Jump to content

Sony Ericsson S500i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν για όσους αντιμετωπίσουν το ίδιο πρόβλημα. Το πρόβλημα μου το έλυσα ως εξής.

Η SIM της COSMOTE δεν πιάνει καλά στης επαφές του κινητού και χρειάζεται ένα χαρτάκι να σπρώξει η μπαταρία την sim ποιό μέσα.Και μετά όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 707
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν για όσους αντιμετωπίσουν το ίδιο πρόβλημα. Το πρόβλημα μου το έλυσα ως εξής.

Η SIM της COSMOTE δεν πιάνει καλά στης επαφές του κινητού και χρειάζεται ένα χαρτάκι να σπρώξει η μπαταρία την sim ποιό μέσα.Και μετά όλα καλά.

Το προβλημα αυτο χωρις να θελω να σε "πικαρω" μαλλον ετυχε δυστηχως σε εσενα..

πουθενα δεν εχω :blink: παρομοιο προβλημα.ισως η sim της cosmote ηταν πολυχρησιμοποιημενη και γι'αυτο ειχες αυτο το προβληματακι.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα αυτο χωρις να θελω να σε "πικαρω" μαλλον ετυχε δυστηχως σε εσενα..

πουθενα δεν εχω :blink: παρομοιο προβλημα.ισως η sim της cosmote ηταν πολυχρησιμοποιημενη και γι'αυτο ειχες αυτο το προβληματακι.:cool:

 

Oχι φίλε RAVER η sim είναι καινούρια προχθές άνοιξα τον φάκελο που την είχαν.

Τέλος πάντων έστω και έτσι η sim έπαιξε.

Link to comment
Share on other sites

Τις καινουργιες sim πρεπει να τις "σβηνεις",τι θελω να πω..με μια γομα τριβεις τις επαφες.

αυτο το κολπο γινετε αμα εχεις προβλημα με την sim.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τις καινουργιες sim πρεπει να τις "σβηνεις",τι θελω να πω..με μια γομα τριβεις τις επαφες.

αυτο το κολπο γινετε αμα εχεις προβλημα με την sim.

 

θα το δοκιμάσω και θα σου πω αν πετύχει.

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να συνδέσω S500 μέσω bluetooth σε laptop fujitsu siemens με το MyPhoneExplorer; ή γενικότερα με κάποιο άλλο τρόπο, χωρίς να χρειάζεται να εγκαταστήσω τον οδηγό εγκατάστασης του S500.
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να συνδέσω S500 μέσω bluetooth σε laptop fujitsu siemens με το MyPhoneExplorer; ή γενικότερα με κάποιο άλλο τρόπο, χωρίς να χρειάζεται να εγκαταστήσω τον οδηγό εγκατάστασης του S500.

προσθετεις το bluetooth του υπολογιστη με κωδικο στο κινητο σου και εναλλαξ(σε μενα ετσι γινετε) και μετα αρχιζεις τον συγχρονισμο.δεν καταλαβαινω που ακριβως εχεις προβλημα??

δεν :blink: ο υπολογιστης το κινητο??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά sos!!!!!! ξέχασα τον κωδικό κλειδώματος της συσκευής τον είχα αλλάξει !!!

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος είναι μεγάλη ανάγκη

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά sos!!!!!! ξέχασα τον κωδικό κλειδώματος της συσκευής τον είχα αλλάξει !!!

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος είναι μεγάλη ανάγκη

αποδειξη αγορας του κινητου και τον αλλαζεις δωρεαν σε service point :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
To S500i mporei na leitoyrghsei san web camera ?

δεν εχω συναντησει ακομη καμια τετοια εφαρμογη!

