Jump to content

Samsung SGH-U600


skatzoxoiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες

Μου βγάζει δυο μέρες με αρκετές ώρες κλήσεις, αρκετό σερφάρισμα στο ίντερνετ μέσω του Opera mini που τραβάει τα κέρατά του... Ομως το βράδυ όταν πέφτω για ύπνο κλείνει και ανοίγει το πρωί που ξυπνάω

 

 

Λοιπον..εφ οσον τελειωσε και παλι η μπαταρια οπως εγραψα πριν την εβαλα απο τις 8-11+30 να φορτιζει...τωρα ειναι φουλ...αυριο θα γραψω τι εχει γινει..απλα αν ειναι προβλημα της μπαταριας μου ξερει καποιος τι κανω???δλδ παω στο μαγαζι της vodafone και ζητω αλλαγη μπαταριας η παω στο service της vodafone...το κιντητο τοχω απο την Τεταρτη βραδυ.Και εμενα μου φαινετε απιστευτο η μπαταρια να κρατα 5-6 ωρες..ελεος δλδ...μαλλον επεσα σε μουφα μπαταρια.

Αυριο νεωτερα.

Δείτε το ιστολόγιο μου που ασχολείται με την Τεχνολογία και όχι μόνο!!!

http://misios2.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

αδελφια μου, αλητες, myphone-ites....:lol:

εχω διαβασει τα παντα,σχεδον, για το u600, το ειδα και απο κοντα,τελειο μου φανηκε, εκ πρωτης οψεως.αλλα επειδη το κινητο το θελω κυριως για να κανω κλησεις και να μου κανουν και δεν μασαω -που μασαω αλλα λεμε τωρα...- απο την ομορφια -των κινητων- θα ηθελα να ρωτησω μερικα πραγματα που για εμενα ειναι βασικα για ενα κινητο, οταν μαλιστα κανει και γυρω στα 300+ ευρωπουλα.

καταρχας οταν εισαι στο δρομο και σε καλουνε το ακους? η ποιοτητα του ηχου και η ενταση του ηχου στο ακουστικο του ειναι δυνατη? (μιλαμε για ατομο που ακουει καλα γενικος οχι για θεοκουφο...), εχει πολλαπλα ξυπνητηρια με δυνατο ηχο? (ειχα το smartphone της samsung αλλα δεν το ακουγα ουτε οταν χτυπαγε ουτε οταν μου μιλαγανε...ενω το se k610 καλα τα παει εκει...)η συνταξη sms για καποιον που γραφει γρηγορα ειναι καλη η κολλαει? η υποστηριξη αν, θεος φυλαξει, παθει κατι απο την samsung ειναι της προκοπης η σε αντιμεπετωπιζουν σαν να σε σιχαινωντε? (μου εχει λαχει και αυτο), κατα καιρους ολο και σποραδικα εχουν απαντηθει καποια απο αυτα αλλα θα ηθελα ποιο οργανωμενα πραγματα, αν ειναι ευκολο.

αυτα ευχαριστω.

Αν οι άνθρωποι άκουγαν τον εαυτό τους συχνότερα, θα μίλαγαν λιγότερο...:X
Link to comment
Share on other sites

αδελφια μου, αλητες, myphone-ites....:lol:

εχω διαβασει τα παντα,σχεδον, για το u600, το ειδα και απο κοντα,τελειο μου φανηκε, εκ πρωτης οψεως.αλλα επειδη το κινητο το θελω κυριως για να κανω κλησεις και να μου κανουν και δεν μασαω -που μασαω αλλα λεμε τωρα...- απο την ομορφια -των κινητων- θα ηθελα να ρωτησω μερικα πραγματα που για εμενα ειναι βασικα για ενα κινητο, οταν μαλιστα κανει και γυρω στα 300+ ευρωπουλα.

καταρχας οταν εισαι στο δρομο και σε καλουνε το ακους? η ποιοτητα του ηχου και η ενταση του ηχου στο ακουστικο του ειναι δυνατη? (μιλαμε για ατομο που ακουει καλα γενικος οχι για θεοκουφο...), εχει πολλαπλα ξυπνητηρια με δυνατο ηχο? (ειχα το smartphone της samsung αλλα δεν το ακουγα ουτε οταν χτυπαγε ουτε οταν μου μιλαγανε...ενω το se k610 καλα τα παει εκει...)η συνταξη sms για καποιον που γραφει γρηγορα ειναι καλη η κολλαει? η υποστηριξη αν, θεος φυλαξει, παθει κατι απο την samsung ειναι της προκοπης η σε αντιμεπετωπιζουν σαν να σε σιχαινωντε? (μου εχει λαχει και αυτο), κατα καιρους ολο και σποραδικα εχουν απαντηθει καποια απο αυτα αλλα θα ηθελα ποιο οργανωμενα πραγματα, αν ειναι ευκολο.

