Jump to content

[MOTO] Daytona Sprinter 50/125cc


poulisss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εχει 54 διαδρομη, βαλε ενα κυλινδροπιστονο 56mm ή 57mm εναν εκκεντροφορο fuego f200 και ενα καρμπυλατερ λιγο μεγαλυτερο..

Αν σου μεινουν μετα λεφτα βαλε και μια CDI

 

 

ΥΓ:Δεν ειναι σιγουρος αν τεριαζει ο fuego στην μαμα κεφαλη

 

52 διαδρομη εχει το ειχαμε μετρηση σε ενα Sprinter 125 του φιλου μου αρα τι κυλινδροπιστονο να βαλω 54mm η 55mm?? Απο κυλινδροπιστονο ποια μαρκα ειναι καλη ? Η Narita καλη ειναι? Και απο καρμπυρατερ αμα βαλω Dellorto 24αρι καλο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αμα εχει 52 διαδρομη λογικα θα φοραει 54αρι κυλινδροπιστονο .

Αν ειναι ετσι με 1mm πανω δεν πιστευω να δεις διαφορα , εκτος αν αλλαξεις και κεφαλη μαζι με εκκεντροφορο.

Καλη ειναι η Dellorto , παντως εγω αν επερνα καρμπ θα επερνα Mikuni 24αρι (80 ευρω) αρκετα καλη τιμη

 

 

Edit Η narita για τα λεφτα της πιστευω ειναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα Daytona Sprinter 125cc μανισιο με 8.500 χιλιομετρα και σιγα σιγα θελω να αρχισω να το βελτιονω. Θελω να μου πει καποιος που ξερει γιατι εγω ειμαι σκραπας απο μηχανακια ,τι πραγματα να βαλω μεχρι 200 ευρω για να πηγαινει ποιο καλα ,καλα πραγματα ομως οχι μουφα . Α! Εχω μονο μια εξατμιση Protech με τα χαρακωμενα γραμματα.

 

Ευχαριστο πολυ. :D

 

ποιά Protech έχεις? την οβάλ ή την άλλη?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας θέλουν άνοιγμα τα κάρτερ σου,που σημαίνει ότι πρέπει να ανοίξεις όλο το μοτέρ για να γίνει σωστή δουλειά:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας θέλουν άνοιγμα τα κάρτερ σου,που σημαίνει ότι πρέπει να ανοίξεις όλο το μοτέρ για να γίνει σωστή δουλειά:O

 

το παιδι ειπε να το φτιαξει με 200€ αν ανοιξει ολο το μοτερ και για να ανοιξει τα καρτερ δεν τον φτανουν με τιποτα... οποτε γνωμη μου ειναι να βαλεις σκληρα δισκακια και ελλατηρια στην καμπανα σου,ενα 24αρι καρμπ mikuni, χοανη, εναν f200 αλλα θα θελει και ροικη η κεφαλη και τελος ενα γραναζωμα καλο.....;)

Link to comment
Share on other sites

το παιδι ειπε να το φτιαξει με 200€ αν ανοιξει ολο το μοτερ και για να ανοιξει τα καρτερ δεν τον φτανουν με τιποτα... οποτε γνωμη μου ειναι να βαλεις σκληρα δισκακια και ελλατηρια στην καμπανα σου,ενα 24αρι καρμπ mikuni, χοανη, εναν f200 αλλα θα θελει και ροικη η κεφαλη και τελος ενα γραναζωμα καλο.....;)

 

Το είπα επειδή και ο daytonasss του είπε να το φτιάξει 56 η 57mm.Βεβαια με ένα dremel μπορείς να ανοίξεις τα κάρτερ αλλά δεν είναι ο σωστός τρόπος:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ποιόν εκκεντροφόρο να αγοράσω τον Daytona η τον Fuego 200??? O Daytona ειναι ποιό ακριβώς μάλλον θα είναι και καλύτερος .
Link to comment
Share on other sites

Ποιόν εκκεντροφόρο να αγοράσω τον Daytona η τον Fuego 200??? O Daytona ειναι ποιό ακριβώς μάλλον θα είναι και καλύτερος .

