Jump to content

[MOTO] Daytona Sprinter 50/125cc


poulisss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια! Σκεφτομαι να αγορασω το Sprinter 125 και θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας. Βασικα με ενδιαφερει το ποσο αξιοπιστο ειναι γενικα μεσο-μακροπροθεσμα! Με αλλα λογια το ποσα λεφτα θα ξοδεψω στα συνεργεια μετα την αγορα του και μετα απο ποσο καιρο?

 

Δεν σκοπευω ουτε να το πειραξω ουτε να το ζορισω ιδιαιτερα... Το θελω απλα για την μετακινηση μου σε μια μικρη σχετικα πολη (Βολος). Αν μου κρατησει 4-5 χρονια χωρις μεγαλα προβληματα-εξοδα θα ειμαι ευχαριστημενος. Μετα βλεπουμε!

 

Απο τη μια ακουω οτι ειναι καλο γενικα, απτην αλλη ακουω οτι σκουριαζει ευκολα, ενας αλλος ειχε προβλημα στον συμπλεκτη στα 5.000 χλμ... Εσεις τι γνωμη εχετε?? Οποιος το εχει (εστω και το 50αρι), ή αν εχετε ακουσει κατι, ας μας πειτε τις εμπειριες σας! Αξιζει να το παρω? Ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εχω καμια 700 χιλιομετρα... πειραζει που το ανοιγω μεχρι και 60-65? :p

αν ναι μεχρι ποσο να το πηγαινω??? :X

 

μιλαω για το 50αρι

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω καμια 700 χιλιομετρα... πειραζει που το ανοιγω μεχρι και 60-65? :p

αν ναι μεχρι ποσο να το πηγαινω??? :X

 

μιλαω για το 50αρι

 

Καλα ποσο παει????????:blink::blink::blink:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλα ποσο παει????????:blink::blink::blink:

 

 

σε ευθεια ανοιγει μεχρι 70+- ... :p :lol:

 

νταξ οταν ειπα 60-65 δεν λεω οτι κανω 20 χιλιομετρα με τερμα ανοιγμενο το γκαζι ... απλως σε μερικες ευθειες(το πολυ 1-2+- χιλιομετρα) το ανοιγω τερμα... αλλα μετα χαλαρα.. το μαμαω το στρωσιμο ??? :cry:

Link to comment
Share on other sites

σε ευθεια ανοιγει μεχρι 70+- ... :p :lol:

 

νταξ οταν ειπα 60-65 δεν λεω οτι κανω 20 χιλιομετρα με τερμα ανοιγμενο το γκαζι ... απλως σε μερικες ευθειες(το πολυ 1-2+- χιλιομετρα) το ανοιγω τερμα... αλλα μετα χαλαρα.. το μαμαω το στρωσιμο ??? :cry:

 

Δεν κανει κακο να το ανοιγεις λιγο παραπανω αρκει να ακους το μοτερ οτι δεν ζοριζεται;)

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει κακο να το ανοιγεις λιγο παραπανω αρκει να ακους το μοτερ οτι δεν ζοριζεται;)

 

ε γενικα και μεσα στην πολη το παιζω σχετικα ψηλες στροφες... 6-7 χιλιαρικα...(προσπερασεις κλπ κλπ)

 

 

αλλα αν σκεφτεις οτι μεχρι τα 500 χιλιομετρα ειμουνα με τον κοφτη και μαξ οι στροφες πηγαιναν 5,500 και 35-40 χιλιομετρα... θελει και το ξεμπουκομα του :p:p :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα σημερα σε ενα μαγαζη και ειδα το lifan evo 5 γεια 1150 και το sprinter γεια 1300 τι νομιζεται :worry::worry::worry:
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα σημερα σε ενα μαγαζη και ειδα το lifan evo 5 γεια 1150 και το sprinter γεια 1300 τι νομιζεται :worry::worry::worry:

 

το λιφαν ειναι κινεζικο... τα ηλεκτρικα του ειναι μαπα

 

εγω προτεινω σπριντερ :X

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το έχω 2 μέρες,έκανα 100χιλιόμετρα και ιδού οι εντυπώσεις:

Ομορφιά δε συζητάμε καν..

