Jump to content

[MOTO] Daytona Sprinter 50/125cc


poulisss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και παει καλα στα 52-53μμ ?????

 

ανάλογα... εξαρτάται τι θες από το μηχανάκι.

με ενα φτιάξιμο στα 53μμ, στρόφαλο 90άρη και κεφαλή astrea με φλατ η cdi με πομπέ πιστόνι

θα πάει αρκετά καλά το μηχανάκι.. τελική γύρω στα 100-110 και έχεις και αξιοπιστία πολύ

Link to comment
Share on other sites

ανάλογα... εξαρτάται τι θες από το μηχανάκι.

με ενα φτιάξιμο στα 53μμ, στρόφαλο 90άρη και κεφαλή astrea με φλατ η cdi με πομπέ πιστόνι

θα πάει αρκετά καλά το μηχανάκι.. τελική γύρω στα 100-110 και έχεις και αξιοπιστία πολύ

 

και ποσο $$ θα παει περιπου μια τετοια βελτιωση?

Link to comment
Share on other sites

και ποσο $$ θα παει περιπου μια τετοια βελτιωση?

 

μπορεί να είναι από 100-700 που λέει ο λόγος ανάλογα το τι πράγματα θα βάλεις πάνω...ας πούμε εγώ θα το κάνω το παπί 57mm με καλά πράγματα θα μου φτάσει γύρω στα 1000 μαζί με τα εργατικά...

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να είναι από 100-700 που λέει ο λόγος ανάλογα το τι πράγματα θα βάλεις πάνω...ας πούμε εγώ θα το κάνω το παπί 57mm με καλά πράγματα θα μου φτάσει γύρω στα 1000 μαζί με τα εργατικά...

 

Όλο takegawa θα είναι?Πολλά λευτά πήγαινε πάρε ένα wr 200 με τόσα

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όλο takegawa θα είναι?Πολλά λευτά πήγαινε πάρε ένα wr 200 με τόσα

 

ρε συ δεν θα πανε όλα τα λεφτά στο μοτέρ θα επενδυθούν κ στην αισθητική βελτίωση...

Link to comment
Share on other sites

ρε συ δεν θα πανε όλα τα λεφτά στο μοτέρ θα επενδυθούν κ στην αισθητική βελτίωση...

 

Αν τότε εντάξει τόσο μου πήγε και εμένα:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, ενας φιλος μου μολις εστρωσε το Sprinter 50, εχει 1000+κατι χιλιομετρα,και λεει αν μπορει με την αλλαγει γραναζοματος να το κανει λιγο πιο μαρκυ, για λιγο παραπανω τελικη :p ..

Υπαρχει κανενα γραναζομα για 50αρακι εκτος του κλασικου 13-44 ή θα ειναι αποτυχια η αλλαγη γραναζοματος? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, ενας φιλος μου μολις εστρωσε το Sprinter 50, εχει 1000+κατι χιλιομετρα,και λεει αν μπορει με την αλλαγει γραναζοματος να το κανει λιγο πιο μαρκυ, για λιγο παραπανω τελικη :p ..

Υπαρχει κανενα γραναζομα για 50αρακι εκτος του κλασικου 13-44 ή Απάντηση:θα ειναι αποτυχια η αλλαγη γραναζοματος. :wacko:

 

Καλύτερα να το αξιοποιήσει όπως είναι και μετα να πάρει κάποιο μεγαλύτερο;)

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια καλησπερα.. σκεφτομαι να παρω το 50cc και να το kit-αρω σε 72cc ή 125cc.. για 72cc εχω μαθει οτι το μαλλι παει καπου στα 50 ευρω... για 125cc μηπως ξερει κανεις ποσο παει? (φυσικα εννοω μοτερι της ιδιας εταιριας ... απλα το κανω αυτο για να ειμαι ψιλο-νομιμος..) Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.. σκεφτομαι να παρω το 50cc και να το kit-αρω σε 72cc ή 125cc.. για 72cc εχω μαθει οτι το μαλλι παει καπου στα 50 ευρω... για 125cc μηπως ξερει κανεις ποσο παει? (φυσικα εννοω μοτερι της ιδιας εταιριας ... απλα το κανω αυτο για να ειμαι ψιλο-νομιμος..)

