Jump to content

Samsung SGH-U600


skatzoxoiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλημερα. Μια ερωτηση.

 

Εχει κανεις το ακουστικο WEP200??

 

Το πηρα μαζι με το τηλεφωνο, δεν το πολυδουλευω, αλλα η ποιοτητα του ηχου πως σας φαινεται?

 

Μου λενε οτι κανει διακοπες και γενικα ο ηχος ειναι χαμηλος. Στην ιδια ενταση αν συνδεσω τα ενσυρματα ακουστικα που εδινε μαζι, η ενταση ειναι τουλαχιστον η διπλασια και ο ηχος κρυσταλλινος.

 

Ειναι φυσιολογικο αυτο? Αν ειναι οκ, θα ζησουμε και με αυτο, αλλιως να παω το ακουστικο για αλλαγη.

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους,

 

Έχω παραγγείλει από Wind να μου φέρουν το U600 την επόμενη εβδομάδα. Μέχρι πρότεινως χρησιμοποιούσα το SE Κ800 και ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος αλλά επειδή διαλύθηκε (και δεν ήθελα να πάρω το ίδιο τηλέφωνο ξανά) αποφάσισα να πάρω το Samsung που από εμφάνιση μετράει πάρα πολύ. Βέβαια έχω κάποιους ενδοιασμούς/ απορίες...

 

1/ Στο Wind Plus μπαίνει κανονικά; Έψαξα στο επίσημο site της Wind αλλά είχε ρυθμίσεις μόνο για MMS :(

2/ Υπάρχει κάποιος τρόπος για να ανακαλύψω την έκδοση λογισμικού που θα έχει ώστε αν χρειαστεί να κάνω από την αρχή update?

3/ Έχει ανεβάσει κανείς applications/ games κλπ? Πως γίνεται η μεταφορά τους στο τηλέφωνο?

 

Φαντάζομαι ότι κάποιες από τις ερωτήσεις μου θα έχουν ήδη απαντηθεί σε προηγούμενες σελίδες. Έριξα μια γρήγορη ματιά επιλεκτικά αλλά δε βρήκα τίποτα καθώς μιλάμε για 60+ σελίδες...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

...Sign of Living Fast
Link to comment
Share on other sites

nai mpeni kanokika sto wind plus....

gia pexnidia einai ligo mperdema alla mpenoun

 

einai katotero apo to k800 px cam ,diarkia mpatarias

alla na eisai sygoyros pos einai athanato den pathenei tipota samsung egkiisi

 

 

 

http://www.techteam.gr/wallpapers/

 

 

edo iparxoun wallpaper gia to kinito gia to u 600 i analisi prepei na einai 320x240 gia na piasi oli tin athoni

 

aytaaaa

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω οτι μεσω του λογισμικου που ερχεται μαζι με το τηλεφωνο, υπαρχει επιλογη για κροπ και στην αναλυση που δεχεται το τηλεφωνο, οποτε η δημηουργια wallpapers απο δικες μας φωτο ή απο φωτο γενικα ειναι πολυ απλη υποθεση.
Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Λογο ελειψης χρονου δεν το εχω ψαξει,(κοιταξα μονο στην αρχη)ας μου πει καποιος παρακαλω κανει οντως ζουμ σε φωτο που εχει παρει με bt?Κατι που δεν γινοταν στο d900.Οπως επισης αν μπορεις να αποθ.κατευθειαν στη καρτα μνημης και αν συμβαινει οπως στο d900 να μην μπορεις να εχεις επιλογη (απο τον τηλ.κατ.)τι να εμφανιζει με αποτελεσμα να βλεπεις ενα ονομα π.χ.δυο φορες.Και την αποθυκευση στη sim & στις επαφες τηλ.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδεια εχω ενα προβλημα, βασικα οχι ενα μονο αλλα αρκετα.εχουμε και λεμε

 

1.εχω αγορασει μια καρτα μνημης 2gb την βαζω την αναγνωριζει κανονικα αλλα δεν μπορω να επιλεξω οτι αρχεια δεχομαι ειτε απο bluetooth ειτε απο τον υπολογιστη να αποθηκευονται κατευθειαν στη καρτα μνημης και πρεπει να τα μεταφερω ενα ενα απο τη μνημη του τηλεφωνου στη καρτα μνημης.Μαλλον κατι δεν κανω σωστα.

