Jump to content

[MOTO] Daytona Sprinter 50/125cc


poulisss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοιτας πέρνεις τον lifan,του κάνεις κόντρες σπασίματα και αν σου βγάλει κανά καλό πρόβλημα{στρόφαλο,μπιέλα,σασμάν}το πουλάς και βάζεις ξανά το μαμά μοτέρ:rolleyes:.

 

Αν σου κολλήσει,απλώς το επισεκευάζεις και συνεχίζεις.

 

και μετα σου λεει δεν εχει αξιοπιστια :p για δραγκστερ θα το παρεις τ μηχανακι ρεεε? :p:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και μετα σου λεει δεν εχει αξιοπιστια :p για δραγκστερ θα το παρεις τ μηχανακι ρεεε? :p:p

 

οχι ρε φιλε απλα θελω να κανω τη δουλεια μου αλλα παραλιλα να μην καθετε κανενας διπλα μου..... κατα καποιο τροπο το βρικα....... δεν λεω πως θα ειμαι ο ποιο γρηγορος αλλα θα μετραω στο δρομο....... και εγω αφτο θελω....... :D

h zwh einai enas megalos dromos... an eisai magas perna ton me souza!!!!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Mε τον 140 lifan δεν θα κάθονται δίπλα σου πολλά μηχανάκια;)

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

αμα δεν το κουνησω 4-5 μερες το μηχανακι και εχω τον συναγερμο απενεργοποιημενο θα με φαει την μπαταρια???
Link to comment
Share on other sites

αμα δεν το κουνησω 4-5 μερες το μηχανακι και εχω τον συναγερμο απενεργοποιημενο θα με φαει την μπαταρια???

 

Αφου θα τον εχεις απνεργοποιημενο (και δεν θα τραβαει ρευμα) γιατι να τελιωσει η μπαταρια ? :p

Link to comment
Share on other sites

επειδη μολις ολοι μαθαινουν οτι ειναι η φθηνos συναγερμοs μου λενε για τελιωμα τις μπαταριας... ελεος ... 3-4 ωρες θα τον εχω ανοιχτο οχι με τις μερες :P :P

και λεω μηπωςςς

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
ειναι πολλοι συναγερμοι που δεν ειναι αυτο τροφοδοτουμενει και σου τρωνε την μπαταρια μετα απο 3-5 μερες!!:)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια.. ειχα ενα ατυχημα πριν μια βδομαδα... εσπασα τα μπροστα κ λιγο τα πλαινα πλαστικα και θα αλαχτει και η μπροστα η Ζαντα... μου ειπε θα βγουν 440 ευρω πλαστικα-ζαντα... ενω θελει κ γυρω στο 100ευρω για να τα περασει...! βασικα ολα αυτα θα πληρωθουν απο την ασφαλεια.... αλλα για ποιο λογο 440 ευρω 3-4 πλαστικα και μια ζαντα?
Link to comment
Share on other sites

Να μην βγαλει κατι παραπανω και αυτος μιας και τα πληρωνει η ασφαλεια? :whistle:

γιατι,το τι θελει 100 ευρω για να βαλει 3-4 πλαστικα και μια ζαντα δεν σου φαινεται περιεργο?

Link to comment
Share on other sites

ρε κολοπεριεργο μου φαινεται σιγουρα... μια ζαντα κ τα πλαστικα να κανουν 450+- ευρω! ελεος δλδ... κινεζικο μηχανακι ειναι ....

 

δεν ξερει κανεις να μου πει στανταρ τιμες?

Edited by sonatas
Link to comment
Share on other sites

περα απο το πιστονι τον εκκεντροφορο αντε και την κεφαλη,ολα τα αλλα ειναι μαπα.αμα θες να το φτιαξεις να ξεδωσεις και να τελειωνεις καλα ειναι!!αλλα αμα θες να κρατησει βαλε πιο καλα πραματα!!ποιοτηκα!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια.. ειχα ενα ατυχημα πριν μια βδομαδα... εσπασα τα μπροστα κ λιγο τα πλαινα πλαστικα και θα αλαχτει και η μπροστα η Ζαντα... μου ειπε θα βγουν 440 ευρω πλαστικα-ζαντα... ενω θελει κ γυρω στο 100ευρω για να τα περασει...! βασικα ολα αυτα θα πληρωθουν απο την ασφαλεια.... αλλα για ποιο λογο 440 ευρω 3-4 πλαστικα και μια ζαντα?