 

 

από 50αρη σε 72αρη θα κερδίσεις πιο πολύ νεύρο

 

τώρα έχεις και την επιλογή να βάλεις το μοτέρ από το 125αρη sprinter το οποίο κάνει περίπου 250-300€ (δεν είμαι κ πολύ σίγουρος για αυτές τις τιμές)

Link to comment
Share on other sites

από 50αρη σε 72αρη θα κερδίσεις πιο πολύ νεύρο

 

τώρα έχεις και την επιλογή να βάλεις το μοτέρ από το 125αρη sprinter το οποίο κάνει περίπου 250-300€ (δεν είμαι κ πολύ σίγουρος για αυτές τις τιμές)

 

 

μενω σε ανηφορικο μερος... δηλαδη για το σπιτι μου εχω 1-2 ανηφορες..γιαυτο σκεφτομουνα να το ανεβασω... με 72cc θα τραβαει? ειμε περιπου 65 κιλα και με δικαβαλο 8α το αντεξει? και περιπου ποσο παει για 72cc?

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καντο 72.Και εμένα τόσο είναι και βγαίνω στις ποιο πολλές ανηφόρες με 2α.;)

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καντο 72.Και εμένα τόσο είναι και βγαίνω στις ποιο πολλές ανηφόρες με 2α.;)

μονος σου η με 2ο ατομο?

Link to comment
Share on other sites

Μόνος μου.Με δεύτερο άτομο σε μεγάλη ανηφόρα ίσως χρειαστείς πρώτη.Εχει αρκετή διαφορά ένα 50αρη με ένα 70αρη πάντως,δεν είναι και πέταμα λευτών

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόνος μου.Με δεύτερο άτομο σε μεγάλη ανηφόρα ίσως χρειαστείς πρώτη.Εχει αρκετή διαφορά ένα 50αρη με ένα 70αρη πάντως,δεν είναι και πέταμα λευτών

 

Αλλιώς είναι ενα 72cc με ενα κύλινδρο/πίστονι μόνο και αλλιώς με κάποια έξτρα πράγματα που κάνουν την διαφορά.Πάρε σαν παράδειγμα το fb σου;)

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

260E το 125 αρη το daytona.το περιμενω μεθαυριο ;)

 

Aυτή πιστευω είναι και η καλύτερη επιλογή.Και έχεις και το τιμολόγιο αγοράς αρα δεν παίζει και κατάσχεση

 

Αλλιώς είναι ενα 72cc με ενα κύλινδρο/πίστονι μόνο και αλλιώς με κάποια έξτρα πράγματα που κάνουν την διαφορά.Πάρε σαν παράδειγμα το fb σου;)

 

Χμμ ναι όντως εμένα φοράει αρκετά extra αλλά είναι καμιά σχέση με πριν.

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

260E το 125 αρη το daytona.το περιμενω μεθαυριο ;)

 

νομιζω πολυ καλη τιμη... μονο ο κινητηρας ε? δεν εχει το πακετο κανα καρμπυλατερ η τιποτα αλλο ??

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πολυ καλη τιμη... μονο ο κινητηρας ε? δεν εχει το πακετο κανα καρμπυλατερ η τιποτα αλλο ??

 

μάλλον είναι κομπλέ με καρμπιρατέρ (με τα λιφάν δίνουν και ηλεκτρονική)

Link to comment
Share on other sites

μάλλον είναι κομπλέ με καρμπιρατέρ (με τα λιφάν δίνουν και ηλεκτρονική)

 

 

τη ηλεκτρονικη βαζεις π.χ στην συγκεκριμενη περιπτωση ? ποσο κοστιζει ?

Link to comment
Share on other sites

τη ηλεκτρονικη βαζεις π.χ στην συγκεκριμενη περιπτωση ? ποσο κοστιζει ?

 

ηλεκτρονική δεν χρειάζεται να αλλάξεις... τώρα αν θες να δεις και μια μικρή διαφορά στις επιδόσεις βάλε μια takegawa http://www.akyriakopoulos.gr/shop/product_info.php?products_id=204&osCsid=ff1c45e19b5bd2f606b97b460c2245d4

 

με 75 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι κομπλε με καρμπ και πλεξουδα...τωρα το απογευμα ξυλωσα το παλιο και αυριο πρωι παω να παρω το καινουργιο να το φορεσω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες! Θα μπορουσε καποιος να μας πει ολα τα αξιοπιστα 50αρια παπια της αγορας; Σκεφτομαι να παρω ενα (εχω διπλωμα 50αριου και δεν εχω χρονο για αλλο) και να το κανω 72αρι η 100αρι χωρις να ξοδεψω πολλα χρηματα για αυτο. Δεν ειμαι γκαζακιας αλλα θελω να τραβαει λιγακι. Εδω που μενω εχω αρκετες ανηφορες και θα πηγαινω 2καβαλο με την κοπελια μου. Προτασεις παρακαλω... Ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...