Κατανάλωση normal..

1η ταχύτητα έλεος...δε ξεκινάω με 1η αφου σε 2 δευτερόλεπτα ΤΟ ΠΟΛΥ βάζω 2α

Χωρίς κόφτες και 72cc στα 45 και μετά ο ίδιος σχεδόν ήχος μέχρι τα 60 που ανοιξα και ζορίζεται αρκετά,τρίζει αλλά οκ παλεύεται και ας με πονάει η καρδιά μου!

Ανηφόρες τραβάει μια χαρά μεγάλης κλίσης και με 3η!

Φρένα-φώτα επίσης πολύ καλά..Γενικά ευχαριστημένος και ελπίζω μετά το στρώσιμο να μπορεί να πάει λίγο πιο γρήγορα...Φυσικά τώρα max το πάω μέχρι 50 και αυτό σε καμιά κατηφόρα ή ευθεία..Α οι ταχύτητες λίγο σκληρές αλλά ακουσα πως φτιάχνει με το καιρό.Επίσης θα ήθελα να μπορούσα να κάνω τις αλλαγές λίγο πιο αργά 1η-2α και 2η-4η και επίσης να μη "τερματίζει" στα 45-50!Όχι τίποτα άλλο αλλά βλέπω τα 80 στο κοντερ και ξενερώνω λιγο που στα 45 με παρακαλάει να σταματήσω :lol::p Μου είπαν πως μετά το στρώσιμο μπορώ να αλλάξω γρανάζια και καδένα με καμια 30-40ευρώ περίπου και θα πιάνει τα 80..λέτε?!:worry:

 

Αξίζει τα λεφτά του το προτείνω!:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το έχω 2 μέρες,έκανα 100χιλιόμετρα και ιδού οι εντυπώσεις:

Ομορφιά δε συζητάμε καν..

Κατανάλωση normal..

1η ταχύτητα έλεος...δε ξεκινάω με 1η αφου σε 2 δευτερόλεπτα ΤΟ ΠΟΛΥ βάζω 2α

Χωρίς κόφτες και 72cc στα 45 και μετά ο ίδιος σχεδόν ήχος μέχρι τα 60 που ανοιξα και ζορίζεται αρκετά,τρίζει αλλά οκ παλεύεται και ας με πονάει η καρδιά μου!

Ανηφόρες τραβάει μια χαρά μεγάλης κλίσης και με 3η!

Φρένα-φώτα επίσης πολύ καλά..Γενικά ευχαριστημένος και ελπίζω μετά το στρώσιμο να μπορεί να πάει λίγο πιο γρήγορα...Φυσικά τώρα max το πάω μέχρι 50 και αυτό σε καμιά κατηφόρα ή ευθεία..Α οι ταχύτητες λίγο σκληρές αλλά ακουσα πως φτιάχνει με το καιρό.Επίσης θα ήθελα να μπορούσα να κάνω τις αλλαγές λίγο πιο αργά 1η-2α και 2η-4η και επίσης να μη "τερματίζει" στα 45-50!Όχι τίποτα άλλο αλλά βλέπω τα 80 στο κοντερ και ξενερώνω λιγο που στα 45 με παρακαλάει να σταματήσω :lol::p Μου είπαν πως μετά το στρώσιμο μπορώ να αλλάξω γρανάζια και καδένα με καμια 30-40ευρώ περίπου και θα πιάνει τα 80..λέτε?!:worry:

 

Αξίζει τα λεφτά του το προτείνω!:D

 

 

ποσο εδωσες για το κιτ τον 72cc???

Link to comment
Share on other sites

50ευρώ..Στροφάμπιελο η κάτι τέτοιο λέει άλλαξε.

 

και εγινε 72αρι τωρα???

κυλιδροπιστονο-καρμπυλατερ κλπ κλπ ??

