Jump to content

[MOTO] Daytona Sprinter 50/125cc


poulisss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια...:)8α η8ελα να ροτισο για ενα φιλο... 8α αγορασει το πασχα daytona sprinter 50cc και 8α η8ελε να το αλλαξει γιατι το χοριο ειναι γεματο ανοιφορες καταρχιν 8ελει να τραβαει στις ανοιφορες και ειναι παπι για βολτες δε ξερει και πολλα απο μιχανικα:cry: σκευτετε να το κανει 110-115-125 φοβατε ομος οτι στα 125 8α εχει προβλιμα και 8α 8ελει σινεχεια σινεργειο..:cry:. αν μποριτε να μου :!:πιτε τι ακριβος 8ελει να βαλει:!: και αρκετα καλες μαρκες οπιος μπορει να βοη8ισει 8α ειμαι υπορχεος

 

συγνομη για το μεγαλο μινιμα:O :O

 

ποσα λεφτα περιπου θα διαθεσει???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποσα λεφτα περιπου θα διαθεσει???

 

γιρο στα 500 με 600 αλλα εγο δε ειμαι σιγουρος αν του φτασουν:worry:

δε 8ελει να βαλει τα καλιτερα που κικλοφορουν... απλα να μην ειναι κινεζικα να ειμαι μετριας καταστασεις

Edited by anonimos42
Link to comment
Share on other sites

παιδια επιδι δεν εβγαλα ακρη απο οοολες αυτες τις μπερδεμενες αποψεις....:p:O :D

θελω να μου πειτε αν σιμφερει ο κινιτιρας 140 της λιφαν καιι τι πρεπει να αλλαχτει πανο του...... (το μηχανακι το θελω για τη βολτα μου και αμα τυχει για πλακα καμια κοντριτσα ..... αλλα πολλα ανοιγματα....) ;) σορρυ για το μεγαλο μυνιμα.....

h zwh einai enas megalos dromos... an eisai magas perna ton me souza!!!!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδια επιδι δεν εβγαλα ακρη απο οοολες αυτες τις μπερδεμενες αποψεις....:p:O :D

θελω να μου πειτε αν σιμφερει ο κινιτιρας 140 της λιφαν καιι τι πρεπει να αλλαχτει πανο του...... (το μηχανακι το θελω για τη βολτα μου και αμα τυχει για πλακα καμια κοντριτσα ..... αλλα πολλα ανοιγματα....) ;) σορρυ για το μεγαλο μυνιμα.....

 

Αν παρεις το 140cc γιατι να το πηραξεις?Ποιος ο λογος?Ποσο πιο πολυ να το ανεβασεις,και για κοντρες μια χαρα ειναι το 140 δεν υπαρχει κανενα νοημα να το ανεβασιες mm..Κανει 380ευρω αν του ριξεις αλλα 100 για κυλινδροπιστονα 58mm (λεω εγω) θα παν χαμενα τα λεφτα,καλητερα μαμα και οσο αντεξει..Αν ειναι να παρεις το 110cc και να ριξεις αλλα 250ευρω για να το κανεις 56-57mm καλυτερα να παρεις το 140,θα βγει και πιο φτηνο.(αποψη μου)

Link to comment
Share on other sites

Αν παρεις το 140cc γιατι να το πηραξεις?Ποιος ο λογος?Ποσο πιο πολυ να το ανεβασεις,και για κοντρες μια χαρα ειναι το 140 δεν υπαρχει κανενα νοημα να το ανεβασιες mm..Κανει 380ευρω αν του ριξεις αλλα 100 για κυλινδροπιστονα 58mm (λεω εγω) θα παν χαμενα τα λεφτα,καλητερα μαμα και οσο αντεξει..Αν ειναι να παρεις το 110cc και να ριξεις αλλα 250ευρω για να το κανεις 56-57mm καλυτερα να παρεις το 140,θα βγει και πιο φτηνο.(αποψη μου)

 

Συμφωνώ:)Καλύτερα 140 από την αρχή

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ:)Καλύτερα 140 από την αρχή

 

Καλυτερα να παει το δικο του μοτερ σε εναν καλο μαστορα και να του το φτιαξει και θα ειναι λιγοτερα κιβικα και ποιο αξιοπιστο απο το lifan...αλλα σε παρα πολυ καλο μαστορα...θα του κοστισει αλλα θα εχει καλο μοτερ..

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να παει το δικο του μοτερ σε εναν καλο μαστορα και να του το φτιαξει και θα ειναι λιγοτερα κιβικα και ποιο αξιοπιστο απο το lifan...αλλα σε παρα πολυ καλο μαστορα...θα του κοστισει αλλα θα εχει καλο μοτερ..

 

Όντως αν έχει ηδη μοτέρ καλύτερα να το φτιάξει όλο AaSa με 400€ θα ήταν πιο αξιόπιστο.Αλλά αν πχ πάρει ένα μηχανάκι χωρίς μοτέρ τι θα κάνει?

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όντως αν έχει ηδη μοτέρ καλύτερα να το φτιάξει όλο AaSa με 400€ θα ήταν πιο αξιόπιστο.Αλλά αν πχ πάρει ένα μηχανάκι χωρίς μοτέρ τι θα κάνει?

