Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά το update το τηλέφωνο επανέρχεται στην κατάσταση που ήταν όταν το αγόρασες. Όταν ανοίξεις αμέσως μετά την συσκευή θα σου ζητήσει ποια γλώσσα θέλεις. Εσύ θα επιλέξεις ελληνικά. Επειδή δεν φαίνονται τα ελληνικά ως επιλογή στην οθόνη, θα πρέπει με το scroll wheel να πας πιο κάτω, να τα βρεις και φυσικά να τα επιλέξεις. Πάντως, για να σου δημιουργεί αυτά τα προβλήματα φαίνεται ότι κάτι δεν πήγε καλά με την αναβάθμιση. Προτείνω, λοιπόν, να ξαναπεράσεις την τελευταία αναβάθμιση από πάνω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μα με τη νέα αναβάθμιση έχει μονο επιλογή για αγγλικά ιταλικά και άλλη μια γλώσσα.έχω την εντύπωση οτι δεν έχει καθόλου ελληνικά!
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω; Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Έίχα και το P990i πριν και πρέπει να έχω κάνει συνολικά πάνω από 10 αναβαθμίσεις. Αυτό που μου λες δεν το έχω ξανασυναντήσει. Τι CDA έχει η συσκευής σου;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μα με τη νέα αναβάθμιση έχει μονο επιλογή για αγγλικά ιταλικά και άλλη μια γλώσσα.έχω την εντύπωση οτι δεν έχει καθόλου ελληνικά!

 

Αφού λες ότι δεν υπάρχουν τα ελληνικά τότε προτείνω να κάνεις ένα κόπο ακόμα και να κατεβάσεις το update στο κινητό σου άλλη μία φορά !!! Μήπως και διορθωθεί το πρόβλημα :(

 

Αυτό που λες όμως πρώτη φορά το ακούω !!!:!::!:

Link to comment
Share on other sites

έκανα απεγκατάσταση το update service.το ξανακατέβασα απο τη σελίδα της sonyericsson.τώρα γράφει "checking for updates".θα ξανακάνω εγκατάσταση του software στο τηλέφωνο και αν δεν γίνει τίποτα θα το πάω την τρίτη στο Ηράκλειο και ότι μου πουν!
Link to comment
Share on other sites

έκανα απεγκατάσταση το update service.το ξανακατέβασα απο τη σελίδα της sonyericsson.τώρα γράφει "checking for updates".θα ξανακάνω εγκατάσταση του software στο τηλέφωνο και αν δεν γίνει τίποτα θα το πάω την τρίτη στο Ηράκλειο και ότι μου πουν!

 

Μου φαίνεται ότι υπάρχει στην οθόνη μια επιλογή για "more" ή κάπως έτσι και σου δείχνει όλες τις γλώσσες

Link to comment
Share on other sites

το πέρασα ξανά αλλά πάλι αγγλικά, ιταλικά, γερμανικά και γαλλικά.για να κατεβάσω ελληνικά απο το site της sonyericsson, έχει μόνο P1 Language Files CXC162108 R6D23

P1 Language Files CXC162108 R6E30

αυτά τα δύο τα οποία δεν τα παιρνάει στο τηλέφωνο!

Link to comment
Share on other sites

το πέρασα ξανά αλλά πάλι αγγλικά, ιταλικά, γερμανικά και γαλλικά.για να κατεβάσω ελληνικά απο το site της sonyericsson, έχει μόνο P1 Language Files CXC162108 R6D23

P1 Language Files CXC162108 R6E30

αυτά τα δύο τα οποία δεν τα παιρνάει στο τηλέφωνο!

 

Τότε το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μην το σκαλίζεις μήπως πάθει μεγαλύτερη ζημία και να το πας αμέσως εκεί που το πήρες και να τους πεις το πρόβλημα που έχει να δούμε τι θα σου πούνε!!!

Πολύ περίεργο αυτό όμως Ρε ****το!!! Δεν ξέρω τι να πω!!!!!:worry:

Link to comment
Share on other sites

πήρα και εγώ πρόσφατα το P1 i και περίμενα να λειτουργεί καλύτερα (είμαι κάτοχος εδώ και 6 μήνες του htc p3300) και έχω κάποιες ερωτήσεις "για το p1 i"

1.Όταν είμαι σε κάποια εφαρμογή πχ. σε κάποια ρυθμιση και έχω ενεργοποιημένο το αυτόματο κλείδωμα πληκτρολογίου έτσι και αργήσω να πατήσω κάτι από την οθόνη ή το πληκτρολόγιο ,κλειδώνει η οθόνη και μετά κολλάει το σύμπαν δεν πατιεται τίποτα μόνο το κουμπι on off αλλά και κάνοντας on off πάλι δεν λειτουργεί παρα μόνο αν βγάλω και ξαναβάλλω την μπαταρία του γιατί?

