Jump to content

Samsung SGH-U600


skatzoxoiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η δική μου πορεία με τη Samsung ήταν σύντομη:

Το πρόβλημα με την ταξινόμηση των επαφών το θεωρώ πολύ σημαντικό.

Σε επικοινωνία με το service, μου είπαν οτι για το πρόβλημα αυτό δεν γίνεται κάτι και

το κατάστημα αγοράς έπρεπε να με είχε ενημερώσει για αυτό.

Το ΠΛΑΙΣΙΟ από όπου το είχα αγοράσει δέχτηκε να πάρει πίσω το U600.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ!

έτσι επέστρεψα στα σίγουρα....πήρα ΝΟΚΙΑ 6120 το οποίο εκτελεί

όλες τις βασικές λειτουργίες ενός κινητού με ακρίβεια και αξιοπιστία.

δεν έχει εμφάνιση Samsung ούτε καμερα 3.2 αλλά μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτά

Η ταξινόμηση των επαφών διορθώνεται αλλα θέλει πολύ υπομονή,πρέπει να περάσουν ολες οι επαφές απο την αρχή μόνο με ελληνικούς ή λατινικούς χαρακτήρες.:wacko:

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειμαι και εγω κατοχος του U-600 και εχω 2 ερωτησεις.Πρωτον πως περναμε παιχνιδια στο κινητο?Οσα παιχνιδια και εαν προσπαθησα να βαλω με καταληξη .jar και .jad μου βγαζει οτι τα αρχεια δεν υποστηριζονται.Δευτερον υπαρχει το PC Studio για Windows Vista?
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω κατοχος του U-600 και εχω 2 ερωτησεις.Πρωτον πως περναμε παιχνιδια στο κινητο?Οσα παιχνιδια και εαν προσπαθησα να βαλω με καταληξη .jar και .jad μου βγαζει οτι τα αρχεια δεν υποστηριζονται.Δευτερον υπαρχει το PC Studio για Windows Vista?
Link to comment
Share on other sites

Εχει απαντηθει νωριτερα απο αλλον φιλο:

----------------------

Installing Java games:

Copy the .jad and .jar files of the Java game you want to install to the phones on-board memory (copy to a memory card then move them).

At the front screen (where you call numbers), enter the following code:

*#9998*4678255#

You should now get a message saying Activated.

Go to the folder where you copied the Java files to (Menu > Files > Other Files). Go to each .jad file (1KB) and press the Options key. It will now ask if you want to install. Press Yes.

Congrats, you have successfully installed a new game to your phone You may remove the Java files from the Other Files folder to free up space if you wish.

----------------------

Απλο, ε; :X

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω κατοχος του U-600 και εχω 2 ερωτησεις.Πρωτον πως περναμε παιχνιδια στο κινητο?Οσα παιχνιδια και εαν προσπαθησα να βαλω με καταληξη .jar και .jad μου βγαζει οτι τα αρχεια δεν υποστηριζονται.Δευτερον υπαρχει το PC Studio για Windows Vista?

 

υπάρχει στο site της samsung

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Εχει απαντηθει νωριτερα απο αλλον φιλο:

----------------------

Installing Java games:

Copy the .jad and .jar files of the Java game you want to install to the phones on-board memory (copy to a memory card then move them).

At the front screen (where you call numbers), enter the following code:

*#9998*4678255#

You should now get a message saying Activated.

Go to the folder where you copied the Java files to (Menu > Files > Other Files). Go to each .jad file (1KB) and press the Options key. It will now ask if you want to install. Press Yes.

Congrats, you have successfully installed a new game to your phone You may remove the Java files from the Other Files folder to free up space if you wish.

----------------------

Απλο, ε; :X

 

Φιλε μου ευχαριστω για την απαντηση τα κανω ολα αυτα αλλα δεν μου βγαζει πουθενα επιλογη για να κανω install.Μετεφερα το αρχειο στην μνημη του τηλεφωνου αλλα και παλι τιποτε.Οταν το παιχνιδι ειναι στην εξωτερικη καρτα στο αλλα αρχεια τοτε εχει επιλογη για ενεργοποιηση αλλα ειναι απενεργοποιημενη.Pls help!

Link to comment
Share on other sites

prepei na iparxei kai to to jar arxeio;

 

Βαζω και τα δυο αρχεια και το .jar και το.jad και οταν παω να ανοιξω το .jad μου βγαζει οτι το αρχειο δεν υποστηριζεται

Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με τη samsung που ρώτησα, αυτά που αναφέρεις notodoras δεν αποτελούν πρόβλημα και δεν υπάρχει πρόβλεψη να διορθωθούν!

(έτσι επέστρεψα το κινητό δυστυχώς πίσω...)

