Jump to content

Samsung SGH-U600


skatzoxoiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι και γώ νέος χρήστης του U600. Εψαξα όλες τισ συζητήσεις αλλά δεν πρόσεξα κάτι που να απαντά την ερώτηση μου

1) έκανα detch gprs (*#4777 .......κ.λ.π) και το G βγήκε απο την οθόνη. Κατόπιν πάτησα κατα λάθος το "i" , και ξανα έμεινε το G .

Τώρα προσπαθώ να ξανατρέξω το detach gprs (*#4777 .......κ.λ.π), αλλά δεν μπαίνει καθόλου στο μενού για να κάνω detach .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είμαι και γώ νέος χρήστης του U600. Εψαξα όλες τισ συζητήσεις αλλά δεν πρόσεξα κάτι που να απαντά την ερώτηση μου

1) έκανα detch gprs (*#4777 .......κ.λ.π) και το G βγήκε απο την οθόνη. Κατόπιν πάτησα κατα λάθος το "i" , και ξανα έμεινε το G .

Τώρα προσπαθώ να ξανατρέξω το detach gprs (*#4777 .......κ.λ.π), αλλά δεν μπαίνει καθόλου στο μενού για να κάνω detach .

 

Αν έκανες σωστά την απενεργοποίηση του gprs τότε κάθε φορά που χρειάζεται το ενεργοποιεί το τηλέφωνο μόνο του αλλά παραμένει για λίγη ώρα μετά αφού τελειώσει την απαιτούμενη εργασία. Λογικά πρέπει λοιπόν να σου έσβησε μετά από μερικά λεπτά. Τώρα για το κρυφό μενού δεν ξέρω γιατί δεν στο τρέχει, εμένα δουλεύει κανονικά. Δοκίμασε να κάνεις επανεκκίνηση του τηλεφώνου μήπως ξεμπλοκάρει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν έκανες σωστά την απενεργοποίηση του gprs τότε κάθε φορά που χρειάζεται το ενεργοποιεί το τηλέφωνο μόνο του αλλά παραμένει για λίγη ώρα μετά αφού τελειώσει την απαιτούμενη εργασία. Λογικά πρέπει λοιπόν να σου έσβησε μετά από μερικά λεπτά. Τώρα για το κρυφό μενού δεν ξέρω γιατί δεν στο τρέχει, εμένα δουλεύει κανονικά. Δοκίμασε να κάνεις επανεκκίνηση του τηλεφώνου μήπως ξεμπλοκάρει.

 

Ευχαριστώ , αλλά το έχω σβήσει και ανοίξει πολλές φορές . Το G παραμένει εδώ και μια βδομάδα στη θέση του , και το μενού του detach gprs δεν τρέχει.

Link to comment
Share on other sites

Αν έκανες σωστά την απενεργοποίηση του gprs τότε κάθε φορά που χρειάζεται το ενεργοποιεί το τηλέφωνο μόνο του αλλά παραμένει για λίγη ώρα μετά αφού τελειώσει την απαιτούμενη εργασία. Λογικά πρέπει λοιπόν να σου έσβησε μετά από μερικά λεπτά. Τώρα για το κρυφό μενού δεν ξέρω γιατί δεν στο τρέχει, εμένα δουλεύει κανονικά. Δοκίμασε να κάνεις επανεκκίνηση του τηλεφώνου μήπως ξεμπλοκάρει.

 

Κρυφό μενού;Υπάρχει τέτοιο πράγμα;Μα καλά εγώ που ζω:p;Μπορείς να μου πεις πως ενεργοποιείται;

Link to comment
Share on other sites

Κρυφό μενού;Υπάρχει τέτοιο πράγμα;Μα καλά εγώ που ζω:p;Μπορείς να μου πεις πως ενεργοποιείται;

 

Samsung u600 codes

 

Here are some codes for the U600. Use them with care because if you use them wrong they can damage your phone!