2.αν πατήσω παρατεταμένα το πλαινό κουμπάκι επιστροφής (κάτω από το jog) λέει ότι η εφαρμογή main απενεργοποιήθηκε σφάλμα 44 και πάλι κολλάει το σύμπαν και θέλει βγάλσιμο η μπαταρία για να ξαναξεκινήσει γιατί?

3.ρυθμίζω τον ήχο κλήσης και ενώ λειτουργεί κανονικά για κ'αποιο διάστημα μετά χωρίς ιδιαίτερο λόγο επανέρχεται στο γνωστό και σπαστικό ηχο της SE?

4.το wayfinder υποστηρίζεται από την vodafone ?Αν ναι πως?

αυτό που μου λέει είναι ότι μετα το κύριο μενού του wayfinder εκει που πατάω για να κάνει download την εφαρμογή μου βγάζει μια σελίδα οτι sorry your device not supported απο το wayfinder γιατί?

5.γιατί αργεί τόσο να ανοίξει κάποια εφαρμογη αν αντί του default theme του επιλέξω κάποιο άλλο από αυτά που έχει ήδη μέσα η συσκευή ?

6.Πόσο smart πρέπει να είναι ένας χρήστης smartphone ???:lol:

Ευχαριστώ...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

παρακολουθώ όλα όσα γίνονται μέσα στο forum

και μαθαίνω αρκετά, έχω όμως ένα πρόβλημα

στο Ρ1 ,δεν έχει το σηματάκι πανω αριστερά που

δηλώνει ότι έχει κάλυψη 3G ,έχω ρυθμίσει στα δίκτυα

και τα δυο ,είμαι σε περιοχή καλυψης, βαζω την κάρτα σε άλλη συσκευή

όλα οκ. τι μπορεί να συμβαίνει ??

ευχαριστω ι

ewsd
Link to comment
Share on other sites

πήρα και εγώ πρόσφατα το P1 i και περίμενα να λειτουργεί καλύτερα (είμαι κάτοχος εδώ και 6 μήνες του htc p3300) και έχω κάποιες ερωτήσεις "για το p1 i"

1.Όταν είμαι σε κάποια εφαρμογή πχ. σε κάποια ρυθμιση και έχω ενεργοποιημένο το αυτόματο κλείδωμα πληκτρολογίου έτσι και αργήσω να πατήσω κάτι από την οθόνη ή το πληκτρολόγιο ,κλειδώνει η οθόνη και μετά κολλάει το σύμπαν δεν πατιεται τίποτα μόνο το κουμπι on off αλλά και κάνοντας on off πάλι δεν λειτουργεί παρα μόνο αν βγάλω και ξαναβάλλω την μπαταρία του γιατί?

2.αν πατήσω παρατεταμένα το πλαινό κουμπάκι επιστροφής (κάτω από το jog) λέει ότι η εφαρμογή main απενεργοποιήθηκε σφάλμα 44 και πάλι κολλάει το σύμπαν και θέλει βγάλσιμο η μπαταρία για να ξαναξεκινήσει γιατί?

3.ρυθμίζω τον ήχο κλήσης και ενώ λειτουργεί κανονικά για κ'αποιο διάστημα μετά χωρίς ιδιαίτερο λόγο επανέρχεται στο γνωστό και σπαστικό ηχο της SE?;)

4.το wayfinder υποστηρίζεται από την vodafone ?Αν ναι πως?

αυτό που μου λέει είναι ότι μετα το κύριο μενού του wayfinder εκει που πατάω για να κάνει download την εφαρμογή μου βγάζει μια σελίδα οτι sorry your device not supported απο το wayfinder γιατί?

5.γιατί αργεί τόσο να ανοίξει κάποια εφαρμογη αν αντί του default theme του επιλέξω κάποιο άλλο από αυτά που έχει ήδη μέσα η συσκευή ?