παλιοτερα ειχα διαβασει σχετικο αρθρο,χωρις να καταλαβω και να βγαλω ακρη! :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μπήκα πρόσφατα στην οικογένεια χρηστών του s500i ! Ερωτησούλα: υπάρχει δυνατότητα σύνδεσης ενός bluetooth GPS στο συγκεκριμένο κινητό?
http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω το κινητο κανα 8μηνο και θελω να το πουλησω...ειναι σε πολυ καλη κατασταση κ δεν παρουσιαζει κανενα προβλημα...ποσο λετε να το βαλω για πουλημα περιπου?υπαρχει καποιο μαγαζι η να το βαλω σε αγγελια σε κανα emarket?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω το κινητο κανα 8μηνο και θελω να το πουλησω...ειναι σε πολυ καλη κατασταση κ δεν παρουσιαζει κανενα προβλημα...ποσο λετε να το βαλω για πουλημα περιπου?υπαρχει καποιο μαγαζι η να το βαλω σε αγγελια σε κανα emarket?

80 ευρο γι'αυτο το κινητο πιστευω ειναι μια χαρα! βαλ'το σε αγγελιες..emarket.gr νομιζω οτι ειναι μια χαρα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις αν το κινητο εχει 1 η 2 χρονια εγγυηση?...και ενα προβλημα που αντιμετωπιζω...Οταν παταω να μπω στην καμερα μου λεει ...Εκτελειται μια αλλη εφαρμογη.Κλειστε την και μετα ξεκινηστε την καμερα...Οτι και αν εχω δοκιμασει δεν μπορω να κανω τπτ...μεχρι και update εκανα αλλα παλι τπτ....καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις αν το κινητο εχει 1 η 2 χρονια εγγυηση?...και ενα προβλημα που αντιμετωπιζω...Οταν παταω να μπω στην καμερα μου λεει ...Εκτελειται μια αλλη εφαρμογη.Κλειστε την και μετα ξεκινηστε την καμερα...Οτι και αν εχω δοκιμασει δεν μπορω να κανω τπτ...μεχρι και update εκανα αλλα παλι τπτ....καμια ιδεα?

2 χρονια εγγυηση εχουν ολα τα κινητα της sony ericsson :)

πηγαινε'το σε service point και θα σου το φτιαξουν αμεσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ρε παιδια θελω να πουλησω το κινητο μου αλλα εχω χασει τον φορτιστη του...αμα παρω καποιον που δεν ειναι γνησιος θα εχει προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Ρώτα αυτόν που θα το αγοράσει!
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να πουλησω το κινητο μου αλλα εχω χασει τον φορτιστη του...αμα παρω καποιον που δεν ειναι γνησιος θα εχει προβλημα?

χαμηλωσε την τιμη και ας αγορασει αυτος!

δωσε το κινητο κανα 40-50 ευρο!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βρηκα εναν καινουργιο 10 ευρω οποτε πιστευω ειναι καλα θα παρω αυτον!στην sony ericsson μου ειχαν πει 17...ασε που αυτος με το 10 ευρω ειναι και διθυρος :P
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παίδες βοηθεια.! Έχω κάρτα cosmote και ενώ στέλνω κανονικά μηνύματα, όταν πάω να παρω τηλέφωνο ... δεν παίρνει.! είναι σαν να μην έχει σήμα ποτέ :blink:... Τη κάρτα τη δοκίμασα σε άλλη συσκευή και παίρνει κανονικά τηλ. ξέρεις κανείς τι παίζει.?:worry:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα παιδες....θα ηθελα την βοηθεια σας..αν γνωριζεται φυσικα!!!!

 

εχω το μοντελο s500i,ειχα κανει καποιες κλησεις απο το κινητο μου,τις οποιες και διεγραψα..για να μη με παρουν χαμπαρι:ninja:...ελα ομως που τις εμφανισανε...και μαλιστα τις εμφανισαν στο κινητο μου με λιστα η οποια ελεγε (μη αποθηκευμενοι αριθμοι).Μπορειτε να μου πειτε με ποιον τροπο εγινε αυτο.

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Συγχωρέστε με αν το φορουμ είναι λάθος...

 

Εχω ένα SE500i ενός έτους, το οποίο δούλευε ρολόϊ - εκτός από τη κάμερα που έβγαλε κάποια προβλήματα..

