Jump to content

Sony Ericsson S500i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δαγκοτό Κ800 μην το σκέφτεσαι καθόλου!!! Το S500 μπορεί να σου αρέσει πιο πολύ εμφανισιακά αλλά με τέτοια προβλήματα και πιο χάλια δυνατότητες απο το Κ800........ Εγώ πάντως έχω Κ800 ένα χρόνο το οποίο κυριολεκτικά δεν το αφήνω απο τα χέρια μου και δεν έχει πάθει το παραμικρό και ΟΥΤΕ το joystick μου κολαει:happy:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 707
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήγα σήμερα κ είδα το S500i γιατί ενδιαφέρομαι κι εγώ να το αγοράσω. Και μάλιστα δεν είχε ο πωλητής της wind ένα να μου δείξει (μόνο μακέτα test) αλλά τελικά βρήκε ένα που είχε στο service και μαντέψτε.. σπασμένα πλήκτρα + του ότι είχε φάει κ νερό. Μου είπε λοιπόν πως όλα τα κινητά θέλουν προσοχή, απλά το συγκεκριμένο είναι ευαίσθητο στις άκρες των πλήκτρων με αποτέλεσμα να ισοπεδώνοντε απο το δάχτυλο....

 

Δεν ξέρω αλλά το φοβάμαι πολύ. Απο την άλλη λέω να πάρω το Κ800i αλλά το S500i το έχω λατρέψει εμφανισιακά !

Δευτέρα πρέπει να αγοράσω ένα απο τα δύο.. αλλά είμαι σε δίλλημα.. Βοηθάτε λίγο ?

Παρε κ800ι.πολυ καλο τηλεφωνο...και σε τιμη προκληση.ασε το s500i.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΑΜΕΣΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ SONY ERICSSON S500i!!!

 

ΞΕΡΕΤΕ ΕΠΙΣΗΣ ΟΠΩΣ ΟΛΑ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΣ SONY ERICSSON ΑΝ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΘΕΜΑ???

 

 

ΠΕΡΙΜΕΝΩ....:help::help::help:

ΒΑΣΙΑ

:oops:

Link to comment
Share on other sites

Δαγκωτό το Κ800. Δεν το συζητάμε!!! Μέχρι και ο raver της ericsson συμφώνησε αφού είδε τόσους άλλους να φωνάζουν...

Τον χαρακτηρισμο αυτο καλυτερα να τον αφησεις στην ακρη!

επισης το s500i κοστιζει κοντα στα 250 ευρο πανω/κατω και μπροστα στο K800i ειναι "φτερο στον ανεμο" επισης το k800i με λιγο ψαξιμο μπορεις να το βρεις κοντα στα 200 ευρο.

τι λες εσυ?? αξιζει να το παρει με αυτα τα χαρακτηριστικα ?? :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως ξέρει κανείς αν κυκλοφορούν και:confused: άλλα θέματα σαν αυτό που το κανουν "ζωντανό''http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/confused.gif

:confused:

vageliskr
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως ξέρει κανείς αν κυκλοφορούν και:confused: άλλα θέματα σαν αυτό που το κανουν "ζωντανό''http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/confused.gif

:confused:

Δεν καταλαβαινω τι εννοεις???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως ξέρει κανείς αν κυκλοφορούν και:confused: άλλα θέματα σαν αυτό που το κανουν "ζωντανό''http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/confused.gif

:confused:

 

Όσο κι αν έψαξα παλιότερα, δε βρήκα τίποτα... :(

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Στο Κ810 βάζοντας Οθόνη>Ρολόι λειτ. ύπνου>Ενεργό, οταν δεν χρησιμοποιείς το κινητό εμφανίζει την ώρα. Στο S500 που πήρε η γυναίκα μου, δεν υπάρχει αυτή η επιλογή με αποτέλεσμα όταν δεν το χρησιμοποιείς να βγάζει μόνο την μαύρη οθόνη σαν να είναι κλειστό. Υπάρχει τρόπος να μπορείς και στο s500 να βλέπεις την ώρα, όπως γίνεται σχεδόν σε όλα τα ericsson????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν σε όλα. Δεν ξέρω για το s500 αλλά σε αρκετά νέα μοντέλα δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα.
Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο σε νεωτερα αλλα και σε παλαιοτερα μοντελα δεν υπαρχει αυτη η δυνατότητα. πχ στο W810 που έχω δεν φαινεται με τιποτα το ρολοι στην αναμονή, οπως γινόταν με το Κ700 ή το Τ610. Και εμενα μου φανηκε ενοχλητικό στην αρχη, αλλα το συνηθισα...

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε που μπορώ να απευθυνθώ για προβλήματα με κινητα όπως τώρα στο s500i, για να βρω το δίκιο μου σαν καταναλωτής; Στο ΙΝΚΑ; Γιατι η sony-ericsson μας δουλεύει και δε βγάζεις άκρη...

Το πληκτρολόγιό της έχει ανθεκτικότητα ακριβώς μία ώρα σε παιχνίδια!!!!!! 6 φορές το έχω αλλάξει!!! Μόνο αυτό σας λέω...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε που μπορώ να απευθυνθώ για προβλήματα με κινητα όπως τώρα στο s500i, για να βρω το δίκιο μου σαν καταναλωτής; Στο ΙΝΚΑ; Γιατι η sony-ericsson μας δουλεύει και δε βγάζεις άκρη...

Το πληκτρολόγιό της έχει ανθεκτικότητα ακριβώς μία ώρα σε παιχνίδια!!!!!! 6 φορές το έχω αλλάξει!!! Μόνο αυτό σας λέω...

