Jump to content

Samsung SGH-U600


skatzoxoiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει λύση κανείς το πρόβλημα με τον τηλ κατάλογο? Διόρθωσα όλα τα ονομάτα απο το τηλ και τα βγάζει όπως θελει πάλι. Το ζ,η,ι τα έχει πριν το γ για παραδειγμα.

 

:cry: Δυστυχως φοβαμαι οτι θα σε στεναχωρισω.Εδω και δυο βδομαδες που εχω το κινητο εχω δοκιμασει τα παντα.Το μονο που μπορεις να πεις οτι πετυχε ειναι ο συγχρονισμος με το outlook οπου μου βαζει τις επαφες με σωστη αλφαβητικη σειρα, ομως στην αναζητηση δεν αναγνωριζει καποια γραμματα (Β,Γ,Ζ,Η,Κ).Ετσι πρακτικα θα κανεις αναζητηση με τα βελακια πανω-κατω.Ασε που δεν διαχωριζει τον καταλογο του τηλεφωνου απο της καρτας sim και τα μπερδευει ολα μαζι.Γενικα η samsung παντα ειχε αυτα τα προβληματα με τον καταλογο και την διαρκεια της μπαταριας και δεν νομιζω πως θα τα διορθωσει ποτε, γιατι επικεντρωνεται κυριως στο design (ειναι σα να εχεις porce με μηχανη σκαραβαιου, κανεις δεν το ξερει, ολοι κοιτανε το αμαξωμα).Μαθαινεις λοιπον να ζεις μ'αυτες τις μικροελλειψεις και αφηνεις τους αλλους να θαυμαζουν το χλιδατο κινητο σου!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:cry: Δυστυχως φοβαμαι οτι θα σε στεναχωρισω.Εδω και δυο βδομαδες που εχω το κινητο εχω δοκιμασει τα παντα.Το μονο που μπορεις να πεις οτι πετυχε ειναι ο συγχρονισμος με το outlook οπου μου βαζει τις επαφες με σωστη αλφαβητικη σειρα, ομως στην αναζητηση δεν αναγνωριζει καποια γραμματα (Β,Γ,Ζ,Η,Κ).Ετσι πρακτικα θα κανεις αναζητηση με τα βελακια πανω-κατω.Ασε που δεν διαχωριζει τον καταλογο του τηλεφωνου απο της καρτας sim και τα μπερδευει ολα μαζι.Γενικα η samsung παντα ειχε αυτα τα προβληματα με τον καταλογο και την διαρκεια της μπαταριας και δεν νομιζω πως θα τα διορθωσει ποτε, γιατι επικεντρωνεται κυριως στο design (ειναι σα να εχεις porce με μηχανη σκαραβαιου, κανεις δεν το ξερει, ολοι κοιτανε το αμαξωμα).Μαθαινεις λοιπον να ζεις μ'αυτες τις μικροελλειψεις και αφηνεις τους αλλους να θαυμαζουν το χλιδατο κινητο σου!

 

εσένα αυτό σε χαλάει αλφαδελτα?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

εσένα αυτό σε χαλάει αλφαδελτα?

 

Το αντιθετο.Αν διαβασες σε προηγουμενο μηνυμα τι τραβηξα με τη sony-ericsson θα καταλαβες γιατι ξαναγυρισα στη samsung που παρολες τις ελειψεις (μπαταριες,θεματα,κ.λ.π.) τη θεωρω πιο σοβαρη.Τουλαχιστο εχεις ενα κινητο που ξερεις οτι δεν θα κολλησει ποτε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia mia erotisi..i othoni tou u600 mou katagratzounistike xoris na xero apo pou...allazetai to plastiko na xanaginei opos itan??:confused: :worry:
By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειναι δυνατον στις φωτογραφιες που ειναι αποθηκευμενες στην καρτα μνημης,να μην μπορουμε να παμε στην επομενη-προηγουμενη με τα πληκτρα αριστερα δεξια?Ελεος..

 

και πως πηγαινει?????

