEZZZ....!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gasgion ( 4 Ιαν. 2005 , 00:08)

 

den exo card reader!milame sto pc me to kalodio pou exei to 7610 sti sikevasia!molis anigo to E diladi tin mmc vgazei fakelous opos eikones video ktl alla den vgazei to fakelo tou system!

 

 

Μεσω του PC Suite δεν μπορεις να δεις τον φακελο System.Ή θα πρεπει να κανεις την ολη διαδικασια με ενα card reader ή να τα περασεις χειροκινητα ενα ενα με τη βοηθεια ενος file manager στο κινητο,πραγμα αρκετα χρονοβορο βεβαια.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Πολλά παιδιά που το έχουν κάνει χειροκίνητα, είπαν πως αντιμετόπισαν προβλήματα. Ίσως δεν πιάνει με τον τρόπο αυτό. Γι'αυτό προτείνω το crad reader ως την μόνη λύση. Εκτός βέβαια αν έχετε SX1 ή n-Gage τα οποία έχουν την δυνατότητα να πραγματοποιήσουν την μεταφορά απο το συνοδευτικό τους καλώδιο USB.

 

Και όπως έχει ξαναειπωθεί, μην προσπαθείτε καν με υπέρυθρες, bluetooth και nokia pc suite, χαμένος χρόνος. Όσοι δεν έχετε card reader, πάρτε. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας παρακαλώ διότι δεν μπορώ να μπω να κατεβάζω μήπως μπορεί κάποιος να μου το στήλη σε αυτή τη διεύθυνση k.bakrisioris@halyps.gr

Θέλω την γνώμη σας έχω το 5140 το πήρα για το gps αλλά σε επικοινωνία με nokia μου είπαν ότι μάλλον δεν θα κυκλοφωρήση.

Θέλω να το αλλάξω και δεν σας κρύβω ότι το κάνω για το rout 66 , τα κινητά που με ενδιαφέρουν είναι το δοκιμασμένο 6600 και το νέο 6630 με τα προβλήματα που διαβάζω (κάμερα ).

Παρακαλώ μια συμβουλή !

Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Εκτός θέματος βέβαια, αλλά, τι εννοείς όταν λες πρόβλημα του 6630 με την κάμερα; Το κινητό είναι απολύτως άψογο, χωρίς κανένα σοβαρό πρόβλημα λειτουργικού και αν πραγματικά ψάχνεις μια συσκευή για να την χρησιμοποιήσεις σε συνδυασμό με το καταπληκτικό Route66 athens map, σου συνιστώ ανεπιφύλακτα το 6630. Η πλοήγησή του είναι ταχύτατη λόγω του πανίσχυρου επεξεργαστή που φοράει.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις mirrorofsorrow! Οπότε δεν θα το βάλω στο δικό μου κινητάκι άμα θέλει της Παναγιάς τα μάτια. ;)

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow ( 4 Ιαν. 2005 , 09:09)

 

Εκτός θέματος βέβαια, αλλά, τι εννοείς όταν λες πρόβλημα του 6630 με την κάμερα; Το κινητό είναι απολύτως άψογο, χωρίς κανένα σοβαρό πρόβλημα λειτουργικού και αν πραγματικά ψάχνεις μια συσκευή για να την χρησιμοποιήσεις σε συνδυασμό με το καταπληκτικό Route66 athens map, σου συνιστώ ανεπιφύλακτα το 6630. Η πλοήγησή του είναι ταχύτατη λόγω του πανίσχυρου επεξεργαστή που φοράει.

 

« Everyone has a dark side,

some are just darker than others... »

BiZ zzzzzzz z z z zzzzz

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow ( 4 Ιαν. 2005 , 01:34)

 

Πολλά παιδιά που το έχουν κάνει χειροκίνητα, είπαν πως αντιμετόπισαν προβλήματα. Ίσως δεν πιάνει με τον τρόπο αυτό. Γι'αυτό προτείνω το crad reader ως την μόνη λύση. Εκτός βέβαια αν έχετε SX1 ή n-Gage τα οποία έχουν την δυνατότητα να πραγματοποιήσουν την μεταφορά απο το συνοδευτικό τους καλώδιο USB.

 

Και όπως έχει ξαναειπωθεί, μην προσπαθείτε καν με υπέρυθρες, bluetooth και nokia pc suite, χαμένος χρόνος. Όσοι δεν έχετε card reader, πάρτε. ;)

 

 

Εγώ πάντως φίλε μίρορ, με bluetooth & FExplorer το έχω εγκαταστήσει κανονικότατα, και όχι μόνο μία φορά.

Απλά θέλει πολύ προσοχή που και με ποιες ονομασίες θα δημιουργηθούν τα αντίστοιχα folders στο κινητό μας.

