Jump to content

Sony Ericsson S500i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι,μα το s500 παρουσιαστηκε ελαττωματικο εξαρχης στο πληκτρολογιο του.Οσοι το εχουν τους εχει σπασει!

 

Και μια φίλη μου που το έχει και δεν το προσέχει καθόλου δεν τις έχει πάθει τίποτα.Το ελλατωματικό πληκτρολόγιο ισχύει και για την Walkman έκδοση του S500i?:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 707
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και μια φίλη μου που το έχει και δεν το προσέχει καθόλου δεν τις έχει πάθει τίποτα.Το ελλατωματικό πληκτρολόγιο ισχύει και για την Walkman έκδοση του S500i?:worry:

Και για τα 2 κινητα ισχυει σε παλιες εκδοσεις.

επισης το s500i ειναι κι'αυτο κινητο walkman(επιλογη λειτουργειας flight mode).απλα δεν εχει ραδιοφωνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια,

εχω αυτο το κινητο και μερικες φορες ενω παω να κανω κληση σε αλλον ειτε να με καλεσουν ειτε δεν καλει και κληνει αμεσως ειτε δεν ακουει κανενας τον αλλον (δν ειναι θεμα ηχειου).αυτο συμβαινει απο μονο του και ξαναδουλευει παλι απο μονο του..τι μπορει να φταιει :confused:??

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καμία ιδέα για το πως κάνουμε pairing του κινητού με bluetooth handsfree της Samsung;;;(Samsung WEP 185)

 

Το κλασσικό "κράτα πατημένο το κουμπί του handsfree όσο κάνει αναζήτηση" δεν πιάνει γιατί με παρατεταμένο πάτημα κλείνει το handsfree.

 

Ευχαριστώ!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια μηπως ξερει κανεις κανενα site ωστε να παραγγειλω μια προσοψει λογω οτι εχω μου εχει σπασει απο την sony ericsson που πηγαν μου ειπαν να τους δωσω το κινητο και θα μου το επισκευασουν σε 6 εργασημες μερες χωρισ να μου πουλησουν μονο σκετη την προσοψη και να την τοποθετησω μονος μου το θεωρω κουταμαρα για μια μονο προσοψη να πληρωσω 40 ευρω και να μην παρω αλλο με καποιο προγραμμα και τις επιδοτισης που εχω. Αν καποιος ξερει κανα site θα ημουν ευγνωμων
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια μηπως ξερει κανεις κανενα site ωστε να παραγγειλω μια προσοψει λογω οτι εχω μου εχει σπασει απο την sony ericsson που πηγαν μου ειπαν να τους δωσω το κινητο και θα μου το επισκευασουν σε 6 εργασημες μερες χωρισ να μου πουλησουν μονο σκετη την προσοψη και να την τοποθετησω μονος μου το θεωρω κουταμαρα για μια μονο προσοψη να πληρωσω 40 ευρω και να μην παρω αλλο με καποιο προγραμμα και τις επιδοτισης που εχω. Αν καποιος ξερει κανα site θα ημουν ευγνωμων

 

---> εδώ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ρε παιδιά ποιο είναι το τελευταίο firmware που έχει βγει για το κινητό?

Κατεβαίνει κανονικά από την SEUS?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γειά σας! Ήθελα να ρωτήσω αυτούς που έχουν το κινητό, πόσο τους κρατάει περίπου η μπαταρία? λόγω των γραφικών πέφτει σχετικά γρήγορα?

 

Είναι η τρίτη μέρα που έχω το κινητό. Δε βλέπω κανένα ελάττωμα προς το παρόν και το πληκτρολόγιο φαίνεται "γερό". Είναι απίθανο κινητό αν και δεν είναι και από τα πιο "εξελιγμένα" που κυκλοφορούν πλέον. Εγώ περισσότερο επειδή το βρήκα σε καλή τιμή και το είχα άμεσα ανάγκη το πήρα αλλά τελικά δε το μετανιώνω. Είναι πολύ φινετσάτο κινητό!

 

Επίσης παρατήρησα ότι στη φωτογραφική, όταν τραβάω φωτογραφίες δε κάνει ζούμ! Είναι φυσιολογικό αυτό? Όταν θέλω να τραβήξω βίντεο κάνει ζούμ.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! :D

:dizzy: "Όσοι ψάχνουν για χρυσό, σκάβουν πολύ και βρίσκουν λίγο"
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Ήθελα να ρωτήσω αυτούς που έχουν το κινητό, πόσο τους κρατάει περίπου η μπαταρία? λόγω των γραφικών πέφτει σχετικά γρήγορα?

