Jump to content

Samsung SGH-U600


skatzoxoiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελος καλο ολα καλα.

για την ιστορια με ειδοποιησε το e-shop οτι δεν μπορουν να μου στειλουν το κινητο διοτι εχουν προβλημα διαθεσιμοτητας!!!! τους τελειωσαν τα κινητα!! πες το μου και αυτο τωρα οτι sold out το u600!!! μωρε μπραβο η samsung, ελπιζω να μην το βρισκουμε πια με 100 ευρω επιπλεον....λογω ζητησης.

Να παω στο d 900 η ισχυει αυτο που λενε οτι ειναι χαλια μαυρα?

 

Καθε εμποδιο για καλο! Στην προκειμενη θα σε κανει να το επιθυμησεις περισσοτερο και οχι να στραφεις αλλου σαν λυση απελπισιας. Δες το κι'αλλιως, το κινητο ειναι πολυ γκλαμουρατο και φευγει σαν τρελλο (ετσι επαθα κι εγω πριν το παρω-παντου 'sold out' ). Υπομονη και θα ανταμειφθεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Skeftomai na allakso to d900(to opoio einai sto service) me to u600.Aksizei i ******* tha kano?Gia tin kamera exo diavasei oti exei xeirotero module(nomizo sto mobile-review itane) alla den me apasxolei kai polli.To radiofono omos me ftiaxnei.Kai ena kalitero sima.An i battaria tu einai odos mikroteri tou 900 tote klafta xaralabe giati ego kseskizo to mp3 kai einai zitima an mu krataei mia mera(ipopsi oxi anoixto to vradi).Episis afto to module tu ixu pu exei valei einai kalo giati idi sto d900 itan korifaio gia lepto kinito,opote poso kalitero exei ginei?To 900 to xo parei me doseis,opote plirono akoma,alla epeidi erxetai epidotisi kai kati giortes na kano tin kinisi i na kratiso ta leftakia mu?:blink:

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το ξαναεψαξα υπαρχει και αλλος τροπος να σου βγαλει ολα τα σημεια στιξης αλλα ειναι εξισου επιπονος και περιπλοκος.Στην κανονικη γραφη πατας ΕΠΙΛΟΓΕΣ , 6.ΜΕΘΟΔΟΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ , 8.ΣΥΜΒΟΛΑ. Για δοκιμασε το...
Καλημερα!!!!

Αυτο μου φαινεται ακομα πιο περιπλοκο! :cry:

Ισως ακολουθησω τη συμβουλη σου και αρχισω να γραψω με Τ9!!!!!!;)

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Ηταν το πρωινο μιας βροχερης αλλά αρκετα ζεστης ημερας....ο ηρωας της ιστοριας μας ξυπναει αλαφιασμένος καθως αντιλαμβάνεται οτι για άλλη μια φορά έχασε το μάθημα λόγω ύπνου :O Σκεπτόμενος τι να κανει για να εκμεταλευτει το υπολοιπο πρωινο του αποφασιζει να αναζητησει για αλλη μια φορα το υ600 στα μαγαζια μπας και βρει καποιο που το εχει..............ΚΑΙ ΝΑΙ ΚΥΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΙ!!!(και δεσποινιδες,παιδια,σκυλια κτλ)

 

Η ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΛΑΒΕ ΤΕΛΟΣ!

 

τωρα μπορω να αναφωνησω πως επιτελους το εχω στα χερια μου :D

 

Για οσους ενδιαφεροντε το πηρα απο το πλαίσιο και εκτος απο μπλε το ειχαν και σε ασημί. για να πω την αληθεια στην αρχη εντυπωσιαστηκα με την ιδεα ενος ασημι υ600 αλλα μολις μου το εδειξε η πωλητρια ξενερωσα. Ισως να ειναι η ιδεα μου αλλα μου φανηκε καπως φτηνιαρικο ενω με το μπλε δειχνει πιο exclusine (προσωπικη αποψη παντα)

 

(θα μπορουσα να πω οτι το πηρα χωρις τις ανωθεν φανφαρες αλλα μιας και ειμαι κεφατος ειπα να μοιραστω μαζι σας την ολοκληρωτικη απουσια αφηγηματικων ικανοτητων μου :p )

Link to comment
Share on other sites

Ερώτημα μπορούμε μέσω bluetooth να δικτυώσουμε το τηλεφωνάκι με το PC μας; Όχι για να χρησιμοποιήσουμε τη σουίτα της samsung ή για να στείλουμε ένα αρχείο. Αυτό γίνετε. Να χρησιμοποιήσουμε για παράδειγμα τη σύνδεση του υπολογιστή στο ίντερνετ και να σερφάρουμε με το browser του κινητού χωρίς να χρεωνόμαστε wap kb κτλ. Το έχει κάνει κανένας; Θέλω να το δοκιμάσω αλλά δεν βρίσκω το χρόνο. Αν κάποιος δοκίμασε και το έκανε ή απλα δεν γίνετε ας πει!

