Jump to content

Ταξίδι στο εξωτερικό: Προγράμματα και χάρτες πλοήγησης


nicholas1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν λες europe, λογικά δεν περιλαμβάνεται η Ελλάδα σ' αυτή την γεωγραφική περιοχή ε? :P Θα τα δοκιμάσω φίλε και με την πρώτη ευκαιρία θα ενημερώσω σχετικά!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλους

 

Νέος στο forum, και θα ήθελα τη βοήθεια σας.

 

Σκοπεύω να κάνω ένα ταξίδι στην Ιταλία με αυτοκίνητο. Οπότε θα ήθελα να αγοράσω ένα gps με καλούς χάρτες για την Ιταλία, το οποίο θα το χρησιμοποιήσω στο αμάξι αλλά και μέσα στις πόλεις με τα πόδια. Έψαξα να βρώ κάτι καλό με αξιόπιστους χάρτες και οικονομικό , αλλά χάθηκα καθότι δεν το ξέρω καλά το αντικείμενο.

 

Θα εκτιμούσα αν είχατε να μου προτείνετε κάποια καλά μοντέλα.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πριν 20 μέρες ήμουνα Ιταλία με RYE 4306 Traveler στο οποίο είχα Destinator 7 και IGO 8. Για Ιταλία το IGO ήταν καλύτερο γιατί είχα πιο ενημερωμένο χάρτη αλλά και γενικώς είναι καλύτερο σαν πρόγραμμα.

Με έβγαλε ασπροπρόσωπο! Δεν χρειάστηκε ούτε χάρτη να ανοίξω ούτε Ιταλό να ρωτήσω ...

Μπαίνοντας - βγαίνοντας μόνο στην Ancona άλλαξα πρόγραμμα γιατί ο χάρτης του Destinator με βοηθούσε περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 20 μέρες ήμουνα Ιταλία με RYE 4306 Traveler στο οποίο είχα Destinator 7 και IGO 8. Για Ιταλία το IGO ήταν καλύτερο γιατί είχα πιο ενημερωμένο χάρτη αλλά και γενικώς είναι καλύτερο σαν πρόγραμμα.

Με έβγαλε ασπροπρόσωπο! Δεν χρειάστηκε ούτε χάρτη να ανοίξω ούτε Ιταλό να ρωτήσω ...

Μπαίνοντας - βγαίνοντας μόνο στην Ancona άλλαξα πρόγραμμα γιατί ο χάρτης του Destinator με βοηθούσε περισσότερο.

Ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Απ'οτι έψαξα στο internet δεν είδα το μοντέλο 4306. Αλλα μοντέλα που είδα ήταν το 3503 Europe 149€ και το 4302 Εurope 249€ της RYE. Ακόμα και στο site της ΡΥΕ δεν είδα το 4306. Μήπως μπορείς να μου πείς που μπορώ να το αγοράσω και πόσο κοστίζει περίπου? Επειδή είμαι σχετικά νέος με τη τεχνολογία αυτή, θα ήθελα να ρωτήσω αν οι χάρτες με τους οποίους έρχεται το μοντέλο αυτό δεν είναι καλοί , και θα πρέπει να φορτώσω κάποιους άλλους χάρτες. Τι είναι το IGO 8? Οταν το αγοράσω το μοντέλο τι θα πρέπει να κάνω? Αλλη μια ερώτηση: Πόσο διαρκεί η μπαταρία? Πόσο χρόνο χρειάζεται να φορτισθεί ? Μπορεί να φορτίζεται από το αυτοκίνητο ? Μήπως θα πρέπει να αγοράω και άλλη μπαταρία ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βρίσκεις πλεόν το 4306 μπορείς να πάρεις το 3503 από Κωτσόβολο με 99 ευρώ.

Το πρόγραμμα Sygic Drive που "φορά" δεν λέει και πολλά οπότε θα προμηθευτείς το Destinator 7 ή το IGO 8 και απλά θα το αντιγράψεις στην κάρτα (την οποία θα αγοράσεις έξτρα). Περισσότερες πληροφορίες δεν μπορούν να δοθούν όπως καταλαβαίνεις. Όσο για το που μπορείς να τα προμηθευτείς αυτά, το νόμιμο είναι φυσικά να τα αγοράσεις. Πάντως και μια επίσκεψη σε torrent μηχανές δεν βλάπτει ... π.χ. http://www.mininova.org.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα!

Φεύγω για Κίνα και χρειάζομαι επειγόντως χάρτες.

Το μόνο που έχω βρει είναι έναν χάρτη του 2006 για destinator.

Όμως, ειδικά στο Πεκίνο, τα πράγματα πρέπει να έχουν αλλάξει πολύ από το 2006 λόγω Ολυμπιακών. Υπάρχει κάποιος πιο πρόσφατος;

Για άλλο πρόγραμμα πλοήγησης και χάρτες γνωρίζετε κάτι; Ενδιαφέρομαι κυρίως για Πεκίνο.

Κατέβασα το mapking2007, αλλά δεν γινόταν εγκατάσταση στο X7500.. Και δεν ξέρω αν αυτό που βρήκα έχει χάρτη για Κίνα.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Εχω το garmin 5 αυθεντικο για το ppc μου

 

για να βαλω χαρτες για ΜΙΛΑΝΟ χρειαζεται να πληρωσω??

 

Και απο που το κατεβαζω??

 

Ευχαριστω!

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα, στις 20/7 θα πάω Κωνσταντινούπολη για να κάνω laser και χρειάζομαι χάρτη για Destinator 6 της τουρκιάς, αν τον έχει κάποιος ας μου δώσει ένα link παρακαλώ!

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

O καλύτερος συνδιασμός για Κωνσταντινούπολη.

 

Λογισμικό iGO8

Xάρτης Barasoft 2010.03

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε λίγες μέρες ταξιδεύω Ιταλία, έχω ένα mls 4810bt με χάρτες Ευρώπης 2008.

Ξέρουμε αν έχουν βγει πιο καινούριοι? Τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...