Jump to content

Sony Ericsson S500i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 707
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μεγιστη μ@λακ*α!!!!

 

Εσπασε το πληκτρο 2 στη μεση!!!!!

 

Κρατιεται στην θεση του αλλα εχει ραγισει στην μεση. Τα παιρνω τωρα....αγρια...

 

Να το παω στο service ? Δεν γουσταρω 1) να μαλωνω μαζι τους αμα μου λενε οτι ειναι απο κακη χρηση 2) Να περιμενω 1 μηνα να το παρω πισω 3)Να παιζει το slider οταν θα ειναι ανοιχτο(να αποκτήσει τζογο )

 

Αχχχχχχχχχ

 

Με ξενερωσε τρελα τωρα...

Το πας στο service και σπας και κανενα κεφαλι.μην μασας καθολου....το δικιο ειναι δικο σου ;) :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως φιλος μου εχει το lg chocolate εδω και ενα χρονο και δεν εχει παθει τιποτα,και απο ποιοτητα υλικων πολυ καλυτερη...αυτο ηθελα να παρω αλλα εχει παλιωσει λιγο και δεν εχει πολλες δυνατοτητες...
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι δεν με ενθουσιασε το s500 στη ποιοτητα κατασκευης, αλλα ειναι ΣΕ και καλυτερο απο το chocolate.

 

Στον φιλο πανε το στο σερβις ειναι ελατωματικο πληκτρολογιο

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι ελατωματικο...

Ετσι πρεπει να ειναι ολα...

Ας το προσεξουν οσοι εχουν το s500

οταν πατας ενα πληκτρο π.χ. το 8 με τα νυχια απο τους δυο αντιχειρες αισθανεται οτι η βαση του βρισκεται στο κεντρο και ειναι πολυ μικρη σε σχεση με την επιφανεια του πληκτρου. θα ανεβασω και φωτο σε λιγο να δειτε το πληκτρο.

 

Η ποιοτητα της sony ericsson σε σχεση με της LG στο chocolate συγκεκριμένα δεν συγκρίνεται ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι ελατωματικο...

Ετσι πρεπει να ειναι ολα...

Ας το προσεξουν οσοι εχουν το s500

οταν πατας ενα πληκτρο π.χ. το 8 με τα νυχια απο τους δυο αντιχειρες αισθανεται οτι η βαση του βρισκεται στο κεντρο και ειναι πολυ μικρη σε σχεση με την επιφανεια του πληκτρου. θα ανεβασω και φωτο σε λιγο να δειτε το πληκτρο.

 

Η ποιοτητα της sony ericsson σε σχεση με της LG στο chocolate συγκεκριμένα δεν συγκρίνεται ...

 

pane na to allakseis einai elatomatiko pliktrologio.

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Λες?

 

Ρε σεις χωρια που θα μου το κραησουν κανα μηνα,πιστευω θα μου χαλασουν και το Slider!!

 

Και ειναι καινουριο κινητο οποτε δεν θα εχουν ανταλλακτικα ...

 

Μετα το καλοκαιρι θα το παω και αν...

 

θελω να δω και αν το εχει παρουσιασει και σε κανεναν αλλο εδω...και μετα θα δω τι θα κανω.

Link to comment
Share on other sites

ειδες τις φωτο? Αφου εχουν σπασει 3 πληκτρα λογικα θα ειναι γενικο κατασκευαστικο το προβλημα...οποτε...αντε να το παω ,και να μου τα αλλαξουν...αν ξανασπασουν παλι το ιδιο θα κανω ?
Link to comment
Share on other sites

ειδες τις φωτο? Αφου εχουν σπασει 3 πληκτρα λογικα θα ειναι γενικο κατασκευαστικο το προβλημα...οποτε...αντε να το παω ,και να μου τα αλλαξουν...αν ξανασπασουν παλι το ιδιο θα κανω ?

 

nai nai nai oses fores kai an einai auto, giati einai simantiko provlima.

sto diko mou w850 exei spasei, ean prosexeis to avatar mou, kato apo to ok mexri to simeio pou forizetai to kato pliktro.

 

den einai simantiko kai fisika provlima sti sxediasi, ayto einai ena geniko kataskeuastiko provlima, oxi to diko sou.

Nokia 3210, 6510

Sonyericsson Z1010, W850 , τώρα X8 με 4.1.2 Jeallybean @748Mhz!!!! + 4.4 kitkat Launcher

Sharp 703SH LG Arena

SONY XPERIA M4 AQUA

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, πλεον εχουμε σπασμενα τα πληκτρα 2,5,6,8. Γ@μw τη "beep" τους!!!

 

Σκεφτομαι να παω να ζητησω τα λεφτα μου πισω.Αλλα δεν νομιζω να μου τα δωσουν....

ΜΟνο αλλαγη πληκτρων θα μου κανουν μαλλον.

Αλλα αν ξανασπασουν θα παω και θα τα κανω γυαλια καρφια!!

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη να βγει καινούργια αναβάθμηση???

Γιατι εμφανιστηκαν bug's :blink: ακομη δεν εχει κλεισει μηνα κυκλοφοριας το κινητο...:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κάτι μου θυμίζει αυτό, προφανώς μόνος σου θα μιλάς μέχρι να αρχίσουν να το παθαίνουν και άλλοι.