Link to comment
Share on other sites

50ευρώ..Στροφάμπιελο η κάτι τέτοιο λέει άλλαξε.

 

Με τοσα λιγα λευτα?????Η εργασια για να ανοιξουν το μοτερ παει γυρω στο 100αρικο.Και εσυ με 50€ εβαλες και στροφαλο??????

 

Στο μελλον μπορεις να αλλαξεις τα γραναζια ωστε να πεταει τα 80 στην ευθεια αλλα δεν θα εχεις καλη επιταχυνση οπως εχεις τωρα:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι να σας πω!Δεν ήμουν μπροστά.τεχνικές γνώσεις δεν έχω οπότε...Δε νομίζω να μου είπε ψέματα πάντως γιατί μου ξεκαθάρισε πως αν το κάνω τώρα με την αγορά θα κοστίσει τόσο αλλιώς μετά έχει κανα 100ευρώ.Τώρα τι ακριβώς γίνεται δε ξέρω!Πάντως σήμερα βγήκα σε κεντρικό και πήγα μια μεγάλη βολτούλα αναγκάστηκα να το ανοίξω λίγο και πήγε 65(Αρκετό τρίξιμο!).Δε το ζόρισα άλλο μιας και έχω καμια 200χιλιόμετρα.Γίνεται να δω κάπως αν όντως το έχει αναιβάσει?
Link to comment
Share on other sites

παιδια το πενινταρη λεει τιποτα?

Αν το θες για να πηγαίνεις τη βολτούλα σου και να κάνεις τη δουλεία σου και δε μπορεις να πάρεις το 125cc, ναι λέει αρκετα,είναι πανέμορφο και μέχρι τώρα είμαι ικανοποιημένος.Αν το θες για κόντρες κτλπ δε ξέρω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το 125αρι λεει τιποτα? Λεω να το παρω. Βγαζει ζημιες πολλες μηπως?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.....εδω και 20 μερες εχω παρει το daytona to sprinter αλλα αυτο ποθ με χαλαει πανω του ειναι το πισω φαναρι ξερετε εαν μπαινει φαναρι απο το dynamik χωρις μετατροπη??????
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.....εδω και 20 μερες εχω παρει το daytona to sprinter αλλα αυτο ποθ με χαλαει πανω του ειναι το πισω φαναρι ξερετε εαν μπαινει φαναρι απο το dynamik χωρις μετατροπη??????

 

Μπορεις να το βαψεις μαυρο................η να φτιαξεις πολυεστερα:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.....εδω και 20 μερες εχω παρει το daytona to sprinter αλλα αυτο ποθ με χαλαει πανω του ειναι το πισω φαναρι ξερετε εαν μπαινει φαναρι απο το dynamik χωρις μετατροπη??????

 

εγω εβαλα απο dinamik με 15 ευρω... με ενσωματομενα φλασακια... πολυ κορυφη το φαναρι ... ασπρο-διαφανο με κοκκινη λαμπα .. :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

μαγκες ξερει κανενας ποσο κανει μια καινουργια μιχανη μοντενας σπριντερ 50 κυβικα?

ποσο θα βγουν τα περαστικα?

Link to comment
Share on other sites

το φαναρι απο dynamik κοστιζει 15 ευρω????

 

http://i282.photobucket.com/albums/kk260/giannisasini/DSC00063.jpg

 

αυτο ακριβως αλλα ειναι ολο Ασπρο (πολυ ποιο ομορφο [ειδικα την ημερα] ) ... με κοκκινο φως οπως ειπα...

και γω περιμενα κανα 30 ευρω... γιατι ειχε βαλει ενα παιδι απο εδω και ειπε οτι ωραιο και το εβαλε στα 30 ευρω... ... αλλα τελικα με πηρε μονο 15 ευρω... :p

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι παιδια!!! μια εροτισουλα... ξερει κανεις αν το κοντερ και το στροφομετρο αλαζει απο αναλογα με το χρομα του παπιου? (του sprinter)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...