*#0228# This code will allow you to check the battery status of your Mobile by pushing down 2 times!

*#1234# This code will allow you to check your firmware version!

*#4777*8665# This code brings you in a special menu where you can detach your gprs to improve your battery life!

*#0842# This code will test the vibration function of your mobile

*#9998*4678255# This code will allow you to install java games on your U600 mobile

Link to comment
Share on other sites

Samsung u600 codes

 

Here are some codes for the U600. Use them with care because if you use them wrong they can damage your phone!

*#0228# This code will allow you to check the battery status of your Mobile by pushing down 2 times!

*#1234# This code will allow you to check your firmware version!

*#4777*8665# This code brings you in a special menu where you can detach your gprs to improve your battery life!

*#0842# This code will test the vibration function of your mobile

*#9998*4678255# This code will allow you to install java games on your U600 mobile

 

Ευχαριστώ!Ειδίκα αυτό με το detach του gprs αν όντως αυξάνει τη διάρκεια της μπαταρίας είναι πολύ καλο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ , αλλά το έχω σβήσει και ανοίξει πολλές φορές . Το G παραμένει εδώ και μια βδομάδα στη θέση του , και το μενού του detach gprs δεν τρέχει.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει γίνει και δεν σου δουλεύει το κρυφό μενού. Πάντως δεν αρκεί να κάνεις απλά 2.GPRS Detach, αλλά πρέπει από το 9.GPRS Setting να επιλέξεις 2.Αυτόματη επισύναψη για να αναβοσβήνει αυτόματα το GPRS. Ίσως πρέπει να του τραβήξεις ένα hard reset (*2767*3855#) για να ξεμπλοκάρει το κρυφό μενού, αλλά ΠΡΟΣΟΧΗ χάνονται όλα τα προσωπικά δεδομένα. Κράτα back up πριν το κάνεις!:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει γίνει και δεν σου δουλεύει το κρυφό μενού. Πάντως δεν αρκεί να κάνεις απλά 2.GPRS Detach, αλλά πρέπει από το 9.GPRS Setting να επιλέξεις 2.Αυτόματη επισύναψη για να αναβοσβήνει αυτόματα το GPRS. Ίσως πρέπει να του τραβήξεις ένα hard reset (*2767*3855#) για να ξεμπλοκάρει το κρυφό μενού, αλλά ΠΡΟΣΟΧΗ χάνονται όλα τα προσωπικά δεδομένα. Κράτα back up πριν το κάνεις!:!:

 

Το κρυφό μενου του GPRS το βλέπω , αλλά για 1 δευτερόλεπτο , μετά χάνεται και δεν προλαβαινω να κάνω τίποτα !!:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Το κρυφό μενου του GPRS το βλέπω , αλλά για 1 δευτερόλεπτο , μετά χάνεται και δεν προλαβαινω να κάνω τίποτα !!:confused::confused:

 

Αυτό είναι πολύ περίεργο.:confused:Δεν μπορώ να εξηγήσω τι φταίει.:cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενα άλλο πρόβλημα , που πιθανόν να μην φταίει το u600 , είναι το εξής :

 

Αγόρασα μια Transcend 2gb , και απο το τηλέφωνο μπορώ και κάνω αντiγραφές , προς και απο την Transcend.

Μόλις συνδεθώ στο Pc (winxp) , ξεκινάω την αντιγραφή προς την μνήμη και μετά απο 3-4 mp3 , το Pc πάυει να βλέπει την μνήμη σαν εξωτερικό δίσκο, και αναγκαζομαι να βγάλω το Usb και να το ξαναβάλω , έτσι ώστε να ξαναδεί την μνήμη σαν εξωτερικό δίσκο.

Και αυτό γίνεται μέχρι να καταφέρω να γεμίσω την μνήμη.

 

καμμιά ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

Ενα άλλο πρόβλημα , που πιθανόν να μην φταίει το u600 , είναι το εξής :

 

Αγόρασα μια Transcend 2gb , και απο το τηλέφωνο μπορώ και κάνω αντiγραφές , προς και απο την Transcend.