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

paidia to kinito einai para poli kalo me ta thetika na einai perisotera apo ta arnitika.i mpataria mou krataei 2 meres me normal xrisi kai me poli psaksimo kathoti kainourgia siskevi kai tin paizo kata megalo diastima .tin mpataria tin afisa na gemisei gia peripou 12 ores kai tora tin afino na svisei telios 3-4 fores gia na to vazo na fortizei otan ftanei sti 1 grammi.tha itan endiaferon na doume pos tha pei i mpataria tou X 820 pou dokimazei o filos mas o manaros19 .episis tha ithela na episimano pos otan dialegeis paralipti gia sms to kinito diavazei ola ta onomata kanonika eno otan dialegeis onoma katefthian apo ti lista epafon tote einai pou ta mperdevei ligo.mipos afto diorthothenete ?
Link to comment
Share on other sites

και πως πηγαινει?????

 

Δεν πηγαινει...βλεπεις την φωτογραφια,πατας "πισω",κατεβαινεις στην πιο κατω,πατας να την ανοιξει και παλι απο την αρχη...ενα ενα...τα ζωα μου αργα δηλαδη...σπαστικο

:)
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου με την προβληματικη μπαταρια,μαλλον θα πρεπει να παρεις αποφαση οτι πρεπει να τρεξεις...αν πας στην vodafone,θα σε στειλουν στο σερβις το επισημο.στα επισημα παλι δεν ξερω αν ισχυει η εγγυηση για την μπαταρια.απαντησε σε παρακαλω με ειλικρινεια:στην πρωτη φορτιση το ειχες κλειστο για καμποσες ωρες η το δουλευες και δεν εχει φορτισει καλα κατα την πρωτη της φορτιση;σε καθε περιπτωση αφησε την μπαταρια τουλαχιστον τις επομενες 2 με 3 φορες να ξελιγοθει ωσπου να σβησει το κινητο και φορτιζε την για τουλαχιστον 4 ωρες με κλειστο το κινητο.

 

οσο για την μπασταρια που μου ηρθε απο Αγγλια,την 1000αρα στις πρωτες 2 φορτισεις δεν ειναι και πολυ θετικα τα πρραγματα...κταταει λιγο λιγοτερο απο την κανονικη!!!!η οποια(κανονικη)μου βγαζει 2 γεματες μερες με αρκετη χρηση(κλησεις κυριως)...σιγουρα αποτελεσματα παντως σε περιπου 10 μερες!

 

Φιλε οταν πηρα το κινητο η μπαταρια ηταν στις 2 γραμμες..ετσι δεν την αφησα να φορτισει πριν εξαντληθει τελειως.Οταν αδειασε και αρχισε να αναβοζβηνει το σημα της μπαταριας την ξαναφορτισα για 4 ωρες περιπου χωρις να ειναι κλειστο....κανενα αποτελεσμα..με ελαχιστη χρηση παλι αδειασε..ετσι πηρα την μεγαλη αποφαση και το εκλεισα..και το εβαλα να φορτιζει εδω και 12ωρες...

Παντος ποτε στο παρελθον οποιοδηποτε απο τα κινητα μου δεν ηθελε αυτη την διαδικασια..και ποτε κανενα κινητο μου δεν κρατουσε τοσο λιγο εστω και αν δεν ακολουθουσα την 16 ωρη φορτιση που λενε.

Τελος παντων..σημερα μολις συπμληρωθουνε οι 16 ωρες θα το θεσω σε λειτουργια και θα δω μεχρι αυριο τι θα γινει.Το κινητο το πηρα την Τεταρτη το απογευμα..δλδ στην ουσια "δουλεψε"2.5 μερες με 4 φορτισεις.................

