Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7250 & 7250i


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ένα προβλημα εδω και καιρό με το κινητο μου...Συνεχως , τουυλάχιστον μια φορα την μερα γραφει Εγγραφη καρτας sim απετυχε η καρτα sim απερηφθη.Τι να κάνω???
http://www.danasoft.com/sig/paris.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 406
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον paris123

 

Εχω ένα προβλημα εδω και καιρό με το κινητο μου...Συνεχως , τουυλάχιστον μια φορα την μερα γραφει Εγγραφη καρτας sim απετυχε η καρτα sim απερηφθη.Τι να κάνω???

 

 

Δυστυχώς χρόνια πρόβλημα... το απλό 7250 μου το έκανε συνεχώς το πήγα για αναβάθμιση και έφτιαξε. Τώρα που πήρα το i πάλι τα ίδια. Πήγαινε μια βόλτα ως τη nokia γιατί μια αναβάθμιση και μία σύσφιξη μπαταρίας είναι απαραίτητη.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η θύρα υπερύθρων είναι κλειδωμένη?

Γιατί το κινητό επικοινωνεί μόνο με τη Νοkia Data Suite και όχι με το απλό πρόγραμμα των Windows?

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον iceman

 

Γιατί η θύρα υπερύθρων είναι κλειδωμένη?

Γιατί το κινητό επικοινωνεί μόνο με τη Νοkia Data Suite και όχι με το απλό πρόγραμμα των Windows?

 

 

Δυστυχώς είναι μια μαγκιά της nokia απλά και μόνο για να μη μπορείς να στέλνεις και να παίρνεις δεδομένα τζαμπέ μεταξύ κινητών ή με το pc αλλά να πρέπει να τα στέλνεις με mms.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αλλο προβλημα...μερικες φορες εχω crap connection και η ποιοτητα ειναι χαλια ενω αλλες φορες μου σβηνει το κινητο στα καλα του καθουμενου......ειναι ελατωμματικη η συσκευη?
foot(noun): a useful tool to find furniture in the dark
Link to comment
Share on other sites

ΣΤΟ 7250 ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΗΝΥΜΑ ΜΕΣΩ ICQ, ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΑΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΩ ΜΗΝΥΜΑ ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΘΕΤΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΕΙΚΟΝΙΔΕΙΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΛΗΠΤΗ ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΚΟΓΚΟΛΕΖΙΚΟΥΣ, ΜΟΝΟ ΑΝ ΤΟ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΩ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΕΙΝΑΙ ΟΚ, ΟΤΑΝ ΛΑΒΩ EMAIL Η MMS ΑΠΟ ΤΟ PC ΑΝ ΠΑΤΗΣΩ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΞΟΔΟΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΩ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΒΗΝΕΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ SERVIS ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ, ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΛΕΕΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον pan82

 

Δυστυχώς χρόνια πρόβλημα... το απλό 7250 μου το έκανε συνεχώς το πήγα για αναβάθμιση και έφτιαξε. Τώρα που πήρα το i πάλι τα ίδια. Πήγαινε μια βόλτα ως τη nokia γιατί μια αναβάθμιση και μία σύσφιξη μπαταρίας είναι απαραίτητη.

 

Dhladh kai to 7250i exei problhma?Sbhnei mono toy kai aporriptei thn karta sim?8elei desimo h mpataria pali?Na mikrhnei o periballon xwros?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον charlie_GR

 

Dhladh kai to 7250i exei problhma?Sbhnei mono toy kai aporriptei thn karta sim?8elei desimo h mpataria pali?Na mikrhnei o periballon xwros?

 

 

Για δέσιμο δε ξέρω σίγουρα δε φαίνεται να παίζει η μπαταρία αλλά για όλα τα άλλα ναι συνεχίζουν και πρέπει να πάω στη nokia.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον paris123

 

Εχω ένα προβλημα εδω και καιρό με το κινητο μου...Συνεχως , τουυλάχιστον μια φορα την μερα γραφει Εγγραφη καρτας sim απετυχε η καρτα sim απερηφθη.Τι να κάνω???

 

 

 

τι δικτυο χρησιμοποιεις????μηπως κοσμοτε???

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον akismei

 

τι δικτυο χρησιμοποιεις????μηπως κοσμοτε???

 

 

Μπα εγώ με vodafone και το πρόβλημα δε περνάει με τίποτα.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον pan82

 

Μπα εγώ με vodafone και το πρόβλημα δε περνάει με τίποτα.