του ειπες απο την αρχη οτι πληρωνει η ασφαλεια;;αμα θες πες του ενα 100 εγω και τα αλλα εσυ,αλλιως θα παω σε αλλον,χαχαχαχαχα.εμεις εδω εχουμε εναν απατεωνα που κανει τετοιες δουλειες!!:lol::)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μια ερωτηση αμα το κοντερ του μηχανακιου ειναι για 50αρι...και εχεις πειραξει το μηχανακι γινετε να παθει τιποτα το κοντερ???????
Link to comment
Share on other sites

Tίποτα δεν παθαίνει;)

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

στα Daytona Sprinter 50cc το προτο σερβις ειναι στα 500χιλιομετρα??? το δευτερο και το τριτο ποτε ειναι? και μετα κα8ε ποτε 8ελει?
Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο ειναι στα 1000, OXI στα 500. Το δευτερο νομιζω ειναι στα 2000, και μετα παει λεγοντας (απ οτι θυμαμαι,γιατι εχω το manual στο χωριο)
Link to comment
Share on other sites

στα Daytona Sprinter 50cc το προτο σερβις ειναι στα 500χιλιομετρα??? το δευτερο και το τριτο ποτε ειναι? και μετα κα8ε ποτε 8ελει?

 

Πρώτο service στα 500χλμ καλύτερα για να φύγουν τα πρώτα γρεζάκια του άστρωτου μοτέρ.Λάδι και μπουζί μόνο,τίποτα άλλο;)Κάθε 1000χλμ λάδι και μπουζί.

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS μολις τορα εμα8α οτι ο τελευτεος στη παρεα που δε εχει μιχανακι επισε το πατερα του να παρει (με πολους ορους ομος :( ) και ο πατερας του του ειπε στην αρχη 50cc αλλα οταν ειδε οτι το 50 με το 125 εχουν μικρι διαφορα τιμις του ειπε διαλεξε σε ενα απο τα 2 και εχει κολισει δε ξερει τι να παρει εντομεταξι του εχει αφισει να το σκευτει μεχρι το πασχα εσεις τι λετε? καταρχιν τορα βγαζει το διπλονα για 50 και το σκευτετε να παρει 50 αλλα κολαει σε οτι δε 8α πιγενει καλα ομος αν παρει 125 8α πιγενει πολι καλιτερα αλλα 8α ειναι παρανομος μεχρι 18 τι να κανει και πειτε και πλεονεκτιματα και μειονεκτιματα για να δικαιολογισι την απαντισει του.... συγνομη για το μεγαλο post (για daytona sprinter μιλαμε παντα)
Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS μολις τορα εμα8α οτι ο τελευτεος στη παρεα που δε εχει μιχανακι επισε το πατερα του να παρει (με πολους ορους ομος :( ) και ο πατερας του του ειπε στην αρχη 50cc αλλα οταν ειδε οτι το 50 με το 125 εχουν μικρι διαφορα τιμις του ειπε διαλεξε σε ενα απο τα 2 και εχει κολισει δε ξερει τι να παρει εντομεταξι του εχει αφισει να το σκευτει μεχρι το πασχα εσεις τι λετε? καταρχιν τορα βγαζει το διπλονα για 50 και το σκευτετε να παρει 50 αλλα κολαει σε οτι δε 8α πιγενει καλα ομος αν παρει 125 8α πιγενει πολι καλιτερα αλλα 8α ειναι παρανομος μεχρι 18 τι να κανει και πειτε και πλεονεκτιματα και μειονεκτιματα για να δικαιολογισι την απαντισει του.... συγνομη για το μεγαλο post (για daytona sprinter μιλαμε παντα)

 

καλυτερα να παρει ενα 50αρι και να το κανει 90cc με λιγα λεφτα (και νομιμος και σχετικα γρηγορος σε σχεση με μαμα 50αρι) τι διαφορα εχει το 50 με το 125αρι σε τιμη??

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να παρει ενα 50αρι και να το κανει 90cc με λιγα λεφτα (και νομιμος και σχετικα γρηγορος σε σχεση με μαμα 50αρι) τι διαφορα εχει το 50 με το 125αρι σε τιμη??

 

8α του το πο αυριο αλλα αν ηταν αναμεσα σε αυτα και 8ελει να τα αφισει μαμα? γιατι γενικα δε 8ελει και αλλα εξοδα επιδι εχει φορτοσι το πατερα του πολι το τελευτεο καιρο αγορα καινουργιου pc....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις τι στροφαλο φοραει το μοτερ το Lifan 125?Εχω ακουσει οτι ειναι 55mm διαδρομη , σωστα ακουσα?

Και κατι αλλο ξερετε να μου πειτε ποσα mm ειναι το κυλινδροπιστονο?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενα φιλαρακι με το daytona του στουκαρε ενα αμαξι απο πισω... η μονη ζημια απο οτι μου ειπε ειναι οτι εσπασε το πισω φαναρι του αυτοκινητου και τιποτα αλλο ... ξερει κανεις αμα παιζει κατι με φιλικη συσταση ωστε να πληρωθει μεσω ασφαλειας?

 

ps. δεν καλεσαν τροχαια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...