 

2.γιατι το πληκτρολογιο κλειδωνεται τοσο γρηγορα (δεν μπορω να βρω πως το αλλαζω αυτο) και μολις σε καλεσει καποιος η παρεις εσυ καποιον πρεπει να ξεκλειδωνεις πρωτα το τηλεφωνο και μετα να ακυρωσεις τη κληση?

 

3. γιατι ενω εχω επιλεξει να μην ακουγετε ο ηχος του πληκτρολογιου μετα απο μερικες ωρες χρησης ξανακουγετε?

 

4. εκτος απο την ακροπολη δεν μπορω να βαλω κατι αλλο? Ας πουμε το θεμα που σου βγαζει οταν δεν εχεις σημα ειναι πολυ καλυτερο. τις τελευταιες μερες εχω δει την ακροπολη οσο δεν την ειδα ολη μου τη ζωη.

 

5.γιατι δεν μου εμφανιζεται η καρτα μνημης στο pc suite ετσι ωστε να περναω απευθειας εκει τα αρχεια?

 

6. πως μπορω να μεταφερω τις προηγουμενες μου επαφες που εχω περασει στο pc απο το N73?

 

αυτα τα λιγα μεχρι στιγμης. μετα απο πολλα χρονια χρησης nokia ειπα να αλλαξω λιγο και ετσι κατεληξα στη samsung. παντος εκτος απο τα παραπανω και το οτι η μπαταρια ειναι για κλαματα ειναι πολυ ωραιο τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Μια ερωτηση.

 

Εχει κανεις το ακουστικο WEP200??

 

Το πηρα μαζι με το τηλεφωνο, δεν το πολυδουλευω, αλλα η ποιοτητα του ηχου πως σας φαινεται?

 

Μου λενε οτι κανει διακοπες και γενικα ο ηχος ειναι χαμηλος. Στην ιδια ενταση αν συνδεσω τα ενσυρματα ακουστικα που εδινε μαζι, η ενταση ειναι τουλαχιστον η διπλασια και ο ηχος κρυσταλλινος.

 

Ειναι φυσιολογικο αυτο? Αν ειναι οκ, θα ζησουμε και με αυτο, αλλιως να παω το ακουστικο για αλλαγη.

 

Χρησιμοποιώ το WEP200 στο αυτοκίνητο από τότε που πήρα το U600 χωρίς κανένα από τα προβλήματα που αναφέρεις .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Λογο ελειψης χρονου δεν το εχω ψαξει,(κοιταξα μονο στην αρχη)ας μου πει καποιος παρακαλω κανει οντως ζουμ σε φωτο που εχει παρει με bt?Κατι που δεν γινοταν στο d900.Οπως επισης αν μπορεις να αποθ.κατευθειαν στη καρτα μνημης και αν συμβαινει οπως στο d900 να μην μπορεις να εχεις επιλογη (απο τον τηλ.κατ.)τι να εμφανιζει με αποτελεσμα να βλεπεις ενα ονομα π.χ.δυο φορες.Και την αποθυκευση στη sim & στις επαφες τηλ.

 

Κανει ζουμ σε ληφθεισες φωτο ( μονο ομως Χ4 νομιζω ).

Εχεις επιλογη που θα αποθηκευσεις, στην καρτα ή το τηλεφωνο.

Δυστυχως αναμιγνυει τις επαφες του τηλεφωνου με αυτες τις sim.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδεια εχω ενα προβλημα, βασικα οχι ενα μονο αλλα αρκετα.εχουμε και λεμε

 

1.εχω αγορασει μια καρτα μνημης 2gb την βαζω την αναγνωριζει κανονικα αλλα δεν μπορω να επιλεξω οτι αρχεια δεχομαι ειτε απο bluetooth ειτε απο τον υπολογιστη να αποθηκευονται κατευθειαν στη καρτα μνημης και πρεπει να τα μεταφερω ενα ενα απο τη μνημη του τηλεφωνου στη καρτα μνημης.Μαλλον κατι δεν κανω σωστα.

 

2.γιατι το πληκτρολογιο κλειδωνεται τοσο γρηγορα (δεν μπορω να βρω πως το αλλαζω αυτο) και μολις σε καλεσει καποιος η παρεις εσυ καποιον πρεπει να ξεκλειδωνεις πρωτα το τηλεφωνο και μετα να ακυρωσεις τη κληση?

