Jump to content

[MOTO] Daytona Sprinter 50/125cc


poulisss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια στο σπριντερ το 125 αμα βαλω την μοτοσπορτ την ελευθερας με το μικρο καζανακι υπαρχει περιπτωση να το μπουκωνει? θα δωσει τιποτα στο μηχανακι αυτη?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πηγα ρωτησα για το 125 μοτερ και με ειπαν τιμες 350-360 ευρω ρε παιδια ... γιατι ετσι?? χωρις εργατικα κλπ..
Link to comment
Share on other sites

πηγα ρωτησα για το 125 μοτερ και με ειπαν τιμες 350-360 ευρω ρε παιδια ... γιατι ετσι?? χωρις εργατικα κλπ..

 

Ε μπορεί να τσιμπάει λιγο τις τιμές αυτός.Ρωτα και κάπου αλλου.

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μη το παρεις με τιποτα, ειναι πολυ ακριβο..Εδω που μενω τα Lifan 140 με συμπλεκτη τα πουλανε 320ευρω
Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν μπορω να το βρω στο ιντερνετ για αγορα? μονο λιφαν υπαρχουν?

 

 

edit : το βρηκα απο συνεργατη του γκοργολη με 280 ευρω λιανικη ... !

Edited by sonatas
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γειας παιδια ενας φιλος μου ειπε να γραψω εδω για οτι αποριες εχο για το daytona sprinter δηλαδη μου εδοσε αυτον το κοδικο για να μην ανοιγω καινουργιο...

 

Το πασχα προκετε να αγορασω το sprinter και επιδι το εχει ενας φιλος μου το εχω παρει καπιες βολτες και βλεπο οτι 50 δε τραβαει γιατι στη σαμο ειναι ολο ανιφορες και κατιφορες οποτε σκευτομαι τα εξης....

 

Α) να το παραγγιλω 72 αν γινετε... αλλα 8ελω να μου πειτε αν 8α τραβαει σε ανοιφορες με δευτερο ατομο εδω να πω οτι οι ανοιφορες ειναι μεγαλες σε μηκος αλλα και σε ανεβασμα...

Β) να το κανω 51-52-53 αναλογος τι ειναι πιο ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ το τονιζο γιατι λευτα υπαρχουν μονο για τιν αγορα και για 1 μονο φιαξιμο... επισις διαβασα πιο πριν αυτο.... (στα 53μμ, στρόφαλο 90άρη και κεφαλή astrea με φλατ) και εχω μερικες αποριες οπος ποσο κοστιζουν αυτα? και ο 90νταρης στροφαλος τι διαφορα εχει απο εναν 54mm και ποσα κιβικα ειναι 53 πιστονι με 90νταρη στροφαλο? επισις αν ηταν να βαλο 54μμ στροφαλο η τον 90νταρη με πιον 8α εχο περισοτερι αξιοπιστια?

Γ) να αγορασω το μοτερ απο το 125 μοντελο και να το βαλω στο 50νταρη εδω εχω την εξης απορια αν με σταματισουν μπορουν να καταλαβουν οτι δε φοραω το σοστο μοτερ εφοσον τα καπακια ειναι ιδια και δε γραφει πουτενα κιβικα πανο στο μιχανακι οτι ειναι 125 και ο κιλινδρος και γενικα ολα τα αλλα καλιπτοντε απο τα πλαστικα

 

ευχαριστω προκαταβολικα για το χρονο σας... αν δε καταλαβενετε κατι ροτιστεμε οτι και αν ειναι και sorry για το μεγαλο ποστ...:O

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
guys ... το ειχα το μηχανακι ακινητο για 2 βδομαδες και ειπα να παω να δω τι "παιζει" και η μπαταρια τα ειχε φτυση ... η μιζα δεν δουλευει κλπ... μονο μανιβελα... το εκανα μια μεγαλη βολτα αλλα δεν.. κανονικα δεν θα πρεπει να φορτιζει η μπαταρια?? :wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδια στο σπριντερ το 125 αμα βαλω την μοτοσπορτ την ελευθερας με το μικρο καζανακι υπαρχει περιπτωση να το μπουκωνει? θα δωσει τιποτα στο μηχανακι αυτη?

 

Αν το μηχανακι το εχεις για να κανεις βολτες η να κανεις την δουλεια σου μην βαζεις τετοια εξατμιση.(θα στο φθειρει το μοτερ)Τετοια εξατμιση βαζουν τα μηχανακια που βαζουν κοντρες οι γενικα αυτοι που θελουν να κερδισουν ακομα και το τελευταιο χιλιομετρο που μπορει να δωσει το μοτερ.Για μενα πολυ καλυτερη η sebring για καθημερινη χρηση.Διακια μου αποψη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

γειά σας παιδιά..σε 3 με 4 μήνες γίνομαι 16 και σκέφτομαι για το sprinter 50cc(μεταχειρισμένο) οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής: 1) να του βάλω εξάτμιση protech?

 

2)επειδή δεν θέλω να το πειράξω για τον λόγο ότι στην περιοχή μου σε και γωνιά υπάρχουν και μπάτσοι, υπάρχει κανένας φυσικός τρόπος για την βελτίωση

 

του? δηλαδή αν του άλλαζα γρανάζια θα αυξανόταν λίγο οι τελική?? η τι άλλο μπορώ να κάνω αλλά να μην ανεβαίνουν τα κυβικά??

 

3)το κιτ που το κάνει 75cc το καταλαβαίνουν?

 

ευχαριστώ και ελπίζω να μου απαντήσετε γιατί το βλέπω κάπως ξεχασμένο το φόρουμ :worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...