Εσεις ολοι που εχετε αυτο το μοντελο ακολουθησατε την πολυωρη φορτιση??Ακουω κατι για ΜΟΝΟ 2 ημερες λειτουργιες και με πιανουν τα νευρα μου...:mad:

Δείτε το ιστολόγιο μου που ασχολείται με την Τεχνολογία και όχι μόνο!!!

http://misios2.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Ο σωστός τρόπος να "μάθουμε" την μπαταρία μας να έχει σωστές αντοχές είναι ο εξής:

  1. Δε βάζουμε την συσκευή να φορτίσει μόλις την πάρουμε. Αφήνουμε την μπαταρία του να αδειάσει ΤΕΛΕΙΩΣ, αν γίνεται να σβήσει απο μόνο του!
  2. Φορτίζουμε την συσκευή μέχρι να βγεί η ένδειξη "Η φόρτιση ολοκληρλωθηκε" ή να πάψει να δείχνει πως φορτίζει!
  3. Προσπαθούμε να μην το φορτίζουμε πριν το κινητό παραπονεθεί για αδύναμη μπαταρία.

Οι τρείς παραπάνω κανόνες είναι βασικοί ιδιαίτερα στις πρώτες φορτίσεις των μπαταριών, και πολύ περισσότερο σε αυτού του μεγέθους τα κινητά που έχουν μικρής χωρητικότητας μπαταρίες και αυξημένη κατανάλωση λόγω των επιδόσεών τους!

Τα περι δωδεκάωρου και τα λοιπά ίσχυαν για τις μπαταρίες παλαιού τύπου, (νικελίου - μαγνησίου) και όχι για τις μπαταρίες ιόντων πολυμερούς όπως αυτές που χρησιμοποιεί η Samsung

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Φιλε οταν πηρα το κινητο η μπαταρια ηταν στις 2 γραμμες..ετσι δεν την αφησα να φορτισει πριν εξαντληθει τελειως.Οταν αδειασε και αρχισε να αναβοζβηνει το σημα της μπαταριας την ξαναφορτισα για 4 ωρες περιπου χωρις να ειναι κλειστο....κανενα αποτελεσμα..με ελαχιστη χρηση παλι αδειασε..ετσι πηρα την μεγαλη αποφαση και το εκλεισα..και το εβαλα να φορτιζει εδω και 12ωρες...

Παντος ποτε στο παρελθον οποιοδηποτε απο τα κινητα μου δεν ηθελε αυτη την διαδικασια..και ποτε κανενα κινητο μου δεν κρατουσε τοσο λιγο εστω και αν δεν ακολουθουσα την 16 ωρη φορτιση που λενε.

Τελος παντων..σημερα μολις συπμληρωθουνε οι 16 ωρες θα το θεσω σε λειτουργια και θα δω μεχρι αυριο τι θα γινει.Το κινητο το πηρα την Τεταρτη το απογευμα..δλδ στην ουσια "δουλεψε"2.5 μερες με 4 φορτισεις.................

Εσεις ολοι που εχετε αυτο το μοντελο ακολουθησατε την πολυωρη φορτιση??Ακουω κατι για ΜΟΝΟ 2 ημερες λειτουργιες και με πιανουν τα νευρα μου...:mad:

 

Ακριβως το ιδιο επαθα κι εγω την πρωτη φορα.Ειχε 2 γραμμες και αφου το ξεπατωσα με το ψαξιμο και τις ρυθμισεις, το φορτισα κλειστο για 2,5 ωρες περιπου μεχρι που εδειξε απο μονο του πληρη φορτιση.Κρατησε μονο μια μερα και κατι ψιλα!Τρομαξα και ρωτησα στο Γερμανο που το ειχα αγορασει και μου ειπαν οτι θελει πρωτη φορτιση 4-5 ωρες.Το αφησα 12 ωρες και απο τοτε μου κραταει οχι πανω απο 2,5-3 μερες.Παντως εγω πηρα και ενα δευτερο φορτιστη στη δουλεια,που ετσι κι αλλιως ειμαι αρκετες ωρες και ειμαι καλυμμενος!Ομως και για τα αλλα κινητα το ιδιο ισχυει,θελουν αρκετες καλες φορτισεις στην αρχη μεχρι να στρωσουν (το ιδιο μου ειχε κανει και το S.E.)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λυση προβληματος....

Τελικα οι 16 ωρες που ηταν κλειστο και φορτιζε κανανε δουλεια.

Ετσι μετα απο 17 ωρες που το κινητο ειναι παλι ενεργο η μπαταρια ειναι κολημενη στα 3 κουτακια.