 

3. γιατι ενω εχω επιλεξει να μην ακουγετε ο ηχος του πληκτρολογιου μετα απο μερικες ωρες χρησης ξανακουγετε?

 

4. εκτος απο την ακροπολη δεν μπορω να βαλω κατι αλλο? Ας πουμε το θεμα που σου βγαζει οταν δεν εχεις σημα ειναι πολυ καλυτερο. τις τελευταιες μερες εχω δει την ακροπολη οσο δεν την ειδα ολη μου τη ζωη.

 

5.γιατι δεν μου εμφανιζεται η καρτα μνημης στο pc suite ετσι ωστε να περναω απευθειας εκει τα αρχεια?

 

6. πως μπορω να μεταφερω τις προηγουμενες μου επαφες που εχω περασει στο pc απο το N73?

 

αυτα τα λιγα μεχρι στιγμης. μετα απο πολλα χρονια χρησης nokia ειπα να αλλαξω λιγο και ετσι κατεληξα στη samsung. παντος εκτος απο τα παραπανω και το οτι η μπαταρια ειναι για κλαματα ειναι πολυ ωραιο τηλεφωνο

 

1.Απο ΒΤ κανει αποθηκευση μονο στο τηλεφωνο και μετα κανεις μεταφορα στη καρτα.Απο υπολογιστη μολις βαλεις το USB καλωδιο επιλεγεις την τριτη επιλογη "συσκευη αποθηκευσης" και ο υπολογιστης το βλεπει σαν αφαιρουμενο δισκο και κανεις ευκολα μεταφορα αρχειων στη καρτα (drag & drop).

 

2.Δεν αλλαζει αυτο!Σκεψου να ειναι ξεκλειδωτο και οταν μιλας να ακουμπησουν τα πληκτρα αφης στο μαγουλο σου...παει η κληση.Ειναι μονιμα κλειδωμενο για τη δικη σου προστασια.

 

3.Αυτο δεν το εχω ψαξει.Ισως κατι δεν κανεις σωστα.

 

4. Η ακροπολη ειναι το μονο θεμα για την Ελλαδα.Αλλαζει αν αλλαξεις...χωρα, αλλιως βαζεις wallpaper δικια σου εικονα.

 

5.Δοκιμασε αλλη USB θυρα. Κι εμενα σε καποιες δεν βλεπει την καρτα και ζηταει drivers και σε αλλες την αναγνωριζει.Αφου βρηκα αυτη που δουλευει δεν το 'ψαξα παραπερα.

 

6.Κανε συγχρονισμο με το outlook και ολα θα δουλεψουν τελεια!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το WEP200 στο αυτοκίνητο από τότε που πήρα το U600 χωρίς κανένα από τα προβλήματα που αναφέρεις .

 

Οκ, φιλε μου σ'ευχαριστω για την απαντηση...

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

 

3. γιατι ενω εχω επιλεξει να μην ακουγετε ο ηχος του πληκτρολογιου μετα απο μερικες ωρες χρησης ξανακουγετε?

 

 

Σταμάτα να παίζεις με τα πλαινά πλήκτρα.;)

Αυξομειώνουν την ένταση των ήχων του πληκτρολογίου, όταν πατηθούν σε κατάσταση αναμονής.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τραγούδια σε μια κάρτα των 2 gB. Αμέσως , μετά την εισαγωγή των δεδομένων στην κάρτα, η οθόνη του κινητού άρχισε να αναβοσβήνει και προς στιγμήν πίστεψα ότι ήρθε το τέλος του. Μετά από πέντε-δέκα λεπτά έστρωσε και σταμάτησε να αναβοσβήνει η οθόνη.

1)Είναι φυσιολογική αυτή η αντίδραση ; (κολλάει τόσο πολύ όταν πρωτο-διαβάζει τραγούδια από την κάρτά;)

2)Προσπαθώ να περάσω βίντεο mp4 στο κινητό και δεν τα αναγνωρίζει .

Κάνω κάτι λάθος;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τραγούδια σε μια κάρτα των 2 gB. Αμέσως , μετά την εισαγωγή των δεδομένων στην κάρτα, η οθόνη του κινητού άρχισε να αναβοσβήνει και προς στιγμήν πίστεψα ότι ήρθε το τέλος του. Μετά από πέντε-δέκα λεπτά έστρωσε και σταμάτησε να αναβοσβήνει η οθόνη.

