Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Εφαρμογές πλοήγησης


jojo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχουν βγει νέοι χάρτες για Ελλάδα. (Ανατολική Ευρώπη). Μήπως τους είδε κανείς ???

[sIGPIC][/sIGPIC]

Healthy disregard for the impossible.

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοιες ερωτήσεις κι εγώ:

 

1. Αν βγήκαν νέοι χάρτες για Ανατολική Ευρώπη / Ελλάδα, υπάρχουν πουθενά; Τι επιπρόσθετο έχουν σε σχέση με τους τωρινούς; Θα ξέρουμε που πηγαίνουμε ή θα μας βάζουν μονίμως ανάποδα σε μονοδρόμους όπως σήμερα;

 

2. Υπάρχει το νέο Tom Tom 6 για S60 σπασμένο;

 

3. Υπάρχει κάποιος τρόπος να περνάμε τα POI's με μορφή συντεταγμένων ή αρχείων έτοιμων και μετά να τα βλέπουμε στο χάρτη;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν βγει νέοι χάρτες για Ελλάδα. (Ανατολική Ευρώπη). Μήπως τους είδε κανείς ???
Ποια έκδοση έιναι?

Αυτή που έχουμε είναι η 608

Link to comment
Share on other sites

Κι άλλες απορίες:

 

1. Στο site γιατί δεν αναφέρει καθόλου χάρτες Ανατολικής Ευρώπης; Μήπως είναι αυτοί που ήδη έχουμε και είναι ακόμα beta; Κανονικά αν είναι της TeleAtlas έπρεπε να υπάρχει σχετικά καλή κάλυψη για Ελλάδα, τουλάχιστον για Αθήνα που δεν υπάρχει προς το παρόν.

 

2. Γιατί όταν προσπαθώ να βρω ένα δρόμο δεν μου τον εμφανίζει στην αναζήτηση; Πχ του λέω βρες οδό Athinas και ενώ υπάρχει τέτοιος δρόμος, στην αναζήτηση δεν μου τον εμφανίζει, ενώ εμφανίζει κάτι άλλους άσχετους αλλά ποτέ αυτόν που ψάχνω. Υπάρχει κάτι που έχω κάνει λάθος και παρουσιάζεται αυτό το πρόβλημα;

 

3. Τα POI που θα αποθηκεύει; Μπορούμε να προσθέσουμε POI μόνο με στίγμα GPS; Σίγουρα με browse στο χάρτη γίνεται, σίγουρα γίνεται αν είσαι στο σημείο εκείνη τη στιγμή να το προσθέσεις, αλλά με συντεταγμένες δεν τα κατάφερα ακόμη.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

kalispera sas tha ithela na kano mia erotisi! enas filos eide to tomtom kai to route 66 pou exo ego kai thelei kai autos mono pou exei sony ericsson k750i iparxei kati gia auton?sory an einai asxeto meto thema edo alla,,,,,,:X :nuke:
drifting is not a crime
Link to comment
Share on other sites

propsathisa na valw tous xartes vazontas to folder me to xarti xima stin mmc.

to tom tom omws then mou ton anagnwrizei...

ftiakse enan fakelo map stin mmc kai bale ekei ton xarti opos kai tis fones!kai logika tha eisai ok

drifting is not a crime
Link to comment
Share on other sites

Βαλε τον χαρτη και τις φωνες στον φακελο του τομτομ χυμα.Οχι σε υποφακελο.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ κατάφερα! όλα μεσα στο //τομτομ

το επαιξα λιγο να δω τι ψαρια πιανει και εβαλα μεχρι και νισια και ειχε χωρια κτλ... απο Αθήνα αφηστετο καλυτερα Root66. μερι το destinator τη βολεψα για επαρχια :-)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας και από εμένα.. Προσπάθησα να βάλω το προγραμματάκι αυτό και εγώ στο Ν70 μου, αλλά τζίφος!:( Τώρα προσπαθώ να το σβήσω απο τη διαχείριση αρχείων για να προσπαθήσω πάλι από την αρχή και δε μου το σβήνει.. Τι μπορώ να κάνω? Μου έχει αλλάξει και τη γραμματοσειρά της συσκευής και έχω τσαντιστεί λεμεεεε!
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξέ το με το unmake sis και βάλε τα αρχεία που θα προκύψουν στον αντίστοιχο κατάλογο. Φαντάσου ότι κάθε sis είναι σαν ένα αρχείο zip και περιλαμβάνει αρχεία και καταλόγους. Όταν το κάνεις "extract", αυτά τα αρχεία και οι φάκελοι θα πρέπει να γραφτούν στους αντίστοιχους κατάλογους και αν δεν υπάρχουν δημιούργησέ τους. Το Unmakesis θα το βρείς εύκολα με μία αναζήτηση στον γουγλη. Είναι freeware. Πιθανόν να υπάρχει και εδώ στο myfiles.
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας και από εμένα.. Προσπάθησα να βάλω το προγραμματάκι αυτό και εγώ στο Ν70 μου, αλλά τζίφος!:( Τώρα προσπαθώ να το σβήσω απο τη διαχείριση αρχείων για να προσπαθήσω πάλι από την αρχή και δε μου το σβήνει.. Τι μπορώ να κάνω? Μου έχει αλλάξει και τη γραμματοσειρά της συσκευής και έχω τσαντιστεί λεμεεεε!

