Jump to content

Sony Ericsson S500i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 707
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόνο στο ένα χρωματάκι ή και στα 2?

 

Λογικά θα φέρνει και τα δύο χρώματα (δεν είμαι απόλυτα βέβαιος όμως :O)

Link to comment
Share on other sites

Το S500i είναι πράγματι από τα πιο όμορφα κινητά, το πήρε η φίλη μου το Σάββατο το απόγευμα και είναι πραγματικά πανέμορφο!

 

Δύο 24ωρα μετά, Δευτέρα απόγευμα, σας στέλνω τις φωτογραφίες των ΡΑΓΙΣΜΕΝΩΝ πλήκτρων του πληκτρολογίου. Ναι, έχουν μεσολαβήσει 2 ημέρες όπου έχει το τηλέφωνο στην κατοχή της:!::!::!:

 

Το πλήκτρο 8 έχει σπάσει και το 4 έχει ραγίσει!!! Σε μία εβδομάδα δηλαδή πώς θα καταντήσει το πληκτρολόγιο?

 

Πήρα τηλέφωνο την Sony Ericsson το πρωί για να αναφέρω το πρόβλημα και μου είπαν ότι η εγγύηση δεν περιλαμβάνει αντικατάσταση σπασμένων πλήκτρων (διότι θεωρεί ότι είναι εξαιτίας της κακομεταχείρισης του κατόχου)! Μου είπαν να στείλουμε το κινητό σε service point να το κοιτάξουν...

 

Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ να βγαίνουν τέτοια ελλατωματικά μοντέλα στην αγορά και το λιγότερο που θα έχουν να κάνουν τώρα που έγινε το κακό είναι να αντικαταστήσουν όλα όσα έχουν παρουσιάσει πρόβλημα. ΕΛΕΟΣ, μιλάμε για 2 ημέρες χρήσης!!!!

 

 

ΥΓ. Το πρόβλημα δεν φαίνεται καλά στις φωτογραφίες που ανέβασα, ούτε καλή κάμερα έχω και για photo editor χρησιμοποίησα το Microsoft Paint, δυστυχώς όμως με γυμνό μάτι φαίνεται πολύ καλά. Ελπίζω στο service point που θα σταλεί να δεχθούν να κάνουν ΔΩΡΕΑΝ αντικατάσταση. Θα ξανακάνω post με ό,τι καινούργιο...

Link to comment
Share on other sites

Απαραδεκτο αυτο το πραγμα.αντε απο κακη χρηση σε ενα τηλεφωνο...εδω ολοι η κατοχοι αυτης της συσκευης εχουν το ιδιο προβλημα.:mad:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eγώ το έχω περίπου 2 βδομάδες αλλά το έχω σαν 2ο και δεν το πολυχρησιμοποιώ, ακόμα δεν έχει πρόβλημα, ακούγοντας όλα αυτά όμως φοβάμαι να το πιέσω:what: σκέφτομαι να το δώσω και είναι κρίμα γιατί είναι όμορφο κινητό:mad:
Link to comment
Share on other sites

Στο mobile-review.com αναφερει οτι η SE εχει ενημερωσει για το προβλημα του πρασινο με τα πληκτρα και οτι γινεται δωρεαν αντικατασταση απο τα Service points.Οποτε πηγαινετε και ζητατε αλλαγη. Λογικα θα πρεπει να εχουν ενημερωθει.
Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Το καπάκι της μπαταρίας ρε παιδιά , πώς ανοίγει εύκολα και χωρίς να μου βγάλει την ψυχή;
http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βγηκε νεο firmwire ?

 

Ρητησα στη sony και μου ειπαν το πιο προσφατο ειναι το R6BC και εμενα το κινητο μου εχει το R6AC . λετε να κανω αναβαθμιση ? το εχει κανει κανενας?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βγηκε νεο firmwire ?

 

Ρητησα στη sony και μου ειπαν το πιο προσφατο ειναι το R6BC και εμενα το κινητο μου εχει το R6AC . λετε να κανω αναβαθμιση ? το εχει κανει κανενας?

Εγω θα σου ελεγα να μην κανεις.εαν δεν εχεις προβλημα με το κινητο σου..δεν υπαρχει λογος! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..

