Jump to content

[MOTO] Daytona Sprinter 50/125cc


poulisss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω ειχα τρακαρει με το αυτοκινητο και ειχα κανει φιλικη.την κανεις επι τοπου.παιρνει τηλεφωνο την ασφαλιστικη καποιος και ερχονται κανουν καταγραφη βγαζουν φωτο και κανεις την δηλωση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το σασμάν του έχει πρόβλημα

 

Ξερεις ακριβος τι προβλημα βγαζει? (Πχ ειναι σκληρο?Σπαει?Πεταει ταχυτητες?)

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις ακριβος τι προβλημα βγαζει? (Πχ ειναι σκληρο?Σπαει?Πεταει ταχυτητες?)

 

Ένας φίλο μου που το έχει βάλει πάνω σε ένα chally του έχει πρόβλημα η δευτέρα(νομίζω ότι μου είχε πει ότι την σπάει)

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι τελικη θα εχει το sprinter, και γενικα αν θα ανεβαζει χιλιομετρα γρηγορα με 140 lifan μοτερ??
Link to comment
Share on other sites

ανάλογα με το στρόσιμο που 8α του κάνεις ... επίσης παίζει ρόλο και ο τρόπος οδήγησης του παπιου.Τα 120Κm με τον 140cc της Lifan θα τα έχει για πλάκα. Edited by ss42ss
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες βαζω εδω πληροφοριες για τα Lifan που βρηκα σε μια ιστοσελιδα

 

Lifan 110cc http://www.tboltusa.com/store/lifan-110cc-manual-clutch-engine-fits-pit-bikes-and-other-mi-p-158.html

 

Στροφαλος 49.5mm

Κυλινδροπιστονο 52.4mm

Αλογα 7 HP στις 7,500 RPM

Ροπη 5.25 ftlbs στις 5,500 RPM

 

Lifan 125cc http://www.tboltusa.com/store/lifan-124cc-auto-p-203.html?osCsid=cd65e3a5b0f8826d15abbf0c3e6b5b63

 

Στροφαλος 54 mm

Κυλινδροπιστονο 54mm

Αλογα 8.5 HP στις 7,500 RPM

Ροπη 7.75 N.m στις 5,500 RPM

 

Lifan 140cc http://www.ecplaza.net/tradeleads/seller/4387511/exporting_motorcycles.html

 

Στροφαλος 59mm

Κυλινδροπιστονο 55mm

Αλογα 8.0KW στις 7500r/min (δηλαδη 10 αλογα)

Ροπη 9.5N.m στις 5000r/min

 

 

 

Εδω μπορειτε να δειτε ολα τα μοτερ Lifan μαζι με τα τεχνικα χαρακτηριστικα

http://www.tboltusa.com/store/engines-lifan-50-150-engines-c-114_119.html?osCsid=a39c849c8a1d48340f29c04dcb08b267

 

ΥΓ: Τα τεχνικα χαρακτηριστικα απο το 140cc τα πηρα απο αλλο site γιατι στο "απο πανω" δεν ειχε αρκετες πλήροφοριες

Επλιζω να βοηθησα αρκετα για οσους "ψαχνονται" :D

Link to comment
Share on other sites

Daytonass πολυ κατατοπιστικος ty! ο 140 σχετικα λιγα αλογα εχει.

κατι ακομη απο τιμες που ειναι περιπου αυτα τα 3??

Link to comment
Share on other sites

Daytonass πολυ κατατοπιστικος ty! ο 140 σχετικα λιγα αλογα εχει.

κατι ακομη απο τιμες που ειναι περιπου αυτα τα 3??

 

 

 

τιμες απο 200 ευρω περιπου ο 110cc και παει λεγοντας αμα εχει μιζα-η και συμπλεκτη ... παντως εχω πετυχει και πολυ καλες τιμες στο Εbay (140cc με ~220-260ευρω)

Link to comment
Share on other sites

E εντάξει μην κοιτάτε από ebay γιατι τα μεταφορικά από Αμερική ειναι φαρμακείο!Καιο 140 με τίποτα δεν ειναι 10 άλογα,γύρω στα 13 είναι;)

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Διλαδι παιδες daytona sprinter 50 cc με κοστος 1250 ευρο και του φορας ενα μοτερ lifan 140 cc ( που δεν ξερω κοστος) και εισαι κομπλε ετσι ???? ( τι προβλιμα ακριβος εχει το σασμαν του lifan ???) :shifty:
h zwh einai enas megalos dromos... an eisai magas perna ton me souza!!!!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Διλαδι παιδες daytona sprinter 50 cc με κοστος 1250 ευρο και του φορας ενα μοτερ lifan 140 cc ( που δεν ξερω κοστος) και εισαι κομπλε ετσι ???? ( τι προβλιμα ακριβος εχει το σασμαν του lifan ???) :shifty:

 

Γύρω στα 350-400€ κάνει.Για προβλήματα δεν γνωρίζω κάτι..