6.Πόσο smart πρέπει να είναι ένας χρήστης smartphone ???:lol:

Ευχαριστώ...:wacko:

 

1) Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το αυτόματο κλείδωμα και να κάνεις ένα κόπο και να το κλειδώνεις εσύ. Εάν κολλάει και δεν μπορείς να το ξεκλειδώσεις και έτσι τότε μάλλον πρέπει να πας στη SE!!!:(

2) 3) Προφανώς θέλεις SE!!!:(:(

4) 5) Δεν ξέρω!!!!:(:(

6) Πρέπει να είναι πολυ smart δύστυχος!!!!:p

 

ΥΓ Δεν προσπαθείς να του κάνεις αναβάθμιση μήπως και συνέλθει :p

Είναι κρίμα καινούργιο τηλ. να το πηγαίνεις στη SE (που είναι και βλάκες )!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδοά.Πρόσφατα έγινα κι εγω κάτοχος ενος Ρ1i και θα ήθελα να ρωτήσω εκτος απο το επίσημο site της SE που αλλου μπορώ να βρω εφαρμογές για το κινητό μου;
Link to comment
Share on other sites

έχω όμως ένα πρόβλημα

στο Ρ1 ,δεν έχει το σηματάκι πανω αριστερά που

δηλώνει ότι έχει κάλυψη 3G ,έχω ρυθμίσει στα δίκτυα

και τα δυο ,είμαι σε περιοχή καλυψης, βαζω την κάρτα σε άλλη συσκευή

όλα οκ. τι μπορεί να συμβαίνει ??

 

Δες μπας και δεν είναι ενεργοποιημένο το 3G..

 

(«Μενού» > «Πίνακας ελέγχου» > «Συνδέσεις» > «Κινητά δίκτυα» > «Περισσότερα» > «Δίκτυα GSM/3G»)

 

 

 

θα ήθελα να ρωτήσω εκτος απο το επίσημο site της SE που αλλου μπορώ να βρω εφαρμογές για το κινητό μου;

 

Δες στο iPmart ;).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το tip akis και μια αλλη ερώτηση:υπάρχει κάποια εφαρμογή που να σου δίνει τη δυνατότητα να διαχειρίζεσαι προφίλ οπως π.χ στα Nokia;;;;;
Link to comment
Share on other sites

μα με τη νέα αναβάθμιση έχει μονο επιλογή για αγγλικά ιταλικά και άλλη μια γλώσσα.έχω την εντύπωση οτι δεν έχει καθόλου ελληνικά!

Κατ αρχας καλωσηρθες στην μικρη μας κοινωνια,του p1 (κι εγω σχετικα καινουριος ειμαι)!-το εχω αναφερει πολλες φορες αλλα δεν με πειραζει να το πω αλλη μια.....οταν μετα απο αναβαθμιση το κινητο δειχνει οτι μπορεις να επιλεξεις αναμεσα σε καποιες γλωσσες εκτος της ελληνικης τοτε το κινητο αυτο προοριζεται για την αγορα καποιας αλλης χωρας(στην περιπτωση σου μαλλον της ελβετιας).αυτο θα το επιβεβαιωσεις εαν φυσικα δεν εχεις μεσα στην συσκευασια το navigator αλλα και πιο εμπεριστατωμενα εαν το κουτι απ εξω,πανω η κατω απο τον σειριακο αριθμο,μεσα σε εναν κυκλο,αντι για gr λεει ch η καποιο αλλο domain καποιας χωρας.....επισης εαν στην διαταξη του πληκτρολογιου αντι για qwerty τα πληκτρα εχουν την διαταξη qwertz(αυτο ειναι γερμανικη-ελβετικη διαταξη πληκτρολογιου)

ελεγξε τα αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχει παρατηρήσει κανείς ενα bug στα μηνύματα; Οταν γράφεις ή με το πληκτρολόγιο ή με το πληκτρολόγιο της οθόνης, πατώντας μερικές φορές το space σε πετάει απο τα μηνύματα και βγάζει ενα error Ε32USER-CBASE.To εχει παρατηρήσει κανείς;;
Link to comment
Share on other sites

Ναι πάρα πολλοί. Δύο είναι οι ενέργειες που μπορείς να κάνεις:

1. Να απενεργοποιήσεις το Τ9

2. Να πάρεις τηλέφωνο στη Sony Ericsson Hellas και να επισημάνεις το πρόβλημα (είναι πολύ σημαντικό για να διορθώσουν το πρόβλημα στο επόμενο firmware)

 

Για να διαβάσεις προηγούμενα ποστ βάλε στο "αναζήτηση σε αυτό το θέμα" τη λέξη qmapp

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν την έκδοση με το wayfinder μπορέσαν να το εγκαταστήσουν;Εγω το εγκατέστησα αλλα οταν το ανοίγω δε βρίσκει λέει δίκτυο και δεν μπορώ να εγγράψω τον κωδικό μου και να κατεβάσω χάρτες.Στο internet μπαίνω κανονικά αφου εχω ρυθμίσει ολα τα απαραίτητα μέσω vodafone και sony ericsson.Τί μπορει να φταίει;Το εχει κανένας αλλος αυτο το πρόβλημα;