Ετσι τα χαμογελα γυρισανε πισω και ειμαι ετοιμος να συνεχισω να απολαμβανω αυτο το εξαιρετικο κινητο.:D

Δείτε το ιστολόγιο μου που ασχολείται με την Τεχνολογία και όχι μόνο!!!

http://misios2.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

jim788e, τυχερος εισαι.φτηνα την εβγαλες κοινος...

Μολις πριν 10 λεπτα το παραγγειλα και εγω απο τα e-shop ελπιζω μεχρι το τελος της εβδομαδας να το εχω.θα το εχω υποψιν μου το 16αωρο.αλλα υπερβολικο δεν ειναι για συγχρονο τηλεφωνο τοση ωρα φορτιση? μηπως να τους την πηγαινες πισω την μπαταρια να στην αλλαξουν οσο ειναι νωρις?

Αν οι άνθρωποι άκουγαν τον εαυτό τους συχνότερα, θα μίλαγαν λιγότερο...:X
Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 μικρες βοηθειες θελω!!

 

Πρωτον για τα sms, επειδη δεν ειχα ξανα Samsung, το ερωτηματικο και το κομμα που βρισκονται??:worry: Τα βρισκω μονο οταν πατησω το * και παω στο Abc (οταν γραφω ειναι μονο του στο abc) στα πλήκτρα 1 και 0. Μονο ετσι τα βρισκω? Πρεπει να κανω αυτο το πραγμα συνεχως??

 

Δευτερον, οταν βαζω το handsfree, με ακουνε με μπουρμπουλιθρες! :wacko: :lol: Εγω ακουω αψογα, αλλα οι αλλοι...!:blink: Kαι αντε να τους πείσω πως δεν κάνω μακροβούτι! :lol:Εσας ειναι οκ? Φταιει το handsfree?

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

markella kati paizei me to handsfree sou! to eixa pathei kai go me to handsfree tou sharp 770!

 

to opoio sharp eftase kairos na to allakso kai tha paro mallon to u600! samsung den eixa pote k etsi den ksero na se voithiso me erotimatika kai kommata(me ta politika kommata mporo kalytera!) alla dn fantazomai na einai toso dyskolo, kapoio kolpo tha exei!

 

pantos paidia genika ligo prosoxi me tis mpataries giati an toys fertheis kala tis protes meres den prodidoun eykola, eno ama kaneis oti na nai se ftynoun(that reminds me.... alla kai oi mpataries thylika den einai?)

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Thanks Paulito!!!!!!:cool:

 

Αρα παιρνω νεο handsfree ε??? grrrr :p Αλλιως μακροβουτι συνεχεια...!

 

Ας απαντησει κι οποιος ξερει για τα ερωτηματικα και τα κομματα!!!!:)

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

an thes krata ayto to handsfree tora pou einai kalokairi gia na se zilevoun oloi kai apo septemvri allazeis!

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

an thes krata ayto to handsfree tora pou einai kalokairi gia na se zilevoun oloi kai apo septemvri allazeis!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

παιδια κ μια αλλη ερωτηση (ηταν να μην αρχισω)... Αν το χω αθορυβο, το ξυπνητηρι δεν ακουγεται ε? :(

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Thanks Paulito!!!!!!:cool:

 

Αρα παιρνω νεο handsfree ε??? grrrr :p Αλλιως μακροβουτι συνεχεια...!

 

Ας απαντησει κι οποιος ξερει για τα ερωτηματικα και τα κομματα!!!!:)

 

Το hands-free σου μαλλον τα 'παιξε γιατι το δικο μου ακουγεται καθαρα.Τσεκαρε και την συνδεση παντως μηπως δεν κουμπωνει καλα το βυσμα στη θεση του(αληθεια το hands-free δεν το καλυπτει η εγγυηση ?).

Τα σημεια στιξης ειναι στο 1.Αν γραφεις Τ9 πατωντας 1 σου βγαζει τη λεξη που εγραψες με τα διαφορα σημεια στιξης στο τελος της μονο που δεν φαινονται αν ειναι μεγαλη η λεξη γιατι το κουτακι ειναι μικρο (κουλο ε?). Αρα στο τελος της λεξης πατας κενο και μετα 1 για να σου βγαλει τα σημεια μονα τους.