 

Και μια δεύτερη ερώτηση:

 

Έχω βάλει να αποθηκεύονται οι φώτο απ' ευθείας στην κάρτα μνήμης του κινητού. Όταν όμως πάω στην επεξεργασία εικόνας που έχει το κινητό δεν μου δίνει τη δυνατότητα να ανοίξω κάποια που βρίσκεται στην κάρτα μνήμης παρά μόνο όσες είναι στο φάκελο του κινητού φωτογραφίες μου και αν θέλω λήψη καινούργιας. Το ίδιο αν θυμάμαι κάλά το κάνει και με την σφραγίδα εικόνας. Υπάρχει τρόπος να μεταφέρουμε στο φάκελο φωτογραφίες μου τις εικόνες που τραβήξαμε από το κινητό και είναι αποθηκευμένες στη κάρτα μνήμης χωρίς όμως να παρεμβάλεται υπολογιστής; Στο d600 που είχα το ίδιο πρόβλημα για παράδειγμα τις μετέφερα από τη κάρτα μνήμης στις εικόνες που έχω λάβει και ΄μετά μπορούσα να τις μεταφέρω στις "εικονές μου". Αυτή η απαγόρευση είναι λιγάκι εκνευριστική!

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησουλα....παιζει το Ραδιο χωρις τα ακουστικα???

 

δηλαδη με τα ηχεια του τηλ????

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησουλα....παιζει το Ραδιο χωρις τα ακουστικα???

 

δηλαδη με τα ηχεια του τηλ????

 

όχι, χωρίς ακουστκά δεν παίζει!!

Link to comment
Share on other sites

Σημεία στίξης και σύμβολα παντώς ειδούς μπορείτε να τα βρείτε εύκολα πιέζοντας λίγο παρατεταμένα τη ΄δίεση #

ooo σωστοοοος!!!! Thanks!!!!!! :D

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησουλα....παιζει το Ραδιο χωρις τα ακουστικα???

 

δηλαδη με τα ηχεια του τηλ????

 

προϋποθέτει τα ακουστικά να είναι συνδεδεμένα για κεραία .. αλλα μετά παίζει και από το ηχείο του

http://www.faretra.gr

Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, σκαλιζοντας σημερα το τηλεφωνο, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ανακαλυψα τον τροπο να δουλεψει η αναζητηση με το αρχικο γραμμα στον τηλεφωνικο καταλογο (αργησα αλλα τα καταφερα!!!Με γεια το μυαλο!!).Τωρα βρισκει ολα τα γραμματα κι οχι μερικα οπως πριν και ο καταλογος δουλευει μια χαρα:D .Παιρνω πισω οσα ειπα για τον καταλογο της samsung.Ετσι για ν'αποκαθιστουμε και το δικαιο...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχμ....ολοι χαιρομαστε για σενα αλλα μηπως θα ηθελες να μοιραστεις μαζι μας το κολπο? :O
Link to comment
Share on other sites

εχμ....ολοι χαιρομαστε για σενα αλλα μηπως θα ηθελες να μοιραστεις μαζι μας το κολπο? :O

 

Φυσικα! Παρατηρησα οτι οταν ανοιξεις τις επαφες σε βαζει σε ABC mode.Εκει δεν αναγνωριζει καποια γραμματα (Ε,Ζ,Η,κ.λ.π.).Αν ομως αλλαξεις σε Τ9 mode τοτε αναγνωριζει κανονικα ολα τα αρχικα γραμματα.Καλο ε?!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ανταπτορακι για να βαλεις δικα σου ακουστικα που μπορω να βρω?και το tv out ποσο παει?:help:

 

Αυτο ενδιαφερει αρκετους απο μας,αν ξερει κανεις παιδια ας μας απαντησει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα! Παρατηρησα οτι οταν ανοιξεις τις επαφες σε βαζει σε ABC mode.Εκει δεν αναγνωριζει καποια γραμματα (Ε,Ζ,Η,κ.λ.π.).Αν ομως αλλαξεις σε Τ9 mode τοτε αναγνωριζει κανονικα ολα τα αρχικα γραμματα.Καλο ε?!

 

:respect:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα! Παρατηρησα οτι οταν ανοιξεις τις επαφες σε βαζει σε ABC mode.Εκει δεν αναγνωριζει καποια γραμματα (Ε,Ζ,Η,κ.λ.π.).Αν ομως αλλαξεις σε Τ9 mode τοτε αναγνωριζει κανονικα ολα τα αρχικα γραμματα.Καλο ε?!