Δοκημασε να το σβησεις με ενα διαχειριστη αρχειων. Αν δεν σβηνουν πηγενε επανο στα αρχεια και δες στα attributes αν το real only ειναι on καντο off κ ξαναπροσπαθισε να τα σβησεις

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ακομα δεν ειναι available , οπως επισης δεν λεει σε ποια symbian τρεχει

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν ειναι available , (http://www.destinatortechnologies.net/uk/products/products/mobile_phones_city_maps/index.html)

 

 

οπως επισης δεν λεει σε ποια symbian τρεχει

(http://www.destinatortechnologies.net/uk/products/products/mobile_phones_city_maps/compatibility.html)

 

Γνωρίζω πολύ καλά τι γράφω, η είδηση που μετέφερα ήταν ότι επιτέλους μπορείς να δεις και σε 1 νοκια π.χ 6630 να τρέχει το destinator, άσχετα αν αυτό το κινητό βρίσκεται στην γερμανία! Λογικό τέτοιο εγχείρημα να πρωτοξεκινά μέσα σε μια τεράστια αγορά όπως αυτής της Γερμανίας! Πιστεύω ότι και η έλευση του Ν95(ενσωματωμένο gps sirf star III) στο πρώτο τρίμηνο του 2007 θα σηματοδοτήσει μια νέα εποχή στην προσωπική πλοήγηση στην κατηγορία των ευκολόχρηστων απο πολύ κόσμο κινητών symbian.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν ειναι available , (http://www.destinatortechnologies.net/uk/products/products/mobile_phones_city_maps/index.html)

 

 

οπως επισης δεν λεει σε ποια symbian τρεχει

(http://www.destinatortechnologies.net/uk/products/products/mobile_phones_city_maps/compatibility.html)

 

Γνωρίζω πολύ καλά τι γράφω, η είδηση που μετέφερα ήταν ότι επιτέλους μπορείς να δεις και σε 1 νοκια π.χ 6630 να τρέχει το destinator, άσχετα αν αυτό το κινητό βρίσκεται στην γερμανία! Λογικό τέτοιο εγχείρημα να πρωτοξεκινά μέσα σε μια τεράστια αγορά όπως αυτής της Γερμανίας! Πιστεύω ότι και η έλευση του Ν95(ενσωματωμένο gps sirf star III) στο πρώτο τρίμηνο του 2007 θα σηματοδοτήσει μια νέα εποχή στην προσωπική πλοήγηση στην κατηγορία των ευκολόχρηστων απο πολύ κόσμο κινητών symbian.

 

Δεν λεω απλα το sp για symbian εχει ανακοινωθει εδω και παρα πολυ καιρο , απλα ακομα δεν εχει κυκλοφορησει.Ηδη εχει καθυστερησει παρα πολυ.Οποτε οταν και αν τα ξαναλεμε

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι καινούργιος στα Symbian (έχω το Ν80) κ θέλω να του βάλω ένα χάρτη της Αθήνας (κ Ελλάδας αν υπάρχει).

Από το ψάξιμο που έχω κάνει έχω βρει διάφορες προτάσεις, αλλά θα ήθελα την άποψη σας για το ποια είναι καλύτερη για το Ν80 κ που μπορώ να τη βρω.

Το Route 66 Mobile 7 κανει για το Ν80? Μου ειναι λιγο δύσκολο να διαβάσω 100 σελίδες posts, ενώ το search me N80 μεσα στο thread δεν έβγαλε αποτέλεσμα.

 

Αν μπορούσατε να με κατευθύνετε, θα σας ήμουν υπόχρεος.:O

Life is short! Live it!
Link to comment
Share on other sites

Το ν80 είναι symbian 9. Mobile 7 για symbian 9 δεν έχει βγεί, οπότε...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Κάπου εκει το κόβω και εγώ, σημασία εχει ότι επιτέλους οι ισραηλινοί το βγάλανε στην φόρα. Μακάρι να είναι εύκολο στη χρήση μιας και πλεον αποχωρίζεσαι την γραφιδούλα...
Link to comment
Share on other sites

Guest pazios13
Γεια σας προσπαθω να κατεβασω το Route66.Mobile7.0.989 απο το

xxxxxxxxxxxxxxxxxx αλλα δεν μπορω εγω κανω κατι κακα η υπαρχει προβλημα και που μπορω να το κατεβασω σας ευχαριστω

 

xxxxxxxxxxxxxxx βαριομαστε να ψαξουμε λιγο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...