Χαρτες μπορούμε να κατεβάσουμε μόνο μέσω του κινητού;Δεν εχω βρει αλλο τρόπο

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν την έκδοση με το wayfinder μπορέσαν να το εγκαταστήσουν;Εγω το εγκατέστησα αλλα οταν το ανοίγω δε βρίσκει λέει δίκτυο και δεν μπορώ να εγγράψω τον κωδικό μου και να κατεβάσω χάρτες.Στο internet μπαίνω κανονικά αφου εχω ρυθμίσει ολα τα απαραίτητα μέσω vodafone και sony ericsson.Τί μπορει να φταίει;Το εχει κανένας αλλος αυτο το πρόβλημα;

Χαρτες μπορούμε να κατεβάσουμε μόνο μέσω του κινητού;Δεν εχω βρει αλλο τρόπο

 

Απ όσο ξέρω δεν υπάρχει άλλος τρόπος για να κατεβάσεις τους χάρτες. Μόνο μέσω του κινητού γίνεται αυτό..

 

Εγώ δεν έχω ασχοληθεί και πολύ με το wayfinder γιατί εκτός ότι είναι ολόκληρο μπέρδεμα για μένα είμαι στην ευχάριστη θέση να δουλεύω το Destinator!!!:):) που μέχρι στιγμής πιστεύω ότι καλύτερο δεν υπάρχει!!!!:O:O

Link to comment
Share on other sites

+1ας

και εγω σε αρκετες περιπρτωσεις με την παλια εκδοση ενο τελειωνε η αποστολη δεν υπηρχε μηνυμα οπωτε επρεπε καθε φορα να ελενχω και αυτη την περιπτωση...

λογικα με μια αναβαθμηση θα στρωσει

Μου το έκανε και μένα με mp3 αν και έχω την καινούρια version... αλλά μου το έκανε μία φορά μόνο...

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω αυτό το menu που σου βγάζει όταν παίρνει κάτι από BT (αυτό που γράφει τι αρχεία έχεις πάρει, όχι τα μηνύματα!!) χωρίς να πρέπει να ξαναστείλει κάποιος κάτι??

 

Πως γινεται να σωσουμε μηνυματα, τηλ.καταλ, κ σημειωσεις ημερολογιου για να τα περασουμε μετα την αναβαθμιση?

Backup Manager του PC-Suite της SE

Link to comment
Share on other sites

πήρα και εγώ πρόσφατα το P1 i και περίμενα να λειτουργεί καλύτερα (είμαι κάτοχος εδώ και 6 μήνες του htc p3300) και έχω κάποιες ερωτήσεις "για το p1 i"

1.Όταν είμαι σε κάποια εφαρμογή πχ. σε κάποια ρυθμιση και έχω ενεργοποιημένο το αυτόματο κλείδωμα πληκτρολογίου έτσι και αργήσω να πατήσω κάτι από την οθόνη ή το πληκτρολόγιο ,κλειδώνει η οθόνη και μετά κολλάει το σύμπαν δεν πατιεται τίποτα μόνο το κουμπι on off αλλά και κάνοντας on off πάλι δεν λειτουργεί παρα μόνο αν βγάλω και ξαναβάλλω την μπαταρία του γιατί?

2.αν πατήσω παρατεταμένα το πλαινό κουμπάκι επιστροφής (κάτω από το jog) λέει ότι η εφαρμογή main απενεργοποιήθηκε σφάλμα 44 και πάλι κολλάει το σύμπαν και θέλει βγάλσιμο η μπαταρία για να ξαναξεκινήσει γιατί?

3.ρυθμίζω τον ήχο κλήσης και ενώ λειτουργεί κανονικά για κ'αποιο διάστημα μετά χωρίς ιδιαίτερο λόγο επανέρχεται στο γνωστό και σπαστικό ηχο της SE?

4.το wayfinder υποστηρίζεται από την vodafone ?Αν ναι πως?

αυτό που μου λέει είναι ότι μετα το κύριο μενού του wayfinder εκει που πατάω για να κάνει download την εφαρμογή μου βγάζει μια σελίδα οτι sorry your device not supported απο το wayfinder γιατί?

5.γιατί αργεί τόσο να ανοίξει κάποια εφαρμογη αν αντί του default theme του επιλέξω κάποιο άλλο από αυτά που έχει ήδη μέσα η συσκευή ?

6.Πόσο smart πρέπει να είναι ένας χρήστης smartphone ???:lol:

Ευχαριστώ...:wacko:

Ευχαριστώ τον panikk για την άμεση απάντησή του :D

Μετά λοιπόν την αναβαθμιση τα 1,2,3,5 διορθώθηκαν:!:

Για το 4,6 πρέπει λογικά να φταίει ο πατέρας μου :!:

πειραγμένο DNA:cry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...