Μόλις συνδεθώ στο Pc (winxp) , ξεκινάω την αντιγραφή προς την μνήμη και μετά απο 3-4 mp3 , το Pc πάυει να βλέπει την μνήμη σαν εξωτερικό δίσκο, και αναγκαζομαι να βγάλω το Usb και να το ξαναβάλω , έτσι ώστε να ξαναδεί την μνήμη σαν εξωτερικό δίσκο.

Και αυτό γίνεται μέχρι να καταφέρω να γεμίσω την μνήμη.

 

καμμιά ιδέα ?

 

OK !! Βρήκα την λύση ..

Αλλαξα θύρα Usb στο PC !!:):)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ειμαι κατοχος του sony ericsson k810 και θελω τωρα με επιδοτηση που εχω να αγορασω καποιο samsung και ειμαι μεταξυ αυτων : u600i-g600i-d880i-d900i .

τι προτεινετε???

βασικα θελω μικρο δεικτη sar , ημερολογιο με υπενθυμισεις και συγχρονισμο με outlook, αξιοπρεπεις φωτο, παιχνιδια , να μπορει να συνεργαζεται με Bt ακουστικο της nokia που εχω, να εχει για ηχο τραγουδια mp3 και να ακουγονται καπως δυνατα μαζι με δονηση..

αυτα !!! δεν νομιζω να ζηταω πολλα!!!

εχω διαβασει διαφορα στα αντιστοιχα forum και ξανα κανω εδω την ερωτηση γιατι στο φορουμ του 900 δεν απαντησε κανεις ακομη!!!

Ευχαριστω εκ των προτερων για οποια απαντηση!!

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ειμαι κατοχος του sony ericsson k810 και θελω τωρα με επιδοτηση που εχω να αγορασω καποιο samsung και ειμαι μεταξυ αυτων : u600i-g600i-d880i-d900i .

τι προτεινετε???

βασικα θελω μικρο δεικτη sar , ημερολογιο με υπενθυμισεις και συγχρονισμο με outlook, αξιοπρεπεις φωτο, παιχνιδια , να μπορει να συνεργαζεται με Bt ακουστικο της nokia που εχω, να εχει για ηχο τραγουδια mp3 και να ακουγονται καπως δυνατα μαζι με δονηση..

αυτα !!! δεν νομιζω να ζηταω πολλα!!!

εχω διαβασει διαφορα στα αντιστοιχα forum και ξανα κανω εδω την ερωτηση γιατι στο φορουμ του 900 δεν απαντησε κανεις ακομη!!!

Ευχαριστω εκ των προτερων για οποια απαντηση!!

Λοιπόν δεν θα σου πρότεινα το u600.Το θέμα της μικρής μπαταρίας είναι πολύ σπαστικο.Όπως και το χαμηλό ηχείο του.Κατά τη γνώμη μου κοίτα στο θέμα του G600 και ρώτα για το outlook και τα άλλα πράγματα που σε ενδιαφέρουν.Αν αυτά που σου πουν σε καλύψουν πάρτο καθώς το έχει ένας και ένας γνωστός μου και εχει μείνει απόλυτα ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανεις αν υπάρχει ειδοποιηση κλήσης για τις αναπάντητες; δεν εννοώ να σου έρχεται sms, αλλά να έχει κάποιο ηχητικο ή φωτεινό σημα, για τις κλησεις που δεν εχουν απαντηθεί, χωρις να χρειαζεται να κοιτάξεις την οθονη. οπως εχει για τα sms για παραδειγμα.
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους!! ξερω οτι πολλοι θα γελασετε με την ερωτηση μου, αλλα ρε παιδια δεν τα παω πολυ καλα με την τεχνολογια των κινητων...τι ειναι το gprs?? που χρησιμευει και πως χρησιμοποιειται στο συγκεκριμενο τηλεφωνο?? το πηρα σημερα με επιδοτηση αλλα δεν ηξερα οτι εχει και τετοιο πραγμα..ευχαριστω εκ των προτερων και ελπιζω να μην κουρασα..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα..... Κι εγώ πήρα πρόσφατα το U600 και δεν μπορώ να βρω από πού ενεργοποιείται το Τ9. Any help;