Με μία πολύ προσεκτική αντιγραφή δεν νομίζω κανείς να έχει πρόβλημα, αλλά από την άλλη ίσως να ήμουν απλά τυχερός.

Το πρόγραμμα πάντως το έχω εγκαταστήσει σε 6600, 7610 και N-Gage.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό είπα "χαμένος χρόνος" και όχι "αδύνατο". Φυσικά και γίνεται με όλους τους προαναφερθέντες τρόπους, απλά η λύση του card reader είναι η μόνη εγγυημένη. Εξάλλου είναι τόσο μικρό το κόστος του και τόσο μεγάλη η χρησιμότητά του που, κατά την γνώμη μου, είναι επιβεβλημένη η αγορά του απο όποιον θεωρεί πως ασχολείται, έστω και λίγο, με το κινητό του. :) ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos ( 4 Σεπ. 2004 , 18:42)

 

Φιλε symplektis μπορεις να ρωτησεις τον χρηστη με nickname megalos ο οποιος εχει αγορασει το κομπλε πακετο Route66 να σου πει εντυπωσεις.

 

EDIT: Αληθεια ποσο εχει το NAV100HP??Φαινεται αρκετα ενδιαφερον.

 

nomizo to exo dei sto germano 1000 e....

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6408ktinos.jpg

 

Η ζωη αρχιζει μετα την ασφαλτο...

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπαρχει καποιο για series 60 με Ελληνικους χαρακτηρες.Η μονη λυση ειναι να φτιαξεις εσυ τους δικους σου χαρτες με το Power Navigator και ετσι θα εχεις και Ελληνικους χαρακτηρες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos ( 6 Ιαν. 2005 , 19:45)

 

Οχι δεν υπαρχει καποιο για series 60 με Ελληνικους χαρακτηρες.Η μονη λυση ειναι να φτιαξεις εσυ τους δικους σου χαρτες με το Power Navigator και ετσι θα εχεις και Ελληνικους χαρακτηρες.

 

 

? :blink: Δηλαδη μπορει καποιος να φτιαξει χαρτες ?

Π.χ. μπορω να φτιαξω χαρτες για Σερρες αν δεν υπαρχουν?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο power navigator βάζεις συντεταγμένες και σχηματίζεις έναν ολόκληρο χάρτη?? :confused: :confused: :confused:

Και πως μπορώ να το χειριστώ μετά???

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eatmydust ( 6 Ιαν. 2005 , 20:36)

 

Στο power navigator βάζεις συντεταγμένες και σχηματίζεις έναν ολόκληρο χάρτη?? :confused: :confused: :confused:

Και πως μπορώ να το χειριστώ μετά???

 

 

Όχι...

 

H symbianware σου δίνει δωρεάν τον Map Editor για pc για να φτιάξεις χάρτες. Μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ: http://www.symbianware.com/product.php?id=mapeditor

 

Μπορείς να σκανάρεις έναν χάρτη και μέσω του Map Editor να τον περάσεις στο κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το προγραμμα δεν ειναι απλα τελειο... Ειναι υπερ τελειο!!!!

 

Το μονο που μου λειπει ειναι ενα bluetooth gps receiver. Το οποιο δεν ξερω απο που να το αγορασω.

 

Υπαρχει κανεις που να εχει αγορασει αυτο το πολιτιμο σκατουλακι εκτος ιντερνετ?????????? Θελω να πω αν το εχετε δει σε κανα multirama πλαισιο radioshack κλπκλπκλπ.... Αθηνα μενω. Θα με βοηθουσατε παρα πολυ.!!!! Ευχαριστω προκαταβολικα! Και κατι αλλο.. Επειδη εχω προβλημα με το ιντερνετ και δε μπαιν συχνα, αν ειναι απαντηστε μου με pm.Ευχαριστω και καλες δρομολογησεις..!!!!!!!!!!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6408ktinos.jpg

 

Η ζωη αρχιζει μετα την ασφαλτο...

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λεει ο mrmojo αλλα το αποτελεσμα δεν θα εχει καμμια σχεση με το Route 66.Δεν θα μπορεις δηλαδη να υπολογισεις μια διαδρομη απλα θα βλεπεις τον χαρτη.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos ( 7 Ιαν. 2005 , 14:25)

 

Οπως τα λεει ο mrmojo αλλα το αποτελεσμα δεν θα εχει καμμια σχεση με το Route 66.Δεν θα μπορεις δηλαδη να υπολογισεις μια διαδρομη απλα θα βλεπεις τον χαρτη.

 

 

Εννοείται... βασικά τα δύο αυτά προγράμματα είναι διαφορετικά... Το Route66 είναι ένας ψηφιακός χάρτης, ενώ το PN πρόγραμμα που εξωμειώνει ένα GPS... Το καλύτερο είναι να τα έχεις και τα 2...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...