Το ξυπνητηρι δεν ακουγεται στο αθορυβο (μονο δονηση)γιατι το θεωρουν γενικα ειδοποιηση (και ετσι το ονομαζουν)που μπορει να τη χρειαστεις οταν π.χ. εισαι σε meeting ή κατι τετοιο και οχι απαραιτητα για να σε ξυπνησει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

jim788e, τυχερος εισαι.φτηνα την εβγαλες κοινος...

Μολις πριν 10 λεπτα το παραγγειλα και εγω απο τα e-shop ελπιζω μεχρι το τελος της εβδομαδας να το εχω.θα το εχω υποψιν μου το 16αωρο.αλλα υπερβολικο δεν ειναι για συγχρονο τηλεφωνο τοση ωρα φορτιση? μηπως να τους την πηγαινες πισω την μπαταρια να στην αλλαξουν οσο ειναι νωρις?

Δεν νομιζω οτι ηταν θεμα τυχης..επρεπε τωρα στην αρχη να ακολουθησω μια διαδικασια και εγω δεν το ειχα κανει γιατι με τα ερικσον που ειχα μεχρι τωρα δεν χρειαζοτανε.παντως σχεδον 24 ωρες μετα και η ενδειξη ειναι στα 3 κουτακια..δεν ξερω βεβαια αν επρεπε να το αφησω 16 ωρες..ισως και με λιγοτερες ωρες να ηταν οκ..αλλα εγω το αφησα τοσες γιατι χρησιμοποιησα το παλιο μου κινητο.

Το θεμα λυθηκε νομιζω.

Δείτε το ιστολόγιο μου που ασχολείται με την Τεχνολογία και όχι μόνο!!!

http://misios2.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

ooo Alfa3Delta ευχαριστω για τις απαντησεις σου!

Το handsfree δεν ξερω αν ειναι στην εγγυηση, δεν νομιζω ομως...:wacko:

 

Οταν γραφω με Τ9 οντως ευκολα βρισκεις τα στιγματα, οταν ομως γραφεις κανονικα...?!

 

Οσο για το ξυπνητηρι, κριμααα! :(

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

 

Οταν γραφω με Τ9 οντως ευκολα βρισκεις τα στιγματα, οταν ομως γραφεις κανονικα...?!

 

:(

 

Στην κανονικη γραφη δυστυχως ειναι οπως τα ξερεις! Δηλαδη στο 0 και το 1 οπου και αλλαζουν αναλογα με το αν ειναι 123,Abc και ABC.Γιατι ομως δεν γραφεις Τ9, δεν σε βολευει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Οταν γραφω με Τ9 οντως ευκολα βρισκεις τα στιγματα, οταν ομως γραφεις κανονικα...?!

 

:(

 

Τωρα που το ξαναεψαξα υπαρχει και αλλος τροπος να σου βγαλει ολα τα σημεια στιξης αλλα ειναι εξισου επιπονος και περιπλοκος.Στην κανονικη γραφη πατας ΕΠΙΛΟΓΕΣ , 6.ΜΕΘΟΔΟΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ , 8.ΣΥΜΒΟΛΑ. Για δοκιμασε το...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελος καλο ολα καλα.

για την ιστορια με ειδοποιησε το e-shop οτι δεν μπορουν να μου στειλουν το κινητο διοτι εχουν προβλημα διαθεσιμοτητας!!!! τους τελειωσαν τα κινητα!! πες το μου και αυτο τωρα οτι sold out το u600!!! μωρε μπραβο η samsung, ελπιζω να μην το βρισκουμε πια με 100 ευρω επιπλεον....λογω ζητησης.

Να παω στο d 900 η ισχυει αυτο που λενε οτι ειναι χαλια μαυρα?

Αν οι άνθρωποι άκουγαν τον εαυτό τους συχνότερα, θα μίλαγαν λιγότερο...:X
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...