αυτα ευχαριστω.

 

Ο ηχος κλησης στο δρομο δεν θα ελεγα οτι ειναι και ο πιο δυνατος που εχεις ακουσει (συγκρινω το ιδιο mp3 κομματι σ'αυτο το τηλεφωνο και το k750i) και μαλλον θα πρεπει να βασιστεις πιο πολυ στη δονηση.Ο ηχος συνομιλιας ειναι παρα πολυ καλος (το απογευμα μιλουσα διπλα σε εκσκαφεα που δουλευε!).Εχει 5 ξυπνητηρια νομιζω, τα δε sms ,κατα τη γνωμη μου παντα, εχουν καποια μικρη δυσκολια σε σχεση με αλλες συσκευες,οχι τοσο γιατι κολλανε,οσο γιατι η slide up σχεδιαση δεν βοηθαει την γρηγορη πληκτρολογηση με το ενα χερι,αφου το αλφαριθμητικο πληκτρολογιο ειναι λιγο "γουβωτο" και η πρωτη σειρα των πληκτρων ειναι κοντα στο επανω τμημα της συσκευης.Τελος οσον αφορα το service απ'οσο ξερω (εχω 4 samsung συσκευες απο την εποχη του Α100 και δουλευουν ολες) και απο οσα εχεις διαβασει και απο αλλους, μαλλον δεν θα το χρειαστεις :happy: αφου το λογισμικο τους,παρ'ολες τις ελλειψεις του δεν κολλαει ΠΟΤΕ! Παντως οταν τους χρειαστεις δεν θα αρνηθουν οποιαδηποτε επισκευη σαν κατι αλλες ...φιρμες! Ελπιζω να σε καλυψα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Ο ήχος κλήσης αν έχεις επιλέξει mp3 είναι πολύ ευκρινής και δυνατός. Το τραγούδι ακούγεται ολοκάθαρα, δίχως να "μπουκώνει"
  • Η ενταση του ακουστικού είναι πάρα πολύ καλή, δε θα έχεις πρόβλημα
  • Για ξυπνητήρι μπορείς να επιλέξεις ότι ήχο θές εσύ, (και mp3) να του επιλέξεις πόσο δυνατά θες να χτυπάει σε μια κλίμακα 7 (!!!) ρυθμίσεων, να επιλέξεις πόσες φορές θα χτυπάει, πόσες επαναλήψεις να κάνει, και ανα πόση ώρα!
  • Στα SMS θα το συνηθήσεις ευκολα, ειναι αρκετά ευκολο και δε κολλάει πουθενά (εγω γράφω με τυφλο Τ9!)
  • Αυτό που θα σε δυσκολέψει λίγο στην αρχη είναι τα πλήκτρα αφής που ίσως σου φανούν ευαίσθητα...
  • Το service δε θα το χρειαστείς εκτός αν του προκαλέσεις εσυ ζημιά...

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Ναμαστε λοιπον..ωρα 7+30 το πρωι δλδ 9 ωρες μετα την τελευταια φορτηση και το κιντηο βρισκετε παλι στα pich...ενω μεσα στις 9 αυτες ωρες εχω στειλει 15 μηνυματα και εχω μιλησει περιπου 4 φορες απο 5 λεπτα καθε κληση μαξιμουμ...

Συμπερασμα....η μπαταρια μου εχει προβλημα απο την μανα της εφ οσον αποκλειω ναναι γενικα τετοια η συμπεριφορα της.

Αυριο μιλαω με το καταστημα που το αγορασα και βλεπουμε..:mad:

Δείτε το ιστολόγιο μου που ασχολείται με την Τεχνολογία και όχι μόνο!!!

http://misios2.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις την φωτεινοτητα της οθονης στο μεγιστο;

δοκιμασε να την μειωσεις στο μισο ή και λιγο λιγοτερο ( η φωτισμος της οθονης καταναλωνει μεγαλο μερος της μπαταριας).

επισης τσεκαρε το ποσο δυνατο ειναι το σημα σου, δηλαδη εαν εκει που το αφηνεις τις περισσοτερες ωρες της ημερας εχει πολλες μπαρες στο σημα ή μονο 1-2 , οποτε το κινητο και παλι καταναλωνει μπαταρια .