 

Sony ericsson παίρνει χαλάρά 0:down:

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πηρα και εγω.....:) το εχω βαλει να φορτιζει τωρα...σαν πρωτη ματια φενεται πολυ ωραιο, σαν κατασκευη με προβληματισε οτι οταν ανοιγω το slide παρατηρω ενα μικρο κενο ενδιαμεσα σε αυτο και στο τηλ. (ελπιζω να καταλαβατε δεν μπορω αλλιως να το εξηγησω..:confused:) το εχει σε καποιον αλλον απο εσας? κατα τα αλλα περιμενω να το φορτησω και να δω..ποση ωρα να το αφησω πρωτη φορτηση??? συνηθως τα αλλα μου se τα αφηνα πρωτη φορτηση 4 ωριτσες και δεν ειχαν κανενα προβλημα (κ800, s700,κλπ) αυτο? Πολυ φωτακι ομως, το βραδυ πρεπει να ειναι :X .....

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια την καρτα μνημης πως την βαζουμε ? Εχω προσπαθησει να ανοιξω το πορτακι της αλλα δεν μπορω! Απο ποια μερια το τραβαω? Θελει δυναμη? φοβαμαι μην σπασει.

 

Νομιζω ειναι απο την αλλη πλευρα που βρισκεται το κουμπι για να ανοιξεις το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Το τραβας λιγο ωστε να βγει προς τα εξω και μετα το σερνεισ λιγο δεξια και εχει ανοιξει....(ελπιζω να βοηθησα)...Στα περετερο τωρα η μπαταρια απο εχτες π το εχω ανοιχτο ως τωρα ειναι στο 10% με 1 ωρα κλησεις καποια μνμ και ανοιχτω ΒΤ για μουσικη κ αρχεια απο το αλλο κινητο.....δεν ειναι αρκετα ικανοποιητικη, αλλα αρχη ειναι μετα απο κανα 2 φοτησεις θα δειξει πιστευω(60 η 70 φωτινοτητα)....τα πληκτρα του δειχνουν καλης κατασκευης ως τωρα και ολο αν εξερεσουμε αυτο που ειχα αναφερει που λογικα πρεπει να ειναι ο μηχανισμος του...απο φωτογραφικη την περιμενα χειροτερη αλλα μια χαρα ειναι...αυτα τα ολιγα ως τωρα....:happy::p

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Α και μην βαλεις δυναμη πολυ γιατι υπαρχει μια μικρη περιπτωση να σπασει.....λιγη θελει...:)

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Για την καρτα μνήμης...Σηκωσε το από τη δεξιά πλευρά (όπως βλέπεις το κινητό), τράβηξέ το προς τα δεξιά λίγο και μετά σηκώνεται ολόκληρο και είσαι ΟΚ! ( η αριστερή πλευρά είναι το στήριγμα...)

 

Εμένα με προβληματίζει και κάτι άλλο...Το εικονίδιο της μπαταρίας μπορεί να είναι σχεδόν γεμάτο (δήλαδη με το μάτι υπολογίζεις πως έχεις 80-85% μπαταρία) και πας στην Κατάσταση Τηλεφώνου και βλέπεις πως σου απομένει 55% ! :wacko:

Και το ακόμη πιο περίεργο...μπορεί να ξαναπάς στην Καταστάση Τηλεφώνου έπειτα απο ένα λεπτό και να δείξει πως έχεις 62% μπαταρια!:wacko::wacko::wacko::ninja:

 

Δεν ξέρω τι να εμπιστευτώ...το εικονίδιο της μπαταρίας ή αυτό που λέει στην Κατάσταση Τηλεφώνου?! (μάλλον το 2ο! )

 

Το κάνει και σε κάποιον άλλον αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με προβληματίζει και κάτι άλλο...Το εικονίδιο της μπαταρίας μπορεί να είναι σχεδόν γεμάτο (δήλαδη με το μάτι υπολογίζεις πως έχεις 80-85% μπαταρία) και πας στην Κατάσταση Τηλεφώνου και βλέπεις πως σου απομένει 55% ! :wacko:

Και το ακόμη πιο περίεργο...μπορεί να ξαναπάς στην Καταστάση Τηλεφώνου έπειτα απο ένα λεπτό και να δείξει πως έχεις 62% μπαταρια!:wacko::wacko::wacko::ninja:

 

Δεν ξέρω τι να εμπιστευτώ...το εικονίδιο της μπαταρίας ή αυτό που λέει στην Κατάσταση Τηλεφώνου?! (μάλλον το 2ο! )

 

Το κάνει και σε κάποιον άλλον αυτό?

 

Απλα υπολογιζει ποσο μπαταρια θα υπαρχει και ποσο γρηγορα θα σου πεφτει.(η μπαταρια ...:lol: )

 

Δηλαδη οταν μιλας και δεις ποση μπαταρια απομενει,θα δεις πχ οτι ειναι στο 30% και οταν τερματισεις την κληση και μετα απο δυο λεπτα δεις ποση μπαταρια υπαρχει θα δειξει 50%.

 

Δεν καταλαβα με το πορτακι... Το σηκωνω απο την δεξια πλευρα προς τα πανω και μετα το τραβαω προς τα δεξια ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson S500i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...