Μια λύση(...) για την αναζήτηση είναι να γυρίσεις τη γλώσσα στα αγγλικά και να περνάς τις επαφές με λατινικούς χαρακτήρες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η ταξινόμηση των επαφών διορθώνεται αλλα θέλει πολύ υπομονή,πρέπει να περάσουν ολες οι επαφές απο την αρχή μόνο με ελληνικούς ή λατινικούς χαρακτήρες.:wacko:

 

Η ταξινόμηση δεν διορθώνεται - διορθώνεται μόνο η αναζήτηση.

Η ταξινόμηση με ελληνικούς χαρακτήρες είναι πρώτα όλα τα ελληνικά γράμματα που είναι και λατινικά και μετά όλα τα ειδικά ελληνικά γράμματα δηλαδή η ταξινόμηση είναι Α,Β,Ε,Ζ,Η,Ι,Κ,Μ,Ν,Ο κτλ και στο τέλος οι επαφές από Γ,Δ,Θ,Λ,Ξ,Π κτλ

Ουσιαστικά το κινητό δεν μπορεί να διαχειριστεί τα ελληνικά...

Link to comment
Share on other sites

To προβλημα με την ταξινομηση των επαφων ειναι μεγαλο πισωγυρισμα. Εγω αλλαξα για αυτο το λογο το S65, αφου το θεωρουσα απαραδεκτο προβλημα, αλλα αυτο ηταν 3-4 χρονια πριν... :X. Ετσι ειναι ολα τα Samsung; :worry:

Ειναι κριμα αυτο το προβλημα και η μπαταρια να "χαντακωσουν" ενα κατα τα αλλα αξιολογο και πανεμορφο :love: κινητο.

 

Panagiotis, δεν εχω περασει παιχνιδια. Τη συσκευη πηρε προχτες η αδερφη μου και την επεξεργαστηκα λιγο. Απλα ειδα σε προηγουμενη σελιδα το αποσπασμα με τις οδηγιες και το παραθεσα... :O

Ειναι πολυ εντυπωσιακο, αν και καπως δυσχρηστο σε σχεση με ΝΟΚΙΑ και SE σε ευχρηστια-συνδεσιμοτητα-μεταφορα δεδομενων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το κιν απο τις 9/22.Ειναι απαραδεκτο,λολληδε κ εμφανησε μπλε οθονη.Επεοδη δεν μενω σρ πολη με καταστημσ Πλαισιο,το πηγα στην Πατρα μετα απο 1εβδ.Και τι μου ειπαν!!Ζητησα πιστωτικο να παρω αλλο κιν και μου ειπαν πως ισχυει μονο για 7 ημερες!!Εν τω μεταξυ η εγγυηση δεν το αναφερει πουθενα..Εψαξα να βρω το δικιο μου αλλα τιποτα!!Απλα μου ειπαν οτι μπορει να το επισκευασουν η να το αντικαταστησουν.Τσαμπα οικονομιες 6 μηνων και 275 ευρω για ενα μουφα-απαραδεκτο κιν.Τι μπορω να κανω μπασ κ μου επιτρεψουν να παρω αλλο?Ειναι απαραδεκτοι στο Πλαισιο.Μου ειπε ο διευθ/ης οτι ημουνα γκαντεμης!!!
Link to comment
Share on other sites

9/11 ηθελα να πω.Και οπως λεει κ ο φιλος παραπανω,απαραδεκτο αυτο με τις επαφες.Δεν διορθωνεται και απο την αρχη να τιε περασεισ.Ασε που δεν εχει διαχωρισμο εμφανισης sim&τηλεφωνο.Ολα μαζι!!Η καμερα σχ.καλη αλλα λιγη για να συγκριθει με τα K810,K800,K770!!Το ιδιο και το μενου.Ηαναπαραγωγη μουσικης κυμαινεται σε μετρια επιπεδα.Σκετη απογοητευση το κιν,αν κ πληρες απο εφαρμογες.
Link to comment
Share on other sites

Πόσες θεσεις για τηλέφωνα έχει;

Και αν υπαρχουν προβλήματα παλι με τα πλήκτρα μετα απο καιρό

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Πόσες θεσεις για τηλέφωνα έχει;

Και αν υπαρχουν προβλήματα παλι με τα πλήκτρα μετα απο καιρό

 

1000 όπως και για SMS.

 

Εγώ μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα με τα πλήκτρα.:)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Eγώ τα έχω πάρει εντελώς με αυτό το κινητό ... Δυστυχώς μου έιχαν κλεψει το w850i που ειχα και αναγκάστηκα να παρω νέο. Ειπα για αλλαγή να πάω σε samsung.

Αν καθήσω και γράψω τα αρνητικά του τηλεφώνου πιστεύω θα φάω 2 σελίδες !!!!

Εδώ θα αναφερθώ μόνο σε ένα

Μόνο και μόνο για το εγχειρίδιο χρήσης θα ήθελα να το τους το τρίψω στη μουρη.