 

εγω βοντα συμβολαιο

http://www.danasoft.com/sig/paris.jpg
Link to comment
Share on other sites

Nέα έκδοση PC Suite v5.64, που υποστηρίζει νέα μοντέλα αλλά και το 7250 & 7250i !!!! Κατεβάστε το παρακάτω:

 

http://nds1.nokia.com/phones/files/software/Nokia_3200_PC_Suite_564_el.exe

 

Ελληνικό Game Installer v5.64 που θα βρούμε;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον aivadream

 

Wallpapers for Series 40 Protethikan sto AIVAnet

 

 

Παντα αψογα, Thanks! :cool:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον nickzaxi

 

Μήπως η τιμή του 7250i έπεσε κατα 100 ευρώ σε 10 μέρες η μου φάνηκε?!!

 

Όντως στο πλαίσιο κάνει μόνο 338ευρώ!! Και 310 το απλό 7250!! Τζάμπα πράγμα δηλαδή. Αφού και το 6220 κάνει 445ευρώ μόνο!!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ΜΜΜ...Το thread ξεφτισε!!!!Και ρε γαμωτο το θεμα 7250-->7250ι δεν λυθηκε ποτε!!!!! Αλλη ερωτηση ΝΟΚΙΑ ΜUSIC PLAYER για 7250 υπαρχει?????
http://www.danasoft.com/sig/paris.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα στο Πλαίσιο στη Στουρνάρη 2 μέρες μετά το post εκείνο που έλεγε ότι το 7250 έχει 310 Ευρώ. Μου είπαν επί λέξει "το κινητό έχει καταργηθεί και δεν θα το ξαναφέρουμε". Μήπως υπάρχει κάποιο stock σε άλλα υποκαταστήματα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες χαιρετώ!

Θα ήθελα να ρωτησω αν το απαραιτητο S/W για συνδεση του 7250ι με PC μπορω να το κατεβασω απο το site της Nokia, καθως και τι δυνατοτητες προσφερει αυτο. Δινει τη δυνατοτητα για φορτωμα εφαρμογων/παιχνιδιων Java στη συσκευη?

Ακομα, ποιο ειναι το καλωδιο που χρειαζεται για τη συνδεση αυτη και ποσο περιπου κοστιζει.

Ευχαριστω εκ των προτερων!

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hsigma

 

Παιδες χαιρετώ!

Θα ήθελα να ρωτησω αν το απαραιτητο S/W για συνδεση του 7250ι με PC μπορω να το κατεβασω απο το site της Nokia, καθως και τι δυνατοτητες προσφερει αυτο. Δινει τη δυνατοτητα για φορτωμα εφαρμογων/παιχνιδιων Java στη συσκευη?

Ακομα, ποιο ειναι το καλωδιο που χρειαζεται για τη συνδεση αυτη και ποσο περιπου κοστιζει.

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

 

Βέβαια η σουίτα της nokia είναι διαθέσιμη στο http://www.nokia.com και προσφέρει τα πάντα, από επεξεργασία και φόρτωμα ήχων και εικόνων, ανέβασμα φωτογραφιών στο pc, μέχρι πέρασμα εφαρμογών και παιχνιδιών στο κινητό! Είναι λίγο μεγάλο για κατέβασμα βέβαια (περί τα 25ΜΒ) αλλά αξίζει το κόπο. Δε χρειάζεται κάποιο καλώδιο παρά μόνο μια συσκευή υπερύθρων για το pc σου ώστε να συνδέεται με τις υπέρυθρες του κινητού, συσκευή που κοστίζει στα 35-40ευρώ και θα το βρεις σε όλα τα σχετικά με pc και κινητά τηλέφωνα καταστήματα. Αν θες κάτι πιο γρήγορο και μικρό που επιτρέπει μόνο πέρασμα και ανέβασμα εικόνων/ήχων/java και εγώ το προτιμώ συνήθως από τη σουίτα της nokia κατεβασε το mobile media Browser από εδώ http://groups.yahoo.com/group/hotmanolo2/files/Software/ αφού γίνεις πρώτα μέλος και είναι έτοιμο με το crack του στα 400ΚΒ μόνο. Συνδιασμός και των δύο προγραμμάτων είναι το άριστο για μένα.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος chryant (14th December 2003, 20:31 )

 

paidia mporei to 7250 na steilei ixo me mms?An nai mai pio sostware version?

 

 

Δυστυχώς δε μπορεί και μάλλον δε πρόκειται να μπορέσει ποτέ γιατί αυτό είναι χαρακτηριστικό του αναβαθμισμένου 7250i

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...