 

Aυτο να μου πεις αλλα να ξερεις οτι η aasa δεν σημαινει οτι ειναι καλυτερη απο narita και top...στο λεω γιατι το εχω ψαξει το θεμα...και το τελευταιο καιρο βλεπω πολλες κοντρες με παπακια και εχω τρελαθει με αυτα που βλεπω...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις αν ο σκελετος απο lifan z H o evo 5 στα 50 κυβικα αντεχει ενα μοτερ απο innova 140cc η θα κοπει στην μεση ???
Link to comment
Share on other sites

Aυτο να μου πεις αλλα να ξερεις οτι η aasa δεν σημαινει οτι ειναι καλυτερη απο narita και top...στο λεω γιατι το εχω ψαξει το θεμα...και το τελευταιο καιρο βλεπω πολλες κοντρες με παπακια και εχω τρελαθει με αυτα που βλεπω...

 

Από top πιστεύω είναι.Με τα narita είναι ίδια για μένα.Απλά η aasa βγάζει κυλινδροπίστονα σετ με ίδιες ανοχές,να πάρω πιστόνι narita να το βάλω σε τι κύλινδρο?Εκτός αν το πας σε ρεκτιφιέ και στις ταιριάξει.

Για πες τι έχεις δει στις κόντρες

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για πες τι έχεις δει στις κόντρες

 

όχι δε θα πει, γιατί θα διαγραφεί επιτόπου...!

Link to comment
Share on other sites

Από top πιστεύω είναι.Με τα narita είναι ίδια για μένα.Απλά η aasa βγάζει κυλινδροπίστονα σετ με ίδιες ανοχές,να πάρω πιστόνι narita να το βάλω σε τι κύλινδρο?Εκτός αν το πας σε ρεκτιφιέ και στις ταιριάξει.

Για πες τι έχεις δει στις κόντρες

 

Απο σω εχω ακουσει τα aasa κολανε πιο ευκολα...αλλα δεν το πολυ πιστευω αυτο που πιστευω ειναι οτι τα aasa narita και top εχουν την ιδια αξιοπιστια...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίρνει μοτέρ απο innova

 

εισαι σιγουρος για αυτο επιδι το innova ειναι και honda η λιφαν ειναι ειναι αντιγραφει ????:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος για αυτο επιδι το innova ειναι και honda η λιφαν ειναι ειναι αντιγραφει ????:cry::cry:

 

Απο τα Ηonda μοτερ του innova είναι διαφορετικές οι βάσεις.

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι γνομη εχετε για αυτο το μοτερ? http://www.moto-rider.com/product-view.aspx?pid=33006

 

επισεις και για αυτα? http://www.moto-rider.com/product-view.aspx?pid=21800 τα εχο βρει και εδο http://www.akyriakopoulos.gr/shop/product_info.php?cPath=22_46&products_id=56&osCsid=9650258cadf801409a04d5b3728b1153 αλλα 8α δουλευουν σε αυτο το μοτερ που σας εδιξα γιατι λεει οτι μπενουν σε 52mm και πανο....

 

και μια τελευτεα εροτισουλα αυτο το μοτερ που σας εδιξα μπενει και σε daytona sprinter και σε glx?

Edited by anonimos42
Link to comment
Share on other sites

Το μοτέρ που έδειξες για μένα είναι το καλύτερο της Lifan, παίρνει όλα τα ανταλακτικά απο honda και μέχρι 53-54mm δεν βγάζει κανένα πρόβλημα.

 

Τώρα, όσο για το άλλο το καρμπυρατέρ... Ξέχασε το. Τζάμπα λεφτά είναι

Link to comment
Share on other sites

Το μοτέρ που έδειξες για μένα είναι το καλύτερο της Lifan, παίρνει όλα τα ανταλακτικά απο honda και μέχρι 53-54mm δεν βγάζει κανένα πρόβλημα.

 

Τώρα, όσο για το άλλο το καρμπυρατέρ... Ξέχασε το. Τζάμπα λεφτά είναι

 

τι καρμπυλατερ προτινεις για το σιγκεκριμενο μοτερ? και ξερεις αν πατανε οι βασεις και σε daytona sprinder αλλα και σε glx?

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει σε glx,astrea,supra,c50 κλπ και σε όλα τα daytona.

24αρι mikuni βάλε

 

Ρε παιδια να ρωτησω και εγω κατι γιατι το εχω απορια καιρο τωρα,το 110 το λιφαν π.χ μπαινει κουτι στις βασεις του daytona ,αλλα τα φισακια απο τα καλοδια τεριαζουν με του daytona ή θελει πατεντες,κοψημο καλοδια,μωνοση κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω και εγω κατι γιατι το εχω απορια καιρο τωρα,το 110 το λιφαν π.χ μπαινει κουτι στις βασεις του daytona ,αλλα τα φισακια απο τα καλοδια τεριαζουν με του daytona ή θελει πατεντες,κοψημο καλοδια,μωνοση κλπ?

 

Ναι γιατι εχει διαφορετικα πινια....και ολα τα μοτερ

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Με τι διαδρομη?

επειδη δεν ειμαι και τοσο γνωστικος με το θεμα μπορεις εσυ να με βοηθησεις???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...