Υπόψιν πως δεν με νοιάζει αν γιαυτό φταίει η Ελληνική Samsung η άλλος. Οι τύποι εν έτει 2007 μας έδωσαν ένα σκατόχαρτο αντί για οδηγίες χρήσης. Είναι απίστευτο πρώτη φορά βλέπω τέτοιο πράγμα!!!

Εχω ακόμη το t39m και το φοβερά εγχειρίδια (Αγγλικά και ΕΛΛΗΝΙΚΑ). Ολόκληρα βιβλία !!! Σε ένα εγχειρίδιο χρήσης πρέπει να γράφονται ΤΑ ΠΑΝΤΑ !!! Δηλαδή μας περνάει για μ.....κες η Samsung?

H νομίζει πως απευθύνεται σε "ειδικούς" που οφείλουν να ψάχνουν σε σαράντα φορουμ για να δουν τις λειτουργείες του τηλεφώνου???

Να διευκρινίσω τελειώνοντας πως ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ αν για τα χάλια αυτά ευθύνονται οι εδώ μάγκες της Samsung η η "μαμά". Εγώ πλήρωσα Samsung (ενα σκασμό λεφτά).

Ευτυχώς εν τω μεταξύ βρήκα το w850i !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Eγώ τα έχω πάρει εντελώς με αυτό το κινητό ... Δυστυχώς μου έιχαν κλεψει το w850i που ειχα και αναγκάστηκα να παρω νέο. Ειπα για αλλαγή να πάω σε samsung.

Αν καθήσω και γράψω τα αρνητικά του τηλεφώνου πιστεύω θα φάω 2 σελίδες !!!!

Εδώ θα αναφερθώ μόνο σε ένα

Μόνο και μόνο για το εγχειρίδιο χρήσης θα ήθελα να το τους το τρίψω στη μουρη.

Υπόψιν πως δεν με νοιάζει αν γιαυτό φταίει η Ελληνική Samsung η άλλος. Οι τύποι εν έτει 2007 μας έδωσαν ένα σκατόχαρτο αντί για οδηγίες χρήσης. Είναι απίστευτο πρώτη φορά βλέπω τέτοιο πράγμα!!!

Εχω ακόμη το t39m και το φοβερά εγχειρίδια (Αγγλικά και ΕΛΛΗΝΙΚΑ). Ολόκληρα βιβλία !!! Σε ένα εγχειρίδιο χρήσης πρέπει να γράφονται ΤΑ ΠΑΝΤΑ !!! Δηλαδή μας περνάει για μ.....κες η Samsung?

H νομίζει πως απευθύνεται σε "ειδικούς" που οφείλουν να ψάχνουν σε σαράντα φορουμ για να δουν τις λειτουργείες του τηλεφώνου???

Να διευκρινίσω τελειώνοντας πως ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ αν για τα χάλια αυτά ευθύνονται οι εδώ μάγκες της Samsung η η "μαμά". Εγώ πλήρωσα Samsung (ενα σκασμό λεφτά).

Ευτυχώς εν τω μεταξύ βρήκα το w850i !!!!!!

 

gia ta enxiridia gia mena kala kanei dioti kanei kalo sto perinvalon.sto kato kato pote den diabasa kapio enxiridio tis nokia

oso gia ta arnitika poy les gia sena einaii arnitika den simeni oti to tilefono einai xalia gia mena einaii to kalitero .. gnomes einai aytes

eksartate ti zita o kathenas..... oso an mas perna gia ma...kes i samsung den nomizo gia tin nokia tha elega nai me tis pantofles kai gia tin se pali nai tha elega me to apisteyta psilo dikti sar kai ta problimatika tilephona ... lipon i se einai ekei poy tis aksizei sto 9% mazi me tin poli anoteri lg giati an itan poiotiki exei kai tin dinami tis sony den tha itan 4 se poliseis

 

samsung for ever

Link to comment
Share on other sites

mia xara einai to kinitaki gia ta xrimata tou.

poli kali kamera

ekpliktiki emfanisi(nomizo einai to poio oraio kinito pou exei kikloforisei pote)

poli kalo to radiaki tou kai genika o ixos tou

exei kapoia arnitika alla se genikes grammes exei thetiko prosimo

einai sigoura oti kalitero exei bgalei i samsung kai ta lefta tou ta akizei kai me to parapano.alloste den einai kai polla;)

 

telika 40 paixnidia xoraei;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει πάρει κανείς το τηλέφωνο από Αγγλία; Γνωρίζετε αν υποστηρίζει ελληνικά στα sms; Αν όχι, υπάρχει κάποιο ανάλογο software;

 

Thanks a lot

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει πάρει κανείς το τηλέφωνο από Αγγλία; Γνωρίζετε αν υποστηρίζει ελληνικά στα sms; Αν όχι, υπάρχει κάποιο ανάλογο software;

 

Thanks a lot

Πηγαίνοντας σε ένα σέρβις της samsung μπορούν να σου περάσουν ελληνικό μενού φαντάζομαι:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...