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 350-400€ κάνει.Για προβλήματα δεν γνωρίζω κάτι..

 

παιδια οποιοσ γνοριζει ας μου πει τι προβλιματα εχει και πως να τα αντιμετοπισω....

thnks

h zwh einai enas megalos dromos... an eisai magas perna ton me souza!!!!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

για να κανεις το μηχανακι 52mm ποσα λευτα χρειαζεται περιπου(οχι και με τα καλιτερα πραγματα αλλα ουτε και με τα χειροτερα)!!
Link to comment
Share on other sites

για να κανεις το μηχανακι 52mm ποσα λευτα χρειαζεται περιπου(οχι και με τα καλιτερα πραγματα αλλα ουτε και με τα χειροτερα)!!

 

300 με αρκετό φτιάξιμο{χωρίς να ανοιχτεί το μοτέρ στην μέση και χωρίς αλλαγή στροφαλομπιέλας}.Εμένα σε 47 πήγε 350 αλλά ανοίχτηκε στην μέση και έχει αρκετή χειροποιήτη δουλειά

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλο μου που το έχει βάλει πάνω σε ένα chally του έχει πρόβλημα η δευτέρα(νομίζω ότι μου είχε πει ότι την σπάει)

 

φιλαρακι τι ενοεις οταν λες την σπαει....( μην παρεξηγειτε δεν ξερω και πολλα απο μηχανακια....):p

h zwh einai enas megalos dromos... an eisai magas perna ton me souza!!!!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι τι ενοεις οταν λες την σπαει....( μην παρεξηγειτε δεν ξερω και πολλα απο μηχανακια....):p

 

Του τρώει τα γρανάζια μέσα στο σασμάν.

Link to comment
Share on other sites

Του τρώει τα γρανάζια μέσα στο σασμάν.

 

οποτε τι σασμαν μπορεις να του βαλεις ??...... ( διλαδι μπορεις να παρεις το σασμαν του δαυτονα και να το βαλεις πανο στο λιφαν???) :p:p

h zwh einai enas megalos dromos... an eisai magas perna ton me souza!!!!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

οποτε τι σασμαν μπορεις να του βαλεις ??...... ( διλαδι μπορεις να παρεις το σασμαν του δαυτονα και να το βαλεις πανο στο λιφαν???) :p:p

 

Απο του Daytona δεν ξερω αν τεριαζει αλλα απο κανα astrea μπορει..

 

@ss42ss Αλλα για να σπαει συνεχεια η 2αρα , κατι θα πρεπει να κανει και ο φιλος σου...Καρφωτες να υποθεσω ε? :O

Link to comment
Share on other sites

Απο του Daytona δεν ξερω αν τεριαζει αλλα απο κανα astrea μπορει..

 

Αν δεν κάνω λάθος ταιριάζει και από το Innova

 

 

@ss42ss Αλλα για να σπαει συνεχεια η 2αρα , κατι θα πρεπει να κανει και ο φιλος σου...Καρφωτες να υποθεσω ε? :O

 

Κάνει κάτι τέτοιες μλκίες που και που...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος ταιριάζει και από το Innova

 

 

 

 

Κάνει κάτι τέτοιες μλκίες που και που...

 

εμενα ολοι μου λενε πως κανω πολυ καλες αλαγες γιατι την αλαζω πολυ γριγορα χωρις να την βαζω μπιχτη .... οποτε δεν θα εχει προβλιμα???? :wacko::confused:

h zwh einai enas megalos dromos... an eisai magas perna ton me souza!!!!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

εμενα ολοι μου λενε πως κανω πολυ καλες αλαγες γιατι την αλαζω πολυ γριγορα χωρις να την βαζω μπιχτη .... οποτε δεν θα εχει προβλιμα???? :wacko::confused:

 

Μην κανεις πειραματα :p Μαθε να της βαζεις κανονικα , δεν σε βιαζει κανεις , ουτε εισαι σε dragster για να κανεις καλο χρονο :p Το σασμαν ειναι ακριβο (απ οτι νομιζω) ειδικα απο το innova που ειναι και καινουργιο μοντελο :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μην κανεις πειραματα :p Μαθε να της βαζεις κανονικα , δεν σε βιαζει κανεις , ουτε εισαι σε dragster για να κανεις καλο χρονο :p Το σασμαν ειναι ακριβο (απ οτι νομιζω) ειδικα απο το innova που ειναι και καινουργιο μοντελο :ninja:

 

διλαδι δεν σιμφερει να τον παρω και να του βαλω αλλο σασμαν????

h zwh einai enas megalos dromos... an eisai magas perna ton me souza!!!!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...