 

Επίσης 2-3 μέρες αφού το πήρα έχει αλλάξει από μόνο του το πρώτο γράμμα από κάποιες επαφές. Πχ κάποια Β τα έκανε 9, κάποια Λ τα έκανε @, κάποια Θ τα έκανε <, τα Δ :, κλπ κλπ. Το περίεργο είναι ότι δεν το έκανε σε όλα. Μήπως έχει κάποιος αντίστοιχο πρόβλημα;

 

Η ώρα πως εμφανίζεται στο screensaver;

 

Tnx

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα..... Κι εγώ πήρα πρόσφατα το U600 και δεν μπορώ να βρω από πού ενεργοποιείται το Τ9. Any help;

 

Επίσης 2-3 μέρες αφού το πήρα έχει αλλάξει από μόνο του το πρώτο γράμμα από κάποιες επαφές. Πχ κάποια Β τα έκανε 9, κάποια Λ τα έκανε @, κάποια Θ τα έκανε <, τα Δ :, κλπ κλπ. Το περίεργο είναι ότι δεν το έκανε σε όλα. Μήπως έχει κάποιος αντίστοιχο πρόβλημα;

 

Η ώρα πως εμφανίζεται στο screensaver;

 

Tnx

 

Αν και δεν το έχω μαζι μου πλέον νομίζω οτι το Τ9 ενεργοποιείται εάν κρατήσεις πατημένο το #(δίεση).Επίσης νομίζω πως δεν γίνεται να εμφανίζεται η ώρα στο screensaver.Στο άλλο πρόβλημα που έχεις, ίσως να μην αναγνωρίζει το κινητό την γραμματοσειρά.Απαντώ σε όλα με επιφύλαξη καθώς το είχα για 3ο και δεν πολυασχολήθηκα μαζί του:O.

Link to comment
Share on other sites

na kanw mia erwtisi? i mpataria krataei gyrw stis 2 meres me bt energopoiimeno,omilia kamia wra/day kai peripou 5 sms/day?

Episis mporoume na kanoume anavathmisi wste na mpainoun ta themes pou exoun ta samsung g600 ktl?

 

Το δικό μου δεν κρατούσε τόσο σε καμία περίπτωση.Και νομίζω πως δεν μπορείς να αλλάξεις θέμα.Θα πρέπει να αρκεστείς στα 2 προεγκατεστημένα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες,

 

Μόλις πριν δυο μέρες πήρα το Samsung U600 σε μαύρο κ χρυσό αλλα δυστυχώς δεν ειναι για τα δικά μου γούστα. Οποιος ενδιαφέρεται, pm me, το πουλάω σε καλή τιμούλα. :)

Link to comment
Share on other sites

Paidia ipostirizei to tilefwno eggrafi apo radio se mp3 opws to samsung g600?

Episis posa sms apothikeyei?

 

Αποθηκεύει συνολικά 1000 sms.Αν θυμάμαι καλά δεν υποστηρίζει εγγραφη.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια σας παρακαλω!! δεν υπαρχουν ρυθμισεις για το handsfree?? δεν ακουγεται ο ηχος κλησης στο ακουστικο οταν με καλουν και επιπλεον ακομα κι οταν το καταλαβαινω απο την δονηση στην τσεπη μου, οταν ειμαι πανω στη μηχανη, παταω το κουμπι του handsfree να ανοιξει αλλα τιποτα!! please αν μπορειτε βοηθηστε ειναι πολυ σημαντικο για μενα το καταραμενο handsfree..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...