 

Είναι η τρίτη μέρα που έχω το κινητό. Δε βλέπω κανένα ελάττωμα προς το παρόν και το πληκτρολόγιο φαίνεται "γερό". Είναι απίθανο κινητό αν και δεν είναι και από τα πιο "εξελιγμένα" που κυκλοφορούν πλέον. Εγώ περισσότερο επειδή το βρήκα σε καλή τιμή και το είχα άμεσα ανάγκη το πήρα αλλά τελικά δε το μετανιώνω. Είναι πολύ φινετσάτο κινητό!

 

Επίσης παρατήρησα ότι στη φωτογραφική, όταν τραβάω φωτογραφίες δε κάνει ζούμ! Είναι φυσιολογικό αυτό? Όταν θέλω να τραβήξω βίντεο κάνει ζούμ.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! :D

φυσιολογικο ειναι! zoom εχεις σε αναλυση VGA.

επισης η μπαταρια θα δωσει τα μεγιστα σε αποδοση μετα απο 20-30 φορτισεις.(απο προσωπικη πειρα)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια θα δωσει τα μεγιστα σε αποδοση μετα απο 20-30 φορτισεις.(απο προσωπικη πειρα)

 

Φορτίσεις κανονικές (πριν κλείσει από μπαταρία το κινητό) ή φορτίσεις αφού κλείσει το τηλέφωνο?? Από δική σου προσωπική πείρα πάντα...Ξέρω έχουν ειπωθεί πάρα πολλά σχόλια γι αυτό το θέμα αλλά μια ξεκάθαρη απάντηση δεν έχω στο μυαλό μου!

Ευχαριστώ που απάντησες!:D

:dizzy: "Όσοι ψάχνουν για χρυσό, σκάβουν πολύ και βρίσκουν λίγο"
Link to comment
Share on other sites

Φορτίσεις κανονικές (πριν κλείσει από μπαταρία το κινητό) ή φορτίσεις αφού κλείσει το τηλέφωνο?? Από δική σου προσωπική πείρα πάντα...Ξέρω έχουν ειπωθεί πάρα πολλά σχόλια γι αυτό το θέμα αλλά μια ξεκάθαρη απάντηση δεν έχω στο μυαλό μου!

Ευχαριστώ που απάντησες!:D

Φορτισεις πριν κλεισει το κινητο! μολις βγαλει μηνυμα για χαμηλα μπαταρια το φορτιζεις και οχι περισσοτερο απο 1-1.5 ωρες! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φορτισεις πριν κλεισει το κινητο! μολις βγαλει μηνυμα για χαμηλα μπαταρια το φορτιζεις και οχι περισσοτερο απο 1-1.5 ωρες! :)

 

Ωραία! Αυτό κάνω και εγώ !! Ευχαριστώ πολύ !!!:)

:dizzy: "Όσοι ψάχνουν για χρυσό, σκάβουν πολύ και βρίσκουν λίγο"
Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Αυτό κάνω και εγώ !! Ευχαριστώ πολύ !!!:)

Να σαι καλα :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδιά καλησπέρα

 

θέλω να κάνω μια ερώτηση!!! Έβαλα το software της Sony Ericsson για Update τελείωσε το update κανονικά και μέτα το κινητό δεν ξανάνοιξε. Παρα μόνο αναβοσβήνει ένα λαμπάκι δεξιά κόκκινο

 

Γνωρίζει κανείς κάποια λύση????

Link to comment
Share on other sites

@jgoros

 

Αν θυμάμαι καλά επειδή έχω καιρό να χρησιμοποιήσω SE το κόκκινο λαμπάκι σημαίνει ότι η μπαταρία είναι άδεια.Μήπως πρίν κλείσεις το κινητό δεν είχες καθόλου μπαταρία ή ελάχιστη;:worry:

Link to comment
Share on other sites

@jgoros

 

Αν θυμάμαι καλά επειδή έχω καιρό να χρησιμοποιήσω SE το κόκκινο λαμπάκι σημαίνει ότι η μπαταρία είναι άδεια.Μήπως πρίν κλείσεις το κινητό δεν είχες καθόλου μπαταρία ή ελάχιστη;:worry:

 

ΟΧΙ είχε μπαταρία παρ' όλα αυτα το εβαλα να φορτισει 45 λεπτα το πατησα να ανοιξει τιποτα, εβγαλα μπαταρία και ξαναεβαλα, παταω να ανοιξει δείχνει μόνο το sony ericsson και μετα κλεινει και όλα αυτα έγιναν μετα απο update που τελείωσε επιτυχώς!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ είχε μπαταρία παρ' όλα αυτα το εβαλα να φορτισει 45 λεπτα το πατησα να ανοιξει τιποτα, εβγαλα μπαταρία και ξαναεβαλα, παταω να ανοιξει δείχνει μόνο το sony ericsson και μετα κλεινει και όλα αυτα έγιναν μετα απο update που τελείωσε επιτυχώς!!!!