 

Ακουγετε οτι ο Daytona ειναι καλυτερος , αλλα και ο Fuego ειναι επισης καλος για τα λεφτα του! Αν εχεις λεφτα για ξοδεμα παρε τον Daytona

Link to comment
Share on other sites

Ακουγετε οτι ο Daytona ειναι καλυτερος , αλλα και ο Fuego ειναι επισης καλος για τα λεφτα του! Αν εχεις λεφτα για ξοδεμα παρε τον Daytona

 

Ο fuego πιστεύω έχει το καλύτερο value for money;)Αλλά πιστεύω ότι ο daytona θα είναι καλύτερος.Πιστευω,δεν είμαι σίγουρος καθώς δεν φοράνε πολλοί τέτοιο εκκεντροφόρο

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδες τι τιμες περνουνε στο περιπου τα συνεργεια για να ανοιξουν μοτερ??

 

Αναλογως το μοτερ.

Εσυ θες να στο δεσουν κιολας?

Link to comment
Share on other sites

βασικα λεω για αλλαγμα στροφαλομπιελα-εκκεντροφορο ... full δουλεια.....ανοιγμα-κλεισιμο τα παντα ολα..
Link to comment
Share on other sites

βασικα λεω για αλλαγμα στροφαλομπιελα-εκκεντροφορο ... full δουλεια.....ανοιγμα-κλεισιμο τα παντα ολα..

 

100 για εργατικά μόνο

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τα φώτα σας.Έχω πάρει μια λάμπα NEON 12ν(από multirama) και θέλω να την βάλω στο παπί.Πώς θα την συνδέσω?Υπόψην ότι η λάμπα έχει δικό της διακόπτη.

 

Α και κάτι άλλο η τιμή της protech οβάλ που κειμένεται? Εδώ στην Τρίπολη την βρήκα 80€ καλά είναι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τα φώτα σας.Έχω πάρει μια λάμπα NEON 12ν(από multirama) και θέλω να την βάλω στο παπί.Πώς θα την συνδέσω?Υπόψην ότι η λάμπα έχει δικό της διακόπτη.

 

Α και κάτι άλλο η τιμή της protech οβάλ που κειμένεται? Εδώ στην Τρίπολη την βρήκα 80€ καλά είναι?

 

μια χαρα ειναι η τιμη;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τα φώτα σας.Έχω πάρει μια λάμπα NEON 12ν(από multirama) και θέλω να την βάλω στο παπί.Πώς θα την συνδέσω?Υπόψην ότι η λάμπα έχει δικό της διακόπτη.

 

Α και κάτι άλλο η τιμή της protech οβάλ που κειμένεται? Εδώ στην Τρίπολη την βρήκα 80€ καλά είναι?

 

Η λαμπα ειναι αυτονομη ή θα τραβηξεις ρευμα απο την μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Η λαμπα ειναι αυτονομη ή θα τραβηξεις ρευμα απο την μπαταρια?

 

όχι δεν είναι αυτόνομη.λογικά από την μπαταρία θα τραβήξω ρεύμα.αλλά από που ακριβως?από τα καλώδια που δίνουν ρεύμα στα φώτα?

 

μια χαρα ειναι η τιμη;)

 

δεν την έχω πάρει ακόμα αλλά θα την παζαρέψω την τιμή...

 

 

 

 

παιδιά μηπως ξέρει κανείς τι χρώμα έχουν τα καλώδια που πάνε στα φώτα ώστε να τραβήξω από εκεί ρεύμα?

Edited by ss42ss
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ρε παιδες , ο κινητηρας της daytona 125cc ξερεται ποσο βγαινει περιπου? τι τελικες εχει και γενικα τραβαει καλα??
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες , ο κινητηρας της daytona 125cc ξερεται ποσο βγαινει περιπου? τι τελικες εχει και γενικα τραβαει καλα??

 

ο daytona ο ιαπωνικός ή αυτός που φοράνε τα daytona 125?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...