Εγω στην θεση σου...με τοσο ταλαιπωρια θα αλλαζα κινητο και θα επαιρνα φορητη παιχνιδομηχανη! και τελος τα προβληματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε που μπορώ να απευθυνθώ για προβλήματα με κινητα όπως τώρα στο s500i, για να βρω το δίκιο μου σαν καταναλωτής; Στο ΙΝΚΑ; Γιατι η sony-ericsson μας δουλεύει και δε βγάζεις άκρη...

Το πληκτρολόγιό της έχει ανθεκτικότητα ακριβώς μία ώρα σε παιχνίδια!!!!!! 6 φορές το έχω αλλάξει!!! Μόνο αυτό σας λέω...

 

 

Για δες λιγο το κινητο σου και πες μου αν στο πληκτρο # εχει δυο μουσικες νοτες διαγραμενες. Νομιζω οτι το πληκτρολογιο που ειχε εξαρχης τι κινητο και εσπασε δεν το ειχε αυτο το συμβολο.

Link to comment
Share on other sites

Για δες λιγο το κινητο σου και πες μου αν στο πληκτρο # εχει δυο μουσικες νοτες διαγραμενες. Νομιζω οτι το πληκτρολογιο που ειχε εξαρχης τι κινητο και εσπασε δεν το ειχε αυτο το συμβολο.

 

To πληκτρολόγιο που έχω τώρα ναι έχει τη νότα τη διαγραμμένη που είναι η ενεργοποίηση σιωπηλής λειτουργίας. Και τι...;;;

Όσο για το raver πιο πριν... δεν θέλω παιχνιδομηχανή, θέλω το s500i που πλήρωσα και το θέλω ακέραιο!!!

Link to comment
Share on other sites

αλλα μην ξεχνας οτι εχεις παρει κινητο και οχι παιχνιδομηχανη! επισης με τοσο "προβλημα" που σου εχει βγαλει το κινητο..και τοσες φορες που εχεις επισκεφτει το service..πρεπει να εχεις μεγαλη υπομονη και αυτοσυγκρατηση.εγω στην θεση σου..θα το "σκοτωνα" το κινητο..και θα επαιρνα αλλο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αλλα μην ξεχνας οτι εχεις παρει κινητο και οχι παιχνιδομηχανη! επισης με τοσο "προβλημα" που σου εχει βγαλει το κινητο..και τοσες φορες που εχεις επισκεφτει το service..πρεπει να εχεις μεγαλη υπομονη και αυτοσυγκρατηση.εγω στην θεση σου..θα το "σκοτωνα" το κινητο..και θα επαιρνα αλλο.

 

Για την υπομονή έχεις δίκιο και του λέω και εγώ μπράβο, άλλα και για φακό να το ήθελε το s500 όφειλε το κινητό να μην χαλάει.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση

 

Όσοι έχεται αγοράσει το S500 παρακαλώ άν σας είναι εύκολο γράψτε πότε το αγοράσατε (δηλαδή πόσο καιρό το έχεται) και άν έχει σπάσει το πληκτρολόγιο. Επειδή το θέλω, και δεν ξέρω τελικά άν είναι μόνο οι πρώτες παρτίδες ή όχι !!!

Link to comment
Share on other sites

Για την υπομονή έχεις δίκιο και του λέω και εγώ μπράβο, άλλα και για φακό να το ήθελε το s500 όφειλε το κινητό να μην χαλάει.

 

 

Ακριβώς... για να μη μας περνάνε για μαλ....

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ πήρα το s500i στις 1/11/2007. Με τα πλήκτρα όλα οκ. Δεν μου έσπασε κανένα. Το πρόβλημα σε εμένα είναι αλλού. Κουνιέται το τζαμάκι-πλαστικό, οπως θέλετε πες το της οθόνης. Εαν είναι δυνατόν!!! στις 19/11 το πήγα στο service του πλαισίου στη ζαϊμη και θα μου το κρατήσουν 20 εργάσιμες. Εαν είναι και αυτό δυνατόν!!! Εαν μπορείτε κοιτάχτε εαν και το δικό σας τζαμάκι κουνιέται γιατί χθες που κοίταζα ένα άλλο s500i στα fnac στο mall το τζαμάκι κουνιόταν και σε αυτό.Επίσης, όταν το πατούσα στις άκρες το πλαστικού στην οθόνη, η οθόνη έκανε "νερά", σαν πχ να πιέζεις με το δάκτυλο του χεριού μία TFT οθόνη από υπολογιστή.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ πήρα το s500i στις 1/11/2007. Με τα πλήκτρα όλα οκ. Δεν μου έσπασε κανένα. Το πρόβλημα σε εμένα είναι αλλού. Κουνιέται το τζαμάκι-πλαστικό, οπως θέλετε πες το της οθόνης. Εαν είναι δυνατόν!!! στις 19/11 το πήγα στο service του πλαισίου στη ζαϊμη και θα μου το κρατήσουν 20 εργάσιμες. Εαν είναι και αυτό δυνατόν!!! Εαν μπορείτε κοιτάχτε εαν και το δικό σας τζαμάκι κουνιέται γιατί χθες που κοίταζα ένα άλλο s500i στα fnac στο mall το τζαμάκι κουνιόταν και σε αυτό.Επίσης, όταν το πατούσα στις άκρες το πλαστικού στην οθόνη, η οθόνη έκανε "νερά", σαν πχ να πιέζεις με το δάκτυλο του χεριού μία TFT οθόνη από υπολογιστή.

 

Μου το κάνει στο w580 μου αυτό (αφού ουσιαστικά είναι το ίδιο κινητό)

Link to comment
Share on other sites

Μου το κάνει στο w580 μου αυτό (αφού ουσιαστικά είναι το ίδιο κινητό)

 

Σου κουνιέται το τζάμι? ή σου κάνει "νερά" στην οθόνη όταν πιέζεις τις άκρες?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson S500i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...