 

Πηγαίνε το για service.Μπορεί να ήταν ελλατωματική η ενημέρωση (update) που κατέβασες.Άν το πάρεις για service μπορεί να σου βγάλουν την πιο ενημερωμένη ενημέρωση (update),να σου βάλουν την πιο παλιά και το κινητό να ανοίξει κανονικά.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το εχω περιπου 1 χρονο...

προβληματα:1)τα πληκτρα σπανε χωρις περαιτερω προβλημα λειτουργιας(μονο αισθητικο)

2)Απο το καλοκαιρι σταματησε να δουλευει το πληκτρο των μενου(πανω αριστερα)το οποιο με μια αλλαγη της λειτουργιας των πληκτρων διευθετηθηκε...

3)και απο χτες σταματησε να λειτουργει το ακριβως απο κατω πληκτρο©...

Οποτε μαλλον παει στο service..

Οσο για αυτους που ενδιαφερονται για το μοντελο νομιζω ειναι ξεπερασμενο και με λιγοτερα χρηματα μπορουν να παρουν καποιο με αντιστοιχες ικανοτητες...

Link to comment
Share on other sites

@arha

Το κινητό έχει προβληματικά κουμπιά.Ένας φίλος μου που στέλνει sms κάθε μέρα το αγόρασε στα μέσα Δεκέμβρη του 2007 και του χάλασε το καλοκαίρι του 2008 και στο service του ζητούσαν πάνω από 40€ για να του φτιάξουν τα πληκτρά και τελικά αγόρασε το Motorola V3i.:)

Link to comment
Share on other sites

@arha

Το κινητό έχει προβληματικά κουμπιά.Ένας φίλος μου που στέλνει sms κάθε μέρα το αγόρασε στα μέσα Δεκέμβρη του 2007 και του χάλασε το καλοκαίρι του 2008 και στο service του ζητούσαν πάνω από 40€ για να του φτιάξουν τα πληκτρά και τελικά αγόρασε το Motorola V3i.:)

Συγγνωμη αλλα τον φιλο σου το πιασανε για ..:whistle:

Το κινητο αυτο και το w580i ειχαν προβληματα στα πληκτρα και η εγγυηση καλυπτε αυτην την ζημια! εχουμε ξανακανει αυτη την συζητηση!

επισης αγορασε την μεγαλυτερη "πατατα" για μενα το V3i :down:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αλλα τον φιλο σου το πιασανε για ..:whistle:

Το κινητο αυτο και το w580i ειχαν προβληματα στα πληκτρα και η εγγυηση καλυπτε αυτην την ζημια! εχουμε ξανακανει αυτη την συζητηση!

επισης αγορασε την μεγαλυτερη "πατατα" για μενα το V3i :down:

 

Καταρχάς άν του είχαν πάρει το κινητό θα το ήξερα και δεύτερον το V3i συμφωνώ ότι είναι πατάτα αλλά αυτό είχε και πρίν το S500i.Δεν τον νοιάζει τι κινητό έχει αρκεί να στέλνει μηνύματα.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Βρε παιδιά εκτός από WIND πως μπορώ να βάλω άλλη sim κάρτα που είναι κλειδωμένο μόνο για αυτήν την εταιρία; Πάω να βάλω cosmote και δεν δέχεται την sim. Πως ξεκλειδώνει;
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά εκτός από WIND πως μπορώ να βάλω άλλη sim κάρτα που είναι κλειδωμένο μόνο για αυτήν την εταιρία; Πάω να βάλω cosmote και δεν δέχεται την sim. Πως ξεκλειδώνει;

Δεν νομιζω να εχει τετοιο προβλημα το κινητο!! :blink:

δοκιμασες αλλη καρτα??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να εχει τετοιο προβλημα το κινητο!! :blink:

δοκιμασες αλλη καρτα??

 

Ναι δοκίμασα να βάλω cosmote και γράφει οταν το ανοίγω βάλτε σωστή sim.

Tην sim cosmote την διαβάζει κανονικά σε άλλο κινητό.

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson S500i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...