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ

Ωραίος!! :up:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα! Παρατηρησα οτι οταν ανοιξεις τις επαφες σε βαζει σε ABC mode.Εκει δεν αναγνωριζει καποια γραμματα (Ε,Ζ,Η,κ.λ.π.).Αν ομως αλλαξεις σε Τ9 mode τοτε αναγνωριζει κανονικα ολα τα αρχικα γραμματα.Καλο ε?!

 

Η αλήθεια είναι οτι έχουν κάνει μεγάλη πατάτα με την γραμματοσειρά (μην πω τίποτα χειρότερο και επέμβει ο mod! :p )

To κόλπο που αναφέρεις είναι μισή λύση, γιατι όταν θές να γράψεις μήνυμα, πάλι δε δουλέυει η αναζήτηση στον κατάλογο!

Εκεί εγώ έχω ανακαλύψει άλλο κολπάκι, θες πχ την ΕΛΕΝΑ, και δε στην βγάζει στο Ε, συνεχίζεις να πατάς το πλήκτρο που βρίσκεται το γράμμα που θές, και πάει στο Λατινικό Ε (δευτερη τριάδα) οπότε ως δια μαγείας σου εμφανίζει την ΕΛΕΝΑ, και ας το είχες γράψει με Ελληνικούς χαρακτήρες πρίν! Αυτός που έγραψε την Ελληνική έκδοση του firmware πρέπει να πάρει oscar βλακείας!!!

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι έχουν κάνει μεγάλη πατάτα με την γραμματοσειρά (μην πω τίποτα χειρότερο και επέμβει ο mod! :p )

To κόλπο που αναφέρεις είναι μισή λύση, γιατι όταν θές να γράψεις μήνυμα, πάλι δε δουλέυει η αναζήτηση στον κατάλογο!

Εκεί εγώ έχω ανακαλύψει άλλο κολπάκι, θες πχ την ΕΛΕΝΑ, και δε στην βγάζει στο Ε, συνεχίζεις να πατάς το πλήκτρο που βρίσκεται το γράμμα που θές, και πάει στο Λατινικό Ε (δευτερη τριάδα) οπότε ως δια μαγείας σου εμφανίζει την ΕΛΕΝΑ, και ας το είχες γράψει με Ελληνικούς χαρακτήρες πρίν! Αυτός που έγραψε την Ελληνική έκδοση του firmware πρέπει να πάρει oscar βλακείας!!!

 

Μολις τωρα δοκιμασα αυτο που λες και δουλευει κανονικα η αναζητηση και απο τα sms.Δεν εχει προβλημα , βρισκει ολα τα αρχικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://www.mobileokshop.de/items/singlearticle.php?itemid=10027339&PHPSESSID=ffb979b19581be1dd05ba965a46389fe

το μονο site που γραφει για tv out & ανταπτορακι και για rca οπως τα ericsson στο skroutz δεν βρηκα τιποτα!Αν αγορασεται τιποτα πειτε απο που please!

Link to comment
Share on other sites

hi!!skeftomai na agoraso to sigkekrimeno kinito kai tha ithela oi idi katoxoi na mou apantisoun stis eksis erotiseis:

1)ta sms einai me ellinikous xaraktires kai mexri 160 i exoun to spastiko 90ari?

2)sti sindesi me ipologisti poies leitourgies mporeis na kaneis?(mporeis na apothikefseis sms?eikones?)

3)to provlima pou eixan palioteres siskeves gia metafora megalon arxeion meso bluetooth lithike?(kirios me ti nokia to xan)

xilia efxaristo...amesi apantisi kathos exasa to kin mou kai epeigomai..:worry:

Η ζώη χωρίς κινητό είναι ταινία χωρίς ήχο και εικόνα!!!
Link to comment
Share on other sites

1)ta sms einai me ellinikous xaraktires kai mexri 160 i exoun to spastiko 90ari?

2)sti sindesi me ipologisti poies leitourgies mporeis na kaneis?(mporeis na apothikefseis sms?eikones?)

3)to provlima pou eixan palioteres siskeves gia metafora megalon arxeion meso bluetooth lithike?(kirios me ti nokia to xan)

 

 

1) Όλα τα Samsung είχαν και έχουν 160 χαρακτήρες ανα SMS, αυτές τις βλακείες μόνο η ΝΟΚΙΑ τις έκανε για μια περίοδο

2) Τα SMS δε ξερω, όλα τα υπόλοιπα ναι. (φωτό, βίντεο, mp3, εγγραφές ήχου- συνομιλιών κ.α.)

3) Τα Samsung δεν είχαν ποτέ τέτοιο πρόβλημα, ούτε και αυτό!

 

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ!:D

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...