 

Το έκανα backup με τη Σουϊτα της Εριξον, update και άρχισα να φτιάχνω τις ρυθμίσεις μου:

 

Το MMS δουλεύει τέλεια.

Το ίδιο και τα Internet/Wap/GPRS προφίλ.

 

Ομως όταν θέλω να χρησιμοποιήσω το Opera Mini, δε με αφήνει να συνδεθώ στο νετ, το ίδιο κι όταν πάω στην εφαρμογή για ανανέωση του Twitter.

 

Δεν είχα ξανά ποτέ τέτοιο πρόβλημα... Τα διέγραψα τα ξανάβαλα κ όμως συμβαίνει το ίδιο πράγμα ξανά και ξανά.

 

Για να σας διευκολύνω έχω Cosmote What's up

και τα προφίλ: Cosmote MMS/GPRS/Internet/WAP.

 

Προεπιλεγμένο είναι το GPRS, όπως είχα και στο προηγούμενο κινητό μου (SE K750i) και όλα δούλευαν μιά χαρούλα...

 

Μήπως έχετε κάποια ιδέα να με βοηθήσετε?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειμαι καινουριος στο site.Εχω ενα προβλημα με το s500i.Λοιπον το ειχα συνδεσει με τον υπολογιστη για να περασω ενα τραγουδι και μετα απο λιγο αρχισε να σκαλωνει.Παταγε μονο του το κεντρικο κουμπι που επιλεγεις και δεν σταματαγε.Μετα απο λιγο σταματαγε και δεν επιανε το κεντρικο κουμπι και οταν παταγες πανω,κατω,δεξια κι αριστερα δεν πηγαινε και επελεγε οπως κανει το κεντρικο κουμπι.Τι μπορω να κανω για να ξεμπλοκαρει μπορω να κανω format η κατι σχετικο δεν ξερω.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έχω κι εγώ το ίδιο κινητό και έπαθα κάτι ανάλογο. Δεν δούλευαν αρκετά πλήκτρα σε σημείο που δεν μπορούσα να βάλω ούτε το PIN μου! Εάν το έχεις λιγότερο από 2 χρόνια, θα σου πρότεινα να το πας στο κατάστημα απ'όπου το αγόρασες γιατί πρόκειται περί βλάβης 99%...

 

Γεια σας παιδια ειμαι καινουριος στο site.Εχω ενα προβλημα με το s500i.Λοιπον το ειχα συνδεσει με τον υπολογιστη για να περασω ενα τραγουδι και μετα απο λιγο αρχισε να σκαλωνει.Παταγε μονο του το κεντρικο κουμπι που επιλεγεις και δεν σταματαγε.Μετα απο λιγο σταματαγε και δεν επιανε το κεντρικο κουμπι και οταν παταγες πανω,κατω,δεξια κι αριστερα δεν πηγαινε και επελεγε οπως κανει το κεντρικο κουμπι.Τι μπορω να κανω για να ξεμπλοκαρει μπορω να κανω format η κατι σχετικο δεν ξερω.

 

Έχεις ρυθμίσει στο Opera mini το ανάλογο internet profile που χρησιμοποιείς για όλες τι άλλες λειτουργίες;

 

παιδιά καλησπέρα

 

θέλω να κάνω μια ερώτηση!!! Έβαλα το software της Sony Ericsson για Update τελείωσε το update κανονικά και μέτα το κινητό δεν ξανάνοιξε. Παρα μόνο αναβοσβήνει ένα λαμπάκι δεξιά κόκκινο

 

Γνωρίζει κανείς κάποια λύση????

 

Μία είναι η λύση! Φορτιστής! :)

 

Εάν δεν έκανες καμία ζημιά, το πιο πιθανό είναι να σου τελείωσε η μπαταρία :ninja:

Microsoft .NET - all versions | Stephen King - all books

Morbid Angel - την προ Illud Divinum Insanus εποχή και με νεκρό David Vincent

LG GT505 White - anytime, anyplace

Asus Transformer TF101 - best IT company, best Tablet ever

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson S500i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...