Link to comment
Share on other sites

γενικά σε τέτοια κινητά ρε παιδιά τι μπαταριές να έχουν?

σαν εκείνη της γνωστής διαφήμισης : σβιγκο πιάσε μια μεγάλη ρε.....

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Eγώ το φόρτισα χθες το πρωί κ με πάρα πολύ χρήση, τηλέφωνα, μυνήματα, φοτογραφίες, ψάξιμο κτλ, το βράδυ είχα μια γραμμή!
Link to comment
Share on other sites

..... αρκετό σερφάρισμα στο ίντερνετ μέσω του Opera mini.....

 

πως εγκαθιστούμε τον mini opera? τι ρυθμίσεις χρειάζονται για να μπορεί να συνδεθεί σε ίντερνετ? η sim μου είναι 3G. Ευχαριστώ

http://www.faretra.gr

Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο

Link to comment
Share on other sites

o manaros που θα εβαζε την μπαταρια του Χ 820 τι εκανε τελικα..ειχε αποτελεσμα??

Δείτε το ιστολόγιο μου που ασχολείται με την Τεχνολογία και όχι μόνο!!!

http://misios2.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

πως εγκαθιστούμε τον mini opera? τι ρυθμίσεις χρειάζονται για να μπορεί να συνδεθεί σε ίντερνετ? η sim μου είναι 3G. Ευχαριστώ

Εγω το βρήκα σερφάροντας στο ΤΙΜ plus και το κατέβασα απο εκεί. Η εγκατάσταση και όλες οι απαραίτητες ρυθμίσεις έγιναν αυτόματα, την πρώτη φορά που άνοιξα την εκατεστημένη εφαρμογή. (Εγκαταστάθηκε στα παιχνίδια Java)

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

paidia mia krisimi erotisi..i othoni tou u600 mou katagratzounistike xoris na xero apo pou...allazetai to plastiko na xanaginei opos itan??:worry:
By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις στα προηγουμενα ερωτηματα μου,

ξερει κανεις αν μπορουν να μπουν ρυθμισεις ,εκτος και αν της εχει ηδη, του vodafone live? ο συγχρονισμος με το outlook ειναι πληρης? (επαφες, ημερολογιο....κλπ)

Αν οι άνθρωποι άκουγαν τον εαυτό τους συχνότερα, θα μίλαγαν λιγότερο...:X
Link to comment
Share on other sites

paidia mia krisimi erotisi..i othoni tou u600 mou katagratzounistike xoris na xero apo pou...allazetai to plastiko na xanaginei opos itan??:worry:

Δεν ξέρω αν είναι μουφα, αλλά δεν είναι και πολύ ακριβό για να το δοκιμάσεις:

 

http://www.mobilefun.co.uk/product/3298.htm

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.912265

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να πουλησω ενα εξυπνο samsung που εχω και δεν με εξυπηρετει καθολου.ξερει κανεις κανενα site που να γινωνται online πωλησεις κινητων?

η εστω ξερει κανεις κανενα τροπο για να το δωσω αμμεσα ?(οχι να το σκοτωσο γιατι ειναι πολυ καλο τηλεφωνο), ευχαριστω

(ελπιζω να μην με κραξει κανενας διαχειριστης, συγνωμη προκαταβολικα να παραβιασα κανενα κανονα του forum)

Αν οι άνθρωποι άκουγαν τον εαυτό τους συχνότερα, θα μίλαγαν λιγότερο...:X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτησούλα! Το u600 παίζει από το media player του λίστες όπως το D830 ή έχει κάποιο άλλο τρόπο? Αν ναι πόσες λίστες μπορείς να έχεις?
Link to comment
Share on other sites

Kαι ο πονεμενος της παρεα συνεχιζει...4 η ωρα τοβγαλα απο τον φορτιστη 6+30 και ειμαι στην μια γραμμη εχοντασ μιλησει περιπου 20 λεπτα και εχοντας ακολουθησει την συμβουλη φιλων εδω μεσα κατεβαζοντασ φωτεινοτητες κτλπ(αν και δεν εχει νοημα γιατι τι να την κανω την φωτεινοτητα οταν δεν μπορω να την εχω...)...πιστευω δλδ οτι σε καμια ωριτσα θα αρχισει να αναβοζβηνει παλι η ενδειξη τηα μπαταριας....το θεμα ειναι που απευθυνομαι...στην vodafone που το πηρα η στο service της εταιριας???Εχει κανεις καμια ιδεα??:worry:

Δείτε το ιστολόγιο μου που ασχολείται με την Τεχνολογία και όχι μόνο!!!