Σκαιφτομαι να παω να το παρω αυριο για την μανα μου που το ειδε και της αρεσε..(γραφικα με φυλαρακια κλπ)Επισης εντυπωσιαστηκα αποο την πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης..αλλα αυτα που λετε με φοβισαν αν με καμια τουμπα στασει το χρωμα γυρω γυρω μην το κλαιω αδικα...αλλα προβληματα εχει?του εχει φαει καμια τουμπα κανενος?αποτελεσματα?

Ευχαριστω.........!:)

Link to comment
Share on other sites

μετά από 9 μέρες χρήσης έχουν σπάσει 6 πλήκτρα. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ :!:

 

Εντελώς απαράδεκτο. Ο βασικότερος λόγος που παρήγγειλα το w580 είναι τα πλήκτρα. Θα προτιμούσα το s500 αλλά δεν το ρίσκαρα. Άντε να δούμε που θα πάει αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Σκέφτομαι να πάρω αυτό το τηλέφωνο αλλα δεν ξέρω...μ'αύτα που ακούω για το πληκτρολόγιο έχω φοβηθεί!κατα τα άλαλ έχει καλές ιδιότητες?η εμφανισή του ειναι παρα πολύ καλή νομίζω!

 

Σας ευχαριστώ πολύ!!!

:D
Link to comment
Share on other sites

Kαλύτερα περίμενε λιγάκι, μην το αγοράσεις. Το πρόβλημα με τα πλήκτρα είναι πολύ σοβαρό!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το κινητό εδώ και 3 μέρες, δε μου έχει εμφανίσει ακόμα πρόβλημα με τα πλήκτρα, ελπίζω να μην χρειαστεί να τρέχω στα Service Point της SE.

 

H μπαταρία έχει "υποστεί" μόλις μίας πλήρους φόρτισης (8-10 ωρών) αλλά δεν ξέρω πως να τη στρώσω. Πόσες πλήρεις ξεφορτίσεις και φορτίσεις θα χρειαστεί για να στρώσει?

 

Και πόσες ώρες περίπου να το αφήσω?

 

Ευχαριστώ παιδιά. Είμαι άσχετος από στρωσίματα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το κινητό εδώ και 3 μέρες, δε μου έχει εμφανίσει ακόμα πρόβλημα με τα πλήκτρα, ελπίζω να μην χρειαστεί να τρέχω στα Service Point της SE.

 

H μπαταρία έχει "υποστεί" μόλις μίας πλήρους φόρτισης (8-10 ωρών) αλλά δεν ξέρω πως να τη στρώσω. Πόσες πλήρεις ξεφορτίσεις και φορτίσεις θα χρειαστεί για να στρώσει?

 

Και πόσες ώρες περίπου να το αφήσω?

 

Ευχαριστώ παιδιά. Είμαι άσχετος από στρωσίματα :)

 

Ρίξε μια ματιά εδώ . :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

 

Εννοώ πόσες φορές θέλει πλήρη ξεφόρτιση/φόρτιση στην αρχή.

Εγω περισσοτερες απο 5-6 φορες δεν το κανω..και εως τωρα ολα τα κινητα ειναι μια χαρα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κρίμα ηθελα να το παρω αλλα με αυτα που ειδα ξενέρωσα!:mad:

ναι οντως παιζει μεγαλο προβλημα με τα σπαμενα πληκτρα..δεν λεει να δωσεις τοσα λεφτα και μετα να :food: πακετο αμα σου χαλασει.καλυτερα παρε αλλο κινητο..η περιμενε λιγο καιρο να :worry: πως θα εξελιχθουν τα πραγματα και μετα παρε το κινητο.εγω παντως θα επαιρνα το w580i που ειναι ενα s500i με ραδιο :music:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι οντως παιζει μεγαλο προβλημα με τα σπαμενα πληκτρα..δεν λεει να δωσεις τοσα λεφτα και μετα να :food: πακετο αμα σου χαλασει.καλυτερα παρε αλλο κινητο..η περιμενε λιγο καιρο να :worry: πως θα εξελιχθουν τα πραγματα και μετα παρε το κινητο.εγω παντως θα επαιρνα το w580i που ειναι ενα s500i με ραδιο :music:

 

 

εχεις δίκιο αλλα εγω το βιαζόμουν διστοιχός!μου αρεσε που ειναι γυαληστερο μαυρο!μα καλα τετοια εταιρια δεν εχουν παρει τα μετρα τους?δεν εχουν παράπονα και απο αλλες χωρες?απορώ!!!:mad::confused::wacko::cry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson S500i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...