1)Είναι φυσιολογική αυτή η αντίδραση ; (κολλάει τόσο πολύ όταν πρωτο-διαβάζει τραγούδια από την κάρτά;)

2)Προσπαθώ να περάσω βίντεο mp4 στο κινητό και δεν τα αναγνωρίζει .

Κάνω κάτι λάθος;:confused:

 

1) Φυσιολογική δεν είναι , εκτός αν φταίει η κάρτα . Παράπονα έχουν αναφερθεί από διαφορους φίλους γιά κάποιες κέρτες των 2gB . Σίγουρες και

χωρίς κανένα πρόβλημα είναι εκείνεςτου 1gB

2) Αν είναι PSP Mpeg4 δεν θα το διαβάσει . Διαβάζει μόνο Mpeg4 video . Το κακό είναι οτι και τα δύο format εχουν extension mp4 και δεν μπορείς

να τα διαχωρίσεις

Link to comment
Share on other sites

Εχουν αλλο codec αλλα το ιδιο extension.Παντως εχει καλη οθονουλα το u600 οχι κορυφαια ομως.
ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από expansys (€271) μαζί με τα μεταφορικά :). Ξέρει κανένας άν θα έχω πρόβλημα με τα ελληνικά (μενού, SMS κλπ). Μήπως πρέπει να το φλασάρω με ελληνικό firmware? :cool:
Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σίγουρα χρειάζομαι ένα flashάρισμα και βαριέμαι πολύ.. :wacko: (βαριέμαι περισσότερο βέβαια να τρέχω σε αντιπροσωπείες)

Όταν πάω να βγάλω φωτογραφία τρώει κολάει και κάνει επαναεκκίνηση..!:mad:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κανει ζουμ σε ληφθεισες φωτο ( μονο ομως Χ4 νομιζω ).

Εχεις επιλογη που θα αποθηκευσεις, στην καρτα ή το τηλεφωνο.

Δυστυχως αναμιγνυει τις επαφες του τηλεφωνου με αυτες τις sim.

 

:confused:Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τραγούδια σε μια κάρτα των 2 gB. Αμέσως , μετά την εισαγωγή των δεδομένων στην κάρτα, η οθόνη του κινητού άρχισε να αναβοσβήνει και προς στιγμήν πίστεψα ότι ήρθε το τέλος του. Μετά από πέντε-δέκα λεπτά έστρωσε και σταμάτησε να αναβοσβήνει η οθόνη.

1)Είναι φυσιολογική αυτή η αντίδραση ; (κολλάει τόσο πολύ όταν πρωτο-διαβάζει τραγούδια από την κάρτά;)

 

Τι καρτα αγορασες αν επιτρεπεται?

 

Μαρκα εννοω.

Στέφανος
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα από το e-shop μια Transcend 2 gb (27,5e) . Δεν είναι υπερβολικά αργή: Για να ακούσεις mp3 (ο βασικός λόγος που την αγόρασα), αργεί σχετικά λίγο (είναι ικανοποιητική) . Για να ανοίξει φωτογραφίες, αργεί ενοχλητικά πολύ (βολεύει να την χρησιμοποιήσεις μόνο ως εφεδρική μνήμη για το κινητό).
Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας ρωτησω κατι ?δε γινεται να βαλουμε αρχεια που τελειωνουν σε pps(powerpoint δηλαδη)???

προσπαθησα να τα αποθηκευσω στα αλλα αρχεια και μου λεει μη εγκυρη μορφη αρχειου!

Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας ρωτησω κατι ?δε γινεται να βαλουμε αρχεια που τελειωνουν σε pps(powerpoint δηλαδη)???

προσπαθησα να τα αποθηκευσω στα αλλα αρχεια και μου λεει μη εγκυρη μορφη αρχειου!

 

Αρχεία power point μπορείς να βάλεις αλλά όχι με κατάληξη .pps αλλά με κατάληξη .ppt. Δηλαδή κανονικό αρχείο Power Point και όχι προβολή παρουσίασης:)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας,

 

Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να μικρύνω τη γραμματοσειρά στα εισερχόμενα μηνύματα (σε όλα, και να μείνει, δεν εννοώ το ζουμ).

 

Γίνεται ή όχι; Είναι τεράστια :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...