http://misios2.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι μουφα, αλλά δεν είναι και πολύ ακριβό για να το δοκιμάσεις:

 

http://www.mobilefun.co.uk/product/3298.htm

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.912265

 

basika den einai mikrogratzounies re gmt..afou otan piano tin othoni tis katalavaino tis gratzounies k fainontai poly..giauto rotisa mipos allazetai

By Order of The Peaky Blinders..
Link to comment
Share on other sites

Kαι ο πονεμενος της παρεα συνεχιζει...4 η ωρα τοβγαλα απο τον φορτιστη 6+30 και ειμαι στην μια γραμμη εχοντασ μιλησει περιπου 20 λεπτα και εχοντας ακολουθησει την συμβουλη φιλων εδω μεσα κατεβαζοντασ φωτεινοτητες κτλπ(αν και δεν εχει νοημα γιατι τι να την κανω την φωτεινοτητα οταν δεν μπορω να την εχω...)...πιστευω δλδ οτι σε καμια ωριτσα θα αρχισει να αναβοζβηνει παλι η ενδειξη τηα μπαταριας....το θεμα ειναι που απευθυνομαι...στην vodafone που το πηρα η στο service της εταιριας???Εχει κανεις καμια ιδεα??:worry:

Πόσες μέρες έχεις την συσκευή? Μήπως μπορούν να στην αντικαταστήσουν με καινούρια? Έχεις σίγουρα πρόβλημα! Εγώ με τέρμα την φωτεινότητα, με καμμια δεκαριά SMS, με κλήσεις συνολικής διάρκειας 40 λεπτών, χρήση ίντερνετ κανένα μισάωρο και μεταφορά αρχείων μέσω bluetooth μου έπεσε μόνο μια γραμμή (φόρτιση χθές το βράδυ)

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου με την προβληματικη μπαταρια,μαλλον θα πρεπει να παρεις αποφαση οτι πρεπει να τρεξεις...αν πας στην vodafone,θα σε στειλουν στο σερβις το επισημο.στα επισημα παλι δεν ξερω αν ισχυει η εγγυηση για την μπαταρια.απαντησε σε παρακαλω με ειλικρινεια:στην πρωτη φορτιση το ειχες κλειστο για καμποσες ωρες η το δουλευες και δεν εχει φορτισει καλα κατα την πρωτη της φορτιση;σε καθε περιπτωση αφησε την μπαταρια τουλαχιστον τις επομενες 2 με 3 φορες να ξελιγοθει ωσπου να σβησει το κινητο και φορτιζε την για τουλαχιστον 4 ωρες με κλειστο το κινητο.

 

οσο για την μπασταρια που μου ηρθε απο Αγγλια,την 1000αρα στις πρωτες 2 φορτισεις δεν ειναι και πολυ θετικα τα πρραγματα...κταταει λιγο λιγοτερο απο την κανονικη!!!!η οποια(κανονικη)μου βγαζει 2 γεματες μερες με αρκετη χρηση(κλησεις κυριως)...σιγουρα αποτελεσματα παντως σε περιπου 10 μερες!

manaros
Link to comment
Share on other sites

Έχει λύση κανείς το πρόβλημα με τον τηλ κατάλογο? Διόρθωσα όλα τα ονομάτα απο το τηλ και τα βγάζει όπως θελει πάλι. Το ζ,η,ι τα έχει πριν το γ για παραδειγμα.
Link to comment
Share on other sites

πως εγκαθιστούμε τον mini opera? τι ρυθμίσεις χρειάζονται για να μπορεί να συνδεθεί σε ίντερνετ? η sim μου είναι 3G. Ευχαριστώ

 

Ρε παιδειά γιατί να εγκαταστήσεται αυτη την εφαρμογή; Με το browser που έχει το κινητό εγώ ανοίγω κανονικά σελίδες με html. Περιττό το βρίσκω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειναι δυνατον στις φωτογραφιες που ειναι αποθηκευμενες στην καρτα μνημης,να μην μπορουμε να παμε στην επομενη-προηγουμενη με τα πληκτρα αριστερα δεξια?Ελεος..
:)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδειά γιατί να εγκαταστήσεται αυτη την εφαρμογή; Με το browser που έχει το κινητό εγώ ανοίγω κανονικά σελίδες με html. Περιττό το βρίσκω

 

Δοκίμασέ τον και θα δείς! Είναι πολύ καλύτερος με πιο πολλές δυνατότητες

 

@NeverMind Εχεις